Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

jkarwala

New member
Naliczyłem w sumie... jedną osobę...
No to akurat nie świadczy o braku problemu tylko o braku zainteresowania tym tematem z Twojej strony.
Ja akurat jestem nim mocno zainteresowany (aktualnie w sądzie leży mój pozew przeciwko Sony) i prześledziłem parę pokrewnych wątków na różnych forach. Mam również jedną informację od znajomych. Jak to wszystko poskładać to okazuje się, że problem nie jest aż tak marginalny. O większości tego typu przypadkach nie słychać bo:
- forum to głównie pasjonaci, a nie przeciętni użytkownicy,
- jeżeli ludzie za np. 40W4500 dostają 40EX720 to też się specjalnie nie burzą.
Moja matryca padła po 2,5 roku i serwis po podaniu pierwszych objawów natychmiast zasugerował, że telewizor będzie do wymiany, a decyzja zapadła na podstawie dostarczonych przeze mnie zdjęć. To że takie decyzje zapadają na odległość i bez wizyty serwisu również wskazuje na skalę problemu.
 

Alcatraz

New member
No jeżeli wszystko jest załatwiane prawidłowo (wymiana nawet na bardziej wartościowy model lub zwrot gotówki) to w czym rzecz? Każdy telewizor może sie uszkodzić a robienie z tego jakiejś afery szpiegowskiej jest niepotrzebne.
 

heis

New member
potwierdzam problem 'żarówek' w dolnych rogach o którym pisał wtsz, poniżej fotka która mówi sama za siebie
IMG_0759.JPG
 

heis

New member
filmy postaram się jutro zapodać na dziś jeszcze jeden z gry na ps3
(większość scen gdzie jest ciemny obraz ma widoczne latarki)

IMG_0763.JPG


dodaję kilka fotek z filmu (zdjęcia nie oddają tego efektu tak intensywnie jak w wygląda on w rzeczywistości)
IMG_0766.JPG

IMG_0768.JPG

IMG_0765.JPG


na koniec fotka z anteny, przypadkowy program
IMG_0770.JPG

Myślałem, że przypadek wtsz jest jednostkowy, niestety i mi się to przytrafiło. Jeśli ktoś ma radę na ewentualną korektę tego defektu ustawieniami to będę wdzięczny za poradę. Narazie pozostaje tel. do serwisu Sony...
 
Ostatnia edycja:

dotk

New member
korekta nic nie da.wtsz zna rozwiązanie tego problemu. Na niebieskim forum sa fotki. Życze , żeby szybko wymienili ci ten tv, .Sprawę trzeba nagłośnić . Nie można traktować nas jak stado baranów. Świeci albo nie świeci.
Dzisiaj "pitbulle" czekają do poniedziałku dopóki ludzie nie oswoją się z ta sprawą. Taka taktyka marketingowa.:D
 
Ostatnia edycja:

humanum

Banned
Życzę ci, żeby wymienili Ci ten szajs z dostawa do domu. Ja dostalem kopa w d...
 

Attachments

  • DSC00418.jpg
    DSC00418.jpg
    50,7 KB · Wyś: 94
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Co do padających matryc to potwierdzam, że w topowych modelach Sony nie jest to niestety marginalna sprawa. Do tego potwierdzam, że serwis wydał opinię o nienaprawialności na podstawie zdjęć. Nawet nie musieli przyjeżdżać. Więc znali już temat wielokrotnie. U mnie matryca wytrzymała 1.5 roku. I nie liczcie że zostaniecie potraktowani zgodnie z zapisami gwarancji. Zrobią jak im jest wygodniej głęboko mając prawa klienta.
 

Alcatraz

New member
Aaaa czyli humanum to jakaś hodowla naszych przyjaciół partyzantów i pieniaczy forumowych! Drugi post i już się wydziera! Hamuj kolego bo na tym Forum nie tolerujemy takich zachowań! Jeśli chcesz pisać na Forum to będziesz grzecznie rozmawiał ze wszystkimi a jeśli nie to znaczy, że nie czytałeś regulaminu a to może zakończyć Twoją krótką karierię tutaj!
 

Alcatraz

New member
Śmieję się wyłacznie z Ciebie humanum a ściślej z Twojego zachowania, które nie przystoi nawet komuś kto dopiera zaczyna... chociaz to akurat nie Twoje pierwsze konto. Już tak Heisa nie agituj gdyby chciał to by napisał a jeśli sam masz do niego sprawę to pisz i nie anonsuj. Od pierwszego postu czytamy ciągle jakieś Twoje dziwne oświadczenia. To temat o HX920 a nie o źle wychowanym humanum!
 

