SONY HDR-CX550VE - sample z kamerki -

Ablarda

New member
XR350VE - Odbiór z linii frontu.

No i kamerka odebrana :)

Ze względów bezpieczeństwa zdecydowałem się na odbiór osobisty we Wrocławiu: D.H. Podwale, sklep Video 3000 - sprzedawcę można znaleźć na Alledrogo pod nickiem VECTOR6. Z uwagi, iż zamówiłem sprzęt ''na gębę'', bez licytacji, zapłaciłem zań 3.484 zł, a nie 3.555 zł (sprzedawca ''opuścił'' z prowizji dla żarłocznego portalu). Dodatkowo, w formie gratisu, dostałem wątpliwej marki kabel HDMI (wolałbym oryginalną torbę Sony LCS-X10 albo chociaż jakąś bezfirmówkę, no ale cóż - lepszy rydz niż nic).

VECTOR6 to rzetelny, skrajnie zabiegany sprzedawca o szybkich, precyzyjnych ruchach, bystrym, rozbieganym wzroku i całej masie ważnych, nie cierpiących zwłoki spraw na głowie. Obcowanie z tym człowiekiem, zarówno telefoniczne jak i osobiste, przypomina rozmowę z żołnierzem w czasie ostrzału na froncie II Wojny Światowej - informacje są przekazywane krótko i zwięźle, praktycznie w formie komend, gdyż - co nie sposób nie odczuć - każda sekunda zwłoki to krok w stronę przegranej. Będąc na miejscu i przekrzykując dzwoniące zewsząd telefony, próbowałem dowiedzieć się, ile wyniosłoby mnie zamówienie dodatkowego akumulatora (najlepiej NP-FV100 lub NP-FV70), ale z uwagi na ciągły ostrzał telefoniczno-mailowy moje pytanie zostało zapisane w notesie, pod rubryką ''Sprawdzić i Oddzwonić''.

Gdy ostrzał artylerii telefoniczno-mailowej stracił nieco na sile, sprzedawca, ku mojemu podnieceniu, wyciągnął na ladę zgrabnych gabarytów pudełko opatrzone magnetyzującym napisem ''XR350VE'' i - przeciąwszy taśmę ''Sony'' - przystąpił do sprawdzania jego zawartości. Jakież było moje zdziwienie, gdy po otwarciu wieczka okazało się, że połowę zawartości paczki stanowi makulatura: pięć grubych książek z instrukcjami w różnych językach, przylegające szczelnie jedna do drugiej, wyglądało, położone razem na ladzie, jak kieszonkowe wydanie Biblii. No ale dobra, schodzimy niżej. Ulotki. Broszury. Reklamy. Ach, ten marketing. Drugie wieczko. O, są kable. Ładowarka. Jest płyta ze sterownikami. Dobrze, dobrze. Tylko... Gdzie ta kamera? Zaraz, zaraz, od początku - ładowarka jest, kable są, nawet spora ich ilość, płata ze sterownikami też... Chwileczkę... Czy mam rozumieć, że to maleństwo pośrodku... Ta kostka owinięta w szmatkę... Czy to ma być ta kamera, za którą za chwilę zapłacę 3.500 zł? Tak?... No dobra. Raz się żyje. Ekhem... To naprawdę ma być takie maleńkie? Aha, rozumiem. No racja, postęp, miniaturyzacja, wiadomo. No to dobra... Proszę. Zgadza się? Super. Tak, paragon. Dobrze, dziękuję. A miałby pan może jeszcze jakiś woreczek? Tak, może być taki mały - tam i tak prawie nie ma kamery...

