Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

muskiel

New member
Witam,

Juz mam swojego KDF'a. W sklepie okazalo sie ze to model E50A2010:)

moje wrazenia...
no coz. Wypas i juz! rozmiar powala (odladam z 5,5 metra i jest super), natomiast kolory to juz inna bajka. za nic nie zamienilbym na LCD.
Rzeczywiscie stosunek jakosci do ceny jest rewelacyjny.
Obraz z Polsatu ok, przez kabel VGA z laptopa 1024x768 tez ok choc z bliska bardzo migocze. (60Hz). Z DVD przez SCART jeszcze nie sprawdzalem.

Ogolnie jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkim wahajacym sie.

Pozdrawiam
 

rees

Member
kurcze, nie powinien migotać moim zdaniem ? Przeciez skoro obsluguje progresyny skan przy 60 hz to o co kaman... Moj ciagle w pudle czeka na wykonczenie mieszkania ech...
 

mok

New member
Rees skoncz to mieszkanie bo TV z pudla sam wyjdzie. Ja dobijam juz do 3 tys godzin na lampie i wszystko jest ok.a mam go od 10.11 06 i cale dnie chodzi z powodu ciaglego ogladania przez domownikow.
 

rees

Member
jeszcze troche z tym mieszkaniem :) Szafk pod bydlaka bedzie dopiero pod koniec czerwca - w tym kraju nawet glupia komodka rtv sciagana jest niewiadomo skad i trzeba czekac... A zamowilem wczesniej niz kupilem tv heh.
Po za tym jak to w mieszkaniu po remoncie: syf i mogila. W kartonie przynajmniej KDFik jest bezpieczny. Tak sie zastanawialem dzisiaj: szafka pod koniec czerwca, puszcze kable w listwach na tylne glosniki, wyczyszcze chalupe, kupie lozko i sie wprowadze. Wtedy przetestuje tv. A tak jestem spokojny bo go przynajmniej kupilem - z tego co widze wcale nie tak latwo juz go dostac od reki.
 

SnaQ

New member
Mam pytanie czy ktoś orientuje się jak bardzo grzeje się KDF 42" podczas pracy? Podoba mi się ten TV, ale jedyne miejsce gdzie mógłbym go postawić to wnęka między meblami gdzie miałby tylko po 10cm wolnego miejsca po bokach i tyle samo na górze. Obawiam się, czy nie byłoby mu tam za gorąco.
 

hatson

New member
SnaQ napisał:
Mam pytanie czy ktoś orientuje się jak bardzo grzeje się KDF 42" podczas pracy? Podoba mi się ten TV, ale jedyne miejsce gdzie mógłbym go postawić to wnęka między meblami gdzie miałby tylko po 10cm wolnego miejsca po bokach i tyle samo na górze. Obawiam się, czy nie byłoby mu tam za gorąco.

Witam.
Wlasnie dzisiaj zakupilem KDF 50E2000. To ta sama zarowka, wiec temperatury podobne. W instrukcji napisali, zeby wlasnie po bokach zostawic po 10 cm. Troszke wiecej 50(albo 40, nie pamietam dokladnie) u gory.

Co do samego TV, to naprawde super zabawka za ta kase. Kupilem go w Berlinie za 1045 eur. Podlaczonego mam do niego dreamboxa przez SCART i jestem pod wrazeniem wyswietlania, zwyklej TV. Jest naprawde dobrze no i ta wielkosc :) Wada tego TV, sa male katy widzenia. O ile na boki przy moim pokoju 22m2 jest z kazdego miejsca ok, to na stojaco, obraz troszke jest przyciemniony. No ale siadajac w fotelu, jest bajka.
Moje kryteria wyboru byly troszke inne, niz zazwyczaj na forum. Wazna byla dla mnie wielkosc. Plasma 50" to spora kasa, a do tego pobor pradu tez juz sporo ponad 400W.
Niektorzy boja sie dosc krotko swiecacych lamp. Fakt, przy moim ogladaniu, taka lampa dlugo nie pociagnie ale 180USD z transportem z Japonii, to nie tak zle. Ceny w Europie za te lampy, sa jakies chore.
Dziwi mnie, ze projektory sa tak malo popularne. To naprawde swietny kompromis i stosunek jakosc/cena.

