SONY KD55XD8505 czy SONY KD-55XE8505

marckura

New member
witam

jak napisono modele mają różne matryce (IPS w modelu XD, oraz VA w modelu XE), i z tego co udało mi się wyszukać powoduje to różne opóźnienie reakcji matrycy, tzw. Input Lag - odpowiedni 35 do 31 ms w 1080p, oraz 57 do 34 ms w 4k. Ponadto Model XE ze względu na matrycę VA charakteryzują dodatkowo lepsze odwzorowanie kolorów oraz znacznie wyższy kontrast (tj. XD 1250:1, XE 4500:1).
Z drugiej strony XD ma lepszy kąt widzenia.

tylko zastanawiam się czy różnice w tych parametrach mają jakiś znaczący/widoczny wpływ do oglądania TV cyfrowej (w tym kanały HD), przeglądania internetu oraz gier PS4 (nie Pro)? byłbym wdzięczny za opinie/porady.
 

marckura

New member
dzięki,

spotkałem promocję w sklepie gdzie cena 55XE8577 jest taka sama jak 55XE8505.
Czy ktoś wie (testował/sprawdzał) jakie są różnice między tymi modelami?
Teoretycznie 8577 powinien być lepszy niż 8505, tylko zastanawiam się czy jest tutaj może jakiś haczyk (wady fabryczne itp) że tak zeszli z ceną modelu 8577 i chcą je szybko sprzedać?
 

Router99

New member
Jeśli można wiedzieć, jaka to promocja?

Co do samych telewizorów, główna i praktycznie jedyna różnica między tymi telewizorami to: 8577 posiada Motionflow XR 1000 Hz, a 8505 Motionflow XR 800 Hz. Podsumowując, jeśli cena jest ta sama, lepiej wziąć 8577.
 

Wiesław62

New member
PS. Użytkowniku Wieslaw62, cały czas czekamy na recenzje tego modelu

Czytałem o słabszej jakości HDR w tym telewizorze, a zależało mi na dobrej jakości, bo sam robię zdjęcia w technice HDR.
Moim skromnym zdaniem HDR w tym telewizorze nie jest słabej jakości, raczej powiedziałbym, że jest bardzo wyważony (zresztą tak jak lubię, nie lubię zbyt mocno przerysowanej dynamiki). Widać bardzo wyrażną różnicę pomiędzy obrazem SDR a HDR. Widocznie zwiększa się szczegółowość obrazu, kolorystyka i kontrast jednocześnie nie tracąc nic z realizmu ujęcia. Jak dla mnie działa bardzo dobrze. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, telewizor oryginalnie zapakowany (Sony Centre), obraz- jeśli nadawany program jest nagrany w wysokiej rozdzielczości- to bajka. Filmy Blu-ray powalają, android bez zastrzeżeń (mogłem zaktualizować do 7). Podsumowując, telewizor wart swojej ceny, niektóre z opisywanych "wad" jeśli są, to są zauważalne tylko dla fachowców. Polecam
 

nagdob

Member
Bez reklam
Wiesław62.
Rozumiem, że twój TV jest o wielkości 55 cali. Ja też się przymierzam, ale do 65 cali. I nie wiem jeszcze jaki model, bo optowałem za 65XE9305. Odległość od TV mam około 3,5 metra na wprost. Ciekawy jestem jak z jego kątami patrzenia? I jeszcze jedno. Mam bardzo dużo własnego materiału FullHD. Pytanie, czy nie będzie żadnych negatywnych "przekształceń" tego obrazu na telewizorze 4K?
Może też inni się wypowiedzą?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Jeśli masz natywne FullHd - to będzie jakość rewelacyjna.
A kiedy kupujesz telewizor ?

Nie wiem jakie ma FullHD. Materiał kręcony kamerą Sony HDR SR 12E. To model z 2008 roku bodajże. Na TV FullHD odbiera wyśmienicie.
Co do zakupu TV to planuję październik/listopad, może grudzień, ale to ostateczność.
 

marckura

New member
witam,

od tygodnia mam model 55XE8577 - przy pierwszym uruchomieniu i podłączeniu do wifi system "wymusił" aktualizację systemu.
To co mnie wciąż denerwuje/dziwi po tygodniu użytkowania to:
1. raczej wolny czas reakcji na komendy z pilota - tj. czas przełączenia pomiędzy funkcjami (np. przeglądarką internetową a Wejściem sygnału z HDMI (dekoder TV cyfrowej) i na odwrót) to 5-6 sekund!
2. kilka razy zdarzyło się że TV sam się włączył (albo zareagował na głos)?
Nie wiem czy te modela już tak mają, czy jest to jakiś ewenement/wada tego egzemplarza, czy też może kwestia zmiany ustawień (dalszej kalibracji/aktualizacji systemu)?
3. Ponadto zawsze przy włączeniu TV pojawia się okno do instalacji aplikacja 'Samba TV'- cały czas odmawiam jej instalacji, ale potem znowu się to pojawia. Czy ktoś wie co to za aplikacja - czy warto to zainstalować? A jeśli nie, to jak na stałe odrzucić tą aplikację tak żeby to okno już się nie pojawiało?
Byłbym wdzięczny za odpowiedzi/porady.
 

drake7

New member
a nie mogles zablokowac automatycznej aktualizacji?
tez mam ten tv i sam chcialem zrobic aktualizacje. i to był blad. o ile w 6ce tv sam mi rozpoznał dolby digital, tak teraz gra tylko praktycznie 2.1. a ten tv nie ma trybu typu dts neo2:5. i i zwracam ten tv, chociaz zaluje. poza tym , nie wiem czy to normalne, ale mam takie skosne pasy podczas wyswietlania ustawien, ktore sa bardzo mocno oswietlone. poza tym teraz ten tv znowu kosztuje po 5800, a za 6000 mozna kupic xe9005.. ale obawiam się, że też nie pograja mi glosniki w 5.1 na tym tv. i mam obawy ze i ten xe 9005 oddam. ewentualnie widzialem mu8002 za 5100 i byc moze to będzie jakiś wybor. choc moim zdaniem sony bije na glowe samsa.ale co z tego jak z dzwiekiem jest porazka. moze w androidzie 6.0 to wszystko lepiej dziala i na to licze.
 

drake7

New member
mialem qleda q7f i moje subiektywna opinia jest taka, że w obrazie nawet 8577 soniaka ma lepszy obraz od qleda. oczywiscie, być może po kalibracji qled bylby bardzo dobry, ale rzecz w tym, że dla mnie juz soniak, bez kalibracji był sporo lepszy. oczywiscie kazdemu pasuje co innego. a dwa cena 4800 (przez chwilę) za 8577 vs 7 tys za qleda. podejrzewam, że dam szanse xe9005 i jesli ogarnę te 5.1 to juz bedzie ostatni wybor. a jesli nie, to zwracam go (chyba, że obraz mnie przekona :) ) i szukam dalej:). na szczescie będa nowe modele, a mi sie nie spieszy:)
 
Ostatnia edycja:

siamer

New member
Drake7 jak już będziesz miał 9005 napisz proszę jak on się sprawuje i czy obraz dużo lepszy niż w xe85** bo sam się zastanawiam nad nimi i nie wiem czy jest sens dopłacać 2 tys do 9005.

Pozdrawiam...
 

drake7

New member
niby jest ten xe 8505, ale on jest troche slabszy niz ten 8577. ale matryca chyba jest ta sama. chociaz dziwię sie bo xe8505 to koszt 4999, a niby prawie taki sam 8577 teraz jest po 5700-5800, a xe 9005 jest po 6. (cena 55 cali). czyli roznica to ok od 1 tys do 200 zł. i szczerze to sam bylem "przeciwnikiem soniaka (np przez znikajaca pilke). ale, szczerze, fakt czasem widac jak pilka pojawia sie i znika, ale dzieje sie to naprawde rzadko, ale obraz jako calosc jest bardzo dobry. mi się na nim lepiej piłke oglada niz na qledzie. po obrazie samsunga spodziewalem sie tego co "daje" mi sony. gdyby nie te ograniczenia w kwestii dzwieku, choc licze na to, ze dzwiek będzie ok jesli zostawie tv na 6.0
 

siamer

New member
Jakoś za około 2 miesiące będę brał TV i myślę właśnie nad Sony xe8596 albo właśnie 9005 który jest około 2 tys zł droższy... Dźwięk nie problem dla mnie bo mam amplituner i głośniki wiec wszystko przez amplituner będzie szło...
Dzięki za info :)

(Edit)
U mnie 8596 jest tańszy niż 8505...

Pozdrawiam...
 
Ostatnia edycja:
Do góry