Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

WojtR

Member
Bez reklam
patrząc na te zdjęcia to jakaś masakra , w moim 55EX720 to nie wiem cud, mega szczęśliwie trafiony egzemplarze ale podświetlenie jest idealne !!!

Zero latarek , wg mnie reklamować do skutku
 

macek

New member
Bez reklam
Fakt latareczki widac na pierwszym zdjeciu,musze przejrzec AVS-forum tyle ze przewertowc stos stron to masakra,no ale... .
W sumie to zastanawiam sie nad HX55-923 LUB PANASIE 55VT30 i musze wybrac mniejsze zlo,oba ekrany maja wady bez dwoch zdan,chociaz zostaly wybrane jako najlepsze modele tego roku.

Sony daje:

5 lat gwarancji
PS3+U3
kamera i okulary 2szt
cash back 150L

Natomiast Panasonic

6 lat gwarancji
3 filmy BD 3D
okulary 2szt
i odtwarzacz 3d jakis nizszy model.
 

kini0

New member
Bez reklam
właśnie przymierzam się do zmiany TV na jakiś 3D w wersji 55''. Moje 4 letnie KURO w dalszym ciągu świeci bardzo ładnie, ale jakoś się zmniejsza ;), a poza tym ciągnie mnie do jakiejś zmiany. Wybór padł na pasywne LG 55lw980s ale w związku z licznymi sygnałami dotyczącymi ilości stref wygaszania postanowiłem dać sobie spokój z tą marką. Pozostało jeszcze Sony z modelem HX920.
Pytanie- czy warto?
.... jeżeli warto, to chyba zażyczę sobie pokaz w Sony Center przy zerowym świetle coby wady wyłapać ;)!
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

@kiniO
Byłem u znajomego ,który nabył Sony 46HX920. Nie jest to według mnie tv w pełni multimedialny typu
Smart Tv Samsung , ale generowany obraz nawet w SD jest moim zdaniem bardzo dobry , nie mówiąc
już o świetnym obrazie z odtwarzacza blu-ray czy programów telewizyjnych nadawanych w technologii
HD. Jak trafi się na ten telewizor Sony bez usterek ( a takie niestety również się zdarzają , choć w takiej
klasie sprzętu nie powinno to mieć miejsca), to moim zdaniem warto zainteresować się tym modelem,gdyż Philips 46PFL9706K/02 , który również generuje znakomity obraz i dźwięk jest praktycznie
na naszym rynku niedostępny , czy Sharp 60LE925UN dostępny na rynku amerykańskim.
W sklepie będzie Tobie trudno wyłapać zalety i wady tego modelu,jednak życzę pomyślnego testowania.:)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Nie wiem jakie podejście do klienta maja w łódzkim Sony Center w Porcie Łódź, ale myślę że prowizja od sprzedaży wpłynie choć odrobinę na dobre chęci sprzedawcy.. ;)
-sorki, ale nie wywalę 11k na TV który nie satysfakcjonuje mnie w 100%...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jakie podejście do klienta maja w łódzkim Sony Center w Porcie Łódź, ale myślę że prowizja od sprzedaży wpłynie choć odrobinę na dobre chęci sprzedawcy.. ;)
-sorki, ale nie wywalę 11k na TV który nie satysfakcjonuje mnie w 100%...

Witam i powiem ci ze cie zmartwie bo mysle ze wielu sie ze mna zgodzi ze nie wazne czy dasz 10 tys czy 11 tys to w 100% nie bedziesz z takiego tv zadowolony. ( zawsze bedzie jakies ale itp ) Tak asamo jakbys kupil samochod powiedzmy za 200 tys tez na 100% nie bedziesz takiego auta zadowolony, bo zawsze znjadzie sie cos co wg klienta moglobybyc lepiej zrobione czy tez lepiej funkcjonowac. Zycie..... Pozdrawiam
Lolek
 

dotk

New member
Ten telewizor jest dedykowany do klasy 'sredniej. Z twoich postow mozna odczytac, ze w tej klasie sie nie znajdujesz.Nie znasz oczekiwañ I wymagañ. Tak sie zastanawiam jak taka usterka mogla zostaç niezauwazona przez ekspeertow rozpisujacych sie o czerni na poziomie 0,02, Marketing ma pewne granice .Potem ociera sie o smiesznosc.
 

