Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

zawiej

New member
Pojawił się nowy soft PKG3.807EUA-0104, u mnie już wgrany ale nigdzie nie mogę znaleźć info o zmianach. Na stronie sony cisza. Ktoś wie coś więcej na ten temat?

EDIT:
Tak na szybko to zauważyłem, że przybyło trochę widgetów. Szukam dalej.
 
Ostatnia edycja:

grzesb74

New member
Witam jak dla mnie to albo hx 820 lub hx 920 ( przyczym ten drugi to raczejmusisz szybko sie zastanawiac bo zaraz sie okaze ze juz nie daja prezenciku i 1000 bedziesz do tylu) Pozdrawiam
Lolek

Sam szukam 46 cali. Łażę i oglądam, czytam, piszę. Moi faworyci to HX 720 i HX820. Kwestia czy brać szybę czy nie.
Byłem dzisiaj w MM obejrzeć ew. konkurencję w postaci Toshiby 46YL863 ale niestety jej nie mają.
Natomiast co do promocji w Sony. Do HX920 dają w komplecie 2 pary okularów, kamerkę do Skypa a po tablet trzeba napisać - rozdają do końca stycznia. Tak powiedział przedstawiciel Sony obecny na stoisku.
W Sony C powiedzieli mi dodatkowo, że pierwotnie miało być losowanie, potem pierszych 100 czy1000 klientów ale nie dali tyle 920 na Polskę więc promocja trwa. Suma sumarum wychodzi ponad 2000zł taniej i cena 920 spada do 820. O ile ktoś chce być na siłę uszczęśliwiony tymi prezentami.
Ceny HX920 w MM - ok. 8000zł i 2 lata gwarancji. W SonyC - 9000zł i 5 lat. Bonusy te same.
Co do obrazu.
Oglądałem HX920 obok EX725. Z bliska - do 2m - delikatna przewaga 920. Ale już 3-5m 920 daje czadu.
 

grzesb74

New member
Standardowa to może być nóżka czy kineskop :)
Wszystko co jest poza telewizorem jest dodatkiem który ma swoją niezależną wartość i mogłoby (bez straty dla telewizora) być dokupione osobno.
Tyle
 

Alcatraz

New member
No i jesteś w błędzie kolego. Nie twierdzę, że akcesoria nie mają wartości tylko, że od początku właśnie te akcesoria są dodawane do serii HX dlatego nie stanowią obiektów promocji (tak jak np. tablet). Najpierw pomyśl a potem pisz. Wszystko. No ale skoro piszesz o "kineskopach"...
 

grzesb74

New member
Wszystko było specjalnie użyte - staromodnie. Bo nóżka to dzisiejszy statyw.
A to od kiedy dodają te dodatki to nieważne. Inne zaś tego nie mają. Czyli od dawna obniżają wartość najwyższych modeli. Co nadal czyni te dodatkowe elementy bonusami.
 

Alcatraz

New member
Nóżka to nóżka lub podstawa a statywy stosuje się do aparatów fotograficznych i kamer. No i widzisz, sam się zakręciłeś:) Oczywiście, że są to bonusy ale stanowiące standardowe wyposażenie tej serii telewizorów. Dlatego nie można w tym przypadku mówić o promocji, która z definicji trwa tylko przez jakiś czas (vide tablety) a nie od początku do końca produkcji i sprzedaży danego modelu.
 

Marian111a

New member
Porównanie:

No nie wiem, co sądzić mam o tym rozwiązaniu podświetlenia matrycy za pomocą Pack Led. Glass Gorillas też mnie jakoś nie przekonuje. Telewizor ma nie pięknie wyglądać lecz odzwierciedlać na matrycy wiarygodny obraz, kolory etc. X-Reality i 800Hz to rozwiązanie godne wagi zwłaszcza, że sterowane jest przez potężny procesor obliczeniowy. Mój 46x4500 to chyba ostatni model tej firmy jaki będę chciał mieć. Przymieżam się do zakupu na dniach Panasonic P55 VT30. Mam nadzieję, że da radę w stosunku do mojego x4500 w którym obraz to wzór dla reszty odbiorników 2D.

