Sony KDL 32D3000

humax5400z

New member
Kupiłem ten telewizor SONY KDL-32D3000

Moje wrażenia:

1. Telewizor jest piękny, bardzo ładnie zaprojektowany, matowa obudowa. Po prostu wszystko jest idealnie spasowane i nie razi w oczy.
2. Pilot standardowy. Dosyć wygodny, ale czego można się spodziewać po pilocie.
----------------------------------------------------------------------

A teraz jakość obrazu.
1. Kanały analogowe - wg mnie obraz jest naprawdę dobry, nie ma kratkowania, nie widać klatek... ogląda się przyjemnie, mimo, że nie jest to żyleta.
2. Cyfra+ - j/w ... bardzo zbliżona jakość choć można zauważyć, że niektóre kanały wyświetlane są lepiej, są bardziej dokładne.

Ogólnie z obrazu jestem bardzo zadowolony, nie ma tych wszystkich efektów które widziałem na wystawach w Media Markt i innych sklepach RTV, czyli kartkowanie, zbyt intensywne smużenie.

Zakup mogę zaliczyć do udanych. I teraz słowo do osób które się zastanawiają. Jeżeli szukacie TV który poradzi sobie z analogowym sygnałem, z naszymi zacofanymi platformami cyfrowymi to jak najbardziej polecam. TV pokaże pazury pewnie dopiero jak zaczną nadawać w HD, i będą dostępne( czyt. niedrogo ) jakieś porządne tunery TV.
 

ortax360

New member
Witam

Ja byłem bardzo blisko pozbycia sie Sonego d3000 ,ale sie opamietałem i go zostawiłem .

Wystarczyło por. przez kilka dni z Panasoniciem lx700 i wszystko jasne - SONY D3000 jest BARDZO DOBRYM udanym modelm.

Co do zaciagania na PS3 ( Resistance) krawedzi mozna sie przyzwyczaic , (co ciekawe na plazmie Panasonic 42pv70 tez jest ten efekt ) . Na innych grach nie wystepuje np: FEAR .

I ta czern jak na lcd jest SUPER !.

Pozdrawiam :D
 

GMB

New member
Witam.

Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post. Pisze w tym temacie ponieważ niedawno zakupiłem Sony Bravia 32V2500. Gdy dowiedziałem się o nowym modelu czyli 32D3000, który w dodatku wyświetla 1080p zacząłem szukać tematów z porównaniami obu tych TV i tak właśnie trafiłem tutaj. Prześledziłem cały wątek i musze powiedzieć że jestem nieco w kropce.

1080p przy 32 calach raczej nie robi względem 720p różnicy oglądane z 3 metrów więc ten argument pomijam. Natomiast ciekawi mnie podświetlenie matrycy i jak już tutaj ktoś pisał "jest idealnie równe". Tego brakuje mi w modelu V2500 gdyż tam w lewym górnym rogu jest wyraźnie jaśniejszy obszar i to samo mają moi znajomi, którzy również posiadają model V2500. Czyli zapewne te modele tak już mają. Posiadam PS3 dlatego też wybór TV przebiegał w moim przypadku bardzo skrupulatnie. Rozpatrzyłem wszystkie za i przeciw i tak Samsungi (w tej granicy cenowej, czyli do 3500zł) odpadły z miejsca bo mają zbyt cukierkowy obraz a innymi TV zainteresowany nie byłem. Kolory są zbyt odpustowe w Samsung'ach że tak się wyrażę. Z porównania fotek D3000 i V2500 widać różnice w czerni ale po zapodaniu Full RGB na PS3 obraz na V2500 staje się bardzo zbliżony do tego z D3000. Jedyne co mnie dręczy to właśnie podświetlenie matrycy. Powiem szczerze że nieco mnie to irytuje. Oczywiście nie widać tego efektu gdy wyświetlany jest kolor. Widać to tylko na czarnym tle ale jednak nie daje mi to czasem spokoju (zapewne z czasem mi przejdzie ale...). Chciałbym wiedzieć czy macie jakieś rady na to. Czy może warto sprzedać V2500 i poczekać aż D3000 spadnie do poziomu przynajmniej 3800zł. Zadziwiła mnie też wypowiedź Ortax'a360 o tym zostawianiu smug przez D3000. Na V2500 nie uświadczyłem czegoś takiego a że jestem bardzo wyczulony na takie rzeczy to myśle że mnie również mogło by to przeszkadzać.
Zaznaczam że nie mam dużego pojęcia o HD TV także jeśli macie jakieś rady to proszę pisać tak żebym zrozuimiał. ;)
Pozdrawiam.
 

ortax360

New member
Do GMB.

