Sony KDL 32D3000

adacho78

New member
Witam,
40D3000 pojawiły się w Electro World - cena 6900. W sklepach internetowych - nie wiadomo kiedy będą. W jednym z nich słyszałem że pod koniec listopada albo na początku grudnia. Polecono mi w zamian 40T3500 za ok 5800. Z tego co wiem to bez 100Hz ale za to Full HD. Ortax360 znasz ten model? Jak wypada przy D3000? Warto go kupić czy czekać na D3000? Tyle czekam - miesiąc mnie nie zbawi - będzie na gwiazdkę ;) Z góry dziękuję za sugestie.
 

ortax360

New member
Witam


Model LCD SONY 40T3500 jest tym samym modelem co 40t3000 tulko z matryca full hd.

LCD bardzo nie ciekawe - masa kłopotów z kolorem , ostroscią i detalami w obrazie itd - podstawowa linia lcd z lepem na muchy czyli panelem full hd.


Jest test w nowym Audio-video modelu 40t3000 - słabiutko nie wart zainteresowania) goscie z Audio-video ostatnio sie poprawili i piszą całkiem OK ). . Np: w Digitalo mpzesz zam. 40d3000 za 5300zł .

Jezeli ma byc Sony to- 40d3000, 40w3000, 40X2000,40X3000/3500.

Pozdrawiam .
 

dario101

New member
Na wstępie bardzo chciałbym podziękować osobie o nicku ortax 360 strasznie mi pomogła w wybraniu odpowiedniego lcd. Po tygodniu oglądania Sony 32D3000 mogę stwierdzić że jest to bardzo udany zakup. Świetnie współpracuje z platformą N po kablu hdmi. Piękny obraz z kompa po kablu VGA-VGA. Bardzo cichy (nie ma żadnyego buczenia), cena ciekawa 4199 zł, bardzo ładny stonowany wygląd,gwarancja 5 letnia. Nie mogłem kupić większego ponieważ odległość od TV tylko 2,4 m.:( Z powyźszego faktu zrezygnowałem z plazmy ( strasznie podobał mi się PANASONIC 42PY70 P ).
Pozdrawiam.
 

chrisw

New member
Z tego co piszesz Dario101 widze ze prawdopodobnie takze dokonalem optymalnego wyboru. Ciagle sie wahalem czy brac 32D3000 czy doplacic do najtanszego full HD Sony 40 '' lub nawet dac drugie tyle za nowy model. Jednak moja odleglosc od TV to w obecnej chwili jedynie 2.30 m , a przy ogladaniu pod katem max 2.5 m.
Wazne bylo dla mnie by byla dobrze wuswietlana TV niskiej rozdzielczosci i dobra wspolpraca z PC . Chce ten TV takze wykorzystywac do pokazow zdjec i mam nadzieje ze przy tej odleglosci wybralem mozliwie najlepiej. TV kupilem ( jeszcze nie dojechal ) za 4047 PLN, najtaniej jak spotkalem byl za 3999 PLN.
 

dario101

New member
Napewno będziesz zadowolony chriswu z zakupu telwizora.Wczoraj podłączyłem nowy zakup kino domowe PANASONIC SC-PT 550 czarne.Świetnie współpracuje z N-ką i telewizorem.Dekoder N-ki mam podłączony kablem optycznym z kinem.Jak to się mówi wszystko super działa.:D
Dobrze że ten telewizor ma 3 wejścia hdmi już w tej chwili 2 są zajęte.Wczoraj równieź robiłem pokaz zdjęć z notbooka po kablu VGA-VGA.Piękne kolory,bajka .Naprawdę jestem b.szczęsliwy z zakupu.Przy odleglości 2,40 m nie ma co szaleć z wielkością ekranu.Może jakby był u Nas w sprzedaży PANASONIC 37LZD70 F to bym kupił.W jednym sklepie internetowym niby mają w ofercie ten tv lecz PANASONIC POLSKA nie wprowadzil na rynek tego tv .Wydaje mi się że mogły być kłopoty z ewentualną naprawą gwarancyjną.
 

zaba1978

New member
@ortax360:
Mam pytanko do Ciebie, jestem zainteresowany kupnem tego soniaka, ale nurtuje mnie pewna rzecz, we wczesniejszych postach piszesz aby karte graficzna z tym lcd podlaczyc kablem vga(d-sub), ale czy po kablu vga(d-sub ) bez problemu pójdzie sygnał hdtv?? z kompa na lcd, czy moze da rade podlaczyc kablem dvi-hdmi(komp-sony lcd) i czy na tym kablu uzyskam tez sygnal hdtv??
Pozdrawiam;)
 

Aristos

New member
Ze swojej strony także 10/10 puntów dla Ortaxa że w taki przekonujący sposób pisał o 40D3000 - była to jedna z rzeczy która zaważyła na wyborze tego LCD (niestety w Trójmieście nie mogłem tego modelu zobaczyć na żywo
i kupowałem w pół-ciemno po obejrzeniu wersji 32"..:))

Powiem krótko i węzłowato - jak dla mnie rewelacja! Już przy programowaniu kanałów ze zwykłej kablówki znikła niepewnosć co do właściwości wyboru - obraz naprawdę dobry na większosci z nich. Ogladam z ok 2,5-3m. Natomiast opad szczęki zaliczyliśmy z żoną po wrzuceniu do DVD Władcy Pierścieni i puszczeniu go z progresywnym skanowaniem. Bajka jeśli chodzi o jakosć obrazu, kolory, ostrość itp. Momentami naprawdę pojawia się nawet wrażenie trójwymiaru :)

Prawdziwa jazda zaczęła się po odpaleniu PS3 po HDMI...Powiem szczerze - jeśli nawet w jakiś sposób wyobrażałem sobie co mogę zobaczyć na ekranie, to rzeczywistość grania na 40" ekranie w gry HD przerosła wszelkie moje oczekiwania. To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy...:eek:k:

Aha, nadmienię tylko, że praktycznie nie zmieniałem jeszcze nastaw fabrycznych tego LCD (no moze troszkę pobawiłem się trybem żywym..;)) i wszystko wygląda ekstra.!