Nie będę się wypowiadał na temat Soniaka 920, ale porównywałem fotki w wysokiej rozdzielczości na Sony 900 i Samsung D8000 w Media M., to ten ostatni pobił Soniaka, oba modele 46 cali.Tak nawiasem tańszy Soniak 820 z bocznym podświetleniem już był leszy (ustawienia firmowe).
 

grzesb74

New member
Nóżka to nóżka lub podstawa a statywy stosuje się do aparatów fotograficznych i kamer. No i widzisz, sam się zakręciłeś:) Oczywiście, że są to bonusy ale stanowiące standardowe wyposażenie tej serii telewizorów. Dlatego nie można w tym przypadku mówić o promocji, która z definicji trwa tylko przez jakiś czas (vide tablety) a nie od początku do końca produkcji i sprzedaży danego modelu.

OK, niech będzie. To jest forum - każdy ma własny pogląd i dzięki temu gadamy oraz pokazujemy swoje spostrzeżenia i uwagi
 

Soniak45

New member
Witam coś nudno tutaj sie robi :) Aby podkręcić temat powiem tak : Philipsy z górnej półki i tak jakością obrazu biją wszystko :) łącznie z soniakami do tego jeszce to podświetlenie ambi , ale gdzie nie pójdziesz wszyscy w sklepach samsung i sony .Zapytasz o Philipsa nikt ze sprzedawców nie jest zainteresowany telewizory jak są to albo nie włączone albo źle ustawione dziwna to polityka.Ja majac soniaka jak zobaczyłem u kumpla jak świeci Philips poprostu po 1.5 latach użytkowania soniaka kupiłem Filipa bo nie mogłem znieść tej widocznej przepaści:).A aby wybrać dobry tv to musiałyby egzemplarze stać obok siebie miec ten sam materiał filmowy i być skalibrowane jak najlepiej a nie jeden ma ostrośc 2 drugi 6 ,ale niech mi którys z Panów powie który sprzedawca w Polsce nam to umożliwi :( Traktują Nas dalej jak piąte koło u wozu a najważniejsze dla nich pytanie to czy płaci pan karta czy gotówką ,do traktowania klienta tak jak w stanch ,że ten co trzyma dolca w garści jest Panem brakuje nam jeszce ze 20 lat ,4 dni temu wysłałem zapytanie do saturna i media markt odnośnie ceny towaru z saturna nadeszła odpowiedx na drugi dzień z media idiotów cisza do dzisiaj .Pozdrawiam.Reasumując Philips serii 9000 + Ambi wymiatają :) A dla tych którzy sie zastanawiają nad szybą czy bez w tv powiem co mi odpowiedział gośc w rtv euro agd : cytuję ,,no fakt ma pan racje odbija sie wszystko w tej szybie ale jak ma pan dzieci to nie uszkodzą panu matrycy dzieki tej szybie " :) ,prawda jest taka, że kupuje się matowe matryce bo jeśli bedziecie mieli jeszcze ustawiony tv na okno to oglądanie zerowe i owszem wzrok potem jakby gubi odbicia ale po co dodatkowe lustro w domu za tyle tysiaków ?? :) te szyby miały poprawiac kontrast i głębie ale to tylko teoria. Alcatraz zgadzasz sie czy nie hahaaha :) ??????
------------------------------------------------------------------------
sony 40" w5500/sony hx 1/sony bdv e-870/ philips 40" 9705 (obraz kryształ)
 
Ostatnia edycja:

grzesb74

New member
Zapytałem retorycznie sprzedawcę w RTVEuro czemu nie ustawiają telewizorów klasami/cenami. Wtedy podchodzisz do ścianki z interesującymi cię modelami i porównujesz. A tak bieganina od modelu do modelu.
 

dune2

New member
Bez reklam
Ode mnie powiem, że EX720 nie daje lepszego obrazu niż EX500, a co gorsza wg. mojego odczucia ma gorsze kąty (sprawdzane w sklepie) i widziałem w sklepie clouding, czego nie widziałem w EX500. Tylko ta grubość, która mi nie przeszkadza.

