Sony KDL 32D3000

robert5

New member
Ortax ja znalazłem na torent Digital Video Essentials,ale wielkość jest ponad 6GB, czy ty sciagnąłeś też takiej wielkosci ?czy znalazłes płytkę o mniejszym rozmiarze?

pozdrawiam
 

LCC

New member
adacho78 napisał:
Witam,
Odległość od telewizora – 3,2m – 3,7m
Zastosowanie – filmy dvd, telewizja cyfra+ (ewentualnie „n”-ka)
Telewizory, które biorę pod uwagę to: Sony KDL 32D3000 i Sharp 37RD2.
Przyznaję, że bliższy jest mi Sony – ale 32 przy takiej odległości pozostawi chyba jednak niedosyt. Sharp – niezły no i 37 co jest chyba optimum – niestety brak u dystrybutora. Może 40 D3000? Ale czy to nie za dużo na taką odległość?
Za wszystkie podpowiedzi – z góry dziękuję.
Z takiej odległości to zdecydowanie 40D3000.
 

Didas

New member
Gatekeeper napisał:
Do lutego modelu 40" może już nie być. Z potwierdzonych informacji wynika, że do końca roku SONY zaprzesta produkcji modelu D3000 w wersji 40". Nadal produkowany będzie model 32"

Czym jest spowodowana taka decyzja Sony? Mógłbyś podać linka do tych "potwierdzonych informacji"?
 

ortax360

New member
Witam

Z 3,2m – 3,7m to zdecudowanie 40 cali - 32 bedzie za mały .

Przeszukałem w sieci i nic nie znalazłem na temat zaprzestania produkc. 40d3000 (do konca roku )

LCD 40d3000 nie jest sprzedawany w Polsce i nie bedzie (info Sony POLAND)

Lcd jest w sprzedazy w Niemczech, UK itd. Dziwne ze w Polsce nie ofer. tego modelu - no ale z 2 -strony - nikt by nie kupił modelu 40v3000.-Lcd ogołocone z pocesorów 100hz panelu 10 bit itd. a cena taka sama jak za 40d3000 jedyny plus 40v3000 to matryca full hd ale przy przekatnej 40 cali jest to zbyteczny plus - lepiej miec 100hz itd .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

adacho78

New member
ortax360 napisał:
Witam

Z 3,2m – 3,7m to zdecudowanie 40 cali - 32 bedzie za mały .

Przeszukałem w sieci i nic nie znalazłem na temat zaprzestania produkc. 40d3000 (do konca roku )

LCD 40d3000 nie jest sprzedawany w Polsce i nie bedzie (info Sony POLAND)

Lcd jest w sprzedazy w Niemczech, UK itd. Dziwne ze w Polsce nie ofer. tego modelu - no ale z 2 -strony - nikt by nie kupił modelu 40v3000.-Lcd ogołocone z pocesorów 100hz panelu 10 bit itd. a cena taka sama jak za 40d4000 jedyny plus 40v3000 to matryca full hd ale przy przekatnej 40 cali jest to zbyteczny plus - lepiej miec 100hz itd .

Pozdrawiam

Ortax360 - bardzo dziękuję za informacje. Teraz to już jestem totalnie skonfudowany:confused: . 32D3000 to mój numer 1 jeśli chodzi o jakość obrazu itd. Niestety obawiam się tego, co potwierdzasz - szybko się przyzwyczaję - będzie za mały. 37RD2 Sharpa - nie przekonują mnie kolory - poza tym niedostępny - może to i dobrze;) 40d4000 ma kilka sklepów internetowych za 5500 - to chyba dobra cena - muszę się dowiedzieć co z polską gwarancją, dostepnościa. Troche trudno bedzie mi sie na niego zdecydoac bez sprawdzenia jak świeci:( . Mógłbyś mi polecić coś z 40" 100hz. Z tego co sam się zorientowałem to jedynie Sony 40X3500 za bagatela 9200zł. Tej ceny obecnie nie przeskocze:( . Bede wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Witam

Bardzo dobra cena na 40d3000 - 5 lat gwaranc. http://www.allegro.pl/item257130006_bravia_kdl_40d3000_energooszczedny_telewizor_sony.html

Co do jakosciobrazu zapewniam ze jest bardzo dobra !:eek:k: zar. na sygnale SD jak i na HD :)

Z innych modeli bede miał w przyszłym tygodniu Toshibe 42z3030 100hz itd -cena ok 6300zł - .

Uwazam ze Sony 40d3000 z cena 5499 zł i gwaranc. 5 lat jakoscoą obrazu , set-upem 1oohz, 1080p/24 , 3 hdmi. Akceptacja 1080p przez component , swietną czernią , trybem oszczednosci energ. jakoscia kolorów ( po kalibrac. 6500k ) itd to bardzo udany model lcd .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

photosmart

New member
ortax360 napisał:
Uwazam ze Sony 40d3000 z cena 5499 zł i gwaranc. 5 lat jakoscoą obrazu , set-upem 1oohz, 1080p/24 , 3 hdmi. Akceptacja 1080p przez component , swietną czernią , trybem oszczednosci energ. jakoscia kolorów ( po kalibrac. 6500k ) itd to bardzo udany model lcd .