enak123

New member
Mam nietypowe pytanie: czy ktos posiada instrukcje, np w pdf (nie ta ktora jest dolaczona w pudle z tv), tylko ta ktora mozna wyswietlic na ekranie - i-Manual. Wole miec ja na papierze niz szukac czegos za pomoca pilota, dlatego zwracam sie wlasnie z ta prosba o udostepnienie jej. Z gory bardzo dziekuje :)
 

Alcatraz

New member
enak123... pierwsza od góry (jeśli miałeś na myśli instrukcję do telewizora) KDL-46HX920 (KDL46HX920, KDL46HX920BAEP) : Podstawowe informacje : Telewizory i kino domowe : Sony
inne z tego co mi wiadomo nie występują w wersjach papierowych/pdf.

dotk... Piszesz "z Twoich postów można odczytać" ale nie wskazujesz kogo masz na myśli: kini0, accu czy lolek126. A co do testów oraz ekspertów: sam użyłeś słowa "usterka". Jak łatwo się domyśleć w testowanych egzemplarzach zwyczajnie jej nie było. To, że występuje w filmiku na youtube i w kilku miejscach na forach nie oznacza, że jest to nagminne. Przy takiej produkcji ta usterka może dotyczyć np. 1-2% wszystkich sztuk. My słyszymy o tych, które mają problemy a cała reszta pozostaje w cieniu, bo działa normalnie.
 

dotk

New member
Sorry mialem na mysli Lolek126. Glownie to on wypisuje teksty o salonach samochodowych :???:. Z ciekawosci zajrzalem do tych filmow i klops.....Wydaje mi sie ,że operator -amator skupil sie wlasnie na pokazaniu , ze tej usterki nie ma .Jezeli mowimy o 1-2 % TO JEST USTERKA.
Nawiasem mowiąc czemu nie ma nic np. o 3D (moze jest crosstalk?)>Samochody zostawmy na boku, a kolega pojdzie na szkolenie do dealera np. BENTLEYA>
podzr dotcom
 

kini0

New member
Bez reklam
Skoro to tylko usterka a nie upierdliwa cecha jestem trochę spokojniejszy i zaczynam coraz poważniej rozważać ten model.
-Tak czy owak zakup planowany jest dopiero na wiosne 2012.
BTW- orientujecie się może czy Centra Sony prowadzą sprzedaż ratalną?
 

dotk

New member
Masz rację .Czekać. Coś tu nie gra . W tym modelu widzialem w 3D ,ze wystepuja crosstaliki i to nie male.Ten procesor nie daje rady. No i te latareczki ...jednak w materiale prezentacyjnym to kompromitacja:cry:.
pozdr dotcom
 

Alcatraz

New member
W tym modelu widzialem w 3D ,ze wystepuja crosstaliki i to nie male
Widziałeś czy może słyszałeś... Crosstalk występuje na dzień dzisiejszy wszędzie ale w tym modelu jest akurat stosunkowo mały. Duży crosstalk w HX920 (jak i we wszystkich innych) może wynikac również ze słabego materiały źródłowego, kiepskiego kabla hdmi albo lipnego odtwarzacza - te wszystkie elementy składają się na jakość obrazu, szczególnie 3D.

Ten procesor nie daje rady
No z takimi tekstami to już mógłbyś się powstrzymać... Poczytaj, pointeresuj się trochę, potestuj a dowiesz się, że obo CEVO Toshiby jest to obecnie najbardziej wydajny procesor na rynku.

kini0... skoro chcesz kupić dopiero na wiosnę to może warto już poczekac co nowego zaproponują firmy na rok 2012?
 

Alcatraz

New member
Kolego jeśli nie masz o czym pisać to nie pisz, nikt Cię nie zmusza. A jeśli już piszesz, to nie pisz bajek. Jesteś na Forum dosłownie chwilę, masz 5 postów więc nie aspiruj od razu do miana Guru i nie wygłaszaj opinii z Księżyca tylko spokojnie czytaj i wyciągaj wnioski. A jeśli już piszesz to nie zaczynaj od cytowania zasłyszanych, obiegowych opinii. No chyba, że nie jesteś wcale nowym forumowiczem... tylko jednym z tych, którzy pod starym nickiem już się skompromitowali. Dlatego możesz zakładać papierowe okulary czy co tam jeszcze chcesz ale niekoniecznie musisz nas tutaj o tym informować.
 

dotk

New member
Przepraszam, ale jak widze podwojne litery czy postaci to trudno mi wmowic sobie, ze tak nie jest. Obiegowe opinie juz sa.
 

