SONY KDL-40D3500 - dobry sprzęt ?

ortax360

New member
Witam
Poprawisz obraz z tunera SD odpowiednio ustawiajac parametry obrazu i ostrosc . Ostrosc nalezy ustawic na jak najnizszym poziomie nawet na 0 .
Kontras tak na 50-60% i wyłaczyc wszystkie polepszacze.

Pozdrawiam
 

krecik2002

New member
Robertus64 napisał:
Wiele osób kupuje tv o pełnej rozdzielczości w nadzei na idealny obraz , często po oglądzinach w sklepie gdzie bywa że tv są podłączone pod 1080 i faktycznie szczęka opada ale po przyniesieniu do domku i zapięciu na kablówce jest poprostu fatalnie i inaczej nie może byc bo TV do Full HD a nie do SD.Masz bardzo dobry TV ale nie do tego rodzaju sygnału który masz , na kiepskiej kablówce i DVD lepiej wypadnie TV HD a nie Full HD , moja Siostra ma Sony P3000 który jest HD i z DVD obraz jest bardzo dobry.TV musisz dobrac do sygnału - to jedyne naprawde ważne kryterium.
Chyba mocno przesadzasz - z tego co piszesz wynika, ze TV FULL HD nadaja sie obecnie tylko do filmow Blueray i tych kilku oferowanych kanalow HD (a i tak kanaly HD oferowane przez UPC sa nadawane w 720p). Wydaje mi sie, ze jak odbiornik ma wieksza rozdzielczosc to wlasnie lepiej powinien sobie radzic ze skalowaniem duzo mniejszego obrazu. Zreszta wspomniany kolega ma TV HD (SONY 32S3000) i cyfrowy obraz z kablowki jest u niego jeszcze gorszy. (ale analogowy u niego jest z kolei ladniejszy niz u mnie cyfrowy :???: ) Poza tym obraz z komputera tez jest skalowany, a nie mam do niego najmniejszych zastrzezen.
Imho, przyczyna slabej jakosci obrazu u mnie sa:
- generalnie kiepska jakosc obrazu z kabla UPC - nie wiem co oni chrzania: kompresja, slaba jakosc nadawanego materialu (czesto sa wielkie roznice w jakosci pomiedzy roznymi programami na tym samym kanale), badziewny dekoder?
- podlaczanie urzadzen przez zlacze EURO - niby obraz RGB z komputera tez jest analogowy, ale przez to zlacze nie ma _zadnych_ klopotow ze wspomnianym "smuzeniem". Jak juz pisalem, obraz z DVD przez EURO jest dobrej jakosci, chociaz nie dorownuje temu z komputera (ciagle pisze o efekcie "smug" przy szybko ruszajacych sie obiektach, bo w obrazie z DVD zadnej "pikselozy" nie mam).
- Brak wspominanej tu wczesniej technologii Motionflow - chociaz nie wiem czy to ma wielkie znaczenie, skoro z nawet bez niej z komputera moze byc wszystko cacy?
ps. W sklepach wlasnie czesto leci zwykly obraz telewizyjny (np w Saturnie w Arkadii, gdzie porownywalem rozne modele) i szczerze mowiac mialem nadzieje, ze w domu bede mial ladniejszy obraz. Jasne, ze puszczaja tez czasem dopieszczone przez producentow filmy demonstracyjne w 1080p ale to od razu widac i chyba nikt nie spodziewa sie takiego obrazu ze zwyklej kablowki...
 

krecik2002

New member
ortax360 napisał:
Witam
Poprawisz obraz z tunera SD odpowiednio ustawiajac parametry obrazu i ostrosc . Ostrosc nalezy ustawic na jak najnizszym poziomie nawet na 0 .
Kontras tak na 50-60% i wyłaczyc wszystkie polepszacze.

Pozdrawiam

Dzieki za sugestie, ustawilem tak, i obraz faktycznie jakby mniej ziarnisty, chociaz rozmytych brzegow sie oczywiscie w ten spoosb nie poprawi. No i to "smuzenie" nieco sie zmniejszylo, tak jakby wplyw na nie mialy wlasnie "polepszacze".
 

dyzok

New member
Witam kupiłem w końcu telewizor Sony KDL-D3500 i mam mały problem mianowicie nie łączy mi się on przez kabel Hdmi z dekoderem "N" wyskakuje mi informacja że nie wykryto żadnego urządzenia nie wiem co mam arobić czego to może bycwina proszę o szybka odpowiedż i z gory dziekuje Pozdrawiam
 

dyzok

New member
Jeszcze jedno po wyłączeniu telewizora słysze przez około 30 sekund jakies traszski nie wiem czy to normalne tak jakby z nagrania lub cos w tym stylu nie wie mczy to normalne prosze o pomoc i szybka odpowiedz. Co do pierszego pytanie robiłe mjuzchyab wszystko zmieniłe mkabel Hdmi i dale jtelewizor nie wykrywa mi urządzenia czyli dekodera N nie wiem czy to jest jednoznaczne z tym ze nei mam sygnało bo programy oglądam nie mam pewności tylko czy to jest juzwłasciwa jakość czy uzyskam ja dopieru po wykryciu przez telewizor urządzenia dekoder N mam wł,ączony na 1080 i raczej wszystko ok co ja mam robic tyle kasy wydałe mczego to wina z gory dziekuej za odpowiedz Pozdrawiam
 
Do góry