Pozdrawiam

a czy jesteś pewnien, iz mozliwość przedłuzenia gwarancji obowiązuje na sprzęt sprowadzany zza naszej granicy ?
Ja kupowałem ponad rok temu nagrywarke sony z hdd i musiałem nabyć ją niestety w Polsce (za wyższe pieniądze) by móc przedłużyć gwarancję. Dzwoniłem do serwisu w Poznaniu (gdzie mieszkam) i usłyszałem taką właśnie odpowiedź ... nawet w warunkach extra gwarancji było to wyraźnie napisane ... no chyba, że sony zmieniło zdanie i wprowadził tę opcję na importowany sprzęt ... w sumie co to za znaczenie gdzie go kupisz ?????

pozdrawiam

photosmart
 

Gatekeeper

New member
Ortax360,

jeżeli chodzi o informację o zaprzestaniu produkcji 40" D3000 to nie znajdziesz jej od tak w necie, natomiast......już dwie osoby na AV Forums, pracujące w Centrach SONY, potwierdziły prawdziwość tej plotki. Ponadto jak dobrze się przyjrzeć nowemu katalogowi Sony (jest na razie tylko online, chyba na Austriackiej stronie Sony) to nie ma w nim 40" D3000. Jest tylko model 32"

pozdro
 

lampik

New member
Sony KDL-40D3000

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum, ale obserwoje wasza rozmowe od dluzszego czasu i powiem wam ze tez jestem zainteresowany kupnem modelu KDL-32D3000 ale wolał bym 40D3000 i bylem wczoraj w centrum Sony w Łodzi i dzwoniłem Do Centrum Sony w Warszawie na ul.Jana Pawła 2 i potwierdzili mi informacje ze pod koniec pażdziernika model KDL-40d3000 ma być w sprzedaży.Znalazłem na allegro ten tv za calkiem przystepna cene i z 5 letnia gwarancja.
http://www.allegro.pl/item257129902_bravia_kdl_40d3000_energooszczedny_telewizor_sony.html

Ogólnie Sony teraz wprowadziło promocje na telewizory HD i FULL HD która trwa do 15.01.2008. Przy zakupie każdego tv HD lub FULL HD w tym terminie dostajesz ekstra 5 lat gwarancji za free.
 
Ostatnia edycja:

adacho78

New member
Sytuacja z 40D3000 robi się coraz bardziej zagmatwana. Dzwoniłem dziś do trzech Centrów Sony w Warszawie. Na KEN go nie mają i ogólnie nie wiedzą czy będzie. Na Świętokrzyskiej czekają na ten model. Na Grzybowskiej zaś poinformowali mnie, że tego modelu w Polsce nie będzie. Skontaktowałem się też z dwoma firmami oferującymi ten model na allegro. Jedna z nich ma go mieć za tydzień z 5 letnią gwarancją. W drugiej jest szansa na ściągnięcie go z Niemiec z dwuletnią gwarancją door to door jeszcze w tym tygodniu. Niestety obawiam się bardzo że moje 3,5 metra przy 40” może okazać się za mało przy SD. Czekam więc do przyszłego tygodnia, żeby się przekonać. Jak będzie ok. to super. Jeżeli nie – sam już nie wiem co zrobię – zostanie chyba 32”. Do 37RD2 nie mogę się przekonać.
Pozdrawiam,
 

Didas

New member
>>Adacho78
Ja jestem w podobnej sytuacji co Ty. Też mam odległość ok. 3,5m i początkowo również byłem za modelem 32". Bazując na opini forumowiczów o wiele bardziej doświadczonych niż ja mam zamiar kupić jednak 40D3000". Czekałem tylko na dobry moment i wydaje mi się, że chyba on już nadszedł:grin: Cena 5500 PLN z 5-letnią gwarancją jest kusząca.
Pozdrawiam
 

musti

Banned
Nie uda Wam się kupić tego modelu z 5 letnią gwaranają, gdyż model nie jest dystrybuowany prez Sony Polska a tylko takie są objęte promocją "5 lat gwarancji".
Cierpliwi mogą poczekać, na 40D3500, który pojawi się pod koniec listopada lub w grudniu, ale nie mam informacji czy aby na pewno będzie miał 100Hz :(
 

adacho78

New member
Właśnie wróciłem z narzeczoną z MM. Oto nasze spostrzeżenia. Niestety jakość obrazu TVN w SD w modelach 40V2000 i 40W2000 z odległości 3,5 metra przyprawiło nas o ból głowy. Jedynym telewizorem, który zrobił na nas wrażenie przy tym samym sygnale z tej samej odległości był 40X2000. Wiem, że telewizory te wszystkie swoje walory prezentują przy dobrym sygnale. My jednakże telewizor chcemy też wykorzystywać jako sprzęt do oglądania telewizji. Nieźle prezentował się 37XD1 Sharpa – ale ta jego świecąca się obudowa w naszym odczuciu jest nie do przyjęcia. Zatem coraz bardziej skłaniamy się do 32D3000. Wątpimy, żeby 40D3000 przy swojej wielkości świecił w sposób zbliżony do serii X – a tylko taka opcja by nas do niego przekonała. Zatem 32D3000… najprawdopodobniej;)
 

