Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzieki ale ja wlasnie piszac o tym 8100 myslalem o euroagd ale nie chcialem podawac nazwy by nie pomyslano ze to reklama :)
W sklepach internetowych to ja moge kupic kabel lub plyte ale na pewno nie drogi sprzet ale dzieki za rade.Tylko ryzykanci kupuja tak drogi sprzet przez internet.
Niezbyt jednak rozumiem o co ci chodzi odnosnie kalkulacji ? Gdzie ja niby cos kalkuluje z gwarancja ?
Zwyczajnie nie bede placil wiecej o 1000 zl (i to gotowka ) tylko dlatego ze moze cos sie zepsuje.
Zwlaszcza ze 2 lata temu bralem z5500 teraz jak wezme hx920 to za 2 lata wezme inny.Zakladam ze tyle pozyje a jak pozyje dluzej to bedzie mila niespodzianka.Ale placic z gory na wszelki wypadek nie mam zamiaru.
I nie mam zamiaru kupic w euro bo znalazlem 46 hx920 za 7950 i to w pewnym sklepie z ratami zero :)

Witam nie podejrzewalem ze co 2 lata zmieniasz tv ja znam ciekawsze sposoby lokowania pieniedzy niz zmina tv co dwa lata ktory tyle traci na swojej wartosci co np. samochod nowy ktory wyjezdza z salonu, ale spko kazdy ma swoje hobby prawda -dlatego swiat jest piekny :) ja jak decyduje sie na kupno czegos takiego jak tv to na jakies 5 lat to kupuje pomimo ze w sumie stac mnie na to zeby zmienic i co 2 lata tylko wole na co innego te pieniadze przeznaczyc. Apropo tego zepsucia to wlasnie jakis Gosc pisal o tym modelu co ty masz ze po 1,5 roku popsul sie i juz nie mieli do niego czesci. Takze kto wie moze takich czasow dozyjemy ze tv faktycznie na 2 - 3 lata bedzie sie kupowac :) mam nadzieje ze nie bo naprawde pomimo ze tv to fajna sprawa ale wole na fajniejsze w zyciu wydac rzeczy niz zmienic dobry tv po dwoch latach na kolejny, ktory jest deko fajniejszy bo tak naprawde bedzie przeskok dopiero jak wejda oledy i to pozbawione wad produkcyjnych. A na koniec dobrze ze sa tacy ludzie jak Ty to chociaz gospodarke napedzisz w tym naszym kraju .... szkoda ze jednak za duzo osob to raczej tak nie robi bo faktycznie ludzie by musieli zarabiac niezle zeby co dwa lata wymienic sobie amplituner , bluray i jakis odtwarzacz cd i tv. Patrzac to co chce kupic za rok i ile chce wydac i zmieniac to co 2 lata to faktycznie bym musial zarabiac z polowe co nasz prezes PZPN :_) Pozdrawiam i zycze milego ogladania na nowym tv.
Lolek
 

dune2

New member
Bez reklam
Lolek dales mi do myslenia moze faktycznie nie ma sensu kupowac tak drogiego modelu juz sam nie wiem :)Musze sie jeszcze zastanowic czyli dokladnie zobaczyc jaka jest roznica w odbiorze miedzy ex720 hx720 hx820 i hx920.


Z tym tabletem to trochę przesada, że czeka się 1,5 tygodnia. Ja swoje zgłoszenie wysłałem 24.11 i wczoraj, czyli 14.12 na maila otrzymałem od Sony potwierdzenie rejestracji zgłoszenia, cyt: "Wkrótce otrzymasz swój Sony Tablet S. Otrzymasz wiadomość email, gdy tylko zostanie wysłany."
Nie będę zaskoczony, jak sprzęt dotrze do mnie pod koniec stycznia.
Ale co tam, darowanemu tabletowi nie zagląda się w zęby :) Mogę trochę poczekać.

Ale dostaje kazdy kto sie zarejestruje czy to jest jakies losowanie ?
I czy przypadkiem nie dowiesz sie ze jednak nie jestes w tym 1000 ?
Bo tu chodzi o 1000 w Polsce czy Europie ?
Autoryzowana siec sprzedazy Sony to takze euroagd mediamarkt saturn itp ?
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Musze sie jeszcze zastanowic czyli dokladnie zobaczyc jaka jest roznica w odbiorze miedzy ex720 hx720 hx820 i hx920.
To trzy kategorie: 1. EX 2. HX720 i 820 3. HX920. Najmniejsze różnice powinieneś zobaczyc w grupie drugiej. Wszystko co porównasz do HX920 będzie wyraźnie słabsze.

Ale dostaje kazdy kto sie zarejestruje czy to jest jakies losowanie ?
Każdu kto się zarejestruje i jest w 1000.
I czy przypadkiem nie dowiesz sie ze jednak nie jestes w tym 1000 ?
Oczywiście może tak być.
Bo tu chodzi o 1000 w Polsce czy Europie ?
Po likwidacji Sony Poland obstawiam Europę chociaż nie jest to pewne.
Autoryzowana siec sprzedazy Sony to takze euroagd mediamarkt saturn itp ?
Baaaardzo wątpę. Chodzi tu raczej (tak jak w przypadku 5 letniej gwarancji) o Salony i Centra Sony.

