Sony czy LG

Michu30

New member
Przecież bedziesz zamawiać przez internet, sam sobie przetestujesz na spokojnie. Oprócz samych cech TV dochodzą jeszcze warunki w jakich bedziesz oglądać a to tez jest bardzo ważne
U mnie głównie to zaciemniony pokój mam rolety na oknie a filmy oglądam głównie wieczorami i w nocy granie na konsoli bardziej w dzień. Tylko u mnie tv będzie często pracował pod pc i oled raczej odpada.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
A jak długo masz go dokladnie i jak użytkujesz średnio TV jeśli można wiedzieć? Ciekawe jak bedzie po 2 latach, oby jak najlepiej
Dokładnie bo z tymi uwagami innych użytkowników oleda to już idzie zgłupieć. Jednym się wypala innym nie. A i oled nie oddaje czystej bieli widziałem to na niektórych TV u znajomych i tu jest lipa.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panel panelowi nierówny, ale u mnie biel jest OK w Oledzie. Po przesiadce z Plazmy (wiem, wiem, tam z bielą było różnie) to na początku trzeba było się przyzwyczaić do poziomu jasności. Także ja nie mogę narzekać. Może to kwestia ustawień, kalibracji...
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jestem ciekaw ile osób inwestując kilka lub kilkadziesiąt tysięcy , poddaje telewizor profesjonalnej kalibracji .
 

Michu30

New member
Jestem ciekaw ile osób inwestując kilka lub kilkadziesiąt tysięcy , poddaje telewizor profesjonalnej kalibracji .
Zapewne niewielki procent bo nawet nie wiedzą co to jest. Ale biel to biel i ma wyglądać biało a czasem wygląda z poświatą żółtą lub szarawa. Więc ekrany OLED także nie są pod tym względem doskonałe. Tym bardziej że w ciemnych scenach potrafią maskować niektóre szczegóły co są troszkę jaśniejsze nie wiem jak to sie nazywa ale niektóre LCD w tym aspekcie sobie lepiej radzą niż OLED.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jakie Oledy widziałeś i jak były ustawione. Nie mówię, że to TV idealny bo takich nie ma, ale u mnie biel, jakby to ując "oczy wypala". Znaczenie ma też kwestia ustawień (nie kalibracji), dla przykładu tryb kino, lub eksperta - zalecany do oglądania filmów jest właśnie trochę zbyt żółty. Ma to być zbliżone do obrazu kinowego. Ale oczywiście można zmienić ustawienia użyć innego trybu.
Jednak mamy wybór i każdy wybiera/kupuje co mu pasuje.
 

Michu30

New member
Nie wiem jakie Oledy widziałeś i jak były ustawione. Nie mówię, że to TV idealny bo takich nie ma, ale u mnie biel, jakby to ując "oczy wypala". Znaczenie ma też kwestia ustawień (nie kalibracji), dla przykładu tryb kino, lub eksperta - zalecany do oglądania filmów jest właśnie trochę zbyt żółty. Ma to być zbliżone do obrazu kinowego. Ale oczywiście można zmienić ustawienia użyć innego trybu.
Jednak mamy wybór i każdy wybiera/kupuje co mu pasuje.
Sam bym kupił oled ale pod PC oledy się nie nadają. W PC jest za dużo stałych obrazów szybko wypaliłby mi się pasek start oraz ikony na pulpicie. Ja teraz kupując najtańszego oleda z tego roku co ma LG czyli CX miałbym pewnie powidoki od 6 miesięcy po rok więc 7999 zł jak bym kupił teraz poszłoby w kosz, przynajmniej tak myślę. Ja nie mam zamiaru bawić się tak jak to producent mówi nie wyświetlaj tego za dużo czy tamtego. W ogóle co to jest prawidłowe użytkowanie TV? Przecież TV jest stworzony do wyświetlania obrazu nieważne jakiego, czy statycznego czy dynamicznego. Nie będę się bawił w półśrodki tylko dlatego że będę miał świadomość wypalenia matrycy, tym bardziej z pracą z tekstem lub grafiką na tv OLED. To samo w grach! Gram dużo w gry a tam statycznych obrazków i interfejsów jest od groma i mam po 1,5 godziny rozgrywki wyłączać grę lub przełączać kanały z obawy, że mi coś się wypali lub utrwali na matrycy (powidoki). Nie te czasy bym za szmelc miał dawać tyle kasy i po 2 latach wymieniał ekran. Rozumiem ekran za 8000, 9000 zł ale na lata a nie co 2 lata i na szrot. Dlatego szukam zwykłego dobrego LCD bo ta technologia jest trwalsza i nie zajmuje mi miejsca z tyłu głowy, że coś się popsuje. OLED jest ok ale tylko do filmów, zresztą samo LG Polska po zapytaniu o Oleda to przyznało, że do reszty zadań ten TV jest po prostu słaby. TV w tych czasach to nie tylko filmy ale także gry oraz grafika na PC i inne aplikacje związane z PC. Każdy producent TV, który tego nie pojmuje chyba powinien przestać produkować telewizory. Nie mam miliona monet żeby zmieniać tv co 2 lata lub rok a do tego to zaczyna zmierzać. TV to nie smartfony a i do telefonów można by było się przyczepić bo to co prezentują producenci to istna żenada.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To, tak nie działa.
W sprawie prawidłowego działania oledów wystarczy rozmowa 15 minutowa.
Obraz bezkompromisowy dla 99% ludzi.
 

Michu30

New member
Obraz może i ładny itp. Ale zawsze jest ryzyko że coś się może stać. Zresztą w sieci jest dużo wpisów i postów na temat problemów z oledami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W LCD też masz ryzyko.
Ale ludzie wiedzą jak robić z oledem to mają każdego dnia ptrzez minimum 4 lata uśmiech na twarzy.
 

Michu30

New member
Mój obecny tv działa pod pc minimum 4 godziny dziennie. Praca na programach różnego typu dużo i długo wyświetlany obraz statyczny więc oled jest na ostatnim u mnie miejscu. Kupić ekran za 8000 zł ale żadna firma nie da gwarancji że nie będzie powidoków.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba czytać dokładnie !!!

Cytat o Oled TV
"Ale zawsze jest ryzyko że coś się może stać. "

Odpowiedź
"W LCD też masz ryzyko." - że może się coś stać !
 

Michu30

New member
W lcd mogą pojawić się bad pixele itp. Jest to w miarę rzadkie zjawisko ale występuje. W oledzie jest gorzej bo jak się długo wyświetla obraz statyczny to prędzej czy później powstaną powidoki lub wypalenia. I to jest bardzo poważna wada tych tv dodatkowo te telewizory są drogie. Oled jest głównie stworzony do oglądania filmów. Do gier i wyświetlania obrazu z pc nie bardzo, mało tego do wyświetlania zwykłej telewizji naziemniej czy też z dekodera także nie za bardzo się nadaje. To nie jest jeszcze technologia warta uwagi jeżeli chce się używać tv do wszystkiego.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie używane Oleda jako typowy monitor to kiepski pomysł. Tutaj zdecydowanie LCD się nadaje. Ale nie można popadać w skrajności. Oled jak najbardziej nadaje się do oglądania telewizji. No chyba, że ktoś ogląda non stop ten sam kanał z jaskrawym logo przez wiele godzin np. program informacyjny z paskami. Wtedy faktycznie może dojść do utrwalenia statycznych elementów.
Podobnie było z Plazmą. Też miały szybko się wypalić. Moja pierwsza ma 12 lat, normalnie użytkowana jako TV działa bardzo dobrze do tej pory. Żadnych wypaleń. Druga 8 lat - tak samo.
Także każdy wybiera co mu pasuje. Niestety każda technologia ma swoje wady. Nic nie jest idealne.
 

Michu30

New member
Kupując oleda ma się zawsze z tyłu głowy żeby czegoś za długo nie oglądać a już broń boże obrazów statycznych czy też programów telewizyjnych. Z grami tak samo statyczny interfejs HUD wyświetlany po paręnaście godzin dziennie na 100% pozostawi po sobie kiedyś jakiś ślad na matrycy. Ba czytałem gdzieś w sieci że nawet logo netflixa się wypaliło na matrycy u kogoś od ciągłego oglądania po parę godzin dziennie materiałów na netflix. Dla mnie to jest dziwne skoro te logo miga nam tuż przed rozpoczęciem filmu, serialu to jakim cudem ono potrafiło się wypalić skoro ono na ekranie pojawia się dosłownie na kilka sekund no i podczas otwierania aplikacji. Dlatego nie wiadomo ile taka matryca wytrzyma. Kupuje się kota w worku na to wychodzi.

Tutaj jest dobre video o wytrzymałości tv oled podczas grania od Samsunga https://www.youtube.com/watch?v=AHGxsldjSJc&feature=youtu.be
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
A miało być lcd Sony vs LG 2020 a nie kolejna dyskusja LCD vs OLED
No trochę odeszliśmy od tematu. Ja czekam na jakieś pierwsze testy nowych telewizorów lcd sony i lg konkretnie mnie interesuje nano 913 oraz sony xh90 głównie pod konsole i pc. Samsung Q80T ma dobry input lag i pod konsole nadawałby się elegancko ale kurcze nie ma dolby vision i atmosa a ja tez lubię pooglądać dobry film. Chyba niema TV takiego co by w każdej kategorii spełniał wymagania klienta, który gra, wyświetla obraz z pc oraz ogląda dość często filmy w dobrej jakości.
 
Do góry