ortax360

New member
Witam

W tek chwili SD oglądam - Dokładnie - 2.8m . 40d3000 po kalibracji obrazu itd jest bardzo ok - wręcz super oczywiscie nalezy odpowiednio dobtac kontrast , kolory , jasnosc właczyc 100hz , ustawic ostrosc itd. ( tak jakna wiekszosci lcd sa kanały o eztra jakosci i słabez jakosciowo np: tvp1 ,tvp2.

Modele 40v2000 i 40w2000 to inna bajka - sygnał sd jest słabszej jakosci niz na 40d3000 i to bardzo .

Własnie 40d3000 wyswietla obraz SD lepiej niz 40x2000 ma nawet tak samo głęboką (jak na lcd )czern . nie wspominajac juz 10 bit panelu.i 100hz.

Przed zak. miałem okazje dokładnie pobawic sie 40x2000 lcd super - wyglad. dzwięk , czern ,kolor ostrosc HD .
itd.

Jednoczesne por. np Film Blu-ray z PS3 1080p/24 wypdło na plus dla 40d3000 nie było widac szarpania obrazu (obraz płynny) Judder.

W poniedziałek bede miał nową Toshibę 42 seria Z . por. z d3000.

I jeszce jedno za zadne skarby zadnych - 32 cali - miałem ich wiele
sa za małe chyba ze bedziemy ogladac z 1m . :) a kiedys ogladałem z 3m:) oko szybko sie przyzwyczaja odkad mam 40 cali ba nawet 46cali to 32 przestało dla mnie istniec . Minim. to 37 cali .:mrgreen:



Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
Telewizor powinien się również pojawić w sklepach sieci Electro World na początku listopada, a tam również można przedłużyć sobie gwarancję do 3/5 lat, łącznie z ubezpieczeniem sprzętu od nieszczęśliwych wypadków.

Cena narazie nie znana.

Pozdro
 

ortax360

New member
Witam

Wyb. miedzy Sharpem RD2 a Sonym D3000 .

Po stronie D3000- swietna czern , 1080p/24,kolory, kąty, set-up,bardzo łatwy do kal. , component wyswietlajacy 1080p , lepiej działajace 100hz , panel 10bit. bardzo ładne przejscia kolor. ) dobry dzwiek, działa ok z PC po D-sub 1360*768, tryb oszczednosci energi - działa sprawdziłem, bardzo OK wyswietlanie sygnału SD np: Cyfra, Polsat Cyfrowy. :) itd.Swietnie lcd oddaje detale w ciemnych scenach .
Obraz z sygnałem HD - Bajka - ostrosc , detale itak dalej :eek:k:

WADA - lcd potrafi zaciagac na ciemnych kolorach - sporadzycznie- Widoczne przedewszystkim na grach ciemnych - po odpowiednim skalibrowaniu obrazu efekt w stopniu minimalnym nie zawsze wystepujacym zalezy od gry .


Po stronie RD2 - ?????? w por. do 40d3000 (bez urazy dla posiadzcy tego lcd - NIC - No- lcd mniej zaciaga praktycznie niezauwazalnie to plusik. Obraz hd Sharpa Extra :eek:k:
Uprzedzam pytanie: lcd miałem okazje potestowac u znajomego - po kiklu dniach zamienił na PLAZME Panasonica 37pv70 . Dlaczego ? bo nie chce miec katów , oglada tylko sygnał SD a dla takich wymagan PV70 jest idealna i cena zapłacił 2800zł .


Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

brystol

New member
musti napisał:
Nie uda Wam się kupić tego modelu z 5 letnią gwaranają, gdyż model nie jest dystrybuowany prez Sony Polska a tylko takie są objęte promocją "5 lat gwarancji".
A skąd masz takie informacje ?
Ja akurat zadałem sobie trud podniesienia słuchawki telefonu i zapytania u źródła czyli w SONY Polska. Uprzejma pani poinformowała mnie, że w promocji na "5 lat gwarancji" biorą udział wszystkie telewizory Sony Bravia, nawet te zakupione w sklepach internetowych. Wynika to też z regulaminu promocji dostępnego na stronach internetowych Sony Polska. Warunkiem otrzymania takiej gwarancji jest posiadanie paragonu fiskalnego bądź faktury i wydrukowanie (ze strony Sony Polska) bądź zamówienie (pod nr infolinii) certyfikatu gwarancyjnego. Tyle w tym temacie.
Już prawie zamawiałem Sharpa 37RD2E bo pojawiły się w sklepach a tu taka promocja. Teraz sam nie wiem co robić......

Pytanie do ortax360: Czy pilot do 40D3000 jest podświetlany (ładnie na niebiesko :D ) tak jak w 40W3000 ?
 
Do góry