Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie - czy w związku z tym, że W829B ma HDMI w standardzie 1.4 - to czy któreś z dostępnych złączy obsługuje HEC (HDMI Ethernet Channel). Krótko mówiąc czy zadziała net dostarczony tym kanałem czy tylko przez RJ45?

I jeszcze jedno odnośnie zewnętrznego zasilacza. Czy przy powieszeniu TV na ścianie są jakies przeciwwskazania aby był zlokalizowany pomiędzy tv a ścianą? Pytam się, bo mam wciągnięte kable w ścianę (peszel) z wyciągniętym gniazdkiem za tv i nie za bardzo mi się uśmiecha przeciąganie kabla od zasilacza.
 
Ostatnia edycja:
Mam co najmniej 2 problemy ;)
1. nie mogę podłączyć "wieży" poprzez chinche a w TV wejście słuchawkowe. Nawet po przestawieniu w tv na słuchawki.(wiem że to trochę archaiczne ale cóż :/)

A jak podłączysz słuchawki to masz w nich dźwięk ?


U mnie jak podłączam słuchawki, to TV automatycznie przełącza z głośnika głównego na słuchawki i nie mam nigdzie w menu wyboru głośnik czy słuchawki...
 
Witam. Mam takie pytanie. Czy jeśli podłączę internet do tv poprzez WIFI, to czy jest możliwość za pomocą kabla przesłać ten internet z TV do dekodera?
 
Od tygodnia jestem posiadaczem W829. Czy w waszych tv wystepuje clouding? Czy czarne plansze lub sceny sa czarne? Ja zauważyłem dopiero wczoraj wieczorem, kiedy podłączałem pendriva i akurat było czarne tło. W lewym dornym rogu chmura, która delikatnie ciągnie się w prawo, a następnie delikatnie ciągnie ku górze po pawej krawędzi tv. Najbardziej widoczny clouding jest w lewym dolnym rogu. Reszta chmurek jest ,,delikatna,, Zastanawiam się czy bardzo będzie mi to przeszkadzać. Tv zakupiony w sony center. Zastanawiam się czy jest opcja wymiany? A jak jest u was zauważacie efekt cloudingu?
 
Załaduj na pendrive'a czarny obraz, otwórz go i wtedy daj znać. Gdy nic nie jest załadowane to często wygląda to fatalnie. Na zwykłym czarnym obrazie różnica może być kolosalna.
 
Obrazy załadowane. Najbardziej widoczna chmurka jest w lewym dolnym rogu. Reszta chyba nie jest aż tak uciążliwa choć występuje. Nie jest to jednolity czarny obraz. Niestety nie jestem sam w stanie ocenić czy warto wymieniać. Nie spotkałem się też żeby ludzie narzekali na ten problem w w829, więc ciekawi mnie czy ja trafiłem na kiepski egzemplarz czy może przesadzam. W sklepie w świetle dziennym nie jest raczej możliwe sprawdzenie i moge po wymianie trafić na jeszcze gorszy egzemplarz.
 
Ostatnia edycja:
Możesz trafić na gorszy egzemplarz a możesz i na lepszy. Ja miałem duży clouding a że jestem na niego strasznie uczulony to wymieniłem i jest ok. Oczywiście zjawisko to można drastycznie zmniejszyć odpowiednimi ustawieniami tv. Masz zrobioną kalibrację? Cloudingu nie sprawdza się na jednolitej czarnej planszy bo tam praktycznie zawsze coś wyjdzie. Czy jak oglądasz wieczorem film to widzisz "chmurki" w ciemnych scenach? W sony center to raczej ze względu na clouding nie wymienią.
 
Szanowni Koledzy

Jako nowy...Witam Wszystkich

Mam pytanie odnośnie omawianego telewizora.
Posiadam obecnie KDL-40W5500 i chciałem zmienić go właśnie na KDL-50W829B lub 55W829B
Czy któryś z was dokonał takiej zamiany ?
Interesuje mnie tak naprawdę porównanie jakości obrazu (głównie telewizja Vectra SD i HD ).
Blueraya oglądam od przypadku, częściej jakieś HD z netu , podłączony jest PS3 i większość czasu syn ogarnia w FIFĘ.
W zasadzie jedyne zastrzeżenia jakie mam do 40W5500 to to ,że mógłby być większy i bardziej energooszczędny...obraz ma dla mnie bardzo dobry.
Oglądałem 50/55W829B w sklepach ale tam o jakości obrazu powiedzieć można niewiele lub nic z racji kiepskiej jakości sygnału.

Oczywiście dodatki w postaci 3D, internetu, filmów z internetu bez podłączania komputera są kuszące ale nie najważniejsze.

Ogólne pytanie brzmi...jak wygląda porównanie jakości obrazu w tych dwóch modelach ?
Będzie tak samo czy lepiej ? bo gorzej chyba być nie może ?...
 
Mam wielką prośbę,czy ktoś mógłby udostępnić kalibrację 50w829 pod sport -piłka nożna i konsolę (ps4).Z góry dziękuje
 
Po załadowaniu czarnych planszy z białymi elementami wyszło że efekt cloudingu niestety występuje. Tak jak pisałem wcześniej lewy dolny róg i ciągnie się delikatnie. Z tym że nie potrafie ocenić czy to jest duży clouding i czy warto wymieniać.

Druga sprawa to przycisk football. Czy ogląda ktoś mecze na tym trybie? Mnie wydaje się że powoduje iż trawa jest bardzo jaskrawa jakoś nie naturalnie. (może ma ktoś dobre ustawienia do sportu?)

Następny problem to nie działający przycisk home, options podczas sygnału z dekodera nc+(za każdym razem musze poprzez sync menu włączać sterowanie tv pilotem, Ale po wyłączeniu tv i dekodera jakby się restartuje i wymienione przyciski znów nie działają,
Czy jest taka opcja w tv ustawienia hdmi?
I jeszcze pytanie odnośnie dekodera. Dlaczego po wyłączeniu tv i dekodera, dekoder nie zapamiętuje ostatniego kanału tylko zawsze startuje od 11?
 
Do góry