SONY KDL-40D3500 - dobry sprzęt ?

Darek1

New member
lcd-wybór

Cześć!
Mam pytanie,przymierzam się dokupna lcd.Będę oglądał tv z ok 4mb,głownie z polsatu cyfrowego.Co byś polecał?Przymierzam sie do sharpa 37rd2e lub 42 rd2e lub sony 40d300.Co byś polecił?Z góry wielkie dzięki za odpowiedz!Pzdr
 

ernet

Active member
Bez reklam
Darek1 napisał:
Cześć!
Mam pytanie,przymierzam się dokupna lcd.Będę oglądał tv z ok 4mb,głownie z polsatu cyfrowego.Co byś polecał?Przymierzam sie do sharpa 37rd2e lub 42 rd2e lub sony 40d300.Co byś polecił?Z góry wielkie dzięki za odpowiedz!Pzdr

Absolutnie ODRADZAM sony 40d300 !
więcej moich opini ( mam KDL-40D300 od 5 dni )
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13326&page=44
" Najważniejsze; przesiadłem się z Sony CRT 36" i uwierzcie, ze przy pierwszym kontakcie z LCD (kablówka) PQ wypada powalająco lepiej na korzyśc tego pierwszego.". Dopisuje: z Cyfry+ jest niewiele lepiej.
Jesli Ci sie bardzo spieszy z zapoznaniem się z moja ( negatywną ) opinia to poczytaj o niej tu;
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=543498&page=201 - piszę jako Ernet. jest na kilku stronach
A jeszcze dzis postaram sie to + inne moje wrazenia napisać tu.
 

deniro24

Member
Bez reklam
ernet inna sprawa, że z Twoim 36 calowym Crt Sony, w tych aspektach, o których piszesz przegra sromotnie każdy 40 calowy telewizor LCD - nie tylko D3000.

Pozdrawiam.
 

ernet

Active member
Bez reklam

hako80

New member
To mial byc PM do Ortaxa, ale nie przyjmuje, skoro sie tak opisalem jus to puszcze go jako kolejny post...
Jesli ktos czuje sie na silach prosze o odp.
------

Widze ze jset b krotki watek o KDL D3500 na tym forum. Wypowiadales sie ze 100% praktycznie pewnoscia ze ten tv ma panel 8 bit...
To nowy model na rynku i ciezko sie doszukac czegos konkretnego.
Mnie interesuje model wypuszczony na rynek w UK... emigracja niestety...

To sa dane wygrzebane gdzies ze strony Sony.uk:

http://www.sony.co.uk/view/ShowArti...1189437946507&site=odw_en_GB&articlesection=5


D3500 1080p HD LCD televisions
The D3500 is perfect for watching sports and movies. It delivers fantastic colours with amazing depth.
Whether you choose a 40” or 46” screen, you’ll enjoy beautifully smooth transitions between light and dark shades.
Sizes 40”, 46”
Colour Black
Picture quality
  • LIVE COLOUR CREATION – the most natural colour creation yet
  • Powered by the BRAVIA ENGINE for enhanced depth, clarity and definition
  • 24p True Cinema and Theatre Mode for feature films that are true to the original studio master
  • Resolution: 1920 X 1080 High Definition LCD Panel
    • Super wide 178º viewing angle – watch from almost anywhere
    • LCD on-screen contrast ratio of 1800:1 with a Dynamic Contrast Ratio of up to 16,000:1 for stunning clarity
    • 10-bit panel for smoother colour gradation
    • Photo TV HD
Sound quality
S-Force Front Surround for stunning surround sound from the two integrated speakers.
Connectivity


2x HDMI™ connections, PC connectivity, 1x Component port and 2x SCART sockets
‘BRAVIA’ Theatre Sync – HDMI™ with CEC gives you one-click control over your home cinema set-up
Integrated digital terrestrial TV tuner (also receives analogue)
Integrated digital cable tuner (with supported operators)
Non-reflective frame for relaxed viewing
Wall mountable (SU-WL500 bracket), optional TV stand (SU-FL300M)
VESA Hole-Spacing compatible Eco info The D Series uses just 0.3W in standby and 193W-238W while in use



Rozwazam powaznie ten telewizorek ale jak faktycznie nie ma 10 bit to chyba odpadnie...

A moze Ty moglbys cos doradzic. Mam w domu wlasnie Sharpa 42XD1EA niby wszystko cacy, ale szlag mnie trafia jak idize slabszy sygnal i widze poszczegolne gradienty kolorow na ekranie... 'dightering' marny czy cus;) Toshiba X3030... tez myslalem, ale podejrzewam ze nei bedzie lepiejniz z tym Sharpem.
Sony D3000... milo by bylo, ale wszedzie po rozsadnych cenach out of stock.
Raczej sklaniam sie ku LCD.

To tyle, jakbys mogl sie ustosunkowac jeszcze do tego powyzej, ewentulanie polecic jakies dobre zrodla apropos parametrow tego "Soniacza".

Z gory dziekuje,

Lukasz.
 

