Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
Tą cenę, którą Ci podałem to też wziąłem z tego koszyka.

W takim razie skąd informacja, że można przedłużyć gwarancję dla telewizora nie zakupionego w SC?
Ja, po dodaniu telewizora do koszyka mam opcję przedłużenia gwarancji, ale gwarancja jako osobny "produkt" nie występuje.
 
W zeszłym tygodniu dostałem newslatter od Sony dotyczący właśnie dodatkowej gwarancji. Jest tam mowa o tym, że gwarancje można dokupić w ciągu roku od dnia zakupu w dowolnym sklepie na terenie EU.

edycja:
85915003b835223953a067a1a34fa04a.jpg
 
Ostatnia edycja:
W zeszłym tygodniu dostałem newslatter od Sony dotyczący właśnie dodatkowej gwarancji. Jest tam mowa o tym, że gwarancje można dokupić w ciągu roku od dnia zakupu w dowolnym sklepie na terenie EU.

Dziękuję za info. Byłem w SC i dowiedziałem się, że rzeczywiście można przedłużyć gwarancję na każdy telewizor marki Sony, także zakupiony w innym sklepie, jednakże nie później niż rok od daty zakupu. Telewizor musi pochodzić z europejskiej dystrybucji (ponoć telewizory z Redcoon i Mall odpadają (?)). Co zrozumiałe, cena przedłużenia gwarancji zależna jest od modelu. W przypadku 50" W829B przedłużenie gwarancji do 5 lat kosztuje odpowiednio:
199 zł za przedłużenie standardowej gwarancji
349 zł za przedłużenie gwarancji włączając uszkodzenia mechaniczne

Nie wiem ile wytrzymuje dzisiejsza elektronika, ale 200 czy nawet 350 zł w przypadku telewizora za ~4000 zł to dobra opcja. Jeżeli w końcu zdecyduje się na ten model, to na pewno gwarancję przedłużę. Nie wiem tylko w której opcji.
 
A ja mam takie pytanie:

Gdy włączam TV + Cyfrowy Polsat, to automatycznie mi się włącza "automatyczne dopasowanie" rozmiarów ekranu. Jak próbuję dziecku włączyć bajki i obraz jest w SD na Nick Jr albo innym kanale SD np. Polsat 2, to rozciąga go nienaturalnie poza granice wyświetlacza (wskakuje tryb "Rozciągnięcie). Przestawiam manualnie na "pełny" albo "normalny" i jest OK, ale jak przełączę kanał i wrócę z powrotem to mi tego nie zapamiętuje i z powrotem rozciąga.

W dekoderze format 16:9 bez rozciągania ustawione.

Da się wyłączyć jakoś to autodopasowanie ekranu ?
 
Odpaliłem z dysku zewnętrznego kilka filmów HD w formacie mkv. W filmie, w którym format dźwięku jest AC-3 automatycznie wyświetla mi się na amplitunerze Dolby Digital oraz logo, lecz gdy odpalę film z formatem dźwięku DTS nie wyświetla on się automatycznie, tylko jak zmienię na NEO:6 cinema zostaje dodany DTS czyli wyświetla DTS NEO:6 cinema oraz pali się logo dts. Podczas oglądania programu z dekodera upc wyświetla mi się na amplitunerze DOLBY D TV. Amplituner podpięty jest do tv za pomocą światłowodu, a dekoder przez hdmi.

W opisie tego telewizora w sklepach wpisane są : AVL, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, S-Master

Na liście kodeków, które obsługuje ten telewizor widnieje DTS core - Codec List

Dolby Digital wydaje się działać prawidłowo, a DTS? Czy to jest oryginalny dźwięk z pliku filmu czy też jakoś skonwertowany? I co z tym dźwiękiem z programów tv? Czy w takim przypadku opłaca się dokupić blu raya?
 
Ma już ktoś z forumowiczów 55 calową wersję tego modelu?
Jestem ciekaw jak wypada na tle 50ki.

Z innej beczki, kumpel chciał zakupić ostatnio 50W829b, sprawdził 3 modele wyjęte z pudełka (Sony Centre Altus, Katowice). Wszystkie miały po 2 walnięte pixele. Mało tego, świeżo wyjęta wersja 55 cali również miała zdechły piksel. Sprzedawca gorąco zachęcał że to norma i brać, nic się nie zastanawiać :D

Ogólnie uważajcie przy sprawdzaniu i weźcie sobie tablice testowe do sprawdzenia.

Zastanawia mnie fakt, że wszystkie tv w Sony Centre miały walnięte piksele. Wcześniej jacyś użytkownicy pisali że wyskoczył im piksele w modelach zakupionych w SC..Jakaś gorsza partia poszła do autoryzowanego resellera?

