SONY 55XD9305, czy nadaje się do gier?

odoja

New member
Witam,

bardzo proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie ,zmieniam Tv pierwszy raz od 6 czy 7 lat ,przesiadka z 32 cali, i bardzo zależy mi na tym aby TV był odpowiedni do gier, i po trochu z filmami, serialami etc. Dziękuję.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?35 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Różnie, od 2m do max 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Od 1 do 6 osób, 6 osób w momencie jakiejś partyjki w Fife na PS4 np.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głownie na wprost, ale gdy jest więcej osób również bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL - 32E4000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDR (w perspektywie zakup PS4 Pro, która to wykorzysta oraz odtwarzacz ULtra HD, względnie płynny obraz oraz przyzwoity Input Lag do grania.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? 1080p
10 .Jakie urządzenia ? PS4, PS3, NC +,
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, dramatyczne,historyczne,komediowe,sci-fi. etc
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Być może czasem.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 70%
16. Preferencje co do marki? Sony, ale jeśli inny okaże się lepszy why not? :)
17. Preferencje co do wielkości?50-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Snużenie, wyblakłe kolory, marna jakość plastików(ale jeśli obraz jest ok, wówczas to odhaczam)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Koło 8000 zł.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Co 5-7 lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji ? Niekoniecznie.

Główne moje pytanie brzmi, czy xd9305 jest dobrym tv do grania tym bardziej że czytałęm dobre opinie o HDR, co wykorzysta PS4 pro a kolejno przyszły XBOX Scorpio.


Ostro sugeruje się za kupnem Sony KD 55xd9305, ale ponoć input lag ma słaby i nie wiem jak to będzie wyglądało w trakcie grania, dodam jednak że nie zależy mi na grach stricte pod multiplayer, preferuje single , aczkolwiek i te potrafią być w ruchu dość szybkie.

Nie zależy mi na wybitnym obrazie, raczej dobrym przez bardzo dobrym :) Ten xd9305 trochę kusi,ale naczytałęm się o tym podświetleniu Slim Backlight , że to takie marketingowe brednie bardziej, a na 3d mi zupełnie nie zależy, także czy np. te Soniaki poniżej będą ok.

Sony KD - 55XD8599
SONY KD-55XD8577,
ewentualnie
Panasonic TX 58DX750E
Samsung 55KS7000

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź .:)
 

odoja

New member
W takim razie niech będzie XD9305 :) dziękuję za odpowiedź. Już się doczekać nie mogę jak odpalę PS4 na tym, jak dla mnie monstrum :)
 

danteforum

New member
W takim razie niech będzie XD9305 :) dziękuję za odpowiedź. Już się doczekać nie mogę jak odpalę PS4 na tym, jak dla mnie monstrum :)

Witaj. Powiedz mi zakupiłeś tego Soniacza ?
Ciekaw jestem jak wygląda granie na lagu 52ms(gry od razu reaguje na pada/myszke) i czy dedykowany upłunniacz do gier daje rade.
Osobiście chciałem kupić KS7000 lub dx750 ale podobno po wyłączeniu trybu gry wszystkie upłynniacze sie wyłączają i gry zaczynaja smużyć...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie prawda, do gier nie są one przydatne.
Jaki duży ma być ten telewizor ?
Jak daleko siedzisz od ekranu - grając ?
 

odoja

New member
Witaj. Powiedz mi zakupiłeś tego Soniacza ?
Ciekaw jestem jak wygląda granie na lagu 52ms(gry od razu reaguje na pada/myszke) i czy dedykowany upłunniacz do gier daje rade.
Osobiście chciałem kupić KS7000 lub dx750 ale podobno po wyłączeniu trybu gry wszystkie upłynniacze sie wyłączają i gry zaczynaja smużyć...

Cześć,

dziś dopiero kupiłem na matrix media, chyba mają najlepszą cenę aktualnie. Także TV będę miał jutro albo w sobotę to napiszę. Dodam tylko, że nie gram w multi w fpsy, ale jeśli Ty grasz to zrobię jakiś test i poinformuję o reakcji Soniacza. A co do laga, czytałem, że ma już 32ms, 52ms i 98 ms...ostatecznie kikiego rada mnie przekonała i jak na tę cenę jeden z lepszych jakościowo HDR-ów.
 

odoja

New member
Kiki, a orientujesz się, jak jest z aktualizacjami do XD9305, pojawiły się jakieś,będą pojawiać, czy gdy TV już spocznie u mych bram, będę musiał wgrać najnowszą aktualizację czy będzie już w systemie?