Na powyższe pytania możesz otrzymac odpowiedzi z pierwszej ręki, dzwoniąc do dowolnie wybranego Salonu. Pamiętaj też, że promocja z tabletem Sony dotyczy wyłącznie modeli HX920. Niższe serie premiowane są skromniejszymi upominkami (np. kamerka do Skype).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek dales mi do myslenia moze faktycznie nie ma sensu kupowac tak drogiego modelu juz sam nie wiem :)Musze sie jeszcze zastanowic czyli dokladnie zobaczyc jaka jest roznica w odbiorze miedzy ex720 hx720 hx820 i hx920.




Ale dostaje kazdy kto sie zarejestruje czy to jest jakies losowanie ?
I czy przypadkiem nie dowiesz sie ze jednak nie jestes w tym 1000 ?
Bo tu chodzi o 1000 w Polsce czy Europie ?
Autoryzowana siec sprzedazy Sony to takze euroagd mediamarkt saturn itp ?

Witam kolego, sluchaj to wszystko to kwestia dobrego pomyslu co czlowiek w zyciu ceni bardziej i najbardziej :) generalnie mozna kupic i wysoki model z tym ze trzeba sie nastawic na dluzej niz 2 lata bo wg mnie to jest bzdura wydawac co 2 lata na nowy tv ktory jest deliktanie lepszy od poprzednika. Popatrz jest tyle fajnych miejsc w Polsce i na swiecie pojechac sobie do Tajlandii czy Kuby na 2 tygodnie ( wycieczka ponad 4 kola na osobe ) wyslac dziecko na doskonalenie jezyka na 2 tygodnie do Londynu... wszystko kwestia jak czlowiek podchodzi do zycia i jakie ma priorytety. Ale zmieniac cos co 2 lata co w danej chwili jest dosyc droge to jak dla mnie jest szalenstwo, ale jak to sie lubi i ma sie ciag do tego to coz zrobic prawda......:) zyje sie raz. Dlatego uwazam ze ludzie kupujacy dosyc drogie" zabawki " musi ich na to stac w 100 % i do tego jest wlasnie rowniez potrzebna gwarancja na 5 lat zeby nic sie nie martwic w razie czego a po 5 latach to juz taki sprzecik sie powiedzmy zamortyzuje :). Powiem Ci tak ze jak ja mialbym zmieniac tv co 2-3 lata to kupowalbym tv za jakies na maxa 5 tys to max a nawet blizej 4 tys bym sie sklanial i wtedy co 2-3 lata mozna sie bawic w zmienianie ale nie jak sie placi okolo powiedzmy 10 tys bo w zaleznosci jaki i ile cali itp. Ale decyzje musisz sam podjac na ile lubisz zabawe w te klocki :)Bo rewolucja to bedzie dopiero jak wejda oledy i beda one w cenach obecnych wysokich modeli ledowych. Pozdrawiam goraco.
Lolek
ps pomysl jeszcze innym torem co jesli cos wypadnie czlowiekowi za dwa lata a taki tv sie rozleci i nie beda mieli czesci do niego - w zamysleniu miales kupowac nowy model , a kasy nie ma bo cos wypadlo zyciowego i co wtedy ? zmienisz hx na serie ex ? ja wiem ze takie gdybanie to nigdy czlowiek by nie kupil niczego dlatego ja uwazam ze jesli juz sie cos kupuje drozszego i jesli jest taka mozliwosc to 5 lat gwarancji to podstawa.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Baaaardzo wątpę. Chodzi tu raczej (tak jak w przypadku 5 letniej gwarancji) o Salony i Centra Sony.

Na powyższe pytania możesz otrzymac odpowiedzi z pierwszej ręki, dzwoniąc do dowolnie wybranego Salonu. Pamiętaj też, że promocja z tabletem Sony dotyczy wyłącznie modeli HX920. Niższe serie premiowane są skromniejszymi upominkami (np. kamerka do Skype).

Dzieki za odpowiedz.Widac sprawa tego tabletu to nic pewnego wiec nie mozna sobie odliczyc od ceny tego 1500.Jednak czytajac regulamin Sony warto zauwazyc ze odnosnie gwarancji 5 lat uzywaja tam okreslenia "centrum sony" a w przypadku gratisow jak ten tablet uzywaja okreslenia "autoryzowana siec sprzedazy sony".Widac sklep euroagd uwaza sie za "autoryzowana siec" bo przy oferowanych tv sony pokazuje co bedzie gratis.
Oczywiscie gdybym zdecydowal sie na hx920 to sprawdze czy poza centrum sony takze przysluguje mi prawo ubiegania sie o ten gratis.

ps pomysl jeszcze innym torem co jesli cos wypadnie czlowiekowi za dwa lata a taki tv sie rozleci i nie beda mieli czesci do niego - w zamysleniu miales kupowac nowy model , a kasy nie ma bo cos wypadlo zyciowego i co wtedy ? zmienisz hx na serie ex ? ja wiem ze takie gdybanie to nigdy czlowiek by nie kupil niczego dlatego ja uwazam ze jesli juz sie cos kupuje drozszego i jesli jest taka mozliwosc to 5 lat gwarancji to podstawa.
<br />
<br />

