Sony KDL 32D3000

westham666

New member
Witajcie :) Czy moglibiscie mi powiedziec, jak wielka roznica jest miedzy obrazem w modelach Sony KDL32D3000 a KDL32U3000. Czy roznica w zastosowanych technologiach jest bardzo widoczna i czy czern w modelu U3000 jest tak samo doskonala jak w D3000????
 

westham666

New member
Hej . I jeszcze jedno pytanie. Czy kupujac model KDL 32U3000 bede zadowolony z jakosci obrazu??? Jak ten TV ma sie do innych na rynku w podobnych cenach i co o nim sadzicie ? Niewiele informacji moge znalezc na jego temat wpisujac w google jego symbol. Bardzo prosze o recenzje , porady "za i przeciw". Moze tez byc byc link do jakiegos anglojezycznego forum na temat tego modelu. Dzieki wielkie.
 

czago

Banned
Cześć westham666.
Jeśli nie chcesz być rozczarowany to nie kupuj modelu 32U3000. Model 32D3000 jest o 3 klasy wyżej - z pewnością wart swoich pieniędzy.
 

tomeck

New member
LCC napisał:
"...podłączaj po HDMI bo przez inne złącza tracisz jakość, a w D3000 można sobie ładnie skalibrować opcje pod sygnał HDMI..."

dwa pytania:

1. ZAWSZE po hdmi jest lepszy obraz? pytam, bo właśnie zastanawiam się na zmianą kabli (dostałem jakieś podstawowe za 30 PLN) i nie wiem czy lepiej kupić dobry hdmi czy komponent + audio

2. na czym polega kalibracja, o której piszesz?



ps.
ortax, dzięki za info nt. menu serwisowego
 

chrisw

New member
Mam pytanie techniczne. Walcze od kilku dni z roznymi ustawieniami 32D3000 : pod antene naziemna, pod DVD, kompa itd.
Moj odtwarzacz DVD nie posiada zlacza HDMI, tylko Euro i komponent.
Wyczytalem tutaj ze przez komponent dostane lepsza jakosc niz przez Euro. Podlaczylem i nie widze zadnej roznicy ... a moze nawet cos jest gorzej na komponencie. Pozatym czy Progressive Scan ma byc wlaczony w odtwarzaczu ? i co on daje w przypadku LCD. Zaobserwowalem ze obrazmenu odtwarzacza DVD wyswietlany na LCD jest duzo lepszej jakosci w przypadku puszczenia sygnalu po komponencie i wylaczaniu opcji progressive scan ...
 

ernet

Active member
Bez reklam
Cytat:Napisał Darek1
Cześć!
Mam pytanie,przymierzam się dokupna lcd.Będę oglądał tv z ok 4mb,głownie z polsatu cyfrowego.Co byś polecał?Przymierzam sie do sharpa 37rd2e lub 42 rd2e lub sony 40d300.Co byś polecił?Z góry wielkie dzięki za odpowiedz!Pzdr


Absolutnie ODRADZAM sony 40d300 !
więcej moich opini ( mam KDL-40D300 od 5 dni )
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthr...=13326&page=44
" Najważniejsze; przesiadłem się z Sony CRT 36" i uwierzcie, ze przy pierwszym kontakcie z LCD (kablówka) PQ wypada powalająco lepiej na korzyśc tego pierwszego.". Dopisuje: z Cyfry+ jest niewiele lepiej.
Jesli Ci sie bardzo spieszy z zapoznaniem się z moja ( negatywną ) opinia to poczytaj o niej tu;
http://www.avforums.com/forums/showt...43498&page=201 - piszę jako Ernet. jest na kilku stronach
A jeszcze dzis postaram sie to + inne moje wrazenia napisać tu.
 

dario101

New member
kalibracja obrazu

Ma wielką prośbę do LCC i ORTAXU360 aby podali swoje ustawienia parametrów telewizorka. Swoją drogą jestem bardzo zadowolony z tego LCD.
Najważniejsza rzecz to nie jest telewizor na słaby sygnał kablowy.W tej chwili ma podlaczony do niego po hdmi sygnał z "N".Bardzo ładnie współpracuje z kompem po VGA .
 

ernet

Active member
Bez reklam
LCC napisał:
Nie kapuje Ernet, popraw mnie jeśli się mylę, sądzisz, że 40D3000 jest do bani ???
Hm, nie do końca . Ja nie kupiłbym go ponownie, a jesli mógłbym, to bym go oddał. Tak, jak napisałem na tym angielskim forum; rozmawiałem z bardzo doswiadczonym sprzedawcą ( 19 lat praktyki w sklepie ) z jednym ze sklepów(autoryzowanych ) Sony. I on mi powiedział,że zamiast tego modelu kupiłby "T" lub "V" , bo obraz w "D" jest poddany zbyt wielkiej obróbce elektronicznej. Miał C A Ł K O W I C I E racje, a ja byłem głupi, że go nie posłuchałem !
Miałem przez dwa dni podłączoną Cyfrę +. Dużo to nie zmieniło, więc chociaż z Cyfry mogłem zrezygnować. I AM NOT BLIND ANYWAY ! ( nie jestm niewidomy )
 
Ostatnia edycja:

LCC

New member
No to właśnie po to możesz go sobie skalibrować aby był taki jak potrzeba. Powiem Ci, że widziałem wszystkie TV Sony w akcji i na pewno, żaden z D3000 nie może się równać + moja kalibracja i jest raj.
 

Darek1

New member
wybór

Czesć. A co bys mi polecał.Bede uzywal tv przewaznie do ogladania telewizji z platformy polsatu i moze canal +.Zastanawiam sie miedzy sharp37 rd2e, sharp 42 rd2e lubsony 40d3000.A moze jakis inny.Wielkie dzieki !!
 

LCC

New member
Moje ustawienia pod N-kę dla 32D3000, ale pod inne platformy pewnie też nie będzie źle.
Ale UWAGA, pod te ustawienia trzeba mieć naprawdę dobą jakość sygnału z platformy.

image2eu5.jpg
 
Ostatnia edycja:

Mario_73

New member
Nagrywarka DVD: Sony RDR-HX950B

Witam wszystkich.
Ja niedługo kupię 32D3000 - i jestem ciekaw jak na tym telewizorku jest wyświetlany obraz z kamery SD DCR-SR290E oprócz tego mam pytanie do mpmomot jaki jest obraz z nagrywarki DVD: Sony RDR-HX950B po HDMI.
 

chrisw

New member
Naprawde nikt nic nie wie jak to jest z tym komponentem ? moje pytanie ponizej :

Mam pytanie techniczne. Walcze od kilku dni z roznymi ustawieniami 32D3000 : pod antene naziemna, pod DVD, kompa itd.
Moj odtwarzacz DVD nie posiada zlacza HDMI, tylko Euro i komponent.
Wyczytalem tutaj ze przez komponent dostane lepsza jakosc niz przez Euro. Podlaczylem i nie widze zadnej roznicy ... a moze nawet cos jest gorzej na komponencie. Pozatym czy Progressive Scan ma byc wlaczony w odtwarzaczu ? i co on daje w przypadku LCD. Zaobserwowalem ze obrazmenu odtwarzacza DVD wyswietlany na LCD jest duzo lepszej jakosci w przypadku puszczenia sygnalu po komponencie i wylaczaniu opcji progressive scan ...
user_online.gif


Warn: (0%)
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
empty.gif
 

dario101

New member
Wielki dzięki LCC za tak szczegółowe podanie swojich ustawień.Troszkę zmienilem kontrast u mnie na 70, a tak wszystkie inne parametry zostawiłem.
Według mnie super.Jeszcze troszkę muszę powalczyc z ustawieniem antenki "N".Ale i tak jest obraz super.Pozdrawiam.
 

ryszkwie

New member
Witam, jestem calkiem nowy na forum. Własnie nabyłem 40D3000 i chciałbym poprosic kogos o optymalne ustawienia dla tego telewizora. Ewentualnie w jaki sposob najlepiej go wykalibrowac. Na razie bedzie chodził pod kablowką UPC i DVD. Nie bede tez na nim grał na konsolach.

Z gory dzieki.
 
Do góry