I czy one w ogóle coś poprawiają?

Dzięki :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będą oczywiście.
Ale ja zawsze robię inaczej. Jeśli działa u mnie wszystko to nie dokonuję update. I zawsze wychodzę na tym najlepiej.
 

danteforum

New member
Tak czy siak sprawdzę jak się gra począwszy od szybszych fpsów po wyścigi etc. i napiszę.

Będę bardzo wdzięczny za te informacje !!!!
Jak możesz sprawdź jeszcze jak przy zgaszonym świetle i czarnym ekranie włączonym wyglada clouding. Bo piszą ze ten sony podobno ma chmurki i ciekaw jestem....

Ludzie piszą że trzeba się zdecydować i wybrać ale ciężko kupić kota w worku a przecież nie pójdę do sklepu pc nie podłacze i nie bede grał dla testu ;p
 

bandzlor

New member
Będę bardzo wdzięczny za te informacje !!!!

Jak możesz sprawdź jeszcze jak przy zgaszonym świetle i czarnym ekranie włączonym wyglada clouding. Bo piszą ze ten sony podobno ma chmurki i ciekaw jestem....



Ludzie piszą że trzeba się zdecydować i wybrać ale ciężko kupić kota w worku a przecież nie pójdę do sklepu pc nie podłacze i nie bede grał dla testu ;p


Po nie całych dwóch miesiącach testowania 65xd9305 jestem nie zadowolony, może trafiłem na trefny model a może ten tv taki jest, ale za tydzień jadę go oddać i nie jestem pewien czy spróbować jeszcze raz ten model czy pomyśleć o czymś innym.

Ogólnie przy zgaszonym świetle( i nie tylko...) straszny jest ten clouding, czarny tez nie wyglada tak jak bym chciał. No i jeszcze ten android... duzo razy musiałem juz go z prądu odłączac żeby można było odpalić jakieś aplikacje.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

accu

New member
Bez reklam
Po nie całych dwóch miesiącach testowania 65xd9305 jestem nie zadowolony, może trafiłem na trefny model a może ten tv taki jest, ale za tydzień jadę go oddać i nie jestem pewien czy spróbować jeszcze raz ten model czy pomyśleć o czymś innym.







Witam uprzejmie,
Ciekawy jestem , który to sklep przyjmuje zwrot telewizora po prawie dwumiesięcznym jego użytkowaniu . :|
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bandzlor

New member
Po nie całych dwóch miesiącach testowania 65xd9305 jestem nie zadowolony, może trafiłem na trefny model a może ten tv taki jest, ale za tydzień jadę go oddać i nie jestem pewien czy spróbować jeszcze raz ten model czy pomyśleć o czymś innym.







Witam uprzejmie,
Ciekawy jestem , który to sklep przyjmuje zwrot telewizora po prawie dwumiesięcznym jego użytkowaniu . :|
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:




Costco w Uk, masz 3 miesiące na zwrot sprzętu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

danteforum

New member
Po nie całych dwóch miesiącach testowania 65xd9305 jestem nie zadowolony, może trafiłem na trefny model a może ten tv taki jest, ale za tydzień jadę go oddać i nie jestem pewien czy spróbować jeszcze raz ten model czy pomyśleć o czymś innym.

Ogólnie przy zgaszonym świetle( i nie tylko...) straszny jest ten clouding, czarny tez nie wyglada tak jak bym chciał. No i jeszcze ten android... duzo razy musiałem juz go z prądu odłączac żeby można było odpalić jakieś aplikacje.

Aha to już wiem, że go nie wezme...
Ogladam tylko wieczorami i clouding odpada... czerń na va też powinna być raczej bardzo dobra....
Ciagle coś z tymi tv... szajs robią i 10tyś chca :///
 

jaro0508

Member
tv jest naprawde super jesli chodzi o obraz plynnosc ale kurcze cos musi bys na rzeczy z tą rownomiernoacia podswietlenia matrycy skoro o tym koledzy pisza a i na testach to niejako potwierdzilo. Pytanie teraz czy to Komus mocno przeszkadza czy nie ..Owszem mozna twierdzic ze "ten typ tak ma" z podswietleniem edge tylko pytanie czy az tak ma to byc widoczne? Ludzie maja prawie wszystkie tv teraz z podswietleniem krawedziowym bo full led jest nieliczny -i jakos nie narzekaja a w przypadku tego modelu sony cos chyba przedobrzyli ..nie wiem to moje dewagacje tylko .TV jest super jesli chodzi o obraz plynnosc obsluge ..ale nie da sie czlowiekowi zamknac ust jesli widzi to co widzi i go to cholernie razi denewruje wydajac niemala kase za produkt finalny .A do tego widzi jeszcze u znajomych tv z podswietalniem edge jakis inny na ktorym nie ma zadnych plam..
 

