Sony Kdf 50 E 2010 Aep

Ferdek

New member
Geforce i wyjście DVI

Witam.. mam trochę zaległości w odpowiedziach..

1. Dla Hydro - tak trochę mi przeszkadzała praca przysłony i wentylatora,
ale muszę mieć bardzo mocno ściszony dźwięk.. taki urok tego modelu
juz się przyzwyczaiłem , jak do tykajacego zegara.. ( już nie słyszę ).

2. Sensei - też kupiłem kabel DVI -HDMI do mojego GF 6200, i zonk
pulpit wychodzi poza ... , w ustawieniach karty nic nie mogłem znaleźć ale dłużej wczoraj nie miałem czasu kombinować z innymi programami, może dziś
powalcze np. Powerstripem.. . Pulpit wyraźniejszy niż po D-subie ale jak oglądałem Divixa po d-subie (1024-768) to obraz też był żyleta, byłem bardzo zaskoczony jakością, a czytałem wypowiedzi że jest kiszka...

Pozdrawiam
Wciąż zadowolony użykownik KDF-a. :D
 

depesz

Member
Ferdek

a po co 1024x768 skoro 1280x768 działa bez problemu? Trzeba tylko popstrykac pilotem, najlepiej pare razy wchodzac i wychodzac z menu żeby załapało:)
 

raf4

New member
Witam Panstwa czytam Wasze posty od kilku miesiecy jak juz zdecydowany bylem na KDF E 2010 to kolega kiki pisze mi tak ale JVC HD ILA 56 to jest bajka wiec lapki opadaja a juz ani checi na czekanie nastepne polroku nie mam ani kasy na JVC na teraz -Pomocy czy ten SONY jest az tak kipski czy JVC jest new trend oswicie mnie bo zajac ma mnie odwiedzic a napisal mi ,ze na JVC to go niestac :confused: A jakie do tych TV kino domowe (dvd tanie ktore wsio odczyta )+amplituner z glosnikami 5.1?PROSZE O POMOC !!! PS. to moj bodajze 2-3 post prosze o wyrozumialosc a na TV bede ogladal glownie Polsat Cyfrowy ,DVD-25%,z Kompa 35% i zastanawiam sie nad N TV
 

rekin321

New member
Czesc. Przepraszam ze zawracam wam glowe ale pomyslalem ze tak najszybciej > uzyskam informacje. Posiadam TV Sony Bravia Tylno Projektorn model > KDF-E50A12U i PS3. Ps3 podlaczylem przez HDMI do TV. TV obsluguje 576p, > 720p i 1080i. Problem polega na tym ze jak zmienie w menu plejki > wyswietlany obraz na 720p lub 1080i i zatwierdze mam podwojny obraz, > wszystkie napisy widze podwojnie przy grach dzieje sie to samo, nie wiem > co mam z tym zrobic. Z gory dzieki i przepraszam za klopot. Jeszcze jedno pytanko, jaki tv polecacie pod Play Station 3?
 

rekin321

New member
Musze powiedziec ze na tym forum mozna znalesc wszystko, rozwiazanie mojego problemu okazalo sie bardzo proste. Dzieki wszystki na tym forum, jestescie wielcy. Prawie kupilem nowy TV. Suuuuuper jestescie.
 

depesz

Member
Raf4

No soory, ale jakaś niekonsekwencje tu widzę - najpierw piszesz, że czytasz ten topik kilak miesięcy (a tu wszyscy KDFa wychwalają pod niebiosa) a za chwilę pytasz, czy Sony jest aż tak kiepski - co bardziej krewcy posiadacze KDFa powinni teraz... nie nie, bez rękoczynów proszę;P
A że kiki zawsze zachwalał JVC to sprawa wszem i wobec znana.

Ja z mojego KDFa jestem megazadowolony - zarówno przy oglądaniu kanałów HD z nki, zarówno po podłączeniu do Xboxa 360, jak i przy oglądaniu filmów HD.

A Ty - rób jak uważasz;)
 

raf4

New member
depesz i inni posiadacze KDFow niechodzi mi o to aby Was denerwowac czy cos podobnego ! Sory ,ze tak to odebrales :sad: Ja poprostu mam dziure jesli chodzi o ten temat im wiecej czytam tym mniej wiem i ponawiam pytanko czy w SD KDF przy sygnale CPtu bedzie dobry wiem ,ze nie jak w HD i jeszcze jedno JVC moze jest lepszy ale za to duzo drozszy wiec nie ma co sie broczyc bo on jest w innej bajki technologiczno -cenowej .Czy da sie z mala doza satysfakcji ogladac na KDF sygnal SD -bo cena i przekatna i to co piszecie o HD,komputerach i grach mi odpowiadaja .Poprostu chce znac Wasza opinie na ten temat o SD bo moj Orion 34'' CRT gra super ale malutki jest i widzialem KDF ale sygnalHD z DVD byl obraz byl super trzyma mnie tylko jakosc przy SD bo jej nie widzialem ot moj caly dylemat.
 

depesz

Member
Sprawa z SD wygląda tak - z moich obserwacji przy odległości około 3 metrów obraz jest lepszy niż powiedzmy na plazmie Pioneera 42" z wysokiej półki - mogę wypowiadać się w tej kwestii, gdyż widziałem na własne oczy.
Ogólnie mówiąc o SD - nie podoba mi się, ale jest to niezwiązane w żaden sposób z KDFem ale ogólnie ze specyfiką sygnału SD - jest to sygnał niskiej rozdzielczości, i po "rozciągnięciu" go na ekran 50cali wygląda to kiepsko w porównaniu do sygnału HD - tak samo, jak gdybyś jpga 640x480 rozciągnął na dużym ekranie - ta sama zasada;)

Natomiast porównując sygnał SD na KDFie i innych panelach - uważam, że odbiornik SOny wychodzi obronną ręką.

