Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

jakon

New member
dzięki. a gdzie taką regenerację można przeprowadzić?. pozostaje jescze problem zanieczyszczonych luster. może ktoś wie jak to oczyścić?
 

Monkin

New member
Bez reklam
Samodzielnie bym z lustrami nie kombinował bo to jest delikatny układ optyczny, który można przez nieuwagę rozregulować. Może popytaj w serwisie Sony jakie mają ceny? W Sosnowcu w autoryzowanym serwisie Sony (chyba na ul. Gospodarczej) w październiku ub.r. podczas naprawy gwarancyjnej mojego KDF 50 2010 AEP mieli bardzo dobre ceny na usługi i części zamienne w tym oryginalne lampy.
Ja na szczęście mam 5 letnią gwarancję do końca 2012 roku i przy okazji wymiany całego bloku optycznego wyczyścili mi w telewizorze wszystko za friko. Teraz gra jak nowy z fabryki. Zadzwoń do serwisu i popytaj, bo szkoda pudła jak dalej cieszy oko.
Moi domownicy też twierdzą, że obrazy w tylnoprojekcyjnym są bardzo łaskawe dla oczu i nie chcą sie go pozbyć, a ja z miłą chęcią przeszedłbym na coś w rozmiarze 65 cali. Ale nie pozwalają mi sprzedać.Szkoda, że ta technologia z racji kosztów umarła, bo faktycznie tv mozna oglądać po 10 godzin i nic nie wali po oczach. ;-)
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Każdy rodzaj telewizora można, zamiast jechać na dynamicznym, skalibrować tak by byl naturalny i przyjemny dla oka. Ale faktycznie KDF'y są litościwe, zwłaszcza dla sygnałów SD. Technologia umarła może z powodu kosztów ale też z mody na płaskie, potężnego overscanu, małych kątów odpowiednich do oglądania, słabszego kontrastu i jasności.
@jakon. Lampę możesz wysłać do regeneracji chociażby TUTAJ
 

gab39

New member
Witam mam problem z tv sony kdf-42a11e, kupiłem tv z alledrogo i przywiozłem go sobie do domu (170km), tv podziałał z godzinę i się wyłączył, migała czerwona dioda 2 razy. Po kwadransie zaskoczył i pochodził z pół godziny stało się to samo, postanowiłem go odkurzyć, zdjąłem tylną pokrywę i ku mojemu zdziwieniu nie było tam prawie w cale kurzu. Złożyłem telewizor i go włączyłem zaskoczył podziałał może z 5minut i się wyłączył. Teraz już w ogóle nie zaskakuje. Wyjąłem lampę projekcyjną odkurzyłem ją i tam jej melinę w tv tak samo, założyłem tv się włączył na może 1min i teraz już nie zaskakuje. Czy ktoś miał podobny przypadek? dodam, że jak całkiem wyjmę lampę i go włączę to pokazuje ten sam błąd (2 mrugnięcia na czerwono) Poprzedni właściciel twierdzi, że jemu to się nie przytrafiło. Czy ktoś może mi coś doradzić? bo serwis sony w moim mieście jest bardzo drogi (sama ekspertyza to 150zł) pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli miga kontrolka opisana jako gwiazdka, coś jak symbol " * " to padła lampa. Być może od wstrząsów w transporcie( można ją było wyjąć na czas podróży i owinąć w miękki ręcznik i pamiętając , że samej lampy NIE WOLNO dotykać gołymi rękami) ale podejrzewam, że już poprzedniemu właścicielowi od dawna umierała więc tv poszedł na aukcję. Teraz już mu tego nie udowodnisz. Pozostaje zakup nowej lampy lub jej regeneracja. Moim zdaniem warto bo to wciąż dobry telewizor.
 

gab39

New member
nie, miga dioda ta ze znaczkiem power, dodam, że jak pogrzebię chwilę w okolicach mocowania lampy to tv zaskakuje, teraz obejrzałem na nim film i znowu zrobiło się to samo, błąd wskazuje niby na pokrywę lampy (cover lamp) ale nie wiem za bardzo co tam zrobić, żeby było ok
 

arsenal

Moderator
VIP
W takim wypadku wyjmij lampę i włóż ponownie. Dokładnie dociśnij i przekręć ten wihajster. Zobacz też czy sama lampa nie ma luźnych przewodów na połączeniach z obudową.
 

