Sony Kdf 50 E 2010 Aep

czaki

New member
depesz podeslij mi ten test albo linka przynajmniej, musze wkoncu tez to ustawic , kiedys mialem ok ale za bardzo sie pobawiłem ustawieniami
 

rees

Member
a nie mowisz przypadkiem o THX Optimazerze? Na plytkach z trylogia Star Wars jest - warto z tego korzystac przy ustawianiu kolorow / kontrastu??
 

depesz

New member
rees nie, zestaw testów o którym mówię nazywa się INHD HD Tune-up, do zassania z HDBits (jeśli nie masz tam konta pisz na PW adres mailowy, podeślę zaproszenie).
 

rees

Member
ok. z gor thx.
Wlasnie sie rozgladalem za dobra cena na KDFa i poki co mam propozycje za 4200 z faktura vatowska - chyba niezle? Wrzuce sobie w koszty i realnie tv mi wyjdzie w cenie 2,8 tysia :) A tak btw to ktos moze wie gdzie w Wawie warto sie udac i ponegocjowac troche cene ?
 

rees

Member
rees napisał:
ok. z gor thx.
Wlasnie sie rozgladalem za dobra cena na KDFa i poki co mam propozycje za 4200 z faktura vatowska - chyba niezle? Wrzuce sobie w koszty i realnie tv mi wyjdzie w cenie 2,8 tysia :) A tak btw to ktos moze wie gdzie w Wawie warto sie udac i ponegocjowac troche cene ?

Update: Kupilem i wczoraj w nocy tuz po pólnocy monstrum przyjechało. Nie będę pisał jakie problemy byly z dostarczeniem tego na 10 pietro w bloku bez windy towarowej :) W kazdym badz razie pudlo stanelo w duzym pokoju.
Poki co nie mam mozliwosci sprawdzenia sprzetu bo mieszkanie jest w trakcie wykanczania ale przynajmniej mam motywacje zeby wszystko szybciej skonczyc i sie wprowadzic :) Pytanie techniczne: wczoraj postawilismy delikatnie pudlo na chwile na boku zeby zmiescic do windy zwyklej - mam nadzieje ze nic sie nie stalo z tv? rozumiem ze najrpsociej bedzie przytargac x360 i przetestowac tvka? O czyms jeszcze musze pameitac?
 

birdieee

New member
Gdzie kupie stolik pod Sony Kdf 50 E 2010 ?

Gdzie kupie stolik pod Sony Kdf 50 E 2010 ? Ten co jest podany w instrukcji, czyli model: Sony SU-RG11M jest dostepny w necie, ale niestety w każdym sklepie braki w magazynach.
 

maciuch2

Member
a mi jakies 2 tygodnie temu kdf umarl, zszedl, kaput, chodzil pieknie przez pol roku i naraz ogladalem sobie tv, wlaczylem dvd po hdmi i brak obrazu i dzwieku, no coz popstrykalem i dalej lipa, wylaczylem i juz sie nie wlaczyl, pojechal do servisu, podobno wymiana calej elektroniki i ukladu wyswietlajacego(nie wiem, nie znam sie na tym, tak pan z serwisu powiedzial), czekam teraz az wroci, ma byc jutro, na mecz chyba kurier zdazy...btw dobrze miec gwarancje, ale co bedzie jak sie skonczy i kdf znowu postanowi umrzec...wole nie myslec, no takie fajne pudelko za dobre pieniadze i mi zeszlo, a dbam o niego lepiej niz o wlasna kobiete(a jest naprawde kochana), a on mi takie cos...aha mam go podpietego do upsa na wszelki wypadek
 