Jutro postaram się dopisać część II - Relacja z uroczystego włączenia - CDN :-D
 

Phuong

New member
:), gratuluje zakupu i dolaczenia do klubu SONY !
Mam jednak obawy ,ze twoje spostrzezenia i recenzje dotyczace xr350ve , moga byc trudne do odnalezienia dla innych uzytkownikow zainteresowanych 350ve, wszak to temat o samplach cx550/xr550 :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dokladnie choc to inny temat
chetnie bym zobaczyl ten sam sampel z 350 i 550
jednak wyglad 550 +
350 -

jakosci nagrywania nie znam, w tanszych produktach zawsze jest troche slabiej, ale na TV40 pewnie ciezko bedzie cos zobaczyc
 

Ablarda

New member
Phuong napisał:
Mam jednak obawy ,ze twoje spostrzezenia i recenzje dotyczace xr350ve , moga byc trudne do odnalezienia dla innych uzytkownikow zainteresowanych 350ve, wszak to temat o samplach cx550/xr550

Zgadzam się, ale z drugiej strony temat XR350 tak naturalnie wypłynął z wątku o CX550, że grzechem byłoby go dalej nie rozwijać - chyba, że ktoś potrafi to jakoś zgrabnie przenieść do nowego wątku? Wiecie, wolałbym uniknąć dublowania postów i niepotrzebnego ''zaśmiecania'' forum.

Seba_Fan napisał:
jednak wyglad 550 +
350 -

Tak, to prawda. Przy XR550 ''trzystapiędziesiątka'' wygląda jak zabawka. Całe szczęście, że potrafi przynajmniej nagrywać ;)

Seba_Fan napisał:
Jakosci nagrywania nie znam, w tanszych produktach zawsze jest troche slabiej, ale na TV40 pewnie ciezko bedzie cos zobaczyc

40"? Czyli jednak istnieją plusy posiadania małego telewizora :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dokladnie, choc ja na 40 widze roznice, ale nie jest tak gigantyczna, oczywiscie porównując moje kamery
 

Galczych

New member
Nie mozna generalizować - Phuong jest tego przykladem.
Licze ze jednak ktos z 350 tka cos zapoda.
Jestem ciekaw jak 350 tka bedzie miala sie do panasa 700, ktory to w słabym oswieteleniu jest beznadziejny.
Czyli 1xcmos 1/4 cala sony kontra 3cmos 1/4'' panasa.
Cos czuje ze w slabym swietle bedzie podobnie :).
 
Ostatnia edycja:

ktp

New member
Z tego co pisze na stronach Sony to wcale 350 nie powinna byc dużo gorsza od 550:
cx550 ma 6631 pikseli CMOS 6,3 mm
cx350 ma 4200 pikseli CMOS 4,5 mm
wydaje mi się zatem w teorii, że wielkośc pojedyńczego piksela cx350 ma nawet nieco większą a zatem ilość szumów w teorii powinna być zbliżona lub taka sama jak cx550. Chyba, że się mylę :) lub sony stosuje jakieś inne pogarszacze np algorytmy lub gorsze obiektywy.
 

stefan951

New member
Witam !
Mam zamiar zamówić kamerę Sony HDR-CX350VE w RTV euroAGD czas wysyłki i oczekiwania 1 dzień. Cena 3 299zł
Jednak chciałbym najpierw zobaczyć jakieś filmiki wykonane tą kamerką.
Interesuje mnie również jak daje sobie radę przy słabym oświetleniu.
Może w końcu ktoś nam coś pokaże.
 

eugeniuszg

New member
szybsza metoda
isc do sklepu i samemu zrobic
Chciałem przesłać niedawno temu filmik kręcony w ciemości HR350,po oczekiwaniu pół godziny wyskoczyła wiadomość o błędzie.Może robię coś nie tak?Wybrany załącznik miał 80MB.Zgłosiłem to administratorowi.Żeby ktoś tutaj z kolegów nie myślał ze nie chce nic przesłać.Dalej podtrzymuje,że kamera w ciemnościach naprawdę bardzo dobrze się sprawuje.
Pozdrawiam wszystkich soniaczków.
 

