SONY 55XD9305, czy nadaje się do gier?

odoja

New member
Jak tam z testowaniem 9305 przy grach ? Miałem dziś go kupić albo ks8000 ale nie zdecydowałem się...

Mam bestie :) Do tej pory grałem dosłownie godzinkę, przebrnąłem mniej więcej przez etapy gier które sprawdzałęm na xd8505 i nie zauważyłem żadnych różnic jeśli chodzi o lag,(borderlands, zen pinball, nnajnowszy ratchet i clank) ,ale sprawdzę dogłębniej rzecz jasna. Natomiast z pewnością mogę stwierdzić, że obraz jest znacznie fajniejszy niż w xd8505, szczególnie teraz, nocą. :) Porównując te same sceny np. z "Obecności" na netflixie w 1080p (Obecność lektor PL - video w cda.pl) , czerń obok tytułu filmu ,bajka, tak samo tuż po tytule w scenie z przybliżającym się oknem, na xd8505, fakt ,był zauważalny niewielki clouding, tutaj natomiast go nie zauważyłem, czerń zlewała się świetnie z jasnym(jeśli spojrzysz pod kątem, jest nieco gorzej,ale wciąż dobrze). Po kilku wstępnych chwilach jestem mega zadowolony :D
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
To trochę przepłaciłem :p
Dziś wziąłem na raty go w Saturnie z soundbarem za 7900 + 700zł 4 lata gwarancji producenta.
Jeszcze go nie mam bo do jutra czekam na zgodność kredytową i jutro mam po niego jechać.
U Ciebie można na raty wziąć ? :p za te 7399 ?

Toś faktycznie przepłacił, bo w okresie saturnowego rabatu technologicznego w Sony Center można go było mieć za 7300 zł z 5-letnią gwarancją producenta.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jeszcze go nie mam na razie sprawdzaja zdolność kredytowa...
Tylko gdzie dostane taniej z możliwością zwrotu...

30 dni na testowanie dają: Saturn i Media Markt. Jestem przekonany, że w listopadzie lub grudniu uruchomią rabat technologiczny w Media Markt (być może 15% taniej), co jest tym bardziej prawdopodobne, że Komisja Europejska zawiesiła rządowy podatek handlowy od wielkich sklepów. Wskazywana przez Ciebie obecna promocja w Saturnie jest wg mnie zupełnie nieopłacalna. Warto zaczekać na kolejną mega promocję na tego Soniaka, no chyba, że 1000 zł w tę czy w drugą stronę nie robi Ci różnicy :)
Poza tym, w każdy innym sklepie przy zamówieniu na odległość (internet/telefon) masz ustawowe prawo do zwrotu (14 dni).
 
Ostatnia edycja:

danteforum

New member
30 dni na testowanie dają: Saturn i Media Markt. Jestem przekonany, że w listopadzie lub grudniu uruchomią rabat technologiczny w Media Markt (być może 15% taniej), co jest tym bardziej prawdopodobne, że Komisja Europejska zawiesiła rządowy podatek handlowy od wielkich sklepów. Wskazywana przez Ciebie obecna promocja w Saturnie jest wg mnie zupełnie nieopłacalna. Warto zaczekać na kolejną mega promocję na tego Soniaka, no chyba, że 1000 zł w tę czy w drugą stronę nie robi Ci różnicy :)
Poza tym, w każdy innym sklepie przy zamówieniu na odległość (internet/telefon) masz ustawowe prawo do zwrotu (14 dni).

Ale widocznie sony sobie to zastrzega bo w katowicach też mi nie chcą dać możliwości zwrotu....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale widocznie sony sobie to zastrzega bo w katowicach też mi nie chcą dać możliwości zwrotu....

Przez Net zawsze masz prawo do zwrotu w ciągu 14 dni... i nikt nie może Ci tego zabronić..