Najlepsze wyjście - obejrzeć to na własne oczy. Ale broń Boże w sklepie - ich ustawienie telewizora (przeważnie przy ziemi) jak i podany sygnał - tragedia.

Przy okazji info dla przyszłych niedoszłych nabywców z okolic Zielonej Góry - zapraszam do mnie, można obejrzeć SD, HD z nki, filmy HD z laptopa, gry na X360 - także pełen przekrój;)
 

czaki

New member
ja jetem bardzo zadowolony chociaz musze powiedziec ze zanim przywyczailem organizm bolała mnie głowa przez 2 tygodnie
 

rees

Member
własnie planuje kupić KDFa wiec znowu czynnie przegladam wszystkie nowsze topici tutaj :) 32" LCD juz za male dla mnie - szczegolnie ze sporo gram na X360 i wole jednak cos wiekszego.
Czaki, to ty z metra ogladales dwa tygodnie ze organizm musial sie przywyczaic :) ?
 

Ferdek

New member
Depsz rowiązałem..

Problem rodzielczości już dawno... znałazłem w konfiguracji karty graficznej, to było chyba "przeskalowanie", nie pamiętam dokładnie bo juz z miesiąc nie mam kompa podłączonego to TV i nie musiałem "pstrykać" pilotem żeby "załapało".
Przepraszam za zwłokę, dawno na forum nie zaglądałem..
(taki mam nawał zajęć ).

A tak na marginesie, powoli szykuję się do jakiegoś DVD z HDMI, bo nie wyobrażam sobie oglądania "ruchomych obrazów" po złączach analogowych.


Pozdrawiam
 

depesz

Member
a to sobie nie wyobrażaj dalej:) ja miałem do wyboru przesyłanie po HDMI i po componencie i wybrałem...component!:) Lepsza jakość obrazu.
 

rees

Member
depesz: od kiedy? Kupilem miesiac temu taniego playerka Ferguson dx 770 h i powiem ci ze upscaling po hdmi w 720p i 1080i widac od razu - zyleta. Componnent sie nie umywa. Widac wiecej detali w zrodle z DVD - rowniez divxy / xvidy dobrze wygladaja. Po za tym ma port usb do streamingu materialu z flasha. Swietny sprzet.
Za 300 zl z kablem hdmi nie znajdziesz nic lepszego.
 

rees

Member
Właśnie stanalem przed faktem przeprowadzki do swojego pierwszego lokum i juz moj "maly" 32 LCDek bedzie zupelnie nie wystarczajacy na 20 metrowy pokoj. Mysle ze za tydzien kupie KDFa , szczegolnie ze ceny oscyluja w graniach 4200 zl brutto. Aczkolwiek troche kusi mnie KDS - tylko ze on nadal kosztuje jakies 7600 brutto. A moze poczekac az wejda na rynke nowe KDFy?
Chociaz tak czekac sobie zawsze mozna a ja chce wielki ekran do grania 360-t ce :) Jak juz sie zdecyduje i zakupie to na pewno podziele sie uwagami i wrazeniami. Wszyscy nadal sa zadowoleni z KDFa 2010? Czy stolik o wysokosci 40 cm bedzie ok?
 

mok

New member
Ja swojego kdf-ka mam ustawionego na wysokosci 60cm i jak siedze wygodnie w fotelu to srodek ekranu mam na wysokosci oczu a z wyrka na dolnej krawedzi ekranu wyrko 40cm + poduszka ale to nie ma wielkiego znaczenia gdyz zdaza mi sie ogladac z podlogi z odleglosci 2,5-3 metra i jest ok
 

czaki

New member
u mnie na wys 70 cm moze wiecej i noralnie ogladam gdzies zapodalem foty na forum jak u mnie jest położonu odległoś 2,80 do 3 mb
 

depesz

Member
u mnie na codzień 50cm, choć podobnie jak mok lubię czasem położyć się na podłodze i tak oglądać - również z tej perspektywy wszystko wygląda super, no chyba ze zbliżyć się poniżej 1m od ekranu - ale to kompletnie bez sensu, gdyż wówczas nie obejmuje się wzrokiem całości ekranu:D
 

rees

Member
no dobra... Potestowalem "organoleptycznie" u znajmomego w pon. Krotko: rewelacja. Siedzialem 2 metry od ekranu grajac w Forza 2 na X360 i jakos mnie zabila. Obraz bardziej mi sie podobal niz na moim LCD Panasa - nie byl zimny i ostry jak LCd ,tylko taki plastyczny. Ale rzucilo mi sie w oczy ze ten KDF cos ma nie tak z czernia? Jechalem sobie samochodzikiem po jakims tam torze w grze, karoseria czarna i przerzucajac widok na bolid widzialem w zasadzie czarny klocek zamiast linii zgiec karoserii itp. rozumiem ze to kwestia ustawien tv. Czy duze znaczenie ma tu przeslona ? Na co ja ustawic? A tak w ogole to jakei ustawienia macie ?
 

depesz

Member
brak przejść tonalnych w czerni = na 100% źle wyregulowany kontrast. Jest taki ciekawy test z numerowanymi okręgami o różnych odcieniach szarości - przy źle wyregulowanym kontraście widzisz 5-6 okręgów, dobre wyregulowanie pozwala zobaczyć wszystkie 11cie.
 
Do góry