Sony KDL 32D3000

czago

Banned
qrak01 napisał:
z tegfo co ja wiem.. to:
model 40D3000: HD Ready + 100Hz
model 40D3500: Full HD , ale bez 100Hz

Nie wiem skąd to wiesz , bo ja mam 2 różne, nowe katalogi Sony, w których jest specyfikacja i porównanie wszystkich modeli LCD dostepnych i bedących wkrótce dostępnych w Polsce.
Według tych katalogów obydwa modele są HD Ready i 100Hz.
 

czago

Banned
qrak01 napisał:
na stronie Sony polska nie ma żadnego info o tym modelu.
Na stronach Sony np . Litwy specyfikacja podaje ze jest Full HD :
http://www.sony.lv/view/ShowProduct...e=Overview&imageType=Main&category=TVP+LCD+TV

w sklepach na necie tez niby FullHD:
http://www.webhallen.com/prod.php?id=81036
http://www.hardware.no/lanseringsguide/product.php?productId=83350

O kurczę, to niezła zagadka. Wygląda na to że wydawca polskiego katalogu mógł się pomylić jeśli chodzi o rozdzielczość, a może nie. Po powrocie do domu muszę to sprawdzić. Jednak co do 100Hz to podany przez Ciebie szwedzki sklep potwierdza, że ten model ma MotionFlow+100Hz i Bravia Engine EX!. Na stronie litewskiej takich informacji nie ma. Ciekawe jak będzie w u nas.

P.S.: Wróciłem do domu, wziąłem katalog i zdębiałem. Okazało się, że faktycznie nie doczytałem - mój błąd. Masz rację: 40D3500 jest Full HD i ma kontrast dynamiczny 16000:1, czyli pod tymi względemi jest lepszy od poprzednika 40D3000. Ale - i to jest moje największe zdziwienie - tak jak napisałeś - niestety nie ma MotioFlow, nie jest 100Hz i w dodatku nie ma matrycy 10-bitowej - tak przynajmniej wynika z polskiego katalogu Sony. Ma tylko 2 gniazda HDMI, czyli o jedno mniej niż 40D3000.
Trochę to dziwne, że następca pod kilkoma bardzo istotnymi względami jest gorszy od poprzednika. Do tej pory nie było takiej sytuacji - stąd moje przeoczenie.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam


Oj SONY NAMIESZŁAO Z MODELAMI - 40d3500 to taki nipełnosprawny lcd w por do 40d3000 - brak układu 100hz , brak panelu 10 bit , kontrast niby wiekszy ble ( slogan marketingowy ) mniej wejsc HDMI . Włozyli panel full hd i tyle .

A sens stosowania full hd w 40 calach - szkoda gadac -BEZ SESU. . Ale ludzie i tak bedą chcieli posiadac FULL hd.


MotionFlow+100Hz i Bravia Engine EX ma ser. x3000/3500.
MotionFlow+100Hz i Bravia Engine ser. D3000


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Atbasz

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Powiem szczerze że jestem laikiem w dziedzinie tv ale dzięki waszej uprzejmości mam bynajmniej taką nadzieję że jeszcze czegoś ciekawego dowiem się.Szczególną prośbę mam do ortaxa 360 który już wielu osobom pomógl.Ortax 360 czy mógłbyś odpowiedzieć na moje 3 drażniące mnie pytania??/inne wypowiedzi też mile widziane/.
1.Prowadzona jest dyskusja na temat modelu Sony 40D3000 ok /zapewne i ja się z tym zgadzam iż zgodnie z wieloma pozytywnymi recenzjami na tym że forum ten tv jest naprawdę extra nie ukrywam/ale czy nie lepiej jest kupic jakikolwiek inny 40" tv firmy Sony ale Full HD??Czy HD Ready + 100Hz jest lepszy od Full HD??
2.Przymierzam się do zakupu Sony KDL 32D3000 /odległość do tv około 2.3m max/ jednak mam pytanie odnośnie odległości - czy faktycznie zakup większego tv powiedzmy 40" mija się z celem??Jakie są minusy gdy ogląda sie tv 40" z 2.3m - nie można objąć go wzrokiem z tej odległości,uwidaczniają się piksele???
3.Czy w przypadku oglądania tv 40" HD Ready lub Full HD należałoby w obydwu wypadkach oglądać z odległości około 4m czy może w którymś z tych modeli /w związku z techniką jaka została zastosowana podczas produkcji tych modeli/ można skrócić odległość do tv???
Pozdrawiam.
 