Alcatraz

New member
Nie przepraszaj, nie musisz też niczego sobie wmawiać. Niektórzy właśnie tak widzą obraz 3D a jeszcze inni nie widzą tego efektu w ogóle. jednak nie jest to winą telewizora tylko ich wzroku. Inne przyczyny takiego stanu rzeczy wymieniłem kilka postów wyżej ale niestety nie byłeś uprzejmy doczytać...

Obraz (HD, SD, 3D) można oceniać mając pewność, że pozostałe komponenty nie będą wpływały negatywnie na jego jakość. To prawie tak jakbyś podłączył do takiego telewizora stary magnetowid i narzekał jaki to słaby obraz jest w tych Sony...
 
Ostatnia edycja:

dotk

New member
I trzej moi kumple też mają taaaaki defekt wzroku i to przed piwem..Dobrze , że dzieki Sony udalo sie to wykryć .Zylibysmy w nieswiadomości. Reszta sprzętu to też Sony.
 

jarecki.g

New member
Pierdoły opowiadasz o tym crosstalku. Odtwarzałem na swoim materiały BD 3D i nie ma żadnego... Chyba, że patrzy się z większego kąta lub na siłę go wypatruje.
W ogóle jakość obrazu na tym tv jest naprawdę super - trochę postów wcześniej wkleiłem fotki więc chyba widać?

Do kini0:
jeżeli zakup wiosną, to radzę poczekać aż wejdą nowości 2012, chociażby z powodu spadku ceny obecnych modeli...
 

Alcatraz

New member
Tylko nie wiem czy widzisz, że taka rozmowa do niczego nie prowadzi. Już sięgnąłeś po trzech kumpli - zaraz pojawi się ktoś kto ma 15 kumpli twierdzących, że 3D na tym telewizorze jest idealne. Dlatego można z góry odpuścić takie przepychanki, bo są śmieszne. Nie podoba Ci się obraz na tym tv, to go nie kupuj i kropka. A opowiadanie, że ktoś widział coś to... sam wiesz. Każde obecnie dostępne 3D jest "ułomne" dlatego ocena telewizora na podstawie obrazu 3D jest nieporozumieniem. To zwykła ciekawostkoa, gadżet i tak należy to traktować. Rozbieżność w odbiorze wrażeń 3D jest tak ogromna, że wszelkie pouczające wywody na ten temat są bezcelowe. HX920 i kilka innych modeli to obecnie maksimum tego co można uzyskać w 3D na telewizorze. A Ty dotk nie zacznij przypadkiem zamykać kin wyświetlających filmy 3D... tam dopiero widać niezłe "bugi"!

Reszta sprzętu to też Sony
Sama firma jeszcze nie załatwia tematu. Nawet najlepszy sprzęt można podłączyć kiepskim przewodem albo oglądać słabo zrobiony film i czar pryśnie. No ale pewnie razem z kolegami sprawdziliście wszystkie dostępne tytuły 3D na naprawdę znakomitym przewodzie :hihi:

Nie wspomniałem jeszcze o ustawieniach samego telewizora - akurat w tego typu modelach ustawień obrazu jest cała masa i uwierz, że prawidłowymi można zdziałać cuda natomiast przypadkowymi lub kiepskimi ustawieniami można popsuć cały efekt.

Na wszystko trzeba czasu no i oczywiście przyda się wiedza. Śmieszą mnie wypowiedzi pod tytułem: widziałem telewizor X - ja i moi koledzy twierdzimy, że ma kiepski obraz. Twierdzicie, no i co? Zrobić wam zdjęcie?:razz:

Do kini0:
jeżeli zakup wiosną, to radzę poczekać aż wejdą nowości 2012

jarecki, napisałem to kilka postów wyżej:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry