Sony 50W755C

racuh

Banned
I dokladnie uplynniacz 800Hz i wyzej sam ci mowi ze jest matryca o natywnym 120Hz... Zauwaz jakie motionflow ma np. W705c...

Upłynniacz nic Ci nie mówi, to zależne jest od wgranego oprogramowania. W każdym TV można zrobić nawet 3000Hz. Miałem Samsunga z upłynnianiem 1000Hz i tam na 100% była matryca 60Hz.

Listę dostępnych trybów odświeżania możesz zobaczyć podpinając kompa pod TV i wybierając ustawienia zaawansowane karty graficznej. jeżeli TV ma odświeżanie 120Hz to ta opcja będzie widoczna, ale po podłączeniu innego źródła, ekran wraca do ustawień domyślnych. W androidzie nie ma możliwości zobaczyć ustawień zaawansowanych grafiki a już nie mówię o zmianie.
 

maciek77jam

New member
ok, dzięki.

A jakie ustawienia najlepsze do sportu, ktoś podpowie?

@i gdzie sprawdzić czas pracy tv? w menu serwisowym byłem, ale nie wiem gdzie jest info
 
Ostatnia edycja:

Razahell

New member
Upłynniacz nic Ci nie mówi, to zależne jest od wgranego oprogramowania. W każdym TV można zrobić nawet 3000Hz. Miałem Samsunga z upłynnianiem 1000Hz i tam na 100% była matryca 60Hz.

Listę dostępnych trybów odświeżania możesz zobaczyć podpinając kompa pod TV i wybierając ustawienia zaawansowane karty graficznej. jeżeli TV ma odświeżanie 120Hz to ta opcja będzie widoczna, ale po podłączeniu innego źródła, ekran wraca do ustawień domyślnych. W androidzie nie ma możliwości zobaczyć ustawień zaawansowanych grafiki a już nie mówię o zmianie.

Samsung to samsung i ich mega Hz-e na panelach 60Hz to juz legenda... Tv z 1200Hz a smuza tak ze ogladanie sportu to mordega...

Co do Sony to przynajmniej ja i jak dla mnie osobiscie po przewertowaniu :szukaj: to panel ma 120Hz a z ciekawostek to wzialem od syna ps3 i po podlaczeniu system pokazuje mi ze jest podlaczony TV 55" 3D
 

racuh

Banned
Samsung to samsung i ich mega Hz-e na panelach 60Hz to juz legenda... Tv z 1200Hz a smuza tak ze ogladanie sportu to mordega...

Co do Sony to przynajmniej ja i jak dla mnie osobiscie po przewertowaniu :szukaj: to panel ma 120Hz a z ciekawostek to wzialem od syna ps3 i po podlaczeniu system pokazuje mi ze jest podlaczony TV 55" 3D

Bardzo bym był zadowolony gdyby tam był ten 120Hz, ale soft to soft, wystarczy zobaczyć takie modele jak W805 i W809 które różnią się tylko w podrasowanym upłynnianiu. A smużenie nie jest tylko zależne od Hz ale też od procesora,

Sony zawsze miał najlepszy procesor obrazu i dzięki temu ma najlepszy obraz i płynność, więc nie ma znaczenia jaką matrycę zamontowali w środku. Od czasu uniwersalizacji, każdy odpowiada za swoją dziedzinę a niestety Sony matryc nie produkuje i jaka w danej serii jest zamontowana zależne jest od dostawcy do fabryki, w jednym tygodniu mogą to być AU a w drugim ChiMei. Ważne jest tylko to aby parametry się zgadzały.
 

Razahell

New member
Bardzo bym był zadowolony gdyby tam był ten 120Hz, ale soft to soft, wystarczy zobaczyć takie modele jak W805 i W809 które różnią się tylko w podrasowanym upłynnianiu. A smużenie nie jest tylko zależne od Hz ale też od procesora,

Sony zawsze miał najlepszy procesor obrazu i dzięki temu ma najlepszy obraz i płynność, więc nie ma znaczenia jaką matrycę zamontowali w środku. Od czasu uniwersalizacji, każdy odpowiada za swoją dziedzinę a niestety Sony matryc nie produkuje i jaka w danej serii jest zamontowana zależne jest od dostawcy do fabryki, w jednym tygodniu mogą to być AU a w drugim ChiMei. Ważne jest tylko to aby parametry się zgadzały.

