SONY KDL-40D3500 - dobry sprzęt ?

czago

Banned
Hoche napisał:
"MotionFlow+100Hz" ?? moze tam cos poprawia

Nie "coś" tylko bardzo dużo: smużenie i płynność obrazu. Opisuje to m.in. BOMBADIL:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16791&page=29
(BOMBADIL nazywa to klatkowaniem).
Zresztą jak poprosisz w salonie Sony o prezentację działania tego układu i jak zobaczysz różnicę to już raczej nie kupisz TV bez MotionFlow+100Hz (w Sonym) lub podobnie działającego układu (u innych producentów) - tak właśnie jest ze mną.
 

czago

Banned
qwerty napisał:
Nie ma co poprawiać, poprostu ze słabego sygnału takie są efekty, jak zresztą zauważył to kolega BOMBADIL.

http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=163292&postcount=284

Nie daj się nabrać na marketingowe sztuczki.

Jesteś w błędzie. Taki efekt jak opisał BOMBADIL jest także widoczny na sygnale z Blu-raya, a więc sygnale świetnej jakości:

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19400

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14960&highlight=romanoff
 

qwerty

New member
Specjalnie sprawdzilem ten material z pierwszego linka w sklepie na kilku tv i o dziwo, skakal nie tylko na sony d3500 ale nawet Philipsie AUREA. Dodatkowo dodam, ze na profesjonalnym monitorze studyjnym CRT tez ten material skacze. Reszta uzytkownikow takze dowiodla ze material jest zle nagrany.

Co do 1wszego linka, oczywiscie znowu kolega czago sugeruje dziwne rzeczy, film byl z komputera i w dodatku skompresowany, a nie z odtwarzacze BD.

"Oglądałem film z komputera po HDMI. Film w kodeku x264."


Jezeli chodzi o model d3500 sam w sobie, to bardzo dobra propozycja, nalezy tylko sprawdzic alternatywy z innych firm, ktore kosztuja mniej a posiadaja lepsze parametry.
 

czago

Banned
Absolutnie nie zgadzam się z qwerty.

Model Sony D3500 nie jest godny polecenia - podobnie zresztą jak wszelkiej maści Sharpy z XL2E i X20E na czele. Wszystkie one mają problemy z płynnością obrazu z Blu-raya po HDMI. Być może z innymi sygnałami również. Brak płynności objawia się tym, że przy dość zdecydowanym ruchu kamery obraz zamiast przesuwać się płynnie, nieprzyjemnie skacze - efekt stroboskopu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15156&page=41 - w tym wątku opisał to maluk

qwerty, zbyt wiele osób widziało ten efekt na własne oczy (w tym ja i moja żona :) ) abyś mógł twierdzić, że on nie istnieje.
 

Adamos2200

New member
Nie wiem co kolega oglądał , ale ja ma model SonyD3500 nie widzę nic niepokojącego w ogladaniu z Blu-raya po HDMI , Obraz jest płynny , sliczny i nie widzę ,żadnych mankamentów.
Sam Sony to bardzo dobra propozycja w tym przedziale cenowym . Wystarczy trochę pomyszkować w ustawieniach i naprawdę obraz spełni wymagnania nawet najbardziej wybrednych ( TV zebrał dobre oceny w testach przeprowadzonych w Niemczech) . Obraz SD , z DVD czy jak już wyzej wspominanym Blu-ray jest zadawalający.
Wszystko zleży od sygnału - jak on jest dobry to i walory estetyczne z ogładania również będą w porządku. To jest oczywiście moja subiektywna ocena i nie każdy musi się z nią zgadzać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co do płynności też uważam:
Obraz jest płynny , sliczny i nie widzę ,żadnych mankamentów
 

TBA2

New member
Mam do Was prośbe o poradę. Dokładnie przeczytałem wątki w dziale TV LCD Sony i mam nastepujace pytanie.
Zastanawiam sie nad wyborem pomiędzy KDL 40 S3000 a KDL 40 D3500.
Różnica w cenie pomiedzy nimi to 250 zł ( o tyle 40 D3500 jest droższy).
Czy warto zapłacić te 250 zł wiecej, pytam bo często tutaj piszecie że przy telewizorach 40 calowych nie ma różnicy pomiędzy HD (40 S3000) a full HD (40 D3500).
Nie chcę juz zmieniać wybranych przeze mnie modeli na inne. Prosze o poradę których z tych dwóch wybrać mając na uwadze różnice w cenie vs róznicę parametrów.