Ja miałem to szczęście, że trafiłem na idealny egzemplarz w sklepie Kikiego. Bez cloudingu, bandingu czy martwych pikseli. Super wyrozumiała i rzetelna obsługa, dziękuję. Na pewno będę Was polecał znajomym.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Ja mam 55", a w zasadzie to miałem ..... 1 dzień.
Kupiłem w MM, czekałem na modele 55" dwa miesiące i w końcu się doczekałem. Wczoraj przywiozłem i zacząłem sobie sprawdzać obraz.
Po szybkich ustawieniach, telewizor naprawdę można łatwo ustawić do akceptowalnego obrazu, byłem bardzo zadowolony. Bardzo ładne kolory, niedobór czerwonego, o którym można poczytać w sieci, chyba najbardziej jest widoczny na wykresach pomiarowych bo na żywo naprawdę trudno się przyczepić.
Płynność w wykonaniu Sony stoi na najwyższym poziomie. W filmach wygląda to niemal perfekcyjnie. Podczas meczu z Mundialu czasem można było zauważyć lekkie rozmycie, jednak stawiam to na karb nie najlepszej jakości przekazu. Zresztą więcej osób narzeka na daleki od ideału obraz z mistrzostw piłkarskich. Oglądałem też transmisję żużla z ligi szwedzkiej i nie miałem najmniejszych zastrzeżeń.
55" cali z 3,5m daje ogromną radochę podczas oglądania telewizji. Po godzinie było jasne, że 60" byłoby jeszcze lepsze.
To dlaczego pozbyłem się dzisiaj tego telewizora?
Czar prysł wieczorem. Po włączeniu plansz testowych i obejrzeniu kilkunastu ciemnych scen filmowych ukazał się moim oczom clouding tak wyraźny, że nawet zmniejszenie podświetlenia do 2/10 niewiele pomogło. To nie były jasne narożniki czy lekkie chmurki. To było niemal całkowite zachmurzenie! Poczułem się jakby ktoś mi młotem przywalił w głowę. Tak długo oczekiwany telewizor, doskonałe recenzje mniejszego 50" brata, a tu taki klops.
Byłem tak zawiedziony, że nawet nie chciało mi się robić zdjęć, które mógłbym wkleić na forum. Tym bardziej szkoda, bo nie istniał w tym modelu problem bandingu czy DSE. Nie zauważyłem żadnych z powyższych cech.
To była jedyna sztuka 55" w sklepie ale szczerze mówiąc to chyba nie wziąłbym drugiego egzemplarza na sprawdzenie. Chyba muszę się z tym przespać i odłozyć na kilka dni decyzję jakiemu telewizorowi dać szansę.
Być może miałem pecha ale mnogość chmur dała mi trochę do myślenia.

Tak na marginesie dodam, że po podłączeniu dysku z filmami i włączeniu Gwiezdnych Wojen telewizor się zawiesił a po podłączeniu dysku do komputera pojawia się komunikat, że w celu użycia dysku muszę go sformatować! Chyba padł mój zbiór filmów i muzyki. Teraz trzeba te dane odzyskać. Mam nadzieję , że to się uda.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam 55", a w zasadzie to miałem ..... 1 dzień.
Kupiłem w MM, czekałem na modele 55" dwa miesiące i w końcu się doczekałem. Wczoraj przywiozłem i zacząłem sobie sprawdzać obraz.
Po szybkich ustawieniach, telewizor naprawdę można łatwo ustawić do akceptowalnego obrazu, byłem bardzo zadowolony. Bardzo ładne kolory, niedobór czerwonego, o którym można poczytać w sieci, chyba najbardziej jest widoczny na wykresach pomiarowych bo na żywo naprawdę trudno się przyczepić.
Płynność w wykonaniu Sony stoi na najwyższym poziomie. W filmach wygląda to niemal perfekcyjnie. Podczas meczu z Mundialu czasem można było zauważyć lekkie rozmycie, jednak stawiam to na karb nie najlepszej jakości przekazu. Zresztą więcej osób narzeka na daleki od ideału obraz z mistrzostw piłkarskich. Oglądałem też transmisję żużla z ligi szwedzkiej i nie miałem najmniejszych zastrzeżeń.
55" cali z 3,5m daje ogromną radochę podczas oglądania telewizji. Po godzinie było jasne, że 60" byłoby jeszcze lepsze.
To dlaczego pozbyłem się dzisiaj tego telewizora?
Czar prysł wieczorem. Po włączeniu plansz testowych i obejrzeniu kilkunastu ciemnych scen filmowych ukazał się moim oczom clouding tak wyraźny, że nawet zmniejszenie podświetlenia do 2/10 niewiele pomogło. To nie były jasne narożniki czy lekkie chmurki. To było niemal całkowite zachmurzenie! Poczułem się jakby ktoś mi młotem przywalił w głowę. Tak długo oczekiwany telewizor, doskonałe recenzje mniejszego 50" brata, a tu taki klops.
Byłem tak zawiedziony, że nawet nie chciało mi się robić zdjęć, które mógłbym wkleić na forum. Tym bardziej szkoda, bo nie istniał w tym modelu problem bandingu czy DSE. Nie zauważyłem żadnych z powyższych cech.
To była jedyna sztuka 55" w sklepie ale szczerze mówiąc to chyba nie wziąłbym drugiego egzemplarza na sprawdzenie. Chyba muszę się z tym przespać i odłozyć na kilka dni decyzję jakiemu telewizorowi dać szansę.
Być może miałem pecha ale mnogość chmur dała mi trochę do myślenia.