Pisałem już kiedyś, że szyba Gorilla to dla mnie porażka. Może w modelu HX920 jest OK, ale w NX to nie to.

Dlatego uważam, że jedynie co się opłaca, to albo stary EX500 (poki są) albo HX720 (procesor pro + dynamiczne podświetlenie) albo top HX920, którego ja bym osobiście nie kupił (za drogi).

Reasumując, jeżeli chcesz kupić dobry telewizor do gier jako uzupełnienie Z-tki to kup EX500, a nie EX720 - chyba że wykorzystasz jego gabaryty poprzez płaskie powieszenie, ale jak Z-tka Ci nie przeszkadza to i ten nie będzie.

Zapewne nie sledziles moich wypowiedzi ale ja szukam tv 3d wiec ex500 odpada.
Poza tym porownywalem odbior na ex500 i ex720 i moim zdaniem jest wyrazna roznica w jakosci na korzysc tego drugiego.Moim zdaniem ex720 nie ustepuje wyraznie jakoscia odbioru nawet hx820.Roznica oczywiscie jest zauwazalna ale to nie jest zadna przepasc.Jesli chodzi o katy to roznica miedzy ex720 a hx820 jest jeszcze mniejsza niz przy jakosci obrazu.Mysle ze ex720 to obecnie najbardziej niedoceniany model Sony i zauwazylem ze w roznych sklepach ma on inna jakosc obrazu a wynika to pewnie z tego ze najczesciej sie nim bawia sprzedawcy.
Zrobilem rozeznanie w "rodzinnych tv" i trafilem na 55 calowe ex720 i w moim odczuciu jest to naprawde przyzwoity sprzet.
Nie wiem skad opinia ze ex720 ma slabe katy ale moim zdaniem ma podobne do innych modeli.
Dopiero hx920 to klasa sama w sobie.Z tymi katami to ja ogolnie chyba inaczej patrze niz inni bo zachwalane jesli chodzi o katy LG lw5500 czy lw570s ma moim zdaniem gorsze niz ex720.

Musze jeszcze zobaczyc na zywo hx720 bo jest ciezko dostepny ale na ta chwile jestem najblizej szarpniecia sie na hx920 bo to jedyny tv led ktory na dzien dzisiejszy spelnia moje oczekiwania.
Jako jedyny katy ma naprawde dobre i porownywalne sa z z5500.
Jedyny jego minus oczywiscie pomijajac cene to ta szyba.Mysle jednak ze cena hx920 jest mocno przesadzona i trzeba poczekac az stanieje i 46 cali bedzie w granicach 7 tys.

A i ja jestem z tych co tv stawiaja a nie wieszaja bo wieszac to mozna obraz :)

Witam jak dla mnie to albo hx 820 lub hx 920 ( przyczym ten drugi to raczejmusisz szybko sie zastanawiac bo zaraz sie okaze ze juz nie daja prezenciku i 1000 bedziesz do tylu) Pozdrawiam
Lolek

Moje pytanie wiazalo sie z czyms innym ale dzieki za dobre checi.A co do prezenciku to nim sie nie kieruje bo prawdopodobienstwo otrzymania jest znikome.

Jeszcze zeby sie upewnic.Czy hx920 ma faktycznie podswietlenie full led ?

Bo jeden sprzedawca w sklepie dla idiotow przekonywal mnie ze to nie jest full led tylko czesciowy led a pelne podswietlenie jest udawane przez elektronike.


:)
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Soniak 45 (hahahaha) nie zgadzam się. Po pierwsze to nie jest temat o Philipsach, gdybyś jeszcze nie zauważył apo drugie Twoja wypowiedź dobrze koresponduje z opinią jednego ze sprzedawców MM, którego zacytował dune2 (patrz wyżej). Odpowiadając dune2 - jaki sklep, taki sprzedawca - HX920 to oczywiście Full LED. Coś o czym bełkotał ten mądrala nie istnieje w przyrodzie. Pozdrawiam
 

dune2

New member
Bez reklam
A wiesz moze czym sie rozni hx820 od hx720 poza tym ze ma wifi i szybe ?

