Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie tak !
Wszyscy którzy źle robili te pomiary i wpisali je na forum, przynajmniej się sami przyznali do błędu.
 
Ja bym raczej obstawiał nie złe pomiary a potrzebę odczekania 15 minut po wyłączeniu tv pilotem. Dlaczego ? TV po wyłączeniu podtrzymuje jeszcze pewne parametry jak np. wifi. Poczekaj dłużej, wtedy przejdzie w deep sleep.

Deep sleep u mnie się objawia piknięcie przekaźnikiem i po włączeniu z deep sleep tv pokaże napis SONY na ekranie jak się go włączy. Jak nie przejdzie w deep sleep to nie pokaże tylko od razu się uruchomi.
 
Ja bym raczej obstawiał nie złe pomiary a potrzebę odczekania 15 minut po wyłączeniu tv pilotem. Dlaczego ? TV po wyłączeniu podtrzymuje jeszcze pewne parametry jak np. wifi. Poczekaj dłużej, wtedy przejdzie w deep sleep.

Deep sleep u mnie się objawia piknięcie przekaźnikiem i po włączeniu z deep sleep tv pokaże napis SONY na ekranie jak się go włączy. Jak nie przejdzie w deep sleep to nie pokaże tylko od razu się uruchomi.

To może być to, póki co dzięki, lecę sprawdzać :)
 
Drodzy użytkownicy forum, czy warto dopłacić ok 700zł do Sony mając do wyboru:
1. Panasonic TX-50AS600E - 3199 zł
2. Sony KDL-50W829 -3899zł
 
Drodzy użytkownicy forum, czy warto dopłacić ok 700zł do Sony mając do wyboru:
1. Panasonic TX-50AS600E - 3199 zł
2. Sony KDL-50W829 -3899zł

100Hz vs. 800Hz
bez 3D vs. 3D i 2 pary okularów w zestawie
IPS vs. VA - Panasonic z boku ma szarą czerń

Tak w ogóle Panasonic mistrzem marketingowego bełkotu:

"Telewizory IPS LED od Panasonic pozwalają cieszyć się nieskazitelnym obrazem przy niemal każdym koncie patrzenia. Teraz kontrast i kolory pozostają niezmienne, nawet kiedy patrzysz na ekran zupełnie z boku"

To ciekawe, że spadek kontrastu o połowę to dla nich niezmienność :D
 
Ostatnia edycja:
czy telewizory 42W829B & 50W829B to całkowicie różniące się od siebie modele ? która matryca IPs czy VA jest lepsza ? Bo tak naprawdę zależy mi na dobrym obrazie a nie wielkości i mam dylemat związany z zakupem
 
W Euro od dzis jest promocja. Wczesniej kosztowal 4299, pozniej 4499 a teraz 3990zl...

Hah, niezły chwyt. Podnieśli dosłownie na parę dni na 3499, żeby móc napisać, że teraz obniżka 500. Polecam zrobić zakup w Sony Center, podajecie cenę w RTVEuro i wam obniżają też do 3999 (gwarancja najniższej ceny), poza tym tylko w SC można dokupić za niewielką kasę fabryczną gwarancję Sony + 1, 2 lub 3 lata z czego skorzystałem, bo jak za 3 lata będę TV zmieniał na OLEDa ( :razz: ) to na urządzenie z roczną gwarancją chętniej znajdzie się kupiec.
 
Hah, niezły chwyt. Podnieśli dosłownie na parę dni na 3499, żeby móc napisać, że teraz obniżka 500. Polecam zrobić zakup w Sony Center, podajecie cenę w RTVEuro i wam obniżają też do 3999 (gwarancja najniższej ceny), poza tym tylko w SC można dokupić za niewielką kasę fabryczną gwarancję Sony + 1, 2 lub 3 lata z czego skorzystałem, bo jak za 3 lata będę TV zmieniał na OLEDa ( :razz: ) to na urządzenie z roczną gwarancją chętniej znajdzie się kupiec.

Witam uprzejmie,

Dodatkową gwarancję ( czasem jest w promocji bezpłatnie za przysłowiową złotówkę) moim skromnym
zdaniem warto dokupić , jeżeli się mieszka w mieście , gdzie mieści się partner serwisowy lokalny , który współpracuje z serwisem centralnym firmy Sony o nazwie MIK , który mieści się w Radomiu oraz w Krakowie.
Nie zachodzi wówczas potrzeba dostarczania uszkodzonego telewizora do punktu serwisowego własnym
transportem i później odbiór naprawionego telewizora.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Hah, niezły chwyt. Podnieśli dosłownie na parę dni na 3499, żeby móc napisać, że teraz obniżka 500. Polecam zrobić zakup w Sony Center, podajecie cenę w RTVEuro i wam obniżają też do 3999 (gwarancja najniższej ceny), poza tym tylko w SC można dokupić za niewielką kasę fabryczną gwarancję Sony + 1, 2 lub 3 lata z czego skorzystałem, bo jak za 3 lata będę TV zmieniał na OLEDa ( :razz: ) to na urządzenie z roczną gwarancją chętniej znajdzie się kupiec.

A wiesz może ile w SC liczą sobie za przedłużenie gwarancji na ten model do 5 lat?
 
Nie trzeba kupować tv w SC aby dokupić dodatkową gwarancje.
5-cio letnia gwarancja w sklepie internetowym Sony kosztuje 339zł.
 
Nie trzeba kupować tv w SC aby dokupić dodatkową gwarancje.
5-cio letnia gwarancja w sklepie internetowym Sony kosztuje 339zł.

Przeglądałem sklep Sony kilka razy i nigdzie nie rzuciło mi się to w oczy. Jedyne miejsce w którym była taka możliwość to chwila w której dodawałem produkt do koszyka.
Możesz napisać dokładnie jak dokupić przedłużenie gwarancji?
 
Do góry