Sony 32/37/40/46/52 W5500

ksebas

New member
Czy ktoś zauważył, że po wgraniu nowego softu obojętnie jakiej wersji przyspieszyło menu albo coś się