Pozdrawiam
Ide ogladac
Pawel
 

StaniB

New member
Witam
Moj brat posiada model Sony KDF-E 50 A11 E i dzis kupil PS3,ale niestety obraz pod kablem HDMI o rozdzielczosci 1080i i 756i oraz chyba 576i czyli pod kazda rozdzielczoscia jest poprostu nie do ogladania!!!! Kolor bialy wpada we fiolet i obraz posiada cien!!! Czy ktos z Was wie jak pomoc?? Prosze was o informacje czy ewentualnie jest to kwestia ustawienia.Bo do tej pory moj brat oglada satelitke pod hdmi i obraz jest dobry!!Podlaczylem to samo PS3 pod plasme HD, i obraz automatycznie przestawil sie i poprostu rewelacja!!!
 

mariendo

New member
.

Mam podobny problem czy ktos ogląda filmy z odtwarzacza blu-rey i ewentualnie jak sie sprawuje kdf pod wzgledem płynności i jakości obrazu.Myślę nad zakupem blu-reya ale nie wiem czy nie będzie jak z tą konsolką
 

arsenal

Moderator
VIP
StaniB napisał:
Witam
Moj brat posiada model Sony KDF-E 50 A11 E i dzis kupil PS3,ale niestety obraz pod kablem HDMI o rozdzielczosci 1080i i 756i oraz chyba 576i czyli pod kazda rozdzielczoscia jest poprostu nie do ogladania!!!! Kolor bialy wpada we fiolet i obraz posiada cien!!! Czy ktos z Was wie jak pomoc?? Prosze was o informacje czy ewentualnie jest to kwestia ustawienia.Bo do tej pory moj brat oglada satelitke pod hdmi i obraz jest dobry!!Podlaczylem to samo PS3 pod plasme HD, i obraz automatycznie przestawil sie i poprostu rewelacja!!!
Tu chyba pomoże trik z service menu bo jest problem z wyświetlaniem 60Hz. Wszystko jest tutaj w poście nr 503. Sprawdzone własnoręcznie. Cienie( duchy ) zniknęły. Ale grzebiecie w tym menu oczywiście na własną odpowiedzialność: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7611&page=51
 

ervyll

New member
Witam,
Czy ktoś może wie czy gdzieś w menu serwisowym można znaleźć informację ile razy zresetował się licznik lampy - w moim KDF-42 po prawie 4 latach użytkowania pokazuje 46 godzin ;) ?
 

BrinX

New member
Witam, wsszystkich mam problem, ostatnio na moim 42 calowym KDF'ie zaobserwowalem niepokajace zolte poswiaty na obrazie. ogolnie wyglada to tak ze jak jest postac to lekko przesuniety jest jakby jej zolty duszek. Czy jest jakas opcja na szybka i tanaia naprawe tego cudu ?
 

Krisss

New member
Witam.

Chciałem tylko napisać, że użytkuję takiego KDFa od 2005 i po dziś dzień grał. Wydawało mi się że lampa musi zgasnąć jak zwykła żarówka. Zawczasu kupiłem sobie nową lampę oryginalną Sony XL-2400. Nie chciałem żeby TV zgasło i przez tydzień czy dwa serwis by mi lampę ściągał. Jak przyszła lampa postanowiłem najpierw odkurzyć TV, tak zaleca producent. Co prawda producent zaleca wezwać serwis, ale chciałem trochę przyoszczędzić i zrobiłem to sam. Odkurzałem TV 3-4 godziny i dziś dochodzę do wniosku że serwis by tak nie odkurzył. Warto poodkręcać kilka śrubek i odurzyć dokładnie, szczególnie w okolicy lampy gdzie pracują 2 wiatraki. Okolice lampy w brut kurzu.
Zobaczcie sami na zdjęcia. Postanowiłem pstryknąć kilka fotek, niestety wpadłem na to jak odkurzyłem elektronikę z prawej strony TV.

