Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

Alcatraz

New member
Pragnę nadmienić, że Sony HX920 jest modelem najwyższym, stąd jest w stajni Sony takim Mercedesem, od którego mozna już wymagać wyższości parametrów, jakości nad innymi modelami.
Jeżeli telewizor za cenę 3-4 krotnie wyższą ma takie same latarki jak ten tańszy to coś tu nie gra. Rozumiem, że latarki "muszą" jakieś być, ale powiedzmy, że w tańszym jest ich 5, w ciut droższym 3, a w najwyższym modelu 1-2 max, a zdażają się bezlatarkowe.
No to właśnie tak jest, że większość nie ma tych świecących rogów a ZDARZAJĄ się z tymi, jak to określiłeś "latarkami". Dlatego nie wiem w czym jest problem.
Głupio by było, gdyby przytaczani tu "koledzy" będąc przypadkiem na seansie u nas stwierdzili, że jednego kolegi LG ma taki sam clouding, drugi kolega, że czerń nie jest wcale lepsza od jego plazmy, a trzeci ze jego Samsung D6500 prezentuje się wcale nie gorzej od tego Sony HX920
Hmm... no wiesz osobiście nie kupuję telewizora "dla kolegów", bo kupując w ten sposób będziesz ZAWSZE narażony na krytykę i uwagi - nawet jeśli wszystko będzie idealne a myślę, że zwłaszcza wtedy...

1. Co do drugiego postu to nie pisz jednego pod drugim, tylko edytuj.
2.
Lepiej by się wypowiedzieli koledzy mający HX720 na temat tych TV... "itd"
...ale to może może już w odpowiednim temacie a nie tutaj.:cool:

Pozdrowienia
 

Dig Dug

New member
Alcatraz - temat jest poruszany, latarki występują więc i ja się odnoszę do tego co myśle. Jeżeli jest to żadko spotykane zjawisko, powiedzmy w 1 % to Sony powinno to traktować jako wadę i wymieniać ludziom TV gdy jest przykładowo wiecej niż jedna latarka (upraszczając). Akurat celem utrzymania opinii powinni to robić. Jakby nie było jest to model flagowy, który do czegoś zobowiązuje.
Jeżeli byłoby to zjawisko nagminne to mozna by uznać, że TTTM, firma rżnie głupa bo wymiana 20-30% egzemplarzy to porażka i każdy kupujący może się z dużym prawdopodobieństwem spodziewać w/w efektu, a co za tym idzie z pełną świadomością wie co kupuje.
A tak to oczekuje się jakości i dokłada dodatkową kasę raz za procesor Pro, dwa za szybę Gorillaz, a trzy za strefowe wygaszanie, a cztery za znczek SONY.
Ja bym pluł sobie w oczy, że wydałem taką kasę na ten TV, gdyby trafił mi się akurat model "latarkowy" :). Niestety nie stać mnie na ten pułap cenowy.

A fragment z kolegami miał być humorystyczny, ale prawdziwy, bo właśnie tzw. życzliwi (zazdrośni) koledzy wychwycą w mgnieniu oka wszelkie niedoskonałości, których my nie widzimy. Może w całości nie mają takiego znaczenia jak świadomość pozostająca w pamięci, że super rzecz (cokolwiek) za większe niż zwykle pieniadze ma wady podstawowych egzemplarzy.
I dlatego nie przeszkadzają mi w EX501 delikatne latarki, grubość telewizora czy nie do końca doskonała czerń w moim telewizorze, bo wiem, że nie dałem za niego dużo i mam to za co zapłaciłem czyli pełną satysfakcję (za wyjątkiem rozmiaru, ale to nie wina producenta :) )

Jakbyś mógł podzielić się spostrzeżeniami o HX720, zwłaszcza pod kątem oglądania SD, a głównie DVB-t o ile masz, to byłoby super. Interenet youtube też mnie ciekawi, bo dzieci oglądaja. Może być na priv. Ze zdjęciami pokazującymi na wprost i pod kątem, oraz w dzień przy dużym świetle to byłoby miód malina. nie wiem czy nie proszę o za wiele :)


Pytanie z innej beczki. Czy modele na USA czyba HX929 są kompatybilne z DVB-t polskim, czy znowu wymyslilismy standard tylko dla siebie ?? przerabiał to już ktoś ?? Bo w USA HX929 kosztuje tyle co HX720 u nas. Mam znajomych może by mi kupili i przesłali.
 