Tak na marginesie dodam, że po podłączeniu dysku z filmami i włączeniu Gwiezdnych Wojen telewizor się zawiesił a po podłączeniu dysku do komputera pojawia się komunikat, że w celu użycia dysku muszę go sformatować! Chyba padł mój zbiór filmów i muzyki. Teraz trzeba te dane odzyskać. Mam nadzieję , że to się uda.

Ja mogę się odnieść w zasadzie tylko do obsługi pamięci USB. W jednym sklepie podpinałem pena z klipami testowymi do 50" W829 i telewizor się restartował po wyświetleniu "listy" z plikami. W drugim sklepie, 50" W829 nie sprawiał takich problemów. Do dzisiaj zastanawiam się czego to mogła być wina :)
 
Czy ktos dzielil ekran samsunga note3 na tym tv
Sprawdzalem w 2 media marktach i nie dzialalo to.
Po wlaczeniu screen mirroringu telewizor mielil i mielil ale nie wyswietlal zawartosci.
Moze razna 10 prob sie udawalo i tona chwile
Z tv samsunga smiga jak trzeba
 
Ja mogę się odnieść w zasadzie tylko do obsługi pamięci USB. W jednym sklepie podpinałem pena z klipami testowymi do 50" W829 i telewizor się restartował po wyświetleniu "listy" z plikami. W drugim sklepie, 50" W829 nie sprawiał takich problemów. Do dzisiaj zastanawiam się czego to mogła być wina :)

Też ostatnio przeprowadziłem test na losowych plikach multimedialnych. Pierwszy raz widziałem tv który złapał freeze przy odtwarzaniu mp3. mkv + txt też wzbudza konsternację przedawców :)
 
Mam dwa pytania bo nie mogę tego ogarnąć, podpięty pod hdmi laptop wyświetla obraz za duży brakuje mi po kilka cm z każdej strony i nie zależnie jaką opcje formatu obrazu wybiorę ni jak nie pasuje. Druga sprawa po podpięciu pod hdmi xboxa360 mogę zmieniać ustawienia obrazu czyli np włączyć funkcje impulse, jeżeli jednak podepnę ps3 i ps4 nie mam w ogóle możliwości wejścia w opcje aby tą funkcje ustawić natomiast widzę że funkcja pulse nie działa :(
 
Czy ktos dzielil ekran samsunga note3 na tym tv
Sprawdzalem w 2 media marktach i nie dzialalo to.
Po wlaczeniu screen mirroringu telewizor mielil i mielil ale nie wyswietlal zawartosci.
Moze razna 10 prob sie udawalo i tona chwile
Z tv samsunga smiga jak trzeba

Ja mam Nexus 5. Jak podłączyłem w829 do routera to wszystko działa bez problemu. Też w sklepie nie działało dla mnie.
 
Ostatnia edycja:
Moze wrzuci ktos tu wzorowe ustawienia tego tv,bo chcialem go przetestowac porzadnie w sklepiku.

Te ustawienie mnie pasuję:

Viewing mode: Cinema 1
Backlight 10
Contrast 90
Brightness: 50
Color: 50
Hue: 0
Color temperature Warm2
Sharpness 50
Noise reduction Off
Dot/mpeg noise reduction Off
Reality Creation Off
Smooth gradation Off
Motionflow True Cinema
Film mode Auto
Black corrector Off
Adv. Contrast Enhancer Off
Gamma -1
Auto Light Limiter Off
Clear White Off
Live Color Off
Detail Enhancer Off
Edge enhancer Off
R Gain -3
G Gain -13
B Gain 0
R Bias 0
G Bias -1
B Bias 0
Eco (light sensor) Off
 
Pytanie do użytkowników. Czy podłączając odtwarzacz blu ray do wejścia HDMI1/MHL i sterując pilotem do TV można oglądając film dostać się do pełnego menu (obrazu, dźwięku itd)? Bo mnie udało się jedynie dostać do menu odtwarzacza, nie telewizora. Żeby zmienić ustawienia obrazu, musiałem odłączyć kabel odtwarzacza.
 
Witam, od miesiąca mam model 50 cali, czerń jak dla mnie idealna, brak chmurek, szybka obsługa yt z poziomu smartfona. Tryb lustra ze smartfonem działa idealnie, ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jedyny problem jaki mam to nie mogę połączyć mojego komputera z tv. Mam sony vaio duo na win 8.1 , dodaję ekran bezpewodowy, komputer zaczyna się łączyć, telewizor również wyświetla info że się łączy, po czym wywala błąd i tyle. Nie wiem czy to wina kompa czy tv.
 
Czy ktoś ma może na zbyciu niepotrzebne śrubki do tego tv? Chodzi mi o te z tyłu obudowy. Gdyby ktoś miał nadmiar i chciał się ich pozbyć (oczywiście za $), to chętnie odkupię. Pozdrawiam.
 
Do góry