Soniak45

New member
Do wszystkich majacych soniaki . Mam takze wszakze model w 5500 uznawany za jeden z lepszych z podswietleniem (swietlówek :).Rozumiem Was Panowie wydajecie kupe kasy i oczekujecie produktu z najwyższej pólki w pełnym tego słowa znaczeniu nie takiego sciaganego widlakiem z z wyższej póły :).Do rzeczy Alcatraz ma moze renome na tym forum ale nie moze bronic bubla za 9 tysiaków to sa wielkie pieniądze i jesli tv swieci jak latarnia morska w rogach to w modelach takich jak mój KDL W 5500/Ja sie przesiadłem na Philipsa 40" 9705 i tez mam pewne uwagi powiem tak jesli widzą Panowie jakies niedomagania to zgłaszać do producenta .Wszakże to nie kasa 2 tysiaków ale ogromne pieniądze za taką wartośc należy sie produkt najwyzszej jakosci i nie ma to tamto że w topowym modelu iż ten trafił na model super a ten nie, za taką kasę wszystkie modele muszą grac jak na Marsi,e albo wcale :).Ja przesiadłem się na topowy 9705 Philipsa i też ma pewne ale lecz jeśli pomyśle że dałem 3.5 kafla to odpuszczam .I tAK W WIEKSZOSCI PEWNIE JEST JEST MINIMALNA GARSTKA LUDZI CO WYSZUKUJĄ MARTWE PIKSELE NA SWOIM TV ,PRZECIĘTNYzjadacz chleba poprostu włącza i gasi swoje Tv .Pozdrawiam i bez urazy ale szczerze Panawie jesli widzicie jakieś niedomagania walczcie o swoje prawa.A słowa Alcatraza że to pojedyncze przypadki ..hm.... a moze Alkatrzaz niektórym nie chce sie zakładać konta wpisywać haseł i innych pierdół aby polemizować na temat swych wad odnośnie swego tv .Pozdrawaim
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Alcatraz ma moze renome na tym forum ale nie moze bronic bubla za 9 tysiaków to sa wielkie pieniądze i jesli tv swieci jak latarnia morska w rogach to w modelach takich jak mój KDL W 5500
Soniak, tu nie chodzi o renomę, uznanie czy coś tam jeszcze. Oczywiście, że nie bronię bubla - nigdy bym tego nie zrobił bo niby po co!?

Pozdrawiam i bez urazy ale szczerze Panawie jesli widzicie jakieś niedomagania walczcie o swoje prawa.A słowa Alcatraza że to pojedyncze przypadki ..hm.... a moze Alkatrzaz niektórym nie chce sie zakładać konta wpisywać haseł i innych pierdół aby polemizować na temat swych wad odnośnie swego tv .
Mogę się tylko przyłączyć do apelu o walkę ale to chyba apel zbyteczny, bo wiadomo że każdy będzie toreklamował! Co do pojedynczych przypadków - osobiście znam trzy udokumentowane. Znasz więcej udokumentowanych przypadków "świecenia w rogach"? Jeśli tak to napisz, będzie to istotny materiał. Ja znam trzy i dlatego pisze, że są to pojedyncze przypadki ponieważ właśnie tak oceniam te 3 przypadki. A to, że ludzie nie chcą lub nie mają odwagi źle pisać o swoich tv... no cóż masz sporo racji - tak właśnie jest na większości tematów o plazmach. Na szczęście znaleźli się już odważni zawodnicy ale to zupełnie inny temat. Reasumuąc - nie bronię, nie pochwalam, namawiam do składania reklamacji i "nękania" firmy aż do skutku ale jestem przeciwny panice, rozdmuchiwaniu problemu. wrogiej propagandzie, śmiesznym oświadczeniom i taktowaniu kilku przypadków jako coś powszechnego, bez konkretnych, mocnych dowodów! Pozdrawiam
 

Soniak45

New member
Tak jak ze mną się zgadzasz i dzięki za to wielu nie pisze bo nie chce lub zlewa temat.Fakt faktem Soniaki świecą w rogach .Phlipsy 9705 swiecą ikonki aktualnego programu i i innej treści w ciemnych scenach .Każdy TV ma coś ale nie wiem jaki masz Alzatraz tv ja mam soniaka w 5500 i kupiłem philipsa 40 " 9705 gra lepiej ale myslę że to też sprawa tylnego podświetlenia ambilighta.Ci wszyscy co narzekają na świecenie jak słusznie zauważyłes nie dostrzegą tego w scenach jasnych zatem aby to wyeliminować ja na soniaku zastosowałem z tyłu diodery tylne podświetlenie poprawiło kontrast lepsze odzwierciedlenie barw i po częsci zanik tak nielubianych latarek .Myśle tak każdy mający tv bez Ambi Phila powinien zainwetowac w delikatne oświetlenie z tyłu tv serio naprawde poprawi komfort oglądania.bo obraz to według fizy to odpowiednie długości fali świetlnej .Zatem to co widzimy to gra świateł na naszym oku :).A szczerze to tylko My Maniacy kupujemy tv za za niezłaą kase i szukamy niedoróbek ,popatrzcie i przejdzcie sie do sklepów co kupuja ludzie przepraszam za wyrażenie tzw średniaki .włączają cieszą sie obrazem i wyłączają a oczomani do których takze sie zaliczam lub pikselomani ciągle drążą :) i szukają duchów martwych pikseli, efektów hallo itp itd . wszystko zalezy ile damy za tv bo im mniej tym mniej boli :)Pozdrawiam
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Sony KDL 40"W5500/Kino sony BDV E870/SonyHX1/Sony PS3 /Philips 40"9705
 
Ostatnia edycja:

humanum

Banned
soniak 45

Masz racje Ja dawno odpuściłem sonie ten temat.To co wyprowadziło mnie z równowagi to podejście firmy ,serwisu i tego forum.
Problem w tym , ze w rogach podświetlonych nie masz koloru czarnego, a robi się niebiesko -granatowo. Jeżeli nie ma tego zjawiska to jest zupełnie inny telewizor. Naprawdę dobry, nawet w nocy.
Nie wiem czy polityka Sony życzy sobie takie traktowanie klientów. Moze to nadgorliwość naszych sklepikarzy?
pozdr.
 

macek

New member
Bez reklam
Dzisiaj bylem w salonie sony w UK i byl akurat wystawiony 65-calowy ekran,nie dostrzeglem zadnych latarek,poprosilem by mi wlaczono program,czy pozniej film,chcialem zauwazyc latarki w rogach i wpatrywalem sie szczegolnie w ciemne sceny,zadnych latarek nie udalo mi sie uchwycic.
 
Do góry