Kończąc dysputę na temat natywnych Hz-ów w 55w755c dostalem info od człowieka który profesjonalnie zajmuje się tematyka Audio-Video ze jest tam na 100% matryca natywna 120Hz i ze z kalibracji wynika ze to te same ekrany co w w805 (9)... i dla mnie ta informacja jest informacja z wiarygodnego źródła
 

Razahell

New member
Panowie jak sprawdzic jakiego producenta matryca zostala zamontowana w 55w755c?

dodatkowo znalazlem na niemieckiej stronie -->>

Sony Bravia KDL-55W755C

Długość przekątnej ekranu
55 "
Ekran Formowanie
Płaski

Rozdzielczość (TV)
1920x1080

Proporcje obrazu
16: 9

Specyfikacja HD
Full HD

Rodzaj Telewizja LCD
Podświetlenie
Edge-lit

Odświeżania
100Hz

Zoptymalizowany częstotliwość odświeżania
800Hz

Odpowiedź
36ms

Kąt widzenia 178 °

Panel Producent AU Optronics

Optymalizacja obrazu
X-Reality PRO
 

racuh

Banned
Jakiś czas temu na tym forum był taki gość co na siłę próbował wszystkim wmówić że najlepsze telewizory ma Panasonic. Chyba przesadził bo go zbanowali, ale za co to niewiem. Także na siłę nie próbujcie udowadniać czy jakiś model coś ma czy nie ma. Najważniejsze jest to że spełnia oczekiwania i użytkownik jest zadowolony.
 

Razahell

New member
Jakiś czas temu na tym forum był taki gość co na siłę próbował wszystkim wmówić że najlepsze telewizory ma Panasonic. Chyba przesadził bo go zbanowali, ale za co to niewiem. Także na siłę nie próbujcie udowadniać czy jakiś model coś ma czy nie ma. Najważniejsze jest to że spełnia oczekiwania i użytkownik jest zadowolony.

Mialem sie odniesc do twojej wypowiedzi ale 3 pierwsze twoje zdania pozostawie bez komentarza. co do ostatniego zgadzam sie w 100%...

pzdr.
 

racuh

Banned
Z tym rozszyfrowaniem producenta matrycy ktos pomoze?

Bez rozkręcenia tylnej obudowy nie zobaczysz, ale na 99% AU Optronics bo ChiMeil/Innolux zazwyczaj jest wsadzany do średniaków Panasonica i budżetowych UHD Samsunga, natomiast Samsungi i Sharp wiadomo do jakich TV. Innych producentów matryc VA nie ma.
 

racuh

Banned
a we wszystkich tv sa chinczyki ?

AU Opctronics - chińczyk po fuzji Acera i Benq
Chimei Innolux - Taiwan
Samsung i LG - Korea
Sharp - Japończyk produkowany w chinach ale matryce są montowany tylko do sharpa.

Innych producentów matryc nie ma.

Wcześniej Panasonic jeszcze produkował matryce IPS ale czy dalej produkuje to nie wiem.

PS. właśnie czytam ze Chimei Innolux był i jest montowany do Sharpa.
 
Ostatnia edycja:

Ponczo24

Member
AU Opctronics - chińczyk po fuzji Acera i Benq
Chimei Innolux - Taiwan
Samsung i LG - Korea
Sharp - Japończyk produkowany w chinach ale matryce są montowany tylko do sharpa.

Innych producentów matryc nie ma.

Wcześniej Panasonic jeszcze produkował matryce IPS ale czy dalej produkuje to nie wiem.

PS. właśnie czytam ze Chimei Innolux był montowany do Sharpa.


czyli jaka najlepsza?
 

racuh

Banned
Nie ma najlepszej. To tak jak byś zapytał która marka TV jest najlepsza. Matryca to nie wszystko liczy się dopasowanie materiałów i parametry danego modelu. A teraz jak padnie matryca to serwis jej nie wymienia tylko cały ekran z ramkami itd. A nigdy niewiesz co akurat do danego modelu wsadzili.
Jak mialem Samsunga i serwisant przyjechał wymienić ekran to po rozkręceniu była matryca Samsunga, ale ekran który przywiózł na wymianę był już na matrycy chimei. I ciekawostką jest to że miał taką samą wadę jak poprzedni. Świadczy to o tym że nie ważna jest matryca ale jak zostanie dopasowana do ekranu i całości TV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry