Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
Witam. Panowie mam ogromną prośbę. Sprawa jest naprawdę pilna. PRosiłym aby ktoś kto ma ten TV w rozmiarze 55" zmierzył mi jaki jest odstęp pomiędzy śrubami do wkręcenia na uchwyt. Chodzi mi rozstaw pomiędzy śrubą górną i dolną, oraz na jaką szerokość są rozstawione. Jakby ktoś podał również ile od góry są śruby zamieszczone to również będę ogromnie wdzięczny :) Pozdrawiam :)


Śruby są rozmieszczone symetrycznie. Standard VESA: 300x300 mm. Od góry do osi otworu to 355 mm.
 
czy na tym TV jest możliwość odpalenie gierek z konsoli w trybie dual play (tak to nazywa sobie LG) ?
czy takie rzeczy tylko na pasywnym 3D?
 
Przeczytałem i-manual w części dotyczącej nagrywania na USB i z niej wywnioskowałem a potem wypróbowałem czy dobrze zrozumialem działanie.
Chciałem się upewnić, że nie da się nagrywać programów z SATki (Polsat Cyfrowy) a tylko z naziemnej/cyfrowej TV. Czy tak jest?
A jeśli faktycznie to jak sobie poradzić?


Wytalkowane z GT-I9100
 
Ostatnia edycja:
Mam problem ze "sterowaniem" soundbara Sony HT-CT370 i TV Sony KDL-50W829B. TV ze złącza HDMI / MHL podłączony jest do soundbara (wejście HDMI 1), oraz kablem optycznym. Ustawiam w TV opcję Ustawienia -> Dźwięk -> Głosnik -> System Audio. Po kilku sekundach otrzymuje jednak komunikat iż "Z powodu błędu komunikacji z Systemem Audio działa Głośnik Tv". Dlaczego tak się dzieje ? Co robię źle ? Dodam, że w Menu soundbara ma ustawioną komunikację HDMI na ON.
 
Używa ktoś aplikacji Side View na androida? Wystarczy że tv będzie podłączony do wifi, czy każdorazowo go trzeba włączać normalnym pilotem, a potem można używać aplikacji?
 
moduł CAM POLSAT

Witam, mam pytanie odnośnie modułu CAM. czy ten model TV obsługuje cyfrowy polsat? Na ich stronie go nie ma. Pan z obsługi też jasno nie może stwierdzić. może już ktoś miał z tym do czynienia lub ewentualnie ma moduł CAM z polsatu i jest w stanie się podzielić wrażeniami.
 
Witam potrzebuję zakupić TV do grania na PS4 i głównie do tego będzie przeznaczony telewizorek. I zastanawiam się nad tym modelem. Czy w tej cenie dostanę coś lepszego? Czy ewentualnie byłby to dobry wybór ?



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 8m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 90% czasu 1 osoba, 10% czasu 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzę na wprost, ale kąty też są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój w piwnicy od strony wschodu, roleta w oknie, także słońce tam nie świeci
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX P46G30E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? WiFi, smart TV, dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) HD, PS4
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora PS4 głównie, sporadycznie jakiś film z pendriva, laptopa
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor 3-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą chyba matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej Film, przyrodnicze, wiadomości ale TV ma być w zasadzie do grania
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak 95% czasu używania TV to będzie granie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Minimum 50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach Głośna praca, słaby obraz, input lag,
19. Preferencje co do marki Zawsze był to Panasonic, ale teraz chyba nie mam preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć w ogóle
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ok. 5000zł, jeżeli będzie trzeba trochę dołożyć do lepszego sprzętu to dołożę
 
Ostatnia edycja:
Witam serdecznie. Posiadam 55w829b i wiem, że dla niebieskich jest dostępna darmowa kalibracja. W jaki sposób mogę ją otrzymać?
 
Czy podłaczę bezprzewodowo Samsung Note 3 z Sony kdl - 55w829 ? I czy filmy w ten sposób odtwarzane chodzą płynnie ?
 
Mam co najmniej 2 problemy ;)
1. nie mogę podłączyć "wieży" poprzez chinche a w TV wejście słuchawkowe. Nawet po przestawieniu w tv na słuchawki.(wiem że to trochę archaiczne ale cóż :/)
2. Ktoś pomoże mi skonfigurować sieć żebym miał bezpośredni dostęp do dysku w kompie??
Po za tym TV bez zarzutu obraz fajny, tryb Football super :)
Tylko przeglądarka internetowa to pomyłka ale to w końcu tv a nie komp.
 
Do góry