Sony czy LG

Ziutex

New member
I LG i Sony grają świetnie, to najwyższa seria modeli lcd na rynku.

No graja świetnie, glosniki maja super :)
A tak na poważnie jestem ciekaw serii Nano99 8k, jak tam występują podobne problemy jak w moim to śmiech na sali. Juz fakt że w moim modelu takie coś występuje to porażka a co dopiero w telewizorze za 2 razy tyle
 

Michu30

New member
W każdym urządzeniu jest ryzyko, że coś się może stać. Żadna nowość ani wiekopomne odkrycie. Warto zastanowić się, co autor miał na myśli. A w przypadku OLED'ów właśnie powidoki. Czyli ryzyko niejako podwójne. Odniesienie tego do LCD to nietrafiona uwaga!
No dla lcd od wyświetlania treści nic się nie dzieje i to jest duży plus
 

SLAV7

New member
Bez reklam
SONY XH90 ma input lag w granicach 14 ms
SONY XH95 w granicach 22-24 ms

Tak wynika z testów

Różnica w procesorach jest ale różnica w obrazie niewielka. Matryce, ilosć stref podświetlenia są identyczne. XH95 ma tylko dodatkowo od wersji 55 cali filtr poprawiajacy kąty widzenia. Moim zdaniem XH90 będzie świetnym TV za rozsądne pieniądze. Już teraz wersję 55XH9005/ bez regulacji szrokosci rozstawy nóżek/ można kupić poniżej 4900 PLN
 

pepe40

New member
Trochę drogo. Tydzień temu kupiłem XG9505 za 3950 PLN. Prawie 1000 PLN mniej.
Co do ilości stref to skąd taka informacja? Lg np w tegorocznych modelach zmniejszyło ilość stref.
 
Ostatnia edycja:

pepe40

New member

SLAV7

New member
Bez reklam
Trochę drogo. Tydzień temu kupiłem XG9505 za 3950 PLN. Prawie 1000 PLN mniej.
Co do ilości stref to skąd taka informacja? Lg np w tegorocznych modelach zmniejszyło ilość stref.

Kupiłeś "schodzący" model. Nowe za rok mogą być nawet tańsze. Poczekajmy do jesieni. Ilość stref jest taka sama gdyż podano to w wielu testach dotyczących modelu XH95. SONY nie zmniejszyło ilości stref podświetlenia. W wersji 55 cali jest to 48 a w wersji 65 cali 60 stref. Matryca w modelach XH90 i 95 jest taka sama. Różnią się procesorem.
 

pepe40

New member
Schodzący wcale nie znaczy, że gorszy. Nie wiem skąd u Ciebie taka pewność co do modelu XH90 skoro nigdzie nie ma żadnych testów.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Nie piszę, że XG9505 jest gorszy od XH90. To bardzo dobry TV szczególnie po wgraniu nowego softu, w którym poprawiono m.in. algorytmy strefowego podświetlenia. Jeśli chodzi o testy to są mopdelu XH95 ale jest już sporo informacji w necie na temat XH90. Lada moment pojawią się testy na hdtvtest oraz digitaltrends
 

Lechu1956

New member
Czy testy przeprowadzane przez osoby, które nie wiedzą nawet jak wygląda gniazdo do podłączenia anteny satelitarnej w telewizorze mogą być rzetelne?
 
Do góry