rees

Member
O Maciuch wspolczuje.... Ja chcialem tylko opisac pokrotce wrazenia z dzisiejszych testow. Jak pisalem wczesniej KDf stoi w nowym mieszkaniu w kartonie i czeka jak sie wprowadze. Oczywiscie majac nowy sprzet trzeba go przetestowac wiec zapakowalem x360 w plecak i poszedlem sobie do chatki na kdfa. Pierwsze co rzucilo mi sie w oczy po wyjeciu tego potwora z kartonu to fakt iz jest to wielkie jak cholera. Ale nic to :) Podlaczylem Xa componentem, odpalilem TV i przyznam ze bylem zaskoczony. Duzy ekran, sam dashboard (dla mniej rozeznanych w temacie: menu) x360 ostry i wielki (szczegolnie po LCD 32") . Pierwsze co zrobilem to odpalilem kilka trailerow gier i filmow w natywnej 720p . Przyznam: powalilo mnie. O ile na LCD wszystkie ciemne sceny byly szare i zimne, tak na KDFie byly ciemne (czytaj prawie czarne) i jakby lepiej nasycone kolorstycznie. To mi sie podobalo. Potem postanowilem zobaczyc czy mam problem ze slynnym "ghostingiem" i drganiem obrazu. I tutaj mam zagwozdke. Z odleglosci kilku - kilkunastu centymetrow od ekranu widac wyrazne obwodtki (otoczki) wokol literek. To tak jak tutaj przewijajlo sie w watkach - wyglada na problem z ghostingiem. Ale wlasnie wrocilem do domu ocby napisac tego postac i odpalilem lcd Panasa 32" - z odleglosci owych kilkucentymetrow jest pdoobny efekt wokol literek w dashboardzie. Przypadek czy norma? Czy mam efekt ghostingu i powinienem wlazic do menu serwisoego KDFa i zmienia wartosci z 10 na 11? Przy okazji klikania pilotem KDFa odpalilem chyba men DVB gdzie na niebieskim prostakcie w gornej czesci erkanu pisalo ze program jest nie przypisany - calosc drgala jak cholera ...
Bede wdzieczny za sugestie co sprawzic nastepnym razem jak go potestuje. PS. Jest ktos z KDFowcow z Wawy? Bylo by milo jakby ktos wpadl na chwilke do mnie i sprawdzil czy jest ok czy jednak sa problemy...
Pozdrawiam!
 

mtomi

New member
Ja jestem z Wwy, wiec nie ma problemu, czy ja podjadę, czy też Ty do mnie żeby sprawdzić wątpliwości - btw. z bliska w 720p obraz z X360 delikatnie drży - nie ma tego w 1080i. Poza tym zrobię zdjęcia wcześniej więc wyjaśni Ci się, czy masz paranoję ;) czy też rzeczywiście (odpukać) coś nie tak z Twoim TV. Wg mnie ghosting objawiał by się cieniami a nie obwódkami... Jak tylko wrócę z weekendu to pomogę rozwiać wątpliwości.
 

rees

Member
Dzieki wielkie za oferowana pomoc. Ja chyba rzeczywiscie mam paranoje - tak to jest jak sie czlowiek naczyta jak najwiekszej ilosci postow o danym sprzecie przed kupnem :)
Ps. TV wolalbym nie pakowac spowrotem bo z 10 pietra i waskich korytarzykow w mieszkaniu nie chce korzystac drugi raz:)
 

czaki

New member
ja jestem zadowolony, po komponencie x tez drga takie to juz sa x-y komp po hdmi nie drga i komponencie tez nie drga, wina x-a

"a ja billa pier....... bo zbanował mi konsole "
:)
 

ArturF

New member
Dzień dobry.
Ponieważ nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat, proszę o podpowiedź, jaka jest różnica pomiędzy telewizorami KDF-50E2000 i KDF-50E2010 . Instrukcja obsługi jest ta sama ale cena KDF-50E2000 o 1000 złotych wyższa.
 

ziomek

New member
Gram glownie w Guitar Hero 2 na Xboxie 360.
Ustawienie 720p.
Obraz jakby "faluje" (napisy, kszatlty) w loadingach. Podczas grania skupiam sie na grze, wiec nie zwracam szczegolnie uwagi na jakosc obrazu.
Czy mam cos popsute, cos trzeba przestawic? W menu serwisowym, ze telewizor ma wyswiecone 1100godzin. Ile te lampy wytrzymuja?
 
Ostatnia edycja:

birdieee

New member
KDF + stolik - Sony SU-RG11M

[FONT=&quot]Wreście udało mi się skompletować, TV razem ze stolikiem. Telewizor (KDF 50 E2010) bez problemu kupiłem, ale stolik to "masakra". Szukałem stolika przez skąpca i oczywiście było go full na stronach, ale w magazynie braki. Zadzwoniłem do centrum Sony Polska i powiedziano mi ze juz nie produkują takich stolików pod ten model telewizora i nie ma żadnego zamiennika. Po miesiącu znalazłem sklep sirius.pl, gdzie wreszcie znalazłem.:grin: Zamówienie=>UPS=>zapłacenie (1149zł) i już jest komplecik.
Stolik masywny, dopasowany idealnie pod ten model, zdjęcia poniżej.;)

http://birdiee.fotosik.pl/albumy/223713.html


[/FONT]
 

pytalski

New member
witam czy możesz powiedzieć jak gra twoj tv jaki masz sygnał - mnie interesuje sd - cyfra+ )
z jakiej odległości oglądasz czy jesteś zadowolony/


ja też od miesiąca przymierzam się do tego modelu - cyfra+ odległość 3,7 m
 
Do góry