Zgadzam sie z Toba ze nie ma sensu kupowac drogiego tv i szybko go zmieniac.
Zwlaszcza ze nie jestem zadnym bogaczem a zarabiam bardzo przecietnie jednak lubie miec dobry TV i staram sie kupowac z conajmniej sredniej polki.
W mieszkaniu mam 46 calowy z5500 z ktorego jestem bardzo zadowolony i pamietam jak dlugo walczylem ze soba by nie szarpnac sie na x4500.Jednak rozsadek wygral i z perspektywy czasu nie zaluje.
Jesli chodzi o hx920 to stac mnie by pojsc i kupic za gotowke ale uczcie powiem ze niezbyt usmiecha mi sie za tv ktory ma stac niedaleko (dokladnie obok) zetki wyjac z kieszeni 9 tys (cena w centrum sony).
Wole sobie wziac na raty zero zwlaszcza ze w takim sklepie jego cena to 8 tys.I wiem ze to ryzyko bo bede mial ustawowe 2 lata a nie 5 lat gwarancji ale bardziej bolalo by mnie wydanie gotowki i przeplacenie niz ewentualny problem co z nim zrobic jak zepsuje sie po 2 latach.
Ogolnie nie jest to latwa decyzja i jak mam byc szczery to nie wiem co robic.

Pozatkowo chcialem dokupic jakis tv ktory bedzie mi sluzyl tylko do grania na PC i ps3 oraz ogladania sporadycznie czegos w 3d a jako podstawowy zostawic z5500.
Jednak jak zaczalem ogladac tanie LEDy to zaczalem zmieniac zdanie bo nawet te sredniej klasy w moim odczuciu jakoscia obrazu wyraznie odbiegaja od zetki.
Zwlaszcza jesli chodzi o katy ktore sa dla mnie bardzo wazne i w zetce wydaja sie niemal idealne (jak na LCD).Plazmy nie chce z roznych powodow a wiec skupiam uwage na drozszych LEDach.

Ogladalem juz LG,Samsungi,Sharpy i zawsze cos bylo nie tak.Jak nie katy to input lag albo niezbyt ciekawe 3d.Dlatego tez najblizej mi do kupna czegos Sony bo pewnie to zle myslenie ale ta firma daje mi jakis sposob wewnetrzny i przekonanie ze jak wziales Sony to mozesz spac spokojnie.

A wiec chcialem TV do gier i 3d a teraz zmienilem podejscie.Mysle o tym by nowy TV byl glownym a zetka byla tylko do gier.
Fakt nie wiem jak z input lagiem w zetce ale jak czasem pogrywalem to nie zauwazylem by bylo zle.
Przy okazji moze wiesz Ty albo ktos inny jaki jest input lat w z5500 ?

Jesli nie wezme hx920 to ktorys z trojki hx720,nx720 lub hx820.Bede wdzieczny za podpowiedzi ktory wybor bedzie najlepszy w stosunku cena/jakosc.
Jak juz pisalem zalezy mi by odbior nie byl gorszy od zetki a katy o ile to mozliwe w LEDach dobre no i przede wszystkim dobre 3d bo o ile wiem to np. ex720 ma niedopracowane.

Zeby nie zasmiecac tego tematu zalozylem nowy wiec bede wdzieczny tam za podpowiedzi.

http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/76900-sony-hx720-hx820-czy-nx720.html
 
Ostatnia edycja:

Woszkowaty

New member
Lolek dales mi do myslenia moze faktycznie nie ma sensu kupowac tak drogiego modelu juz sam nie wiem :)Musze sie jeszcze zastanowic czyli dokladnie zobaczyc jaka jest roznica w odbiorze miedzy ex720 hx720 hx820 i hx920.
Podstawowa jest w podświetleniu, w HX920 masz pełne podświetlenie, w niższych seriach krawędziowe. Jedni to widzą ( różnicę ) inni - nie. Jest jeszcze płynność, a resztę sprawdź wg specyfikacji.
 

dune2

New member
Bez reklam
Podstawowa jest w podświetleniu, w HX920 masz pełne podświetlenie, w niższych seriach krawędziowe. Jedni to widzą ( różnicę ) inni - nie. Jest jeszcze płynność, a resztę sprawdź wg specyfikacji.

To ze hx920 jest najlepszy to wiem ale mi chodzi o roznice miedzy pozostalymi modelami.
I to nie o roznice wg specyfikacji ale takie namacalne ktore widac "golym okiem".
Chce wybrac model ktory ma najlepszy (poza hx920) odbior i katy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ze hx920 jest najlepszy to wiem ale mi chodzi o roznice miedzy pozostalymi modelami.
I to nie o roznice wg specyfikacji ale takie namacalne ktore widac "golym okiem".
Chce wybrac model ktory ma najlepszy (poza hx920) odbior i katy.