30 dni na testowanie dają: Saturn i Media Markt. Jestem przekonany, że w listopadzie lub grudniu uruchomią rabat technologiczny w Media Markt (być może 15% taniej), co jest tym bardziej prawdopodobne, że Komisja Europejska zawiesiła rządowy podatek handlowy od wielkich sklepów. Wskazywana przez Ciebie obecna promocja w Saturnie jest wg mnie zupełnie nieopłacalna. Warto zaczekać na kolejną mega promocję na tego Soniaka, no chyba, że 1000 zł w tę czy w drugą stronę nie robi Ci różnicy :)
Poza tym, w każdy innym sklepie przy zamówieniu na odległość (internet/telefon) masz ustawowe prawo do zwrotu (14 dni).

Kolego w tamtym roku nie było rabatu techn. przed świętami BN - było troszkę taniej ale nie 15 %.. o ile dobrze pamiętam kupując tv w październiku ur chyba 200 zł bylem w plecy do tego co saturn i MM dawali rabatu w grudniu.. także to nie jest takie pewne o czym piszesz, co nie oznacza że tez może się to spełnić :)
 

danteforum

New member
Jade jednak do sony center... 8500 +soundbar(750zl wartość) + 5 lat gwarancji na uszkodzenia. Tyle udało mi się utargowac. Albo za 8300 5 lat zwyklego ubezpieczenia.
Dużo lepiej niz w saturnie bo tam 8600 czy cos takiego zwykle ubezpieczenie soundbar philipsa ale ubezpieczenie innej firmy a nie typowe od sony.
Ale nie oddam w sony center tv... a w saturnie moge. Najwyzej na allegro sprzedam jak mi nie bedzie pasowal....
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Przez Net zawsze masz prawo do zwrotu w ciągu 14 dni... i nikt nie może Ci tego zabronić..



Kolego w tamtym roku nie było rabatu techn. przed świętami BN - było troszkę taniej ale nie 15 %.. o ile dobrze pamiętam kupując tv w październiku ur chyba 200 zł bylem w plecy do tego co saturn i MM dawali rabatu w grudniu.. także to nie jest takie pewne o czym piszesz, co nie oznacza że tez może się to spełnić :)

Tak się składa, że rynek cen TV śledzę od końcówki listopada ubiegłego roku i doskonale pamiętam, że w dniach 27-31 grudnia 2015 r. był rabat technologiczny w Media Markt - 15% taniej na wszystkie TV. W Saturnie w II połowie grudnia minionego była promocja "do 15%" taniej.
Skoro pod koniec września 2016 r. Saturn uruchomił rabat technologiczny "do 15%" taniej, to można się spodziewać, że podobny ruch wykona do końca roku Media Markt :) Oczywiście 100% gwarancji takiej promocji w MM nie ma, ale myślę, jest na to bardzo duża szansa.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja się pytałem ze 2-3 dni przed 24.12. :) też coś było taniej i wtedy ale na pewno to nie było 15% - zobaczymy jak będzie w tym roku..
 

rl0infeck

New member
Mam bestie :) Do tej pory grałem dosłownie godzinkę, przebrnąłem mniej więcej przez etapy gier które sprawdzałęm na xd8505 i nie zauważyłem żadnych różnic jeśli chodzi o lag,(borderlands, zen pinball, nnajnowszy ratchet i clank) ,ale sprawdzę dogłębniej rzecz jasna. Natomiast z pewnością mogę stwierdzić, że obraz jest znacznie fajniejszy niż w xd8505, szczególnie teraz, nocą. :) Porównując te same sceny np. z "Obecności" na netflixie w 1080p (Obecność lektor PL - video w cda.pl) , czerń obok tytułu filmu ,bajka, tak samo tuż po tytule w scenie z przybliżającym się oknem, na xd8505, fakt ,był zauważalny niewielki clouding, tutaj natomiast go nie zauważyłem, czerń zlewała się świetnie z jasnym(jeśli spojrzysz pod kątem, jest nieco gorzej,ale wciąż dobrze). Po kilku wstępnych chwilach jestem mega zadowolony :D



A jak tam android na tym tv? Chodzi płynnie ? Testowałem netflixa 4K?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry