Sony czy LG

Pracuje sam w transporcie, zajmuje się dużymi ale obsługujemy też transport elektroniki i mogę powiedzieć że DPD to inny świat. Nie ma uniwersalnego kuriera, ale dpd to inny świat bo jest "tani".
 

Michu30

New member
DPD to jest gówno! Mi przyszła konsolka nintendo switch taki kartonik był poobijany że masakra ale na szczęście samej konsolce nic się nie stało i działa prawidłowo. Ja w ogóle nie mogę ogarnąć jakim cudem ta firma jeszcze istnieje na rynku. DPD to dno i wodorosty. Telewizor powinieneś otrzymać od sklepu drugi nowy a nie z naprawy odbierać! Sklep powinien bez gadania wysłać drugi egzemplarz i to sklep powinien mieć roszczenia do usług kurierskich bo sam klient, który zamawia tv nie ma za bardzo wyboru kuriera. To sklepy decydują z jakim kurierami współpracują.
 
Moją winą jest, że za poźno się zorientowałem prawie 3 tyg od wysyłki. Prawy górny róg był ściśniety jak w imadle. Uszkodzeń jako takich na kartonie nie było, ale ścisk w środku od styropianu był taki, że aż aluminiowa obudowa była wgnieciona.

Nie chce tracić nerwów, mój błąd, że nie odpaliłem go od razu. Poprzepychamy się z kurierem. Mam szansę coś ugrać to próbuje.
 

Michu30

New member
Moją winą jest, że za poźno się zorientowałem prawie 3 tyg od wysyłki. Prawy górny róg był ściśniety jak w imadle. Uszkodzeń jako takich na kartonie nie było, ale ścisk w środku od styropianu był taki, że aż aluminiowa obudowa była wgnieciona.

Nie chce tracić nerwów, mój błąd, że nie odpaliłem go od razu. Poprzepychamy się z kurierem. Mam szansę coś ugrać to próbuje.
Nie odpuszczaj dziadom z DPD. Ja teraz jak widzę kartony pogięte od nich z przesyłki to wcale nie odbieram paczki i każe wieść z powrotem skąd nadano paczkę. Większe rzeczy (te droższe) jak kupuje to płacę tylko przy odbiorze nigdy przedpłatą na konto. Jedyny taki kurier w Polsce co nie szanuje czyjejś własności a jeszcze chce by im płacono za przesyłki. Dodatkowo sami kurierzy duża większość w tej firmie to są buce jakich mało szukać w innych firmach zajmujących się dostarczaniem przesyłek. DPD to chyba tylko nadaje się do wysyłki ubrań bo tego praktycznie nie da się zniszczyć mechanicznie podczas transportu.
 
Ostatnia edycja:

pepe40

New member
No jeszcze czekam na testy nanocell 913 ale pewnie też szału nie będzie. Ciekawe jak z tą marką hisense ich najmocniejszy tv w polsce ma w kwocie 3900 zł oferować około 1000 nitów i ma Dolby vision i Dolby atmos a i cena atrakcyjna ciekawe jak pod konsole będzie się nadawał.
A co z Twoim priorytetem HDMI 2.1 ? Hisense tego nie posiada. Przemawia na jego korzyść 3 razy większa liczba stref wygaszania niż w sony, jasność, cena. Ponoć na dzień dzisiejszy brakuje niektórych aplikacji na jego autorski system . Trzeba poczekać na jakieś testy. https://www.displayspecifications.com/en/model/7e0f1f5f
 

Michu30

New member
Z tego co się doczytałem to ten telewizor ma tylko chyba 8 bitową matrycę z FRC. 8 bitów to wiem co to ale FRC to już jest skrót dla mnie nie znany jak ktoś się zna to mógłby mi to wytłumaczyć co to. 2.1 hdmi i tak w pełni konsola ps5 nie wykorzysta więc tak teraz jak poczytałem o co chodzi to priorytet na hdmi 2.1 trochę przygasł hehe. No na konsoli raczej nie będzie gry która będzie działać powyżej 60 FPS a te inne bajery to są raczej takie przy okazji. Te automatyczne wykrywanie konsoli i włączanie trybu gry itd.
Szczerze to tak jak patrzę to nie ma na rynku tv aby spełniał moje wymagania w 100%. Kuźwa bym oleda kupił ale no nie za bardzo mi on się widzi bo tv podpięty pod pc i strach o matrycę robi swoje.
 

Ziutex

New member
8 bitów to wiem co to ale FRC to już jest skrót dla mnie nie znany jak ktoś się zna to mógłby mi to wytłumaczyć co to.

Fioletowy, Różowy, Czarny :)

Jak możesz to bierz jeden obojętnie który Ci się podoba przez internet i oddaj jak coś, pamietaj tylko żeby naklejek nie zgubić żadnych (tych na ramce nie odklejaj).

Z jednej strony fajnie, że jest takie prawo z drugiej sa duże szanse na przemacany sprzęt który niewiadomo co przeszedł bo ktoś sobie chcial sprawdzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Micju 30 - nie obawiaj się, dostaniesz dodatkowe instrukcję jak działać z Oled TV. Jakość Cię powali.
 
Ostatnia edycja:

pepe40

New member
Z tego co się doczytałem to ten telewizor ma tylko chyba 8 bitową matrycę z FRC. 8 bitów to wiem co to ale FRC to już jest skrót dla mnie nie znany jak ktoś się zna to mógłby mi to wytłumaczyć co to. 2.1 hdmi i tak w pełni konsola ps5 nie wykorzysta więc tak teraz jak poczytałem o co chodzi to priorytet na hdmi 2.1 trochę przygasł hehe. No na konsoli raczej nie będzie gry która będzie działać powyżej 60 FPS a te inne bajery to są raczej takie przy okazji. Te automatyczne wykrywanie konsoli i włączanie trybu gry itd.
Szczerze to tak jak patrzę to nie ma na rynku tv aby spełniał moje wymagania w 100%. Kuźwa bym oleda kupił ale no nie za bardzo mi on się widzi bo tv podpięty pod pc i strach o matrycę robi swoje.

8 bit+frc to takie oszukane 10 bit.
FRC jest formą czasowego ditheringu, która cyklicznie zmienia różne odcienie z każdą nową ramką, symulując odcień pośredni. Może to spowodować potencjalnie zauważalne migotanie 30 Hz. FRC jest najbardziej zauważalny w ciemniejszych odcieniach, podczas gdy dithering wydaje się pokazywać poszczególne piksele wyświetlacza LCD.
 

Ziutex

New member
Tak robię i na szczęście takiego problemu nie miałem. Ale są tacy, którzy tego doświadczyli i pisali o tym chociażby na forum hdtv.com.pl.

Moim zdaniem niemało jest osób, które biorą kilka TV przez neta a później wybierają który lepszy a później idzie to do klienta jako nowe. Wątpię żeby takie zwroty szły na ekspozycje czy outlet bo brakłoby miejsca w sklepach ;) ale to moja teoria spiskowa także chill
 

Michu30

New member
No chyba że się kupuje na raty to w tedy to trochę inaczej wygląda. Jeżeli tv nie jest uszkodzony i działał zaledwie kilka dni to raczej problemu ja tu nie widzę. Aby kupiony sprzęt sprawował się dobrze. Ja swojego sony mam juz 6 lat i działa a kupowałem go na sklepie Agito dawniej bo teraz ten sklep inaczej się nazywa ale i ceny tam jakieś takie nie dostosowane do polskiego rynku.
 
Ok telewizor wisi od dziś rana. Wczoraj pod wieczór przyjechał Pan z serwisu i go przywiózł.


Pierwsze wrażenia: WOW. Naprawdę WOW. Mam chyba farta do nowej matrycy bo jest... idealna.

Nie zobaczyłem tych pasów jak narazie. Dziś wrzucamy 2-3 filmy hdr/dolby vision i będziemy testować
 

Ziutex

New member
Nie zobaczyłem tych pasów jak narazie. Dziś wrzucamy 2-3 filmy hdr/dolby vision i będziemy testować

Pusc sobie jakiś mecz piłki nożnej. Ja czytałem że te telewizory ogolnie tak mają. Na Rtings robia test "Gray uniformity" i faktycznie kolor nie jest jednolity. A jeżeli nie masz tego no to moje gratulacje i wielkie zazdro bo mnie to tak wk..... ze szkoda gadac
 

Michu30

New member
Jak potestujesz to napisz jak wrażenia. Mam też zamiar kupić ten tv i się tak zastanawiam ale chyba nic lepszego nie znajdę.
 
Pusc sobie jakiś mecz piłki nożnej. Ja czytałem że te telewizory ogolnie tak mają. Na Rtings robia test "Gray uniformity" i faktycznie kolor nie jest jednolity. A jeżeli nie masz tego no to moje gratulacje i wielkie zazdro bo mnie to tak wk..... ze szkoda gadac

Piłki nożnej nie oglądam, ale za to amerykańskie jajo jak najbardziej. Wrzucę sobie superbowl z wzeszłego roku i dam znać.
 

Ziutex

New member
Piłki nożnej nie oglądam, ale za to amerykańskie jajo jak najbardziej. Wrzucę sobie superbowl z wzeszłego roku i dam znać.

Ja nie mówię zebys zaczął ogladac mecze. Wystarczy jeden obejrzeć albo kilka minut nawet. Najbardziej to widac kiedy kamera idzie za akcja.
Na YouTube tez sa filmiki DSE TEST itd
 
Do góry