Przy hx820 widze jeszcze "konwersja obrazu 2D na 3D"
a przy hx720 nie czyzby blad ?
czy w praktyce hx820 nie ma lepszego trybu 3d ?
 

Woszkowaty

New member
Pojawił się nowy soft PKG3.807EUA-0104, u mnie już wgrany ale nigdzie nie mogę znaleźć info o zmianach. Na stronie sony cisza. Ktoś wie coś więcej na ten temat?

EDIT:
Tak na szybko to zauważyłem, że przybyło trochę widgetów. Szukam dalej.
zawiej - jakbyś miał chwilkę czasu i chęci - napisz proszę jakie masz ustawienia - czy tutaj czy na PW. Sprawdzam parę, m.in. te np. :
Sony HX929 / HX920 review - FlatpanelsHD
i szukam złotego środka.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja rowniez z Soniakiem 45 sie nie zgadzam :), bo wedlug mnie to seria 9706 Philipsa wcale nie bije na glowe tylko jest powiedzmy lepsza w jakis aspektach od hx 920, jedna sprawa jaka bije philips to ambilight, ale czy myslales kiedys co by bylo gdyby ten patent byl dostepny dla wszystkich i czemu nie chca go sprzedac ? To mysle ze philipsa by juz nie bylo biorac pod uwage ile sie sprzedaje tych tv na rynku i jakie jest nimi zainteresowanie kupujacych jak i samych sprzedajacych jesli modele z wyzszych polek wszystkich firm bylby z ambilightem. Sprawa szyb to tez jest mysle sprawa sprzedazy ( jesli ludzie woleli by matryce nie odblaskowe takie jak np robi philips w topowym modelu to wszyscy by to robili, ale najwiecej sprzedaje sie szyb wiec takie sie robi jakie sa popularne wsrod ludzi ) Sprawa ze jak taki tv postawi sie na scianie na ktorej za tv jest okno - pisales ze jest wtedy duzo odbic, ja akurat mam kolege do ktorego czasm chodze i uniego w taki sposob stoi wlasnie hx 920 i nie jest jakos specjalnie zle zeby sie bic czy zalowac wydanej kasy, mysle ze duzo slabiej to wypada kiedy swiatlo czyli okno jest z boku tv i pada naniego z boku kiedy sie ogldada. Kolejna sprawa jest serwis i tu coraz wiecej ludzi sie obawia kupujac philipsa ze za jakis czas moze poprostu w Polsce nie byc takiego serwsiu jesli Philips nie wpadnie na cos madrego co spowoduje ze zaczna sie sprzedawac te tv. Reasumujac to wszystko, jedno jest pewne ze na dzien dzisiejszy ( moze poza tv Toshiba za ponad 20 tys ) nie ma takiego tv ktory jeden topowy model jednej firmy bije na glowe topowy drugiej firmy - przynajmniej wedlug mnie . I nawet philips ktorego obraz mi sie podoba i zeby byl nawet z podwojnym ambiligtem tak jak to teraz jest XL czy cos w tym stylu to nigdy nie powiem i mysle ze malo ludzi takich jest co by powiedzialo ze obecny topowy model philipsa bije wlasnie na glowe hx 920. ( poza tymi co sprzedaja philipsa :)biorac pod uwage wszytskei aspekty jednego jaki drugiego tv ( cena wyposazenie,serwis itp ) A jestem mysle obiektywny bo nie mam ani jednego ani drugiego. Pozdrawiam.
Lolek
 

zawiej

New member
zawiej - jakbyś miał chwilkę czasu i chęci - napisz proszę jakie masz ustawienia - czy tutaj czy na PW. Sprawdzam parę, m.in. te np. :
Sony HX929 / HX920 review - FlatpanelsHD
i szukam złotego środka.

Interesuje mnie jedno, czy wklepałeś ustawienia podane w linku w swój tv. Jak dla mnie obraz mdły, blady, STRASZNY, "rubin" z lat 80.
Czy tylko ja tego nie ogarniam? Dlaczego wszystkie polepszacze obrazu są na OFF? Aktywne jest tylko kilka podstawowych funkcji. Dotyczy to nie tylko kalibracji z tej strony, więcej tego można znaleźć na necie i wszędzie podobnie. Po wpisaniu ustawień szybko wracam do tego co sam sobie ustawiłem pod swoje preferencje.
Nie rozumiem po ch.. płacić takie pieniądze za możliwości elektroniki tego telewizora i ich nie użyć.
Lubię duży kontrast, czerń ze szczegółami, niewidoczne przejścia tonalne i może trochę przejaskrawione kolory (nie cukierkowe jak na samsungu). A to można uzyskać tylko z pomocą elektroniki w HX920.
Słynna granatowa czerń to nic innego, jak ślepe wpisywanie ustawień kalibracji z internetu. Przestrzegam wszystkich przed tym. Czerń w tym telewizorze jest czarna jak smoła, trzeba tylko trochę pokombinować.
Tak, korzystam z dobrodziejstw tego telewizora i nie wstydzę się tego :) i nie będę wyłączał polepszaczy w imię snobistycznego podejścia do drogiego sprzętu.

Niedługo wrzucę ustawienia pod N i pod filmy z komputera i będzie tam dużo funkcji na ON.
 

Dig Dug

New member
dune2 - nie zwróciłem uwagi na to 3D. Sorry dla mnie to jeszcze mało dopracowany gadzet. Ale każdy wybiera jak chce.

Piszesz pozytywnie o EX720. Ja wiem, że to dobry telewizor i warta swojej kasy w stosunku do konkurencji. Z tym, że porównując go do EX500 nie generuje wg. mnie obrazu lepszego od starszego poprzednika, nie ma lepszej czerni, nie ma lepszych kątów (moim zdaniem ciut gorsze) i ma widoczny w sklepie clouding, który wiem, że jest domeną ledów krawędziowych, ale jak komuś nie przeszkadza grubość telewizora, a jest wrażliwy na clouding, latarki jakby tego nie nazwał, to stary CCFL ma to mniej obecne. Do tego jest pare stówek tańszy tylko nie ma włąśnie tego 3D. Jednym to robi różnice innym nie. Tobie robi więc bierz EX720 lub lepszy.

Oglądałem wczoraj NX720 w Mediaexpert i albo ja źle widzę, ale ta słynna szyba Gorilla to ma 1-2 milimetrowa tafla, a nie typowa szyba jak w plaźmie. Odkształca się przy dotyku. Hmm a odbicia były jak w G30 stojącej obok. Tylko wygląd monolith ratuje dla mnie sens tej szyby - no i może poprawiony kontrast i kolory ale w ciemniejszym pomieszczeniu.
 

zawiej

New member
To są moje ustawienia. Zacząłem od ustawień Gmeru z białego forum, potem przestawiałem sam, efekt każdy może sprawdzić.
Na pewno nie każdemu podejdą takie kolory, ale mnie się podobają.

Picture mode: General/Custom
Backlight 9
Contrast 89
Brightness: 51
Colour: 50
Hue: 0
Sharpness: 50
Colour temperature Neutral
Noise reduction High
Mpeg noise reduction High
Dot Noise Reduction Auto
Reality Creation Manual
Resolution 25
Noise filtering 50
Smooth Gradation High
Motionflow Clear
Film-mode Auto 1
Black corrector Low
Adv. Contrast Enhancer Low
Gamma 0
LED Dynamic Control Standard
Auto Light Limiter Off
Clear White Low
Live Colour Low
Detail/Edge/ enhancer High
R Gain -5
G Gain -7
B Gain -1
R Bias -2
G Bias 0
B Bias -3
 
Do góry