Ostatnia edycja:

dotk

New member
Pozostają w pamięci jeszcze obiegowe opinie, które wymieniamy w rozmowach na rózne tematy, m.in. na elektronikę. Niestety ten model już kompletnie leży. Nazwa Sony traci zaufanie.Brak reakcji firmy jest , co najmniej niezrozumiały. To loteria z papuga. Wszystko zależy od szczęśliwego losu. I niewazne ile to jest procent.
 
Ostatnia edycja:

szakalaka

New member
Witam


Jako że przyszedł czas na wymianę tv (mam 13 letniego CRT) dość długo przeglądałem owe zacne forum i zdecydowałem się na model z tytułu tego wątku czyli wersję 46 calową -KDL46HX920. Nie ukrywam że dużym + przy wyborze była 5 letnia gwarancja i prezent w postaci Tabletu.
Niestety dzisiaj jak już zamówiłem w cenie 8190 zł w Euro-Agd (z zamiarem kupienia 50%-50% połowę wpłacić a połowę na 10 rat) doszukałem się że 5 letnia gwarancjia jest tylko jak się kupi w Sony Centre gdzie ceny w Katowicach są po 9500zł :( czyli to troszkę mnie ostudziło :( , zwłaszcza że kilka osób na forum pisało o padniętej matrycy po +-4 latach. Może jest jakiś sposób żeby obejść jakoś tą konieczność kupienia w SonyCentre dla 5 letniej gwarancji ?. Jak wygląda sprawa awaryjności i czy ewentualna naprawa po okresie gwarancyjnym jest możliwa ? czy raczej nie (bo koszt jest tak wysoki) ? Macie może jakieś sugestie co najlepiej zrobić czy kupić jakiś inny Led czy brać tego , napiszcie co Wy na moim miejscu byście zrobili?.

Pozdrawiam Andrzej
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dig Dug
Nikt Ci nie odpowie ile powinieneś wydać na TV żebyś był zadowolony. Producenci chcą swój, bardzo często niedoskonały, produkt sprzedać. Więc go chwalą jak mogą. I znajdują osoby chętne na zakup topowych modeli za duże pieniądze. A zadaniem takich forów jest wyszukiwanie wad ich produktów. Pokazanie, że król jest nagi. To Ty musisz zdecydować ile chcesz wydać na TV. Faktem jest że model HX920 jest bardzo dobry. Te latarki to nie jest jakiś koszmar. Na pewno HX jest dużo, dużo lepszy od niższych modeli Sony. Ale czy wart swojej ceny? Niestety nie ma recepty na zakup najlepszego TV w danej cenie. Dla osób z dużą ilością pieniędzy wydatek 12-20kzł to nie jest żaden kłopot. Więc dla nich się robi topowy model. Ale zawsze jest tak że jeśli kupisz TV za pół tej ceny to on nie będzię dwa razy gorszy. Ale dla maniaków TV liczą się niuanse. I za nie się płaci. W Sony oczywiście płaci się także za znaczek. Tylko ze jak widzisz prestiż tego ostatniego ostatnio trochę kuleje.
 

