Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sorry mialem na mysli Lolek126. Glownie to on wypisuje teksty o salonach samochodowych :???:. Z ciekawosci zajrzalem do tych filmow i klops.....Wydaje mi sie ,że operator -amator skupil sie wlasnie na pokazaniu , ze tej usterki nie ma .Jezeli mowimy o 1-2 % TO JEST USTERKA.
Nawiasem mowiąc czemu nie ma nic np. o 3D (moze jest crosstalk?)>Samochody zostawmy na boku, a kolega pojdzie na szkolenie do dealera np. BENTLEYA>
podzr dotcom

Witam i odniose sie do tego co napisales.... kolego o samochodach to pisze wtedy kiedy czytam takie teksty od takich ludzi jak Ty ( nie obrazajac cie... ) mianowicie chodzi o to ze Ty i tobie podobni ludzie mysla ze jak wydadza 10 tys na tv to od razu mysla ze kupili wlasnie mercedesa klasy E , a to jest tyllko tv za 10 tys i jesli czlowieka stac to kupuje i nie bawi sie w spekulacje bo kazdy rozsadny czlowiek wie ze technologia ledowa jak i plazmowa ma swoje wady i tak bedzie i za rok wyjda nowe tv i bedzie powrownywalnie , moze troszke lepiej ale nie bedzie bez wad. Albo kupuje sie za 5 tys i tv ma wiecej wad ale mowi sie ze zaplacilem 5 tys a nie 10 tys. Wiec tylko wtedy wlasnie poruwnuje tv do drogiego samochodu.
A teraz sprawa 3d w soniaku u mojego kolegi ogladalem juz 4 filmy w 3d na tym tv i wszystko jest ok lepszym w 3d dla mnie jest tylko lg 980 ale tam jest uzyta inna technologia. Tylko roznica moze byc taka jak koledzy ci pisza mianowicie co ogladales na jakim sprzecie i na jakich kablach i gdzie to ogladales...... ja ogladalem na drogim sprzecie i na drogich kablach i oryginalne filmy :) a nie z netu sciagane np divix hd i przy dobrych ustawieniach ( na tyle ile kolega umial oczywiscie, ale na bardzo dobrym sprzecie i kabelkach tak jak to napsialem wczesniej ) A jesli chodzi o hd z bluraya czy cyfry plus to w wogole jest bajka przynajmniej tak jak dla mnie. I nie mam interesu zadnego w pisaniu dobrze o tym tv bo nie mam go a zamierzam kupic wlasnie w polowie przyszlego roku jakis tv i tez kupie tv za 10 tys z wadami takie jakie beda bo inaczej nie kupilbym w wogole tv bo takiego jeszcze nie wymyslili ktory bylby bez wad. Radze naprawde u kogos obejrzec kto ma dobry sprzet i przede wszystkim w warunkach domowych.
Lolek
 

Woszkowaty

New member
HX920 byłby prawie ideałem :| .... gdyby jeszcze miał pasywne 3D zamiast aktywnego . I taki miał być 55LW980S... gdyby nie te nieszczęsne bloki podświetlenia, przynajmniej w tej "polskiej cenie" . Ale też mocno przyglądam się HX920.
 

Alcatraz

New member
Woszkowaty, tylko w pasywnym 3D mamy do dyspozycji zaledwie połowę rozdzielczości HD więc nie bardzo wiem na czym polega ta rewelacja. Na pasywnych większy jest też efekt crosstalk (wg przeprowadzonych przez organizację certyfikującą TCO badań).
 

kini0

New member
Bez reklam
Powiem tak- generalnie bardziej odpowiada mi technologia pasywna, ale jeżeli miałbym wziąć aktyw. wziąłbym HX920 ze względu na znikome migotanie. Poza tym z tego co widziałem, jasność w okularkach też jest niczego sobie...
- jedyne co mnie tak naprawdę przeraża to te cholerne "latarki" i nierówne podświetlenie panelu...
Pewnie że nie ma tv idealnego, każdy ma jakieś wady wynikające z technologii którą reprezentuje, ale takie kwiatki to zwykłe usterki spowodowane prawdopodobnie nieuważnym i niechlujnym montażem...
 

Woszkowaty

New member
Woszkowaty, tylko w pasywnym 3D mamy do dyspozycji zaledwie połowę rozdzielczości HD więc nie bardzo wiem na czym polega ta rewelacja. Na pasywnych większy jest też efekt crosstalk (wg przeprowadzonych przez organizację certyfikującą TCO badań).
To wszystko prawda. Ale jest jeszcze jedna ważna rzecz - po 30 minutach zarówno na Panasonicu 55VT jak i Sony 55HX920 - niestety czuję dyskomfort - przetestowane na własnej skórze. O mojej żonie nie wspominam, ona nie wytrzymuje 5 minut na aktywnych. Cóż - nie każdy może byc pilotem F14 ... jedni nie wytrzymują przeciążeń , inni mają problemy z błędnikiem.
Suma sumarum - kosztem jakości obrazu jestem mimo wszystko za pasywnym. Ogladałem 1,5h na LG570S i wszystko było ok.
Aczkolwiek - podejrzewam, że potencjalnie 3D to będzie nie więcej niż 5% czasu oglądania. Nie zapomnę koncertu U2 w 3D ogladanego w kinie - i na takie właśnie rzeczy przeznaczam te 5%.
Reszta 2D w HD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Skoro ogkadasz u kolegi to nie jestes zadnym autorytetem wtej kwestii.Szukaj pracy. Wbranzy motorryzacyjnej.:???:

A czy ja kiedykolwiek pisalem ze jestem autorytetem w tej dziedzinie jak bys poczytal wczesniejsze posty to tam tez bylo pisane ze to jest moja subiektywna ocena. A propo pracy to mysle ze chcialbys miec takie stanowisko jak ja mam i w takiej instyucji pracowac jak ja wiec jak nie masz pojecia o tym co gdzie i czym sie zajmuje to nie pisz bzdur bo piszesz o czyms co tutaj nie powinno byc. A nie wszyscy musza byc znawcami od tv ja tylko napisalem ze to co ogladam u kolegi czasem to napewno to ma wieksze odzwierciedlenie w ocenie obrazu niz to co ty ogladles przed pujsciem na piwo :). A tutaj juz jeden byl Pan co przez niego miala upasc firma sony a prezes mialby sie podac do dymisji i jak wszyscy widza sony dalej jest i ten sam prezes. I wiecej nie mam zamiaru pisac z kims kto szuka zaczepek a nie pisze o temacie danym.
Lolek
Ps .... chyba ze oceniasz ludzi po tym jaki maja w danej chwili sprzet rtv ..... to gratuluje.... A jesli po tym oceniasz to zapraszam okolo wrzesnia- pazdziernika ( niestety wczesniej nie moge bo od stycznia na praktyki za granice jade )przyszlego roku to zobaczysz jaki sprzet kupie ale to tez nie oznacza ze jakis autorytet jestem , bo nigdy nie bylem i nigdy nie bede w tej dziedzinie ale nie oceniam a juz na pewno nie upieram sie do tego zdania przy ogladaniu czegos w sklepie.....
 
Ostatnia edycja:

heis

New member
może ktoś poleci dobry wieszak do 46 calowego HX920 ? (aby jak najlepiej tv przylegał do ściany - nie musi się obracać na boki)
 
Ostatnia edycja:

dotk

New member
Lolek
Jeste wszystko wiedzaacym arogantem. Tak jestes postrzegany na foru. Co dokariery zawodowej to nie wciskaj kitu. Szkolenie jest kierownictwa nizszego szczebla. Wielu na tym forum nie podskoczysz.
 

rysiek100

Member
@dotk powinieneś na jakiś czas odpocząć od pisania na tym forum (co na to moderator) piszesz nie na temat i cały czas wyjeżdzasz z osobistymi wycieczkami.
Naucz się pisać po POLSKU
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek
Jeste wszystko wiedzaacym arogantem. Tak jestes postrzegany na foru. Co dokariery zawodowej to nie wciskaj kitu. Szkolenie jest kierownictwa nizszego szczebla. Wielu na tym forum nie podskoczysz.


Ostatni raz pisze do Pana.... zal mi Pana jest niesamowicie i tak sobie kumaj ze jestem na stanowisku nizszym kierowniczym dla mnie nie ma znaczenia co sobie taki jegomosc jak Pan mysli prawda jest to co kolega wyzej napisal i daj spokoj z pisaniem bo sie zmeczysz i po co Ci to a w koncu moderator moglby cos z takimi ludzmi zrobic ktorzy pisza tylko po to zeby podgrzac atmosfere i w cale nie w temacie. A pozatym znowu zadam pytanie gdzie ja napisalem ze niby to jestem na takim stanowisku ze wymiatam tutaj wszystkich? A nawet gdybym byla na takim stnwoisku to w zyciu bym tego nie napisal bo nie oceniam ludzi po tym jaki maja sprzet, jaki maja samochod, jaki maja dom tylko to jakimi sa ludzmi i co soba reprezentuja.
I jak do tej pory tylko z jednym Panem mialem zatrag i nie tylko ja a Pan jestes Drugi i tez zatarg maja inni z Panem i maja dosc pisania o tym co nie nalezy tytaj pisac. A propo praktyk czy kursow bo ja to tak samo traktuje to podoba mi sie ze tylko nizsza kadra kierownicza jezdzi na praktyki to dopiero moj Presez sie usmieje jak dam mu przeczytac Pana wypociny , bo tak sie skalda ze wlasnie 2 miesiace temu wrocil z praktyk z USA byl tam 6 miesiecy :) ale moj Prezes ( dwa fakultety doktor habilitowany, 3 jezyki perfekt , trzecie prezesowskie stanowisko w jego karierze, a w innej spolce jest w radzie nadzorczej ) musi koniecznie sie doksztalcac bo przeciez to wg Pana opinii nizsza kadra kierownicza bo jezdzi sie doksztalacac do USA :) dowcip miesiaca) to przeciez pikus jak to mowi reklama dla kogos tak obeznanego i wykszalconego i wszystko wiedzacego i oceniajacego tv w sklepie przed pujsciem na piwo :) a i zapomnialem inaczej czytajacego bo jakos nie zauwazylem zeby ktos inny napsial ze jestem ignorantem oprocz Pana i Pewgo Innego Pana co firma Sony miala upasc ( tyle ze on tez nie napisal tego slowa o mnie ale to nie istotne, bo tez wiecej zamieszania zrobil niz to bylo warte).
Lolek

Ps Moderator bardzo prosze w imieniu tych co zalezy na tym zeby pisac na temat a nie specjalnie podgrzewac o spowodowanie i wykasowywanie tego typu postow. Dziekuje.
 

enak123

New member
Mam pytanko: jaki jest dobry i sprawdzony program dlna na kompa z winxp. Dodam, ze mam wi-fi i kdl-55hx920. Prosze o info i ew. o link do aplikacji. Z gory dzieki.
 

dotk

New member
Rysiek100
Czasami piszę na iPhonie i stąd te "byki".

Zauwazyłem ,że jeżeli ktoś napisze krytyczna uwage(i nie dotyczy to tylko tego watku i firmy) zaraz do gardła skacza trzej "fachowcy. Wiem ,że trzeba zarobić na zycie , kredyty, wyksztalcenie dzieci, ale do jasnej ch.. nie możemy nie pisać o faktach.
"OGÓLNIE WIADOMO"- co to za zwrot i czy ten co pisze zastanowił sie nad jego sensem? Przeciez to absurd.
Jeżeli efekt latarek, czy jak tam je zwał występuje periodycznie to może jest to wina błedow w oprogramowaniu i można to skorygować. Tylko po co? Za 4m-ce wchodzi nowy model z inna literką w tytule.
Czytałem jakiś czas temu post, że podobny problem występowal w X4500.
Nie zamierzam nikogo obrażać, ale własne kariery zawodowe opisujmy w CV, a nie na forum.
 

Alcatraz

New member
Podobno wyszła aktualizacja (do wersji PKG3.704EUA) softu do serii HX920 (między innymi) a w niej możliwość oglądania filmów HD na Youtube.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam teraz do serii hx 920 dodaja wiadomo 5 lat gwarancji i tablet sony za 2 tys. 1000 tv maja w takiej promocji. Pozdrawiam
Lolek
 

Dig Dug

New member
Znowu agresja w temacie. Nieładnie.

Wracając do tematu. Cały czas przewija się sprawa latarek, które mimo waszej argumentacji są za duże. Technologia technologią, ale część telewizorów różnych producentów ma latarki wieksze lub mniejsze, albo latarki z chmurkami (tylko się załamać).

Jeżeli telewizor za cenę 3-4 krotnie wyższą ma takie same latarki jak ten tańszy to coś tu nie gra. Rozumiem, że latarki "muszą" jakieś być, ale powiedzmy, że w tańszym jest ich 5, w ciut droższym 3, a w najwyższym modelu 1-2 max, a zdażają się bezlatarkowe. A tu rozgrzeszyliście Sony i koniec tematu, a jak komuś się nie podoba cena i latarki to jest uznawany za heretyka.

Pragnę nadmienić, że Sony HX920 jest modelem najwyższym, stąd jest w stajni Sony takim Mercedesem, od którego mozna już wymagać wyższości parametrów, jakości nad innymi modelami.

A tak to widzę, że u mnie podświetlenie w EX501 jest praktycznie takie samo. Mam niewielkie (delikatne) 2 latarki poniżej 10 cm w prawym dolnym i lewym górnym rogu, a w lewym dolnym to taka latareczka na 3-4 cm (Wiem że seria HX to LED, a EX501 to CCFL). Jestem zadowolony z mojego LCD Sony. Stąd myślę o zakupie nowego, większego i kusi mnie HX720, ale przeraża mnie myśl o tym, że clouding będzie taki sam jak na tańszym.
Nie wiem czy jakość obrazu 2D, czerń wartają dopłaty prawie 2 tys zł.

Jeżeli to samo dotyczy telewizora (HX920) 2 razy droższego od HX720 to ja nie wiem, czy za dużo oczekujemy, czy faktycznie Sony zrobiło marketing super telewizorowi, ale jakość podświetlenia matrycy lub wykonanie nie nadążają za procesorami obrazu.

Głupio by było, gdyby przytaczani tu "koledzy" będąc przypadkiem na seansie u nas stwierdzili, że jednego kolegi LG ma taki sam clouding, drugi kolega, że czerń nie jest wcale lepsza od jego plazmy, a trzeci ze jego Samsung D6500 prezentuje się wcale nie gorzej od tego Sony HX920. A wszyscy mają telewizory za cenę powiedzmy 3000-4000 zł. Ja bym nie chciał tego usłyszeć, bo w niektórych aspektach mieliby racje :(.
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
Lepiej by się wypowiedzieli koledzy mający HX720 na temat tych TV, jak z cloudingiem, czy wspomniana przeze mnie różnica cenowa (są jeszcze dostępne większe EX500) między EX501, a HX720 jest odpowiednia do przyrostu jakości obrazu 2D i z youtube. 3D mnie totalnie nie interesuje.
U mnie w miejscowości mają EX720 i porównując do EX500 nie ma znaczącego przyrostu jakości, a odniosłem wrażenie że EX500 miał lepsze kąty. Więc albo stary EX500, albo od razu HX720. EX720 poza "cienizną" nic mi nie daje.
 
Do góry