10167012.jpg


95958269.jpg

Pierwszy wiatrak. Warto odkręcić siatkę inaczej nie odkurzysz dobrze.
50148138.jpg

Zobacz co jest pod spodem.
34983432.jpg

W tym syfie siedziała lampa.
30756830.jpg

A tutaj serwis zaleca przyłożyć raz na jakiś czas odkurzacz i wciągnąć trochę syfu. Wątpie żeby to coś dało, chyba trzeba rozebrać raz na jakiś czas.
63934092.jpg

Za elektroniką jest drugi wiatrak. Ten plastik górny trzyma się na 3 zaczepach i jeden śrubce.
29462740.jpg


41878319.jpg

Ten wiatraczek był maga upieprzony. Pozbijany kurz.
28290248.jpg

Podczas odkurzania uważajcie żeby odkurzać nie wciągnął gumek na których trzymają się wiatraczki.
86822357.jpg


A tak wygląda TV po odkurzaniu

17673342.jpg


98bje.jpg


98ch.jpg


98el.jpg


98fp.jpg


98gi.jpg


98hd.jpg


77360230.jpg


98id.jpg


Po odkurzaniu włożyłem jeszcze starą lampę tak na wszelki wypadek gdyby :D, ale na szczęście wszystko dobrze złożyłem. Po uruchomieniu usłyszałem wiatraki. Wiatraki działały tak głośno jak w pierwszy dzień po wyjęciu z pudełka. Głośno pojęcie względne, zwykłego TV wcale nie słychać, także proszę się nie czepiać, ale na pewno chłodzenie teraz jest o wiele lepsze niż z tym kurzem. Odkurzycie to się przekonacie.

Długo zastanawiałem się czy wsadzić nową lampę czy czekać jak zgaśnie. Włożyłem żeby sprawdzić czy jest dobra ... i już nie wyjąłem. Jest mega różnica. Nie czekajcie jak lampa zgaśnie, szkoda oczu. Teraz nawet ustawienia fabryczne aż rażą mnie w oczy. Teraz stara leży tak na wszelki wypadek.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Krisss

New member
Nie wiem ile czasu lampa chodziła, ale na pewno nie mało.
Mam w domu małe dziecko, także bajki non stop lecą, potem pewnie jakieś seriale i na końcu pilot wpada w moje ręce. Tak pi razy drzwi wydaje mi się że te 8-10h dziennie pracuje.

Masz może jakiś link jak rozebrać od przodu? Chociaż nie wydaje mi się, żeby tam się brudziło. Przecież tam nawet nie ma gdzie kurz wlecieć. O czyszczeniu odbłyśnika lampy to słyszałem, ale to 1 na 3, może 5 sztuk uda się odratować, ale na jak długo?
 

arsenal

Moderator
VIP
Jak tak spojrzałem na te zdjęcia Kriss to widzę, że i u mnie nadchodzi czas odkurzenia KDF. Odbłyśnik w lampie czyściłem zarówno w moim KDF jak i w projektorze DLP. W rękawiczkach lateksowych, za pomocą pałeczek bawełnianych i alkoholu izopropylowego. W obu przypadkach nastąpiła widoczna poprawa w jasności obrazu.
 

jakon

New member
czyszczenie KDFa

Witam. mam od kilku lat KDFa 50’, tylno projekcyjnego. Jestem z niego zadowolony jak nie wiem co. Ma taki fajny przyjazny dla oczu obraz. Nie wypala sitkówki w oczach , jak inne plazmy czy lcdeki. Ale ostatnio jakoś mu się pogorszył obraz. W górnych rogach pojawiło się przebarwienie, a cały obraz jest taki trochę marmurkowy. Przy kolorowym obrazie nawet niewiele widać, ale przy jednolitym ekranie już razi. Mam pytania:
1. Czy ktoś rozbierał taki telewizor i może pomóc. Próbowaliśmy „ze szwagrem” dobrać się do luster, ale nie wiem jak otworzyć pudło. Udało się od góry i można było zajrzeć do środka, ale od dołu coś trzyma i nie wiem co. A połamać nie chcę.
2. Czy ktoś wie gdzie kupić lampę? Chodzi oczywiście o uzyskanie dobrej ceny J
3. Czy może oczyszczenie samej lampy i odkurzenie jest tym co wykonuje się w tych telewizorach? Nie sądzę, bo lustra nie są zamknięte w hermetycznej obudowie i na pewno osiadł na nich kurz.
Byłbym wdzięczny za pomoc
 

arsenal

Moderator
VIP
Lampę możesz oddać do regeneracji. Koszt to ok. 400 złotych i lampa jak nowa. Zakup lampy to ponad 1000 zł więc różnica znaczna. Posiadaną lampę można wyjąć z telewizora i przeczyścić obłyśnik pałeczkami bawełnianymi, nasączonymi alkoholem izopropylowym ( do kupienia w sklepach dla elektroników, fotograficznych no i w internecie).
 
Do góry