Witam kolege i widze ze zaczynamy myslec logicznie :) oczywiscie zart - ja powiem ci to co czuje i widze kiedy ogladam te dwa modele obok siebie i ten sam obraz leci czy to z platformy N czy film na bluray sprawdzalem w centrum sony w Warszawie - patrzac i nie ustawiajac parametrow tv widac jest roznice w kolorach miedzy hx 820 a 920 czern jest lepsza i generalnie wiecej szczegulow widac na ciemnym tle na 920 i jeszcze jedna rzecz mi sie nasunela to jak ogladam oba te modele to ta sama plansza w danym momencie ze tak sie wyraze na 920 jest jasniejsza jak w 820. Natomiast jesli chodzi o szybkosc obrazu ja jakos roznicy nie zauwazylem.... I to mowie szczerze jesli by mnie bylo stac teortycznie czyli moglbym kupic 920 ale bym cos tam sobie musial odmowic czy rodzinie to kupilbym 820, bo az taka roznica nie jest jak jest roznica cenowa. Natomaist jesli stac mnie w 100% to kupilbym 920 bo jednak roznica jest ale jak 920 to 5 lat gwarancji i nie inaczej( nie stac mnie na taki tv zeby po dwoch latach odlozyc go na regal :). Teraz w euro agd mozesz kupic na raty tv bedziesz mial taniej tak, a za kase kupic tylko dodatkowe 3 lata moze takie jest wyjscie z twojej sytuacji i trzymac tv 5-6 lat. Jest jeszcze jedna opcja i ja rowniez nad czyms takim sie zastanawiam ze np kupic teraz cos z typu hx 820, badz philipsa 8606, philipsa 9606 przeczekac z tym tv te 3 - 4 lata a potem zajebiaszczego :) kupic oleda. ( a roznice te ktora bys zaplacil za powiedzmy 9606 czy 8606 lub soniaka 820 zostawic na jakas lokate czy cos w tym stylu, pozniej dolozy do oleda i bedziesz mial za jakis czas super tv, a te modele ktore wczesniej wymienilem napewno tez bedziesz ucieszony z ogladania przez ten okres ) i najwazniejsze pozniej ten oled zje na sniadanie czy to 920 czy jego nastepce na ktorego ja bede polowal za rok jak bede zmienial cale kino domowe wlacznie wlasnie z tv. To takie moje przemyslenia.
Lolek

ps ponizej 820 ja bym ni ekupowal ... ;-)
 

dune2

New member
Bez reklam
Teraz w euro agd mozesz kupic na raty tv bedziesz mial taniej tak, a za kase kupic tylko dodatkowe 3 lata moze takie jest wyjscie z twojej sytuacji i trzymac tv 5-6 lat. Jest jeszcze jedna opcja i ja rowniez nad czyms takim sie zastanawiam ze np kupic teraz cos z typu hx 820, badz philipsa 8606, philipsa 9606 przeczekac z tym tv te 3 - 4 lata a potem zajebiaszczego :) kupic oleda. ( a roznice te ktora bys zaplacil za powiedzmy 9606 czy 8606 lub soniaka 820 zostawic na jakas lokate czy cos w tym stylu, pozniej dolozy do oleda i bedziesz mial za jakis czas super tv, a te modele ktore wczesniej wymienilem napewno tez bedziesz ucieszony z ogladania przez ten okres ) i najwazniejsze pozniej ten oled zje na sniadanie czy to 920 czy jego nastepce na ktorego ja bede polowal za rok jak bede zmienial cale kino domowe wlacznie wlasnie z tv. To takie moje przemyslenia.
Lolek

ps ponizej 820 ja bym ni ekupowal ... ;-)

Nie zart tylko masz racje :)wczesniej myslalem spontanicznie bo sie "napalilem" na full led ale pozniej zaczalem kalkulowac i oczywiscie zdaje sobie sprawe ze hx920 ma najlepszy odbior ale postanowilem sprawdzic ktory z nizszych modeli warto by kupic.
I tu musze podkreslic ze nie chce zbytnio analizowac juz hx920 tylko konkretnie skupic sie na roznicach miedzy nx720,hx720 i hx820.Dlatego jesli mozesz przedstawic swoje uwagi odnosnie tych wymienionych tv to bede wdzieczny.I chodzi mi tu o realne roznice w odbiorze a nie fachowe nazewnictwo bo na codzien gdy siedze na fotelu to moje oczy sa jedynym waznym punktem odniesienia a nie fachowe testy :)
Osobiscie znam ludzi ktorzy widzac ex720 i wyzsze modele twierdza ze roznica jest widoczna ale tak malo ze nie ma sensu przeplacac.Ja niestety roznice widze wyrazna ale chce wybrac w miare rozsadnie.