Atbasz

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Powiem szczerze że jestem laikiem w dziedzinie tv ale dzięki waszej uprzejmości mam bynajmniej taką nadzieję że jeszcze czegoś ciekawego dowiem się.Szczególną prośbę mam do ortaxa 360 który już wielu osobom pomógl.Ortax 360 czy mógłbyś odpowiedzieć na moje 3 drażniące mnie pytania??/inne wypowiedzi też mile widziane/.
1.Prowadzona jest dyskusja na temat modelu Sony 40D3000 ok /zapewne i ja się z tym zgadzam iż zgodnie z wieloma pozytywnymi recenzjami na tym że forum ten tv jest naprawdę extra nie ukrywam/ale czy nie lepiej jest kupic jakikolwiek inny 40" tv firmy Sony ale Full HD??Czy HD Ready + 100Hz jest lepszy od Full HD??
2.Przymierzam się do zakupu Sony KDL 32D3000 /odległość do tv około 2.3m max/ jednak mam pytanie odnośnie odległości - czy faktycznie zakup większego tv powiedzmy 40" mija się z celem??Jakie są minusy gdy ogląda sie tv 40" z 2.3m - nie można objąć go wzrokiem z tej odległości,uwidaczniają się piksele???
3.Czy w przypadku oglądania tv 40" HD Ready lub Full HD należałoby w obydwu wypadkach oglądać z odległości około 4m czy może w którymś z tych modeli /w związku z techniką jaka została zastosowana podczas produkcji tych modeli/ można skrócić odległość do tv???
Pozdrawiam.
 

chrisw

New member
Atbasz > Nie jestem wprawdzie zadnym ekspertem jesli chodzi o ten temat.
Jednak jeszcze tydzien mialem dokladnie takie same dylematy odnosnie wyboru TV , nawet mam taka sama odleglosc od ekranu 2.3 m.
Wybralem w koncu KDL-32D3000 i ponizej napisze Ci dlaczego :

- Uznalem ze przy tej odleglosci 40 cali to bedzie zbyt duzo w przypadku odbioru sygnalu SD
- Kupowanie full HD 40 cali podobno jest bez sensu ( zbyt maly ekran )
- Najtansze full HD 40 cali i tak bylo drozsze o jakies 1200 /1300 PLN od HD ready ( KDL -32D3000 )
- Najtansze full HD 40 cali nie ma wielu funkcji ktore ma KDL -32D3000 , 100 HZ , Motion flow itd. Krotko mowiac jest to full HD wychodzace z obrotu
-Dodatkowo te fukcje ktore ma KDL -32D3000 wplywaja korzystnie na odbior programow SD
-Mozna kupic oczywiscie wypasiony full HD 40 cali ale wtedy cena
KDL -32D3000 x 2 .
- Uznalem za pozbawione sensu wydawania 2x takiej kasy
- Podobno takze 40 cali jest nieco zbyt duze w przypadku wykorzystania go jako monitor , 32 cali sprawdza sie w tej roli rewelacyjnie.

Jednak duzo zalezy od tego czego oczekujesz od TV i do czego bedziesz go wykorzystywal. Moje priotrytety to byly : ogladanie SD , DVD, podlaczenie kompa , wykorzystywanie do pokazow zdjec.
W dalszej kolejnosci planuje podpiac TV sat wysokiej rozdzielczosci a takze zakup takowego odtwarzacza.
Poniewaz KDL -32D3000 potrafi wyswietlic sygnal Full HD to przy wielkosci ekranu 32 '' wydal mi sie optymalnym wyborem.
 

Aristos

New member
Ja tylko dwa słowa w temacie gwarancji - ja dostałem podbitą gwarancję Sony na 5 lat kupując na Allegro. Sklep to był Cyfrowy Swiat z Rzeszowa - natomiast nie widziałem żadnych wystawionych egzemplarzy na chwilę obecną...
Wcześniej szukałem bezskutecznie w Trójmieście - Sony w Gdyni podobno miewa dostawy pojedyńczych sztuk ale cięzej je złapać niż naoliwionego węgorza..;-)
 

LCC

New member
U Was na 32D3000 też tak jest, że gdy dacie obraz z kompa po DVI-HDMI na 720p lub 1080i/p obraz jest powiekszony, tzn z każdej strony wychodzi poza ramkę. Wygląda to tak, że pasek w windowsie jest poza ekranem i go nie widać? Na moje oko to po jakimś cm z każdej strony obraz jest poza widzoczną częścią ekranu. Do tego czcionka jest rozwalona. Zupełnie inna sprawa jest na 1360x768 gdzie obraz jest widoczny cały tak jak być powinno.

 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Witam
Oj SONY NAMIESZŁAO Z MODELAMI - 40d3500 to taki nipełnosprawny lcd w por do 40d3000 - brak układu 100hz , brak panelu 10 bit , kontrast niby wiekszy ble ( slogan marketingowy ) mniej wejsc HDMI . Włozyli panel full hd i tyle .

A sens stosowania full hd w 40 calach - szkoda gadac -BEZ SESU. . Ale ludzie i tak bedą chcieli posiadac FULL hd.

