SONY czy PANASONIC 55" ?

bakra

New member
SONY czy PANASONIC 55" FullHD czy 4K?

Witam i zwracam się z prośbą o sugestie jaki TV wybrać.W tej chwili posiadam Panasonic TX-L37V10E. Chcę go wymienić na 55". Programy odbieram przez NC+. Kino domowe to Samsung HT-H5550. Planuję czasami obejrzeć film w 3D :). Programy oglądane to informacja, filmy i sport. Mam dylemat czy Full HD czy warto już kupować 4K.Telewizor LED, technologia 3D aktywna. Na chwilę obecną nie planuję grać w gry. Czekam na podpowiedzi :D
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Sony czy Panas pod Twoje wymaganie nie ma roznicy. Pytanie ile kasy chcesz wydać

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

bakra

New member
Przepraszam za milczenie ale nie sprawdzałam wpisów.Za wszystkie serdecznie dziękuję :D Wiem że moje wymagania nie są z górnej półki ale jakieś minimum chcę zachować. Czytając wpisy można dostać zawrotu głowy tyle szczegółów jest omawianych. Jeżeli będę oglądała film w 3D niech to będzie na warunki domowe w miarę dobre 3D. Jakość kolorów,kontury itd.Zastanawiam się czy warto inwestować w 4K. Są trochę droższe ( zależy jaki model) ale może warto.Czytałam że w niektórych TV są problemy utrzymaniem 3D.Podaję przykładowe modele i ceny z Euro.com.pl
Panasonic : TX-55AX630 4K UHD 3D-aktywne 4299
TX-55CX700E 4K UHD 3D-aktywne 5499
TX-55AS650E Full HD 3D- pasywne 3690
Sony : KDL-55W829B Full HD 3D-aktywne 3999
KDL-55X8505B 4K UHD 3D-pasywne 5990
KDL-55W955 Full HD 3D-pasywne 4990
KDL-55W809C Full HD 3D-aktywne 5199
To modele które biorę pod uwagę ale chętnie poczytam opinii innych osób.
 

bakra

New member
Wcześniej nie zauważyłam linka od kiki więc teraz odpowiadam na pytania

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? -20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ~3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost i lekko bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - od zachodu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - Panasonic TX-L37V10E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?- 3D,wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?- NC+ ,DVB-T
10.Jakie urządzenia ?- kino domowe, dekoder NC+
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?- 5?
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?- matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?- filmy, informacje, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?- czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?- nie
16.Preferencje co do marki ?- Panasonic, Sony
17.Preferencje co do wielkości ?-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?- nie mam zdania
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - różnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?- ~5000 jeżeli będzie trzeba mogę trochę dołożyć
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?- aktywne ( podobno lepsze )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ostatnia edycja:

bakra

New member
Dziękuję kiki za odpowiedź :). Zakładam że proponowane przez Ciebie TV mogę ustawić na najwyższym stopniu :) modele Sony które brałam pod uwagę też są ok ? Muszę jeszcze uwzględnić dostępność wybranego modelu w sklepie.Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski to masz specjaLne ceny. Wystarczy zalogować sie w klubie hdtv.
 

bakra

New member
Pytanie może naiwne ale czy warto z Androidem? Niektórzy skarżą się o zawieszaniu się TV po aktualizacji. Może spójrzmy na Sony z 4K ( warto takie kupić?) i z opcją dobrego utrzymania 3D. Zakładam że TV jakie wymieniłam spełnia kryteria.Jeżeli nie to proszę o informację czy wszystkie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. ale który model masz na myśli ?
Ja mam różne modele Sony z Androidem i żaden nie udało mi się zawiesić.
 

collider

New member
Bez reklam
Pytanie może naiwne ale czy warto z Androidem? Niektórzy skarżą się o zawieszaniu się TV po aktualizacji. Może spójrzmy na Sony z 4K ( warto takie kupić?) i z opcją dobrego utrzymania 3D. Zakładam że TV jakie wymieniłam spełnia kryteria.Jeżeli nie to proszę o informację czy wszystkie.

Zawsze mozesz za grosze dokupic sobie jakiegos media playera na Androidzie wiec na pierwszym miejscu skupilbym sie na obrazie, jakosci serwisu gwarancyjnego itd.
 

bakra

New member
Zawsze mozesz za grosze dokupic sobie jakiegos media playera na Androidzie wiec na pierwszym miejscu skupilbym sie na obrazie, jakosci serwisu gwarancyjnego itd.
Nie wiem czy czytałeś wcześniejsze moje wpisy. Zależy mi na dobrym obrazie w TV i w miarę dobre 3D.Pytanie do kiki o Android wynika z modeli jakie mi zaproponował abym wzięła pod uwagę przy kupnie nowego TV. Nie jestem fanką wszelkich "wodotrysków" jeżeli nie mają one pozytywnego wpływu na jakość odbioru.Czytam opinie osób które kupiły ( chyba) i użytkują telewizor.Konkretnie to biorę pod uwagę Sony 55W809C ( posiada Android), Philips 55PFS8209 ( w modelu 8109 występuje podobno częsty restart-opinia w MM) inny model więc może być inaczej, oraz Sharp 60UQ10QE- tutaj mam problem z przekątną. Na chwilę obecną SONY prowadzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam w domu Sharpa . Po pierwsze z uwagi na czerń , ostrość , płynność oraz matrycę pół mat bo mam dużo okien.
Model Philipsa PFS8209 po aktualizacjach - możesz się wczytać - nie ma problemów żadnych z restartami. To nowsza wersja serii PFS8109.
Na paniach zresztą robi największe wrażenie.
 

bakra

New member
Szanowny kiki TV ma być dobry a nie robić wrażenia na paniach :). Nie moja bajka. Mąż zatwierdzi mój wybór ponieważ ja mam wybrać odbiornik. Tak się złożyło że ten temat jest mi bliższy. Wiem że masz Sharpa ( co jest dla mnie dodatkowym argumentem :) ). Przeczytałam w innym wątku. Muszę zrobić "przymiarkę" wielkości na ścianie.Ponieważ Sharp jest ze znakiem zapytania to SONY czy PHILIPS?
 
Ostatnia edycja:

bakra

New member
Odpowiedziałam kiki wcześniej ale nie widzę jej na stronie. Może się ujawni i będzie podwójnie. Problem z Sharpem polega na jego wielkości. Teraz wybór między SONY i PHILIPSEM.Co wybrać? Nie bierzemy pod uwagę co robi większe wrażenie na kobietach :)To nie moja bajka a jestem kobietą.
 
Do góry