Interesuje mnie 46 cali i ceny w sklepach ktore biore pod uwage srednio ksztaltuja sie tak:

ex720 - 4100
nx720 - 5799
hx720 - 5299
hx820 - 5900
hx920 - 7990 ( okulary 3d)

Zastanawia mnie wyjatkowo wysoka cena modelu nx,
Tez sklaniam sie ku hx820 ale biorac pod uwage ze okulary 2 szt to srednio 500 zl i tablet ok 1500 to wychodzi niemal na hx920 i co tu robic ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie zart tylko masz racje :)wczesniej myslalem spontanicznie bo sie "napalilem" na full led ale pozniej zaczalem kalkulowac i oczywiscie zdaje sobie sprawe ze hx920 ma najlepszy odbior ale postanowilem sprawdzic ktory z nizszych modeli warto by kupic.
I tu musze podkreslic ze nie chce zbytnio analizowac juz hx920 tylko konkretnie skupic sie na roznicach miedzy nx720,hx720 i hx820.Dlatego jesli mozesz przedstawic swoje uwagi odnosnie tych wymienionych tv to bede wdzieczny.I chodzi mi tu o realne roznice w odbiorze a nie fachowe nazewnictwo bo na codzien gdy siedze na fotelu to moje oczy sa jedynym waznym punktem odniesienia a nie fachowe testy :)
Osobiscie znam ludzi ktorzy widzac ex720 i wyzsze modele twierdza ze roznica jest widoczna ale tak malo ze nie ma sensu przeplacac.Ja niestety roznice widze wyrazna ale chce wybrac w miare rozsadnie.

Interesuje mnie 46 cali i ceny w sklepach ktore biore pod uwage srednio ksztaltuja sie tak:

ex720 - 4100
nx720 - 5799
hx720 - 5299
hx820 - 5900
hx920 - 7990 ( okulary 3d)

Zastanawia mnie wyjatkowo wysoka cena modelu nx,
Tez sklaniam sie ku hx820 ale biorac pod uwage ze okulary 2 szt to srednio 500 zl i tablet ok 1500 to wychodzi niemal na hx920 i co tu robic ?

Witam masz szczescie ze mam urlop to mozemy podyskutowac :) ja nie jestem znawca tv - patrze na to w taki swoj sposob i nie bardzo sie tym podniecam jesli takie slowo moge uzyc ( dla mnie juz bardziej wieksze ma znaczenie amplituner, bluray, odtwarzacz cd do muzyki w stereo itp sprawy ) a wracajac do tv soniaka to tak odnosnie ex i nx to nie bardzo ci powiem bo nie zwracalem na te modele uwagi ( roznica miedzy cena hx 720 a 820 jest tak znikoma ze nawet sie nie zastanawialem nad tym modelem rowniez... ) ale genralnie jak widzialem nx 720 i hx 820 to ja widzialem roznice na plus dla 820 kolory i czern bardziej mi odpowiadaly wlasnie w tym modelu plus napewno 3d jest lepsze w 820. Ale patrzac tak calkowicie z gory i dodac okulary i tablet to faktycznie wychodzi ci cena za 920 tak jakbys kupil 820. Wiecz czysto teoretycznie mowie ze najlepiej zrobic tak ze kupic 920 w euro na 40 rat, a doplacic za 3 letnia gwarancje i miec spokoj na 5 lat. Warunek jest jeden ze dostaniesz tablet i go sprzedasz, ale nie licz ze ktos kupi ci za 1500, ja bym stawial blizej 1000 zl . A jesli nie to mowie bierz 820 na raty tam tez sa tylko mniej plus na raty okulary bodajze na 40 rat sa okulary to nawet nie poczujesz tej ceny za okularki bo wyjdzie ci po jakies 12 zl na miesiac :)za 2 pary okularow. A ja uwazam ze 820 rowniez da duzo radosci dla Ciebie i Twojej rodziny. Poogladasz z 5 lat 820, swojego obecnego soniaka oddasz za ten czas na smieci tego dasz do gier :_) a kupisz za 5 lat pieknego oleda i bedzie cool :) Ba jak bys jeszcze pomyslal to za cene hx 920 bys kupil hx820 nawet w 55 calach :) oczywiscie to tak na marginesie bo Ciebie interesuje 46 cali.Pomysl
Lolek
 
D

Deleted member 121090

Guest
Właśnie lolek126 ma rację.
Moim zdaniem większe znaczenie ma zakup większej przekatnej, niż wybór pomiędzy 820 a 920. Jednak duży ekran to duża przyjemność oglądania. Róznica w przyjemności obcowania z ekranem 46'' a 55'' jest kolosalna. A różnica pomiędzy 820 a 920 jest zauważalna ale ma dużo mniejsze znaczenie. Co kupuję TV to przesiadam się na większy ekran i nie wyobrażam sobie później przesiadki na mniejszą przekątną. Ekran 55'' spokojnie można oglądać z 3-3.5m. więc w zasadzie do każdego pokoju wejdzie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam widzis ztylko kwestia jest taka ze niektorzy ludzie poprostu boja sie kupic powiedzmy 55 cali jesli ogladaja z odleglosci 3-3.5m uwazaja ze to za blisko jest..... o ile z bluray czy troszke gorzej programy hd to jeszcze spoko to juz zwykle programy sd ze bedzie pixeoloza :-0 Wiekszosci ludzi pisze tak jak ty ze do tej odleglosci mozna kupic 55 cali kwestia czy ludzie sie przelamia, jedno jest pewne ze z tej odleglosci nawet przy 55 calach obraz z bluray widac jest lux przy 46 calach tez jest spoko natomiast nizej juz sie nie da bo 40 cali przy 3.5 m to nawet czlowiek nie jest w stanie roznicy zauwazyc miedzy dvd a bluray. A tym bardziej jak bluray juz podnosi kazdy sygnal do 1080 p to naperawde momentami ciezko zauwazyc te roznice miedzy dvd a plyta bluray. Rozumiem ze kolega HQ 150 ogladasz swoje 55 cali :) z 3.5 m ? Pozdrawiam
Lolek
ps .... i zawsze bedzie tak jak HQ 150 napisal ze roznica miedzy 46 a 55 calami w ogladaniu jest bezcenna :-0 a roznica w zobaczeniu roznicy miedzy najlepszym modelem a deko nizszym w stosunku do ceny jest poprostu zauwazalna - taka jest prawda tylko nikt glosno tego nie mowi ....
 
Ostatnia edycja:

Soniak45

New member
Witam Wszystkich :) kiedyś była mowa o 3 d lolek126 rozpisywał sie o własnych odczuciach względem obrazu 3 d ja osobiscie się zgrzałem na temat ale Gość stwierdził że sam muszę wypróbować temat i miał rację .Noszę okularki wiec byłem sceptyczny co do tej technologi mam blu-ray soniaka z 3 d ale ostatnio pojawiła sie mozliwosć oglądania internetowego 3d z pozycji sony Bravia .Są to krótkie zapowiedzi i demka ale tak jak Lolek126 pisał wrażenia odnośnie 3 d są bardzo subiektywne i każdy je inaczej odbiera.Na dzień dzisiejszy wszystko zależy jak producent przedstawi nam obraz są i mgliste mylące nasz wzrok ( czytaj z domieszka melanżu:)) ale też i takie które się ogląda bez dyskomfortu wręcz przyjemnie .Powiem tak chętni wybierający TV z 3d lub nie ?? dla ludzi którzy tego nie wiedzieli są w szoku pierwsze minuty wiadomo błędnik musi zapanować nad ciałem ja bynajmniej gorąco polecam w myśl zasady nie chcę nie oglądam chcę włączam :)i jak to ktoś już wcześniej z forumowiczów zauważył WSZYSTKO DLA LUDZI JEDEN LUBI OGÓRKI DRUGI OGRODNIKA CÓRKI .Nie mówmy nigdy że 3 d to szajsing ze jeszce nie czas itd . moze się okazać ze niedługo będzie więcej materiału w sieci czy też programów tv, to wszystko tak szybko się rozwija stając się z nowości zupełnym standardem ,a skoro wywalamy dużo kasy na tv i ma taką opcje czyli 3 d to od przybydku głowa nie boli :) to moja sugestia czy pchać sie w 3d czy też nie .
Co do posta pisanego wcześniej z tymi calami też nie mozna przesadzać do pokoju w bloku napewno 40" 42" no ok dla fanów 46 " ale to już max do pokoju 3x3 metra lub 4x4 metra nikt mnie nie przekona że kupujac 55 " cali i więcej siedze 2 metry przed tv i co ??? obserwuje środek akcji i obserwuję jak się aktor poci i jego mimiczne zmarszczki na twarzy a co z resztą obrazu i jego detali ? bo kątów na pewno nie widać przecież nikt nie jest robocopem aby to dostrzegł .Ta sama sytuacja co w kinie ,kupmy sobie bilet i siądźmy w 1 rzędzie zobaczymy jakie dostrzeżemy elementy akcji i obrazu a jakie nasz kolega z 6 rzędu :) nawet laik stwierdzi ze siedząc w 1 rzędzie widzimy tylko bohatera danej akcji a reszta jest rozmyta, mamy tylko takie pole widzenia jakie nam podarowała natura a do kameleona co kręci okiem dookoła nie mamy się co porównywać :) i to tyle na ten temat ,zatem wszystko z umiarem ,trzeba wziac jeszce pod uwagę ze sygnał SD trochę jeszcze zagosci w naszych domach zanim nastanie na wszystkich kanałach hd takie jak nadaje tvp hd bo tam chyba jest najlepsza jakosć moim zdaniem , to oglądanie z 2 metrów telewizora 55" i słabego sygnału hm...... napewno masa szczegółów od sniegu po piksele :) ale przecież to nie nasza kasa :)i jak ktoś naprawdę chce to niech sobie kupi ,lecz chyba lepiej byłoby (normalny tv zakupić ), a aby się poczuć jak w kinie ,można zafundować sobie projektor i mieć 100 cali a nawet 200 za mniejszą kasę :).Pozdrawiam życząc wszystkim wirtualnym znajomym wesołych i pogodnych świąt,oraz spełnienia zakupowych marzeń.
--------------------------------------------------------------------------------------------
sony 40"w5500/sony hx1/sony bdv e-870/philips 40" 9705/(i może na święta xbox bo ps3 padło :)
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
( roznica miedzy cena hx 720 a 820 jest tak znikoma ze nawet sie nie zastanawialem nad tym modelem rowniez... ) ale genralnie jak widzialem nx 720 i hx 820 to ja widzialem roznice na plus dla 820 kolory i czern bardziej mi odpowiadaly wlasnie w tym modelu plus napewno 3d jest lepsze w 820. Ale patrzac tak calkowicie z gory i dodac okulary i tablet to faktycznie wychodzi ci cena za 920 tak jakbys kupil 820.