gab39

New member
Dobra rozwiązałem ten problem! :) szkopuł tkwił właśnie w tym przełączniku od pokrywy lampy, jak go przełączałem ręcznie to nawet kliknął ale był naruszony (podczas transportu jak mniemam). W serwisie sony zawołali mi za to 50zł za samą ekspertyzę a robocizna u nich to 150-500zł + części!!! Wezwałem pierwszego lepszego mechanika rtv z gazety i zlutował mi ten przełącznik na stałe (więc już nigdy z tym nie będę miał problemu :) za 30zł ! tak, że jeśli komuś będzie migać czerwona dioda 2 krotnie a tv nie wystartuje to zastosujcie się do mojego postu :)

Teraz 2 sprawa jaka mnie nęka:
podłączenie tv do komputera :/
sprawa ghostingu jest u mnie bardzo dziwna bo poprzedni właściciel tv mówił, że zmienił już te parametry z 10 na 11 (w menu serwisowym, chyba każdy wie o co chodzi) i u niego na złączu pc hulało. Ja podłączyłem tv do kompa poprzez złącze hdmi-dvi. I ghosting nadal jest! dopiero gdy zmienię ten parametr na 12 to znika. Czy ktoś się już z tym spotkał?
A teraz najważniejsze: na jaką rozdzielczość ustawić kompa?
Pierwsze co przychodzi do głowy i najlepsze to 1280x720x60 i tak, też robię: litery są super czytelne ale pojawia się ghosting-takie rozmycie! obojętne czy ustawię te parametry w lcd drivers na 10,11 czy 12 zawsze przy tej rozdziałce jest rozmycie:/ wyższe rozdzielczości działają bez rozmycia ale litery są nieczytelne. Jak to wygląda u was?? pozdro
 

dawcio79

New member
Problem z ekranem żółta poświata plama

Witam wszystkich na forum.
Mam ten telewizor 42 cale i wystąpił problem na środku ekranu, mam żółta plamę pozostaje ona nawet jak ściągnę kolory, ale zauważyłem że jak obraz jest ciemniejszy to jak by je nie było, problem jest także z jasnością i kontrastem obrazu.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Dawid
 

amd23

New member
Witam, mam pytanie

czy Sony KDF50E2010 pozwala na odbiór programów z naziemnej telewizji cyfrowej (MUX1, MUX2, MUX3) bez żadnych kosztów dodatkowych (tj. np modułu CI) ? Wiem że ma wbudowany dekoder DVB-T. Ustawiłem tak jak niektórzy piszą kraj na Niemcy, wciskam na pilocie przycisk DIGITAL, skanuje kanały, znajduje je i ... i słyszę tylko głos (fonię, ładna czysta) , nie mam natomiast obrazu (czarny ekran z nr kanału),

Proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy ja coś robię źle, czy też potrzeba czegoś dokupić (moduł Neotion czy jakoś tak).
Pozdrawiam i dzięki ;)
 

garbo

New member
Witam, mam pytanie

czy Sony KDF50E2010 pozwala na odbiór programów z naziemnej telewizji cyfrowej (MUX1, MUX2, MUX3) bez żadnych kosztów dodatkowych (tj. np modułu CI) ? Wiem że ma wbudowany dekoder DVB-T. Ustawiłem tak jak niektórzy piszą kraj na Niemcy, wciskam na pilocie przycisk DIGITAL, skanuje kanały, znajduje je i ... i słyszę tylko głos (fonię, ładna czysta) , nie mam natomiast obrazu (czarny ekran z nr kanału),

Proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy ja coś robię źle, czy też potrzeba czegoś dokupić (moduł Neotion czy jakoś tak).
Pozdrawiam i dzięki ;)
Te modele odbierają DVB-T nadawaną w standarcie video MPEG-2 ,podczas gdy w Polsce przyjęto standard MPEG-4 i tak jest nadawana naziemna telewizja cyfrowa. Znaczy to,że bez dodatkowego wyposażenia obrazu nie będzie. Najtaniej to dokupić dekoder DVB-T HD ( cena ok. 100 zł),który dodatkowo umożliwia nagrywanie programów (funkcja PVR) ,zarówno SD jak i HD z cyfrowym audio AC-3 czy AC-3 + , na zewnętrzny dysk czy pendrive podłączony przez USB 2.0. Umożliwia to także korzystanie z timeshift jak i odtwarzanie nagrań : film,muzyka foto w różnych formatach SD i HD (mkv,DviX i inne). Chcąc uzyskać obraz HD ( od 1 czerwca TVP 1 TVP 2) należy oczywiście skorzystać z gniazda HDMI w telewizorze.