Alcatraz

New member
Jakbyś mógł podzielić się spostrzeżeniami o HX720
Chętnie ale niestety takowych nie posiadam, nie interesowałem się telewizorami Edge LED.

doszukałem się że 5 letnia gwarancjia jest tylko jak się kupi w Sony Centre gdzie ceny w Katowicach są po 9500zł
To są oficjalne ceny w Salonach Sony - idź i ponegocjuj. Wiele razy pisaliśmy, że w kilku Salonach zeszli poniżej najniższej ceny internetowej, z 5 letnią gwarancją oczywiście.
zwłaszcza że kilka osób na forum pisało o padniętej matrycy po +-4 latach
Chyba nie w tym wątku... Ten model produkowany jest od roku.
Jak wygląda sprawa awaryjności i czy ewentualna naprawa po okresie gwarancyjnym jest możliwa ? czy raczej nie (bo koszt jest tak wysoki) ?
Tu sprawa wygląda dokładnie tak samo jak przy wszystkich innych współcześnie produkowanych telewizorach.
W Sony oczywiście płaci się także za znaczek. Tylko ze jak widzisz prestiż tego ostatniego ostatnio trochę kuleje.
W Panasonicu już się za znaczek nie płaci - po likwidacji Technicsa i zamknięciu połowy fabryk (kupił je Sony, Toshiba i Hitachi) widać, że tam już nic nie kuleje - bo zwyczajnie pada.
 
Ostatnia edycja:

szakalaka

New member
Może ktoś z Was ma już takie pozytywne doświadczenia z SonyCentre ( w sprawie okazyjnej ceny ) i mógłby mi na PW przesłać namiar w którym spróbować :) bo jak do tej pory to dzwoniłem do 4 i coś kiepsko :(
 

dotk

New member
Przy niższej cenie uwazaj ,bo to moze być wlaśnie wadliwy. Przy tym modelu powinno być tak :WCHODZĘ, PŁACĘ, DOSTAWA, MONTAZ. grzebanie w pudlach tu nie przystoi.
 

Alcatraz

New member
do tej pory to dzwoniłem do 4 i coś kiepsko
Negocjacje w Salonach przeprowadza się wyłącznie osobiście. Na telefon to wiadomo, że podają normalną cenę. Idziesz i negocjujesz na miejscu - to normalna praktyka, jeśli widzą że naprawdę chcesz kupić to zejdą z ceny. Telefonicznie nic nie zrobisz bo do nich dzwonią codziennie setki osób tylko po to, żeby zapytać o cenę a Salony mają narzuconą jakąś oficjalną politykę cenową, której muszą się trzymać. Co innego osobiście, z klientem który chce kupić "od razu". Odpowiedź jednego z Salonów na moje pytanie "Negocjacje ceny możemy przeprowadzić tylko i wyłącznie na miejscu w dniu zakupu."

No i oczywiście wybierasz egzemplarz, który sam sobie zażyczysz, nie jakiś podsunięty przez sprzedawcę. Frustratów proponuję ignorować:-D
 
Ostatnia edycja:

dotk

New member
To są powazna ostrzezenia i informacje o marketingu danej firmyych dla kupujących .Takie sa fakty. Po to jest to forun. Nie tylko do uprawiania marketingu.
 

enak123

New member
W salonie w Rzeszowie (tel. (17) 860 11 66) 55HX920 sprzedali mi z przywiezieniem do domu za 10700zl (mieszkam ok. 200km od Rzeszowa) + 5 letnia gwarancja + tablet wart 2000zl na ktory czekam. Jesli chodzi o podstawe monolityczna, to gosc sprzedaje 3 razy taniej na allegro (tez kupilem -170zl z przesylka). Oto link dla zainteresowanych SONY SU-B551S!!DO KDL-55NX720!!NOWOŚĆ!! (1944311376) - Aukcje internetowe Allegro
 
Ostatnia edycja:

enak123

New member
Do Alcatraz: 3 razy taniej niz w salonie -chodzi o podstawe, cena sama mowi za siebie, a odnosnie tv masz napisana cene i miejsce zakupu, wiec nie zadawaj zbednych pytan, tylko czytaj uwaznie! A jesli chodzi o negocjacje tv, to nie zgadzam sie z Toba, ze tylko osobiscie. Ja negocjowalem przez tel. Trzeba czasami byc elastycznym, a tam tacy ludzie pracuja. Ktos kto mieszka od salonu 200km, nie bedzie jechal tyle zeby negocjowac, no chyba, ze jezdzisz na wode :)
 

heis

New member
Witam,
czy użytkownicy HX920 mogą napisać coś o INPUT LAG'u, jak w praktyce to wygląda? Pytam gdyż w sieci można napotkać różne opinie o rozbieżności od 25ms do 40ms.
Czy po odpowiednich ustawieniach (nie koniecznie na game mode) z/lub bez motionflow, można ten tv polecić graczom szybkich gier fps typu quake/cs ?
 