Dziki79

New member
hako80 niestety ten model Sony nie ma 10bit maja tylko modele serii x, w3000 i d3000. Jesli dobrze pamiętam. Jeszcze sprawdze dokładnie jak wróce z pracy do domu. Taka przynajmniej jest informacja w katalogu z salonu Sony.

Mam pytanie do znawców Sony, szczególnie do ortax360 bo z tego co widze ma spore doświadczenie z nimi :)

Jaka jest niezawodność LCDków Sonyiego 46'? Pytam bo w salonie dają w cenie 5 lat gwarancji natomiast tańszych sklepach internetowych tyko 12mcy :???:
Jeszcze jedno czy rzeczywiście warto dopłacać do teoretycznie wyższego modelu jakieś 1,5 - 2 tys rzeby mieć 10 zamiast 8bit? Chodzi mi o to czy różnica jest jakoś mocno odczówalna?



pozdrawiam
 

ortax360

New member
Witam

Dobre pytanko - Jezeli chodzi o nanel 8 a 10 bit to zdecydowanie warto . Brdziej płynne przjscia koloru , wieksz paleta odcieni a co z tym idzie obraz zdecydowanie lepszy .

Co do gwarancji - jak kupisz z 12 miesieczna to mozesz przedł. do 5 lat z dopłata chyba co ok 350zł . ( do Sony Poland masz 14 dni od daty zak.)

Co do awaryjnosci lcd SONY to ciezko powiedziec ja uwazam ze jest Bardzo ok , czyli prawie bezawaryjne ,ale wiadomo zawsze moze sie cos uszkodzic . Ludzie narzekaja ze są awaryjne (dla mnie to BZDURA SONY to SONY )tylko trzezba wziac pod uwage , ze Sony sprzedaje ogromną ilosc sprzetu np: lcd ( w por do innych producentów ) i przy takiej ilosci zawsze cos tam komus sie zepsuje .

POZDRAWIAM
 

Dziki79

New member
Dzięki za odpowiedź ortax360
Jeżeli to tylko 350zł to będzie się opłacało bardziej kupić w sklepie internetowym.
Teraz tylko trzeba znaleźć odpowiedni sklep.
Zdecyduje się raczej na 46w3000.

pozdrowionka
 

Hoche

New member
ortax360 napisał:
Kolego dziwny lcd ?

Dziwny lcd to własnie d3500.

A panel Full hd PRZY 40 CALA smiech :) . moze komus sie przyda .

o WILE BARDZIEJ przy 40 calach .LICZY sie dobry układ 100hz , panel 10bit itd - itd .

Kontras Dynamiczny - poczytaj troche - .

Sony d3000 jest zdecydowanie lepszym modelem od d3500 i v3000 ba smiało moze byc por. do ser w3000 .KROPKA.

PS: jutro odbieram 46w3000 .

- W poniedziałek dam REVIEW -46w3000- .


Pozdrawiam .


Jestes naiwny, albo uparty przy swojej gluocie.Sony D seria jest na poz. czwartej - X,W,V,D
 

ortax360

New member
Witam

Kolego co z tego POZYCJA 4 - 5-6- czy 50 :D ................ w katalogu :D dobre ........... liczy sie jakosc obrazu kolego .. nie pozycja .....

d3000 ma panel 10bitowy - seria V - nie
d3000 ma 100hz - seria W i V i D3500 - nie posiada 100hz .

Wniosek ? sam sobie odpowiedz .

Tak sie składa ze mam tez 46x3500 i od niedwana znowu 40d3000 wiec wiem co piszę :) .....

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Hoche

New member
Zeby sprzdac novy model trzeba tam cos nowego dolozyc /10 bit ,100 Hz,EX,Pro itd/,ale czy to zawsze poprawia obraz ? 100Hz to byl duzy plus CRT, ale w LCD......???
KDL-40D3500 to sredniej klasy TV o slabym wyposazeniu
 

ortax360

New member
Witam

Jezeli chodzi o 40d3500 to zgadzam sie z toba w 100% :D .

Co do układu 100hz w LCD ( to nie to samo co 100hz w TV CRT ) to działa i to widac wyraznie - obraz jest pozbawiony rozmycia przy szybkich scenach .

A panel 10 bit plus elektronika to nie jest slogam marketingowy tak ja Full HD przy przekatnych 37-42 . i Kontrasty rzędu 8000-16000 tys Dynamiczne .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Dziki79

New member
Gdzieś ktoś wspominał o modelu 46d3000 ale na stronie oficjalnej sony nie ma takiego.
Czy ktoś wie czemu?
Rzeczywiście ten model ma dobre parametry.

pozdro
 

czago

Banned
Ja również zdecydowanie polecam tylko model D3000 no i oczywiscie X3000/3500.
Resztę modeli Sony (W,V, D3500 i niższe) ja juz sobie odpusciłem z jednego powodu: żaden z nich nie ma układu MotionFlow+100Hz, który działa perfekcyjnie. Obraz jest pozbawiony smużeń i przede wszystkim film puszczony z Blu-raya po HDMI jest idealnie płynny w przeciwieństwie do pozostałych modeli pozbawionych tego układu.
 
Do góry