Pozdrawiam
 

amd23

New member
Dzięki za odpowiedź.
A co w takim razie z tym wyjściem na kartę/moduł z tyłu KDF-a ?
Można w ten sposób odbierać telewizję naziemną? Słyszałem że ponoć tak, ale nie jestem pewien. I druga sprawa ponoć moduły te które umożliwiają odbiór DVB-T nie współgrają zbyt chętnie z KDF-em. Prawda to?
 

garbo

New member
Dzięki za odpowiedź.
A co w takim razie z tym wyjściem na kartę/moduł z tyłu KDF-a ?
Można w ten sposób odbierać telewizję naziemną? Słyszałem że ponoć tak, ale nie jestem pewien. I druga sprawa ponoć moduły te które umożliwiają odbiór DVB-T nie współgrają zbyt chętnie z KDF-em. Prawda to?
Z modułem nie próbowałem jako,ze jest drozszym rozwiązaniem od dodatkowego dekodera i jego funkcjonalność ogranicza się wyłącznie do samego odbioru sygnalu telewizyjnego.
Myśle,że przy niskich cenach dekoderów nie warto eksperymentować z kartą,która przecież musi przekonwertować sygnał w standardzie MPEG-4 na MPG-2 - a to zawsze niesie pewne ryzyko co do jakosci odbioru.
Slot w telewizorze zaprojektowany zostal na kartę płatnej TV a nie na karte konwertującą,co tez moze miec znaczenie we wwspółpracy takiego modułu z tym i innymi modelami Sony.

Przy okazji - jak lampa - ile wymian - nowe gdzie kupowane i za jaka kwotę?
Pozdrowienia
 

amd23

New member
narazie nie wymieniana jadę na oryginalnej. W dobie szalejących cen zastanawiam się nad zakupem lampy oryginalnej z USA (duuużo taniej niż w PL), tylko że nie wiem czy będzie ona pasować do TV z Europy? Chodzi mi o napięcie w PL 230V AC i w USA 110V AC. Pytanie jakim napięciem jest zasilana lampa i czy można włożyć taką kupioną w USA.
 

arsenal

Moderator
VIP
Witam, mam pytanie

czy Sony KDF50E2010 pozwala na odbiór programów z naziemnej telewizji cyfrowej (MUX1, MUX2, MUX3) bez żadnych kosztów dodatkowych (tj. np modułu CI) ? Wiem że ma wbudowany dekoder DVB-T. Ustawiłem tak jak niektórzy piszą kraj na Niemcy, wciskam na pilocie przycisk DIGITAL, skanuje kanały, znajduje je i ... i słyszę tylko głos (fonię, ładna czysta) , nie mam natomiast obrazu (czarny ekran z nr kanału),

Proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy ja coś robię źle, czy też potrzeba czegoś dokupić (moduł Neotion czy jakoś tak).
Pozdrawiam i dzięki ;)
Moduł Neotion NP4 nie działa z tym telewizorem. Nawet jakby działał to i tak nie opłaca się. Moduł nie obsługuje kanałów HD więc odbiór TVP1HD i TVP2HD będzie niemożliwy. Za połowę ceny tego modułu kupisz w internecie tuner DVB-T z nagrywaniem na dysk i odtwarzaniem multimediów. Nawet MKV HD.
 

amd23

New member
mam pytanie czy w KDF50e2010, można gdzieś w opcjach ustawić by po włączeniu TV od razu brał sygnał z HDMI, a nie z AV?
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli ktoś potrzebuje tanio lampę do KDF'a to na ebay są tanie, oryginalne Phillipsy. Za swoją dałem 55 funciaków. Przesyłka gratis z Wielkiej Brytanii. Dotarła w 5 dni.
 

Killerski

New member
Pytanie o lampe

Witam mam zapytanie do posiadaczy w.w soniaka ;) otóż chyba kończy mi się lampa z deka ciemny obraz i tu rodzi się pytanie czy ktoś z was stosował zamiennik ? bo znalazłem i jest sporo tańszy ale nie wiem jak to się ma do działania i żywotności.

Pozdrawiam ;)
 
Do góry