odoja

New member
Po nie całych dwóch miesiącach testowania 65xd9305 jestem nie zadowolony, może trafiłem na trefny model a może ten tv taki jest, ale za tydzień jadę go oddać i nie jestem pewien czy spróbować jeszcze raz ten model czy pomyśleć o czymś innym.

Ogólnie przy zgaszonym świetle( i nie tylko...) straszny jest ten clouding, czarny tez nie wyglada tak jak bym chciał. No i jeszcze ten android... duzo razy musiałem juz go z prądu odłączac żeby można było odpalić jakieś aplikacje.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Być może jakiś ferelny...moi rodzice mają 65xd8505 , tam ponoć jest jeszcze większy clouding, ale szczerze, nie wiem bo jakoś go nie widzę, wczoraj odpaliłem go w nocy i logiczne, czerń nie była idealna , ale żebym miał narzekać aż tak na sam czarny obraz na całym ekranie to nie, jest bardzo ok. Odpaliłem outlast 2 na ps4 (horror) , super czarne kolory tym bardziej po drobnej kalibracji, następnie obecność 2 - identycznie- w samym filmie czerń była równomierna, nic nie przeszkadzało.

Być może nie jestem tak przejęty chęcią posiadania idealnego TV.

Kupisz samsunga, panasa czy coś innego, i tak coś znajdziesz nie tak chyba że kupisz jakiś TV za 30 tyś.

Mimo wszystko za dużo dobrych opinii słyszałem o tym TV , ale jeśli będzie coś nie tak to też zwrócę, kupiłem na matrix media przez neta więc mam czas na testy.
 

odoja

New member
Aha to już wiem, że go nie wezme...
Ogladam tylko wieczorami i clouding odpada... czerń na va też powinna być raczej bardzo dobra....
Ciagle coś z tymi tv... szajs robią i 10tyś chca :///

Spokojnie ;)

Daj się mi wypowiedzieć jak to wygląda jak już będę miał ten TV.

Napisałem wyżej jak wrażenia z 65xd8505, i są pozytywne. Sprawdzałem też ten TV pod kątem gier i tez jest bardzo dobrze, grałem między innymi w borderlands na ps4, rozgrywka była mega komfortowa, w zen pinball gdzie refleks i szybkośc jest wskazana ,również bardzo dobrze, we wszystko grałem poza trybem gry( na którym nigdy nie gram) a w trybie HDR, bo jest najpłynniejszy i mi pasuje najbardziej gdzie input lag jest ponoć na poziomie 71,2 ms w tym TV. Żeby nie było ,gram od prawie 20 lat więc nie jestem świeżakiem, ale input lag na poziomie 0,07 s jest dla mnie niczym , więc sam nie rozumiem tego parcia na jak najmniejszy input lag, ja tego nie odczuwam w ogóle,może dlatego że nie gram przez sieć ani zawodowo... plus kolega ,który się wypowiadał, miał nie skalibrowany pod siebie obraz.

Reasumując, dam Ci znać jak będę miał właściwy TV.

ps. spójrz na fotki czerni w tym teście odnośnie 65xd8505 i porównaj z xd9305, jest ich więcej, tak, tylko że ja ich nie widziałem w takim wymiarze w nocy, albo jestem ślepy albo potrafię docenić bardziej to co się ma,bo chyba samego czarnego obrazu oglądać nie będziesz....

ps2. spójrz też na samsunga ks8000, o nim też myślałem, ale mam pecha do samsunga do TV, miałem jeden kupiony w tym samym czasie co TV soniaka i Soniak wciąż się trzyma, a samsung nawet nie pytaj,tragedia. Aczkolwiek to było już kilka lat temu więc się mną nie sugeruj, lepiej poszperać i przekonać się samemu.
 
Do góry