yaris80

New member
mam pytanie o kamerę sony HDR XR 550 czy przy szybszym poruszaniu się kamerką z ostrością nie bardzo sobie radzi, kręciłem w mieszkaniu może to powód ze nie było dobrego oświetlenia czy tak ma być czy coś jest nie tak ? krecielm w HD/HQ
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
czasami tak jest ze w ciemnych pomieszczenia ostrosc sie traci
zobacz na ustawieniach manulanych, zmien tez w kamerze na oswietlenie lampy wew

zreszta to obiekt ma sie ruszac, nie kamera :)
 

yaris80

New member
jeszcze mam pytanie czy to dobry wybór Sony HDR XR550 czy można było coś lepszego nabyć?
przyznam ze kamerkę nabyłem w ciemno bez wiedzy o jego wadach i zaletach.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to juz sobie sam odpowiedz

ja bym kupil

ale dla mnie kamery ktore sa na rynku nie sa dla mnie jeszcze, czyli za slabe, za malo maja
choc mam dwie
 

limes_infr

New member
To może ja odpowiem jakich cech szukam przede wszystkim:

1. stabilizacja - absolutnie podstawowa rzecz w przypadku kamer amatorskich (czyli nie-profesjonalnych - gdzie filmuje sie na statywie czy specjalnym montażu) - Sony od długiego czasu jest uznawane za lidera w tej kategorii

2. Czułość kamery i jakość ujęć w słabym świetle - tutaj również Sony od dłuższego czasu wybija się ponad przeciętność - wystarczy porównać sample na necie.

3. Pamięć flash zamiast HDD - tutaj każdy może sobie wybrać - niemniej - dyski są bardziej zawodne, czerpią więcej prądu i zwiększają wymiary urządzenia.

To są MOJE priorytety, biorąc również pod uwagę szeroki kąt, świetny ekran i obsłge MS i SD - obecnie wybrałbym CX550

Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie - "jaka kamera jest najlepsza". Każdy powinien sobie wynotować kilka najważniejszych DLA NIEGO cech i dopasować kamerę.
Jeśli ktoś się chce "bawić w reżysera" - kręcić krótkie filmiki, zdawać do szkoły filmowej itd. - to powinien zainteresować się Canonem S20/S21 - bo tylko ona obecnie ma prawdziwy tryb 24/25p (w sensie - nie interpolowany z 50/60i).
Jeśli komuś zależy na bezkompromisowej jakości obrazu (rozdzielczości i ostrości) to powinien przyjrzeć się Panasonicowi TM700/SD700 (tryb FullHD 60p - 28mbps - obróbka takiego materiału jest bardziej czasochłonna - wymaga większej mocy obliczeniowej) - kosztem słabszej stabilizacji i nieco większych szumów przy LowLight.

Napiszę tak - nie dziwię się już zniecierpliwieniu stałych forumowiczów, kiedy mają odpowiadać cały czas na te same pytania. Przymierzam się do zakupu kamery i jeśli uda się przed wakacjami to pewnie będzie CX550, jeśli nie, to pewnie wstrzymam się do przyszłego roku. I zanim cokolwiek napisałem czy zadałem pytanie, to przekopałem dziesiątki stron w necie i przejrzałem dobrze ponad setkę sampli. I mimo że nie miałem TM700 w rękach (CX550 bawiłem się w sklepie) to sądzę że daje mi to podstawy do wypowiadania się o jakości obrazu i porównaniu tych kamer (a także S20 i S21 Canona).
Trudno natomiast odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie w stylu "Czy kamera (tu wstawić dowolny model) będzie dobrym wyborem dla amatora". Ktoś kto oczekuje porady powinien przede wszystkim przedstawić swoje wymagania (w miarę konkretnie - a nie w stylu "ma być najlepsza we wszystkim do 4000zł") - inaczej to będzie zawsze wróżenie z fusów....

PS. Acha - na koniec jeszcze tylko dopiszę - bo tu się różnie wypowiadali o samplach na YouTube - że do niczego, że nie można porównać itd. IMHO - oczywiście najlepiej mieć plik z kamery - i do porównania rozdzielczości, ostrości, kolorów, płynności, przeskoków itd. to istotnie YT się nie nadaje. Niemniej - jesli chodzi o jakość stabilizacji, jakość ujęć przy słabym oświetleniu automatykę naświtlenia, balans bieli itd. - to YT nadaje się dosyć dobrze - zwłaszcza, że dużo takich sampli jest juz w wysokiej rozdzielczości
 
Ostatnia edycja:
Do góry