Co tu wiecej pisac poza tym ze albo hx920 albo hx820.Ogladalem dzis jeden i drugi i przyznam ze ja wyraznej roznicy nie widze.
Wiesz moze czy do hx820 dodaja okulary w zestawie ?Bo co market to inna odpowiedz dostawalem :)

Właśnie lolek126 ma rację.
Moim zdaniem większe znaczenie ma zakup większej przekatnej, niż wybór pomiędzy 820 a 920. Jednak duży ekran to duża przyjemność oglądania. Róznica w przyjemności obcowania z ekranem 46'' a 55'' jest kolosalna. A różnica pomiędzy 820 a 920 jest zauważalna ale ma dużo mniejsze znaczenie. Co kupuję TV to przesiadam się na większy ekran i nie wyobrażam sobie później przesiadki na mniejszą przekątną. Ekran 55'' spokojnie można oglądać z 3-3.5m. więc w zasadzie do każdego pokoju wejdzie.
Twoim zdaniem tak ale nie moim.Mam za maly pokoj do 55 poza tym ich ceny to juz kosmos.
Dlatego pozostane przy istotnym wyborze miedzy wspomnianymi modelami.

A jak kolega chce zasponsorowac to poswiecie sie i jakos wstawie te 55 cali ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam wiec zaczne od rozmiarow :) ja napisalem ze 55 cali to minimum 3.5 m i obraz z bluray a najmarniej kanaly w full hd, dla sd uwazam rowniez tak jak kolega tu dwa posty wczesniej napisal ze jest to za blisko. Malo tego te nasze kanaly hd to wiadomo ze deko sa oszukane wystarczy pojechac na zachod i tam uwazam ze kanaly w full hd sa lepsze ( najlepiej by sie wypowiedzieli ci ktorzy tam sa i ogladaja tv w full hd ) wiec reasumujac nasze dewagacje na temat rozmiaru to niestety ja uwazam ze dopiero jak wejda oledy i telewizja bedzie w full hd to wtedy na 100% w przekonaniu tego uwazam ze 3.5 m to 55 cali bedzie luxisk narazie to kwestia kto co lubi..... 46 cali jest napewno tez dobrym wyborem jesli patrzymy calosciowo na ten problem .....Aczkolwiek tez zdaje sobie sprawe ze jakby sie mialo te 55 cali to czlowiek by sie przyzwyczail ale niestety to tez kwestia i kasy ....
Odnosnie pytanka odnosnie okularow do 820 - nie daja okularow tylko kamerke skype, okularki mozna dokupic na raty tak jak pisalem wczesniej :)
A odnosnie dolozenia do tv to nikt nic nie musi Ci dokladac :) poprostu kupujac 46 cali hx 920 masz za ten tv 55 cali hx 820 :) ale to zarty i najwazniejsze jest to co Ty i rodzina uwaza jesli 46 to ma byc 46 i tyle. Wazne zeby dobrze pomyslec czy na pewno widzi sie te roznice w porownaniu do ceny czy nie lepiej wziasc deko gorszy pograc nim a pozniej kupic piknego :) najwspanialszego oleda. Masz tego pecha ze teraz musisz kupic, ja za rok wiec jesli za rok wejda pierwsze oledy to i beda drogie to niewatpliwie chyba warto wlasnie kupic deko gorszy poczekac ze 4 lata z nim czy 5 lat i kupic bardzo dobrego oleda za rozsadne juz wtedy pieniadze. Takze dobrze pomysl bo mozna zaplacic mniej i tez cieszyc sie dobrym obrazem ... Pozdrawiam
Lolek
 