Serdecznie pozdrawiam
 

Adamos2200

New member
Ja ma 40D3500 i jestem zadowolony. 250 zł to nie jest duzo wybierz Full HD - Zleży jak daleko siedzisz od TV z 2,5 m zoabzcysz róznice miedzy HD a Full HD - widac to szczególnie z Blu-raya
 

lukashik

New member
Jak w tym tv zrobić PAP?Chcę oglądać dwa programy na podzielonym ekranie jak to zrobić?Pisze, że PAP nie działa jak źródłem zew jest komputer.To co może być tym źródłem?
 

biropij

New member
A ja z kolei mam problem w wyborze z dwóch Sony 40 d3500 czy 40 v3000, dość już mam szukania i chcę kupić jeden z tych dwóch, cena około 3500, v3000 droższy o 200 zł, który opłaca się brać? który jest nowszy?
dzięki za odpowiedzi
 

krecik2002

New member
Mam ten telewizor (40D3500) od kilku dni i niestety potwierdzam problem ze "smuzeniem". Jest ono dosc widoczne przy obrazie TV (analog z kablowki, wogole jakosc wiekszosci programow z kablowki jest wg. mnie niezadowalajaca) i jedynie lekko przy obrazie z DVD podlaczonego przez zlacze EURO. Natomiast kompletnie brak jest smuzenia przy obrazie z komputera podlaczonego przez zlacze RGB - ogladalem filmy zarowno HD jak i w niskiej rozdzielczosci, gralem, przesuwałem szybko okienka i kursor myszki - smuzenia brak.
Dlatego tez pytanie, czy moze jednak to kwestia kiepskiego sygnalu z kablowki i DVD? Moze jak kupie DVD z wyjsciem HDMI to smuzenie rowniez calkiem ustapi?
W srode przychodzi tez monter z UPC z dekoderem cyfrowym i mam cicha nadzieje, ze obraz sie poprawi i przy okazji zmniejszy sie smuzenie. Niestety dowiedzialem sie, ze UPC odstawia popeline i daja dekoder tylko z wyjsciem EURO (ten bez opcji HD) :x
 

Adamos2200

New member
Sony D3500 gra świetnie gdy jest podlączony przez HDMI - w końcu to cyfrowy TV a nie analogowy i przez byle jakie kable i sygnał nie uda się Tobie uzyskać dobrego obrazu. Przez HDMI nie ma żadnego smużenia. Obraz z kablówki zawsze będzie gorszy niż z żródła cyfrowego , którym np. jest tuner satelitarny. Zasada jest jedna ,jeżeli kupiłeś już LCD i chcesz korzystać z tego co daje to używaj sprzetu , który jest dedykowany dla takich TV - czyli zródła cyfrowe np. HDMI kable -i tuner cyfrowy .DVD najlepiej takie , które skanuje obraz do HD , albo Blu Ray . Dla porównania z sygnałem TV jest tak jak z kiepsko nagraną płytą muzyczną , która nawet na najlepszym sprzecie bedzie grała beznadziejnie , albo inny przykład : odtwarzacz DVD jest przeznaczony do ogladania filmów DVD , ale możesz również na nim obejrzeć film nagrany w DIVIX - czy obraz i dżwięk bedzie taki sam ? no właśnie sam sobie odpowiedz na to pytanie.
Napisałeś ,że w srode przychodzi do Ciebie monter z UPC z dekoderem cyfrowym i masz cichą nadzieje, ze obraz sie poprawi - gwarantuję Ci ,że będzie lepiej . Poznasz drugą strone tego TV - oczywiście walcz aby monter podłaczył dekoder przez HDMI
życze powodzenia i daj znac po wszytskim czy jesteś zadowolony
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Łączenie TV Full HD z kablówką jest niestety lekką przesadą , takie wypowiedzi mogą tylko innych niepotrzebnie wprowadzac w błąd i zniechęcac do zakupu danej marki , bez obrazy ale można trochę doczytac i dokształcic się w dziedzinie.TV Full HD są zbudowane do wyświetlania sygnału 1080 i podawanie sygnału 576 to jak byś wlał najgorszą benzynę do wyścigowego bolidu - poprostu nieporozumienie.Dodatkowo łączenie poprzez euro to strata właściwie wszystkiego , obraz na Full HD tylko poprzez HDMI , ostatecznie komponent - nic więcej.
 
