SONY KDL-55W808C - kilka pytań.

Rudeford

New member
Przed rozpoczęciem przeprawy z zakupem TV, obiecałem sobie, że nie popuszczę i musi być „idealna” sztuka. Poddałem się przy 4 w której nie było aż tak źle z chmurkami jak w 3 poprzednich. Niestety zawsze gdy oglądam w sypialni na stareńkim 42”JVCP80, wiem, że źle zrobiłem. Trza było pogonić tego „bubla”. Mowa o 55W809C. Kiedy odpalam YouTube i widzę jakie problemy ma ten tv z wyświetleniem szarego tła, mam ochotę się go pozbyć.
 

Salas_

New member
Na zwrot mam 2 tygodnie, czyli 14 dni ale roboczych? Jak brałem nowy TV tydzień temu w poniedziałek to czas mi nalicza się 'od nowa'?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

Salas_

New member
Dzwoniłem. Gość mówił żeby przyjechać i dadzą odpowiedni papierek. Jutro się wybiorę. Dobrze, bo raczej go oddam. Raz na jakiś czas go widać, ale wiem, że jest i wkurza mnie to. Tylko na meczach go widać. Żeby nie to to byłaby bardzo ale to bardzo dobra sztuka.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Salas_

New member
Powiedzcie mi czy z TV innej firmy sparuje okulary 3d do tego Sony?

I jeszcze jedno pytanko : mam soundbar Sony CT-380 i mam go podłączonego poprzez optyka do tv, a chciałem sterować jednym pilotem i podłączyłem dodatkowo Hdmi pod złącza ARC. Teraz jak dźwięk mi leci? Optykiem czy hdmi?

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

Lascar

New member
Cze KODI odpali 3d? Tzn. odpala, ale mam obraz jeden pod drugim lub obok siebie, a z menu opcji 3d nie ma do wyboru. Dopiero raczkuje w tym temacie.
 

kuku83

Member
Cześć
Obecnie posiadsam TV Sony 43W809 i wydaję mi się, że opcjami w menu nie rózni się od modelu o którym jest temat, czyli 55W808, a w związku z tym, mam dla mnie bardzo ważne pytanie, chodzi mi również o aplikację Kodi, czy jest taka opcja aby ustawić wybrany serial na stronie głównej, tak abym nie musiał się przebijać przez całe menu w Kodi ???
 

Salas_

New member
Ja z kodi Wam nie pomogę, bo dopiero zaczynam bawić się tym programem. Konfigurację dziś przeprowadziłem jedynie.

Nie różni się raczej niczym, ale na 100% tego nie wiem.

Dzisiaj 3 reset TV się mi zrobił jak odpaliłem Nc+ i z automatu miał się TV włączyć... Ale nie narzekam na oprogramowanie. Stabilność pewnie poprawiona jeszcze będzie.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

firewalk

New member
Cze KODI odpali 3d? Tzn. odpala, ale mam obraz jeden pod drugim lub obok siebie, a z menu opcji 3d nie ma do wyboru. Dopiero raczkuje w tym temacie.

Nic z tym nie zrobisz. Jedyna metoda to sciagniecie filmu na dysk twardy i odpalenie przez wbudowany player.

"ARM (Android, iOS, Raspberry Pi)
3D modes anaglyph and interlaced are not currently supported on ARM platforms (such as Android, iOS, Raspberry Pi, or other linux-based ARM distros) due to those platforms using OpenGLES rather than OpenGL or DirectX."
 

Lascar

New member
Myślałem że się da przeskoczyć, bo np mx Player odpala jak trzeba z tym że nie zawsze widzi mój dysk tak samo jak wbudowaną aplikacja, a kodi bez zarzutu. Zostaje kupić większy pendrive (z pendrive nabyła wszystko) i cieszyć się kinem :)
 

Salas_

New member
Co mam mówić jak zamówię serwis do domu? Bo padło coś z podświetleniem - jak widać na zdjęciach.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

micro

New member
Daj znać co wskórales z serwisem, bo jak ja wezwalem ich do swojego TV to włączyli tylko szare tło w południe przy pełnym słońcu, i stwierdzili że clouding mieści się w normie... Jak dla mnie to zeby to stwierdzić potrzebne jest najlepiej czarne tło i ciemny pokój, ale nie udało mi się gościa przegadac. Do tego infolinia sony przychilila się do decyzji serwisu... Jest jakieś inne wyjście z sytuacji?
 

Salas_

New member
Mi pewnie w media expert problemu z oddaniem nie będą robili, ale ja chcę ten tv mieć tylko bez tej linii. Poza tym jest idealna matryca.

Liczę, że ktoś mi podpowie co mówić jak przyjadą.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

Salas_

New member
Zgłosiłem sprawę do serwisu... Dziś pewnie będą dzwonić, a za 2, 3 dni się ktoś pojawi. Wymienią panel (na to nie liczę) i wszystko będzie ok to zostawiam tv, a jeśli powiedzą, żebym się wypchał to oddaję TV do Media Markt. Już 2 tygodnie minęły, ale podobno nie będą robili problemu.. Podobno. Jak coś oddam go z ustawy.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

Kris_6

Member
Czy ktos porównywał Sony w809 50 cali z Samsungiem H6400 czy H7000 w takim samym rozmiarze? Który lepiej wypada pod względem jakości obrazu? Smart TV oczywiście bez dwóch zdań lepszy w Samsungu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem CI że .. nie ma pojęcia co to. Ja widzę takie coś pierwszy raz.
I nie mam pojęcia czy matryca czy elektronika.
Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Ja bym zgłosił do serwisu, bo to świeży model wiec chyba masz jeszcze gwarancję.
 
Do góry