dune2

New member
Bez reklam
Mysle ze o rozmiarach nie ma co dyskutowac bo 55 odpada u mnie glownie ze wzgledow finansowych (wysokie modele 55 to "wielkie" kwoty) a ze w moim mieszkaniu nie ma duzo miejsca to kolejny argumenty by kupic 46.
Jesli mozesz mi cos podpowiedziec to bede wdzieczny bo mam problem.
Do niedawna bylem przekonany ze moj 2 letni z5500 to idealny tv do gier i grywajac czasem nie sadzilem ze on ma duzy input lag.Z tego co czytam na necie to ma dosyc spory i niezbyt sie nadaje do gier.
I obawiam sie ze moj plan upadl bo chcialem zetke zostawic do gier a ten nowy np. hx820 postawic jako glowny.
Jednak w takiej sytuacji to nie ma sensu bo skoro nowy lepiej sie nadaje do gier to zetka powinna zostac jako glowny tv.
Ale czy jest sens kupowac hx820 jako tv do gier ? do gier chyba starczy nawet ex720 ?
Co robic podpowiedz bo zglupialem.
Czy jest gdzies w necie spis tv z okreslonym input lagiem ?
Bo chce dokladnie wiarygodnie ustalic jaki srednio input lag ma z5500 i hx820 zeby dokonac logiczego wyboru.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja powiem ci krotko mysle ze jestem bogatszym czlowiekiem jak TY ( tylko sie nie obraz :) ale w zyciu nie dalbym powiedzmy 6 tys zeby tv postawic jako do gier :) dla mnie to szalenstwo, ale moze dlatego ze bardziej lubie filmy i koncerty jak gry :) i podoze :)a przede wszystkim szanuje pieniadze..... i lubie wydac pieniadze konkretne np na zegarek czy cos w tym stylu tylko ze taki zegarek czy zegarki w moim wypadku nie sluza do konkretnej jednej rzeczy - tak jak tobie mialby sluzyc nowy tv ktory jest lepszy od tego co juz masz...... Zadaj sobie podstawowe pytanko czy pewny jestes ze w 100% stac Cie na taki myk zeby wydac tyle kasy i wstawic tv dobrze wygladajacy lepiej jak Z Twoja i lepiej swiecacy - do gier daj zyc kolego :) A jesli grasz na Z i dajesz rade i jakos zbytnio Ci to nie przeszkadza to daj go do gier i nie zastanawiaj sie nad Lagiem itp bo to w wiekszosci wypadkow tylko cyfry.... to tak jak roznica miedzy 920 a 820 jak ktos ma kase to kupuje 920 i w wogole sie nie zastanawia a inny pomysli nawet jesli ma kase bo to jest roznica 2 tys wiec po co wywalic kase tylko dla prestizu skoro Ty czy inna osoba zastanawiajaca sie nad kupnem nie widzi tej roznicy. Ja jestem pewny ze przy dobrym bluray i wlozeniu plyty dobrze nagranej z filmem dvd nie bedziesz wiedzial czy to bluray jest czy dvd moge sie z toba nawet zalozyc :) szansa jest ze wygrasz bo moze uda sie strzelic ale nie chodzi o strzal tylko o pewnosc ze bedziesz wiedzial ze to jest na pewno bluray a nie dvd. I tak samo jest z innymi danymi aczkwoleik wiadomo jesli tv juz ma tak duzy lag to faktycznie pewnie sie nie da dobrze na tym pograc ale nie wpadajmy juz w skrajnosc. I zastanow sie nad czym bardziej ci zalezy gry czy filmy , koncerty i te sprawy. A jak postawsz go w pokoju to zona i tak nie da Ci wyniesc go :) Bo w pokoju wyglada swietnie tak jak to widze u kumpla jak czasem cos tam wpadne i cos poogladamy :)
Lolek
 

dune2

New member
Bez reklam
A wiec tak.
Ogladalem dzis hx920 i jest niesamowity.
Odbior bajka a katy chyba najlepsze jakie widzialem w LEDach.Katy sa niemal tak dobre jak w moim z5500.
Jedyna wada to ta szyba ktora daje efekt lustra.
Co do hx820 to wyraznie gorzej i przyrownalbym jego jakosc do ex720.Znaczy jest lepszy ale nie jest to wielki przeskok.Przede wszystkim katy ma podobne do ex720.
Dlatego obecnie najblizej mi do decyzji czy hx920 (wersja szalona) lub ex720 (wersja logiczna).
Ale musze to jeszcze przemyslec i popatrzyc pare razy na hx920 to sie moze bardziej zakocham :)

Musze przede wszystkim ustalic jak z input lagiem w moim z5500.
Mierzylem dzisiaj w normalnym trybie i wyniki mam rozne bo od 50 do 100 ms.
Musze sprawdzic jak bedzie w trybie gra no i bezposrednio podlaczajac laptopa z tv bo poki co po drodze jest wzmacniacz Denona a to moze zwiekszac lag.

Bede wdzieczny jak ktos mi poda jaki input lag w z5500 mu wychodzi to bede mial porownanie mojego testu.Gralem na z5500 w call of duty modern warfare 3 i saint row the third i podczas gry nie odczuwam zadnych lagow.

Chce tez ustalic jaki input lag ma ex720 i hx920 no i na wszelki wypadek hx820 bo calkowicie go nie wykluczam.Wtedy jeden z nich bedzie glownym tv a z5500 pojdzie do gier.
Jakies podpowiedzi co zrobic ?

Brac ex720 do gier a z5500 zostawic jako glowny czy wziac hx820/hx920 jako glowny a z5500 do gier ? :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jak dla mnie to albo hx 820 lub hx 920 ( przyczym ten drugi to raczejmusisz szybko sie zastanawiac bo zaraz sie okaze ze juz nie daja prezenciku i 1000 bedziesz do tylu) Pozdrawiam
Lolek
 

Dig Dug

New member
Ode mnie powiem, że EX720 nie daje lepszego obrazu niż EX500, a co gorsza wg. mojego odczucia ma gorsze kąty (sprawdzane w sklepie) i widziałem w sklepie clouding, czego nie widziałem w EX500. Tylko ta grubość, która mi nie przeszkadza.

Pisałem już kiedyś, że szyba Gorilla to dla mnie porażka. Może w modelu HX920 jest OK, ale w NX to nie to.

Dlatego uważam, że jedynie co się opłaca, to albo stary EX500 (poki są) albo HX720 (procesor pro + dynamiczne podświetlenie) albo top HX920, którego ja bym osobiście nie kupił (za drogi).

Reasumując, jeżeli chcesz kupić dobry telewizor do gier jako uzupełnienie Z-tki to kup EX500, a nie EX720 - chyba że wykorzystasz jego gabaryty poprzez płaskie powieszenie, ale jak Z-tka Ci nie przeszkadza to i ten nie będzie.
 
Do góry