Ostatnia edycja:

krecik2002

New member
Spokojnie, zdaje sobie sprawe z roznic w jakosci obrazu, chcialem jedynie sprowokowac odpowiedz osoby, ktora zauwazyla podobny problem u siebie i miala mozliwosc porownania z obrazem cyfrowym. Caly moj niepokoj wynikl z krytyki w tym watku, dotyczacej braku technologii motionflow w moim modelu. Pocieszam sie jednak, ze skoro obraz z komputera jest bez zastrzezen, to TV potrafi jednak wyswietlac plynny i czysty obraz.
Coz, zobaczymy jak bedzie z dekoderem cyfrowym, mam jednak obawy co do samego UPC (kumpel juz dwa razy odsylal montera, bo obraz na niektorych kanalach byl nie do ogladania). Poza tym zastanawiam sie czy nie reklamowac takiej uslugi, w sytuacji gdy UPC daje dekoder cyfrowy _bez_ wyjsca HDMI (ten z nagrywarka, w pakiecie bez HD). U kumpla monter sie nawet klocil przez chwile, ze obraz cyfrowy jest podawany przez zlacze EURO :/ Ale to juz pewnie temat na osobny watek....
 

Robertus64

New member
Bez reklam
nie kupuj w tej chwili tunera bez HDMI po to powala na kolana całą ideę HD , nawet najlepszy LCD nie pomoże jak sygnał będzie w analogu , a tylko patrzeć jak przejdą na HD i co wtedy ?
Szkoda psuć zestaw - bierz tylko tuner z wyjściem HDMI.
 

krecik2002

New member
Bron Boze nie kupuje dekodera bez HDMI - po prostu taki model dodaje UPC do swojej uslugi. Na razie za malo oferuja programow w HD (mialbym ich raptem 5, w tym wiekszosc ktora mnie nie interesuje) zebym sie skusil na drozszy pakiet, ale jak bede chcial kiedys zmienic, to oczywiscie wymienia na dekoder z HDMI. Pozostaje pytanie, czy maja prawo nazywac usluge "telewizja cyfrowa" skoro obraz bezposrednio do telewizora podawany jest w formie analogowej? Dodatkowo, ich karta w dekoderze ma celowo blokade, tak ze nie da sie jej uzyc z dekoderem wbudowanym w telewizor...
 

krecik2002

New member
Jestem juz po instalacji dekodera i... liiiipa. Tak jak sie obawialem obraz na wiekszosci kanalow jest nedzny, rozmazany albo ziarnisty na krawedziach (cos jak brzydkie krawedzie w bardzo skompresowanym, pliku avi czy mpg). To wlasnie te piksele ciagna za soba po ekranie okropne smugi. Pilkarze na C+ Sport (zwykly, nie HD) wygladaja jak komety ciagnace za soba ogony. Do tego dochodzi na wielu kanalach waska, czerwona obwodka na prawych krawedziach obiektow....
Zeby nie bylo calkiem na telewizor - sa kanaly jak "zyleta" na ktorych nie ma zadnych z powyzszych objawow, ale naleza one do rzadkosci. Jestem przekonany, ze to wina sygnalu nadawanego przez UPC. Kumpel z zupelnie innej dzielnicy, na innym modelu LCD Sony mial identyczne objawy na tych samych programach...
Chyba zrezygnuje z takiej uslugi i pozostanie mi na razie delektowac sie na nowym telewizorku filmami 720p odtwarzanymi z laptopa (zyleta, choc szkoda ze komp nie daje rady filmom 1080p) i DVD (szczegolnie jak dokupie odtwarzac z wyjsciem HDMI).
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Wiele osób kupuje tv o pełnej rozdzielczości w nadzei na idealny obraz , często po oglądzinach w sklepie gdzie bywa że tv są podłączone pod 1080 i faktycznie szczęka opada ale po przyniesieniu do domku i zapięciu na kablówce jest poprostu fatalnie i inaczej nie może byc bo TV do Full HD a nie do SD.Masz bardzo dobry TV ale nie do tego rodzaju sygnału który masz , na kiepskiej kablówce i DVD lepiej wypadnie TV HD a nie Full HD , moja Siostra ma Sony P3000 który jest HD i z DVD obraz jest bardzo dobry.TV musisz dobrac do sygnału - to jedyne naprawde ważne kryterium.
 
Do góry