Alcatraz

New member
odnosnie tv masz napisana cene i miejsce zakupu, wiec nie zadawaj zbednych pytan, tylko czytaj uwaznie!
...ale może wyluzuj Młody Kawalerze bo zaczynasz być zabawny! To Ty udzielasz zbędnych odpowedzi. Nie pytałem czy chodzi o telewizor czy podstawę tylko pytałem w porównaniu z czym ta podstawa a Allegro jest tańsza skoro piszę jak byk, że można ją wynegocjowac w cenie telewizora! A jeśli wynegocjujesz cenę telewizora na poziomie najniższej ceny w sieci razem z podstawą to podstawę masz chyba za darmo, prawda? Więc jak na Allegro może być taniej. Pomyśl czasami...

A jesli chodzi o negocjacje tv, to nie zgadzam sie z Toba, ze tylko osobiscie.
Możesz się nie zgadzać, nie ja to wymyśliłem, gdybyś przeczytał ze zrozumieniem w tamtym poście jest cytat - odpowiedź z Salonu Sony. Nie twierdzę, że nie można inaczej ale skoro z kilku Salonów (konkretnie z czterech) otrzymuję taką samą odpowiedź a na dodatek Kolega wcześniej napisał, że przez telefon niczego nie wynegocjował to chyba coś w tym jest! W końcu to od nich zależy nie od nas.
 

dotk

New member
@alcatraz
Cene mozna negocjowć telefonicznie. Tylko nie wieszs co ci przywioza.Wystarczy "uzasadnić" brak czasu .
Może troche grzeczniej w stsunku do klienta .................
 

kini0

New member
Bez reklam
Witam


Jako że przyszedł czas na wymianę tv (mam 13 letniego CRT) dość długo przeglądałem owe zacne forum i zdecydowałem się na model z tytułu tego wątku czyli wersję 46 calową -KDL46HX920. Nie ukrywam że dużym + przy wyborze była 5 letnia gwarancja i prezent w postaci Tabletu.
Niestety dzisiaj jak już zamówiłem w cenie 8190 zł w Euro-Agd (z zamiarem kupienia 50%-50% połowę wpłacić a połowę na 10 rat) doszukałem się że 5 letnia gwarancjia jest tylko jak się kupi w Sony Centre gdzie ceny w Katowicach są po 9500zł :( czyli to troszkę mnie ostudziło :( , zwłaszcza że kilka osób na forum pisało o padniętej matrycy po +-4 latach. Może jest jakiś sposób żeby obejść jakoś tą konieczność kupienia w SonyCentre dla 5 letniej gwarancji ?. Jak wygląda sprawa awaryjności i czy ewentualna naprawa po okresie gwarancyjnym jest możliwa ? czy raczej nie (bo koszt jest tak wysoki) ? Macie może jakieś sugestie co najlepiej zrobić czy kupić jakiś inny Led czy brać tego , napiszcie co Wy na moim miejscu byście zrobili?.

Pozdrawiam Andrzej
....Jak ktokolwiek może powiedzieć o padaniu matrycy w tym tv po 4 latach jak to jest tegoroczny model....
 

szakalaka

New member
Nie pytam się stricte o model HX920 tylko generalnie jaką Sony prowadzi politykę odnośnie wkładanie do swoich LCD matryc ? czy raczej jakość czy raczej ilość czy jak podleci , kilka osób na forum pisze o padniętych matrycach w ich modelach.
 
Do góry