MotionFlow+100Hz i Bravia Engine EX ma ser. x3000/3500.
MotionFlow+100Hz i Bravia Engine ser. D3000

Pozdrawiam

Ortax prosze ( nie tylko dla mojej wiedzy ) o wyjasnienie "maluczkim " dlaczego:
1)" A sens stosowania full hd w 40 calach - szkoda gadac -BEZ SESU "
2)".... kontrast niby wiekszy ble ( slogan marketingowy ) .." (sic!) ??????????

Z góry dziekuję(-my)
 

ernet

Active member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Witam
Oj SONY NAMIESZŁAO Z MODELAMI - 40d3500 to taki nipełnosprawny lcd w por do 40d3000 - brak układu 100hz , brak panelu 10 bit , kontrast niby wiekszy ble ( slogan marketingowy ) mniej wejsc HDMI . Włozyli panel full hd i tyle .

A sens stosowania full hd w 40 calach - szkoda gadac -BEZ SESU. . Ale ludzie i tak bedą chcieli posiadac FULL hd.

MotionFlow+100Hz i Bravia Engine EX ma ser. x3000/3500.
MotionFlow+100Hz i Bravia Engine ser. D3000

Pozdrawiam

Ortax prosze ( nie tylko dla mojej wiedzy ) o wyjasnienie "maluczkim " dlaczego:
1)" A sens stosowania full hd w 40 calach - szkoda gadac -BEZ SESU "
2)".... kontrast niby wiekszy ble ( slogan marketingowy ) .." (sic!) ??????????

Z góry dziekuję(-my)
 

LCC

New member
ernet napisał:
Ortax prosze ( nie tylko dla mojej wiedzy ) o wyjasnienie "maluczkim " dlaczego:
1)" A sens stosowania full hd w 40 calach - szkoda gadac -BEZ SESU "
2)".... kontrast niby wiekszy ble ( slogan marketingowy ) .." (sic!) ??????????
Z góry dziekuję(-my)

Ja od siebie napiszę, że stosując Full HD w 40 calach to tak jakby do malucha wsadzić silnik od ferrari. Zrobić się da ale czy maluch pojedzie 350 km/h, nie bo odleci na Księżyc. Tak samo z Full HD w 40 calach, można zrobić ale jaki będzie tego sens i efekt - żaden, dlatego, że Full HD rozwija skrzydła dopiero przy takich 50-60... calach i wtedy widać tą różnicę ale przy 40 - nie. Do tego taki 40 Full HD od Sony, to kastrant, bo jest pozbawionych wszystskich podstawowych funkcji jak 100Hz i wspomagaczy, na co? na rzecz niepotrzebnego Full HD? Zresztą jeśli ktoś nie będzie takiego TV stosował do oryginalnych filmów 1080p/24 to nie warto bo obecne TV mają słabą ofertę Full HD.

Co do kontrastu to i tak w większości przypadków nie używa się go na maksa i większość ludzi ma go poniżej wartości maksymalnej, więc też zbędna sprawa w dodatku jak nie ma matrycy 10 bitowej, która jest ważniejsza.
 

chrisw

New member
Zresztą jeśli ktoś nie będzie takiego TV stosował do oryginalnych filmów 1080p/24 to nie warto bo obecne TV mają słabą ofertę Full HD.


Sa jakiekolwiek kanaly TV ktore oferuja full HD ?
 

ortax360

New member
Witam

koega LCC - prawidłowa odpowiedz na 6 :eek:k: .

D3000 działa idealnie z Pc przez D-SUB . Wiec po co podłaczac kompa przez HDMI ?

Programy nadawane w Full HD - na razie BRAK . Czytałem ze w Jap. są 2 kanały 1080p .



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

chrisw

New member
D3000 działa idealnie z Pc przez D-SUB . Wiec po co podłaczac kompa przez HDMI ?


Ortax > Jak podlaczam laptopa przez D-Sub to sa dostepne z tego co pamietam 2 tryby wyswietlania. W jednym z nich obraz ma prawidlowe proporcje ale nie jest wykorzystany caly ekran. W drugim trybie obraz jest rozciagniety na caly ekran cos w stylu trybu Smart ale proprocje nie sa zachowane. Jest to szczegonie nie do zaakceptowania w przypadku pokazu zdjec z kompa.
Czy da sie to jakos inaczej ustawic ?
 

ortax360

New member
Witam

Dziwne ja mam podpiete przez D-SUB - Obraz idealny na całym ekranie -proporcje idealne rozdziałka 1360 *768 . Obraz EXTRA .


Pozdrawiam
 

SavageOrk

New member
ortax360 możesz zrobic zdięcie dosboarda z xbox 360 ??

Bo mam zamiar kupić ten tv a mam sasmunga teraz którego odaje i on mi obcina obraz i jak bym miał zdięcie to odrazu bym wiedział czy jest ok :) czy tez obcina czy nie :)
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Tak z ciekawosci - po co ci zdięcia dasha z x360 .
X360 działa z d3000 wysmienicie przez component jest nawet 1080p (wyswietlane)

Pozdrawiam
 
Do góry