Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

hekal

New member
czago napisał:
To zastanawiające. Są 3 osoby narzekające na buczenie tego modelu i 2 z nich kupiły swój TV w centrum Sony w Katowicach. Czy to przypadek?

Hekal, a gdzie Ty kupiłeś? Jak widzisz to jest wada Twojego egzemplarza, a nie modelu.

Rocco.barocco, jak napisał Anek centrum Sony w Katowicach już dwukrotnie przyjęło mu reklamowany telewizor, za drugim razem zwróciło kasę - podobno nie robiło z tym problemu. Czy Ty w swoim czasie też próbowałeś?

KDL 40X3500 kupilem w koncu listopada w sklepie internetowym w W-wie
moim zdaniem w fabrycznym opakowaniu. Data produkcji 10 -2007. W pierwszych dniach nie mialem
mozliwosci dokladniejszego przetestowania.
Chcialbym wierzyc ze buczenie to tylko wpadka w niewielu tv.
Jednak tylko jedna osoba twierdzi ze w 40X3500 lub 46X3500 nie slyszy
warkotu/buczenia [chcilbym sam posluchac]
Oddaje do servisu i jesli to naprawia, przeprosze SONY za nazwanie ich produktu BADZIEWIEM.
Co dot.teletekstu to jest niestety tylko przez tuner[ wejscie anteny naziemnej]
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ANDYQ1409

New member
Witam po raz pierwszy.
Stoję przed decyzją zakupu SONY 40" FullHD etc.
Przestudiowałem dokładnie ten wątek i na razie jeden
duży problem buczenie. Ale...
Porównałem 40X3000 i 40W3000 i:
parametry praktycznie identyczne za wyjątkiem:
- MotionFlow100Hz / brak
- BRAVIA PRO / BRAVIA EX
ale !!!!! cena 9000PLN / 6000PLN (sklepy internetowe)
I w związku z tym pytanie:
co z tym MotionFlow100Hz - czy potrzebny? czy konieczny?
czy wart 3000PLN?
Nikt nic na temat 100Hz nie napisał.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ANDYQ1409

New member
jtd napisał:
jeszcze sie kontrastem roznia

Są jeszcze inne różnice:
- waga, wymiary, kolor - dla mnie nieistotne
- systemy dżwięku - i tak użyję amplitunera i kolumn
- telegazeta + pamiec stron - nieistotna
a te różnice w kontraście myślę że nie będą dla oka zauważalne.
Te które wymieniłem są zasadnicze i mogą mieć wpływ na
wrażenia wizualne. No właśnie - czy mają ?

Pozdrawiam.
 

czago

Banned
Mają - i to bardzo duży. Dla mnie tak duży, że zrezygnowałem z kupna W3000. Najlepiej to zobaczyć porównując ze sobą bezpośrednio te dwa modele, np. w sklepie firmowym Sony.
Najlepiej jak poprosisz obsługę o prezentację działania tego układu. Jak już zobaczysz o co chodzi nie bedziesz mógł patrzeć na TV bez tego układu (lub podobnego w przypadku innych firm).
 
Ostatnia edycja:

scenik

New member
a gdzie kupiłeś?

Gatekeeper napisał:
witam,
a można wiedzieć gdzie zamówiłeś i w jakiej cenie ? (też mnie korci żeby sobie taki sprawić)

pozdro

Też mnie interesuje, gdzie można go kupić. Po Nowym Roku wszędzie pustki, mówią, że pod koniec miesiąca bedą mieli.
scenik
 

dav

New member
witam czy ktos zauwazyl w 46x3000 sony problem z plynnoscia ruchu to wyglada jak cien jak by niewydazal tv z predkoscia to sie rzuca w oczy czy to normalne czy cos nie tak z tv najbardziej widac to na blu-ray:(
 

czago

Banned
W Sony X3000/3500 przy włączonym układzie MotionFlow+100Hz nic takiego nie występuje. Obraz jest idealnie płynny przy braku smużenia.
W innych modelach Sony (z wyjątkiem D3000) obraz z Blu-raya niestety nie jest płynny. Ale nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka.
 

czago

Banned
Nie wiem czy w X3500 można wyłączyć Motionflow. Mnie się to nie udało ale jeszcze nie mam go w domu. Jeśli da się to zrobić to obraz może być taki jak opisał to dav.
 

Jack Daniels

New member
Can someone tell me where u turn on/off motionflow, could´t find it today when I was testing x3500

Press tools on the remote then go to motion enhancer, you'll have 3 options
xyxthumbs.gif


ps. znalazlem to pytanie na innym forum.:roll:
 

mc55

New member
Witam, czy ktoś miał okazję porównać Sony KDL46x3500 z Toshiba 46ZF355D ?
Soniak jest juz na rynku ponad pół roku, cena juz spadła poniżej 10tyś, juz miałem go zamawiac a tu znajmoy mi namieszał z tą Toshibą, widział niby porównanie w Saturnie w Niemczech i strasznie sie zachwycał, ja nie miałem okazji zobaczyć jej na żywo stąd moja prośba o Wasze opinie.
 

czago

Banned
Nie znam takiego momentu w historii, w którym topowy model TV Toshiby byłby lepszy od topowego modelu Sony.
I choć nie widziałem nowej Toshiby wątpię aby stało się to właśnie teraz, choć cuda się przecież zdarzają :) i niczego wykluczyć nie można.
 

mc55

New member
A czy kupił ktoś 46x3500 wyprodukowanego w tym roku ? Pytam odnośnie rzekomego "hałasu" wentylatora.
Ja chciałem go kupić w niemczech (bywam tam bardzo często więc tamtejsza gwarancja mi nie przeszkadza) ale od świąt jest problem z dostępnością , w droższych sklepach są ale sprawdzałem w Tevi i mają z 10.2007.
Nawet na idealo nie ma (w przystępnej cenie) i piszą że czas oczekiwania do 4 tygodni.
 

pirometr

New member
Kupiłem w tym roku model 52x3500 z prod. 12/2007 nie ma zadnego buczenia, sam martwiłem się że coś będzie. Nawet przykładałem ucho i nic nie słychać być może poprawili to albo w modelu 52x3500 nie ma tego efektu.

Pozdrowienia
 

wojtek_iwan

New member
Także kupowałem tv w tym roku 46X3500 data produkcji 1/2008, o żadnym buczeniu nie ma mowy, z zestawu rtv słychać tylko talerze dysków od n-ki ;) jak wszystko jest wyłączone. Co do miejsca zakupu i dostępności to rzeczywiście, jeśli telewizory pojawiają się w jakimś ze sklepów to po kilku dniach, żeby nie powiedzieć godzinach :) rozchodzą się, osobiście kupowałem w VideoTop w Lublinie + kurier do Warszawy, fakt że w innych miejscach cena potem spadła o tysiąc ale są w nich straszne problemy z dostępnością
 

ortax360

New member
Witam

Fotki Sony X3000.
 

Attachments

  • X3000a.zip
    182,1 KB · Wyś: 221
  • x3000b.zip
    139,3 KB · Wyś: 114
  • x3000c.zip
    220,8 KB · Wyś: 105
  • x3000d.zip
    208,2 KB · Wyś: 100
  • x3000e.zip
    182,1 KB · Wyś: 119
Do góry