Generalnie jakby ktoś pytał to jak najbardziej polecam - szczególnie że wszystkie TV Sony mają teraz 5 lat gwarancji :)

Pozdrawiam
 

Soor

New member
Zakłócenia generowane przez sony kdl 32d3000

Czy u kogoś z forumowiczów występują zakłócenia sprzętu AV generowane przez lcd? U mnie 32d3000 powoduje buczenie z głośników słyszalne nawet przy zupełnym wyciszeniu. Odległośc pomiędzy sprzętem denon avr a lcd około 50 cm. Występuje w trakcie czuwania, wyłączonego lcd. Jedynie odłączenie od prądu powoduje ustąpienie zakłóceń. :(
 

PAZ

New member
Aristos możesz napisać, jeśli to nie tajemnica, gdzie kupiłeś, w jakim sklepie swój 40d3000 i jak oceniasz dostawę, obsługę sklepu itp. ? Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

lysy333

New member
Witam! Od niedawna zaczalem czytac forum hdtv. Zastanawiam sie nad kupnem LCD. Interesuja mnie szczegolnie modele Panasonic 32lxd700, Sony 32d3000, a teraz po przeczytaniu paru postow doszedl Sony 40d3000 :). Telewizor w 85% bedzie wykorzystywany do grania Xbox360/PS3. Dalej filmy DVD + komp oraz sygnal SD. Odleglosc od TV 2,0 - 2,5 m. Bede wdzieczny za wszystkie opinie uzytkownikow tych TV, szczegolnie graczy ;)
 

robert5

New member
Aristos też mnie ciekawi gdzie go kupiłeś ja już czekam na ten tv od 10 października ,mam zapewnienia od firmy digitalo ze napewno będzie po 5 listopada.Nie ukrywam że jestem mocno wkurzony
pozdrawiam
 

photosmart

New member
robert5 napisał:
Aristos też mnie ciekawi gdzie go kupiłeś ja już czekam na ten tv od 10 października ,mam zapewnienia od firmy digitalo ze napewno będzie po 5 listopada.Nie ukrywam że jestem mocno wkurzony
pozdrawiam

to nie można go ABSOLUTNIE NIGDZIE kupić ?
czy cena w digitalo jest jakaś wyjątkowa ?
myślałem, iż skoro niektórzy wystawiają go na allegro i mają np. po 10 sztuk to są dostępne od ręki ?

pzdr
 

photosmart

New member
gwarancja 5 lat

już poruszałem raz ten temat ale jakoś nikt nie napisał czy faktycznie ma gwarancję 5-letnią na model 40D3000 ... jak wiadomo nie można kupić go od polskiego dystrybutora i chyba wszystkie są z importu prywatnego. Oczywiście sklepy te wystawiają na nie faktury itd. ale czy tak naprawdę dostał ktoś dłuższą gwarancję ?
Coś mi się wydaję, że gdy przyjdzie do konkretów to Sony się "wypnie" ponieważ jak można wyczytać w warunkach http://www.5latgwarancji.pl/ napisane jest wyraźnie; iż promocja dłuższej gwarancji dotyczy cyt: "modeli dostępnych w Rzeczypospolitej Polskiej" a jak wiadomo model w wersji 40-calowej nie jest dostępny u nas oficjalnie. Czy rozumieć, iż sprzedawcy świadomie bądź nieświadomie oszukują nas?

pzdr

photosmart
 
Ostatnia edycja:

Didas

New member
Dzwoniłem kilka dni temu do dystrybutora Sony w Poznaniu w sprawie modelu 40D3000 i powiedzieli, że na początku listopada będzie dostępny "oficjalnie" w Polsce. Zapewnili mnie również, że będzie objęty gwarancją na 5 lat.:cool: Mam nadzieję, że dotrzymają słowa.
 

czago

Banned
Wczoraj byłem w Centrum Sony na ul.KEN w W-wie i wziąłem katalog z opisem nowych modeli LCD. Jest tam opis modelu 40D3500 i informacja, że wchodzi on na polski rynek od listopada 2007. M.in. ma 10-bitową matrycę, 100Hz i kontrast dynamiczny 16000:1. Dodano też parę innych bajerów. Chyba wolałbym ten model, a nie 40D3000.
 

qrak01

New member
czago napisał:
... Jest tam opis modelu 40D3500 i informacja, że wchodzi on na polski rynek od listopada 2007. M.in. ma 10-bitową matrycę, 100Hz i kontrast dynamiczny 16000:1. Dodano też parę innych bajerów. Chyba wolałbym ten model, a nie 40D3000.

z tegfo co ja wiem.. to:
model 40D3000: HD Ready + 100Hz
model 40D3500: Full HD , ale bez 100Hz
 
Do góry