SONY KDL-55W808C - kilka pytań.

Salas_

New member
Witam.

Oddałem Samsunga H6400 i wziąłem Sony KDL 55W808C. I tutaj mam kilka pytań.

Czarne tło widać przebijające się białe plamki - w samsungu tego nie było, bo była matryca całkiem wygaszona bodajże? Test z białym elementem na środku ekranu i widać podświetlenie lewa i prawa strona dół. W LED TV tak przeważnie bywa? Czy po prostu trafiłem na taką sztukę?

Fotki dodam jak będę w domu.

'przybrudzenie' ekranu przy dynamicznym ruchu kamery występuje. Widać to najbardziej na meczach i Pro Evo PS4. - Pewnie da się to jakoś 'ukryć' dobrym ustawieniem TV?

Ktoś poleci jakąś stronkę z kalibracją do tego modelu? Zagraniczną zapewne, bo u nas każdy chce kroić za to $.

W zestawie nie ma okularów 3D i tutaj mam pytanie czy mogę jakoś sparować TV z okularami 3d od Panasonica?

Więcej pytań miałem, ale wypadło mi z głowy teraz. Dopytam jak sobie przypomnę.

Pozdrawiam. :eek:k:
 

arss

New member
Po zdjęciach nie ciekawie to wygląda ja miałem 55w805c albo 809 już nie pamiętam i przypadek był podobny. Lepiej go zwrócić mój też oddałem.
 
Ostatnia edycja:

arss

New member
Nie, dlatego że różnicy na plus w obrazie między serią b i c nie dostrzegłem więc uznałem że szkoda wydawać kasy i zostałem przy serii b . Android działał Lipnie ale były to jego początki chociaż z tego co piszą to nie wiele większa jest obecnie poprawa.
 

Salas_

New member
Aha, rozumiem. Tak. Teraz działa to w miarę fajnie.

Ja zaraz chyba pojadę do tego sklepu, bo jutro/pojutrze mają mieć nową sztukę i zapytam czy mógłbym oddać tego i zabrać tamtego jak będzie to samo to oddam i sam nie wiem co kupię.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

arss

New member
Wymieniaj aż do momentu trafienia dobrej sztuki w sumie to prawie dobrej bo niestety niema idealnych. Ja serię b wymieninialem kilka razy na te same modele i inne również. Problemu w Saturnie nie stwarzali mi ale zadowoleni też nie byli :)
 

Salas_

New member
Hehe. Ale mogę tak zrobić? Oddam tego i zabiorę nowy? One w innej cenie już są. Ale raczej problemu robić nie powinni?

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

arss

New member
U mnie nie zrobili ale szefuncia wołali że upierdliwy klient :) musiałem odbyć rozmowę z szefem który wmawiał mi głupoty o problemach których ob nie widzi ale wypisał kwitek i zmieniłem na droższy model a potem ponownie na tańszy.
 

Salas_

New member
No zobaczymy co mi powie. Jedzie do nich jedna nowa sztuka i może uda się zrobić jak pisałem. Tylko że to był zakup łączony soundbar dodatkowo i miałem go za około 50% ceny. Więc na fakturze jest tv za 3500 tysiąca, bo niżej z Soundbara zejść nie mógł + pendriva co był gratis wrzucił w koszta. Jak go oddam to pewnie wszystko będę musiał zwrócić ;/ dlatego wolę wymienić może akurat trafi się lepsza sztuka. Jeszcze ten clouding nie jest aż taki straszny, ale tego vertical bandingu to znieść nie mogę.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

arss

New member
Clouding masz duży z tego co widzę napewno idzie trafić z dużo mniejszym. Najpierw wymień a jak kolejny będzie lipny to zwrocisz całkiem dodając że nie spełnił twoich oczekiwań. Nie mów nawet o wadach bo będą drążyć temat żebyś na gwarancji oddał a i tak wiedzą że nią nic nie zdzialasz bo te mankamenty nie są ujęte w kryterium wad objętych gwarancją.
 

Salas_

New member
Zmiana planów. Jutro jednak podjadę tylko nie wiem czy brać os razu TV... Może pierw z rana zadzwonię i zapytam? Czy takie rzeczy lepiej osobiście załatwić?

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

arss

New member
Możesz zadzwonić zapytać czy jest nowa sztuka nie musisz im mówić że chcesz wymienić a jak będzie to do samochodu i w drogę.
 

lemon 1971

New member
czesc nie lepiej dolozyc wiecej kasy i kupic OLEDA LG ,nie bedziesz mial zadnych podswietlen na matrycy i innych problemow tak jak w lcd, czern w OLEDZIE zmiecie cie z nog a ogladajac obojetnie jaki film bedziesz zbieral szczenke z podlogi ,,,masz mozliwosc wymienic jeszcze tego sony ,,ja bym sie ani chwili nie wachal,,,,,OLED to juz jest przyszlosc ,,po co sie pakowac w lcd,,,,kupujac OLEDA bedziesz wiecej jak zadowolony
 

lemon 1971

New member
najnowszy model 55 oled lg eg910v kupisz za ok 9500 -9990 nie bedziesz zalowal , na konkurencyjnym portalu ****************************** jest jego recenzja ,,model z ubieglego roku kupisz za 8 tys ,,a czern jest taka ze w nocy w ciemnych scenach nie bedziesz wiedzial gdzie konczy sie a gdzie zaczyna telewizor
 

Salas_

New member
Rozumiem, ale myślałem, że to dopłata 2 tysięcy... Na tyle nie mogę sobie pozwolić teraz niestety. Wiadomo, że bym chciał, ale realia są inne. Dzięki za dobrą radę.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 
Do góry