Sprawdz RESISTANE .

Przykład: stan na przeciwko sciany i szybko przechodz - lewo na prawo . A zobaczysz Efekt ten wystepuje tylko na na Resistane.

Co do podswietlenia to v2500 i d3000 raczej majatakie same .

Kazdy egz. lcd moze byc inny w tym aspekcie . Jedne maja ideale podswietlenie na całej powiezchni ekranu inne (ten sam model ) nie mają .

ps: Z fotek nie ma co por. inne istawienia itd .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

humax5400z

New member
Co do porównania to widziałem tylko w porównaniu z Panasonic LX70 oraz Sony KDL-V2500.

Oba wypadły gorzej od Sony KDL-32D3000. Czytając to forum po prostu myślałem, że obraz będzie tragiczny na Cyfrze i Analogu i nic z tym się nie da zrobić. W sklepach jeden kanał analogowy mi pokazano i D3000 zamiatał. Ale u mnie w domu efekt smużenia itp. nie wystepuje albo jestem ślepy. Bardzo mi się podoba obraz z analogu.

http://img162.imageshack.us/img162/1310/d3000lk4.jpg

Powyżej macie fotografie...zrobiłem podczas trwania jednego z seriali (analog). Wiem, że fotka nie jest rewelacyjna, ale mogę zapewnić, że obraz jest lepszy niż na fotografii.
 
Ostatnia edycja:

konstant

New member
GMB napisał:
Witam.
Czy może warto sprzedać V2500 i poczekać aż D3000 spadnie do poziomu przynajmniej 3800zł. Zadziwiła mnie też wypowiedź Ortax'a360 o tym zostawianiu smug przez D3000. Na V2500 nie uświadczyłem czegoś takiego a że jestem bardzo wyczulony na takie rzeczy to myśle że mnie również mogło by to przeszkadzać.
Zaznaczam że nie mam dużego pojęcia o HD TV także jeśli macie jakieś rady to proszę pisać tak żebym zrozuimiał. ;)
Pozdrawiam.

Masz V2500 i juz chcesz wymienic na D3000?
Jak wyjdzie D3500 to tez wymienisz?
Bez sensu wg. mnie takie cos jest, chyba ze nie masz co robic z kasa.
 

jtd

New member
Bez reklam
konstant napisał:
Masz V2500 i juz chcesz wymienic na D3000?
Jak wyjdzie D3500 to tez wymienisz?
Bez sensu wg. mnie takie cos jest, chyba ze nie masz co robic z kasa.
No jesli nie ma co robic z kasa, to niech kupuje jeden po drugim.
 

GMB

New member
Wklejam fotke przedstawiającą to jaśniejsze pole podświetlenia, o którym pisałem.

v2500zi0.jpg


Widać w lewym górnym rogu to jaśniejsze podświetlenie. Nie wiem czy robić coś z tym czy tak zostawić. To normalne w LCD'kach? KDL V2500 jest moim pierwszym HD TV dlatego też nie mam pojęcia czy takie zjawiska są na porządku dziennym czy raczej powinienem to reklamować.

PS. Fotka jest bardzo prześwietlona więc inne rozjaśnienia matrycy jakie widać na tym zdjęciu podczas użytkowania są niezauważalne.

konstant napisał:
Masz V2500 i juz chcesz wymienic na D3000?
Jak wyjdzie D3500 to tez wymienisz?
Bez sensu wg. mnie takie cos jest, chyba ze nie masz co robic z kasa.

HeHe ja tylko tak sobie gdybam. Dlatego napisałem tutaj by uzyskać radę. Po prostu chciałem się dowiedzieć czy D3000 jest znacznie lepszy i jak wypada w tym modelu podświetlenie matrycy.
 
Ostatnia edycja:

humax5400z

New member
Wiesz, ja Ci powiem, że to chyba jest normalne w LCD, lecz ja u siebie czegoś takiego nie mam. Matrycę mam równo podświetloną.

Zależy chyba jak się komu trafi ;)
 

SlawekR

New member
GMB napisał:
Wklejam fotke przedstawiającą to jaśniejsze pole podświetlenia, o którym pisałem.

v2500zi0.jpg


Widać w lewym górnym rogu to jaśniejsze podświetlenie. Nie wiem czy robić coś z tym czy tak zostawić. To normalne w LCD'kach? KDL V2500 jest moim pierwszym HD TV dlatego też nie mam pojęcia czy takie zjawiska są na porządku dziennym czy raczej powinienem to reklamować.

PS. Fotka jest bardzo prześwietlona więc inne rozjaśnienia matrycy jakie widać na tym zdjęciu podczas użytkowania są niezauważalne.



HeHe ja tylko tak sobie gdybam. Dlatego napisałem tutaj by uzyskać radę. Po prostu chciałem się dowiedzieć czy D3000 jest znacznie lepszy i jak wypada w tym modelu podświetlenie matrycy.
To normalne w matrycach MVA/PVA. Szczególnie można to uwydatnić prześwietlając zdjęcie, albo patrząc na TV pod sporym kątem w pomieszczeniu z małą ilością światła. To są normalne "świecące rogi" będące już od dawna rozpoznawalną wizytówką tego typu matryc w świecie PCtów.

Zjawisko czasem może się trochę bardziej uwidocznić w którymś z rogów, w wyniku naprężeń pomiędzy ramką monitora/telewizora a matrycą. Może to z czasem ustąpić jak sprzęt się wygrzeje i "ułoży" pod wpływem własnej temperatury. Oczywiście może też przybrać na sile, na dwoje babka wróżyła :).
 
Ostatnia edycja:

GMB

New member
SlawekR napisał:
To normalne w matrycach MVA/PVA. Szczególnie można to uwydatnić prześwietlając zdjęcie, albo patrząc na TV pod sporym kątem w pomieszczeniu z małą ilością światła. To są normalne "świecące rogi" będące już od dawna rozpoznawalną wizytówką tego typu matryc w świecie PCtów.

Zjawisko czasem może się trochę bardziej uwidocznić w którymś z rogów, w wyniku naprężeń pomiędzy ramką monitora/telewizora a matrycą. Może to z czasem ustąpić jak sprzęt się wygrzeje i "ułoży" pod wpływem własnej temperatury. Oczywiście może też przybrać na sile, na dwoje babka wróżyła :).
Dzięki bardzo za informacje. Naprawde poprawileś mi samopoczucie bo myślałem już że coś jest nie tak z moim TV. Musiałem sporo oszczędzać na ten TV dlatego też szukałem pomocy by dowiedzieć się czy jest to normalne albo czy trzeba oddać go do reklamacji. Raz jeszcze dzięki.
Pozdrawiam.

BTW. Faktycznie efekt ten uwidacznia się gdy TV pochodzi troszke. Zapewne dopiero jak się nieco nagrzeje to wtedy jest to zauważalne. Huh mogę iść spać spokojnie.
 
Ostatnia edycja:

musti

Banned
Aby uściślić dostępność większych modeli w Polsce.
Modele 40/46D3000 mogą być dostępne u nas w wirtualnych sklepikach internetowych (import).
W dystrybucji Sony Polska będzie tylko model 32".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
na modelu który mam w testach matryca jest podświetlona równomiernie.
I pierwszy raz podoba mi się czerń Sony D 3000 .
Smużenie przy słabym sygnale występuje minimalnie - ale dla mnie jest bez znaczenia. Z HD gra rewelacyjnie i co ważne nie trzeba często korzystać z pilota przy ustawieniach.
 

sztygar1

New member
Witam.

Mam pytanie do Kikiego.
Kiedy będzie szansa na testy 32 d 3000 ?
Mógłbyś odpowiedziec który wybrac
Sharp 32rd2e
czy
Sony 32 d 3000
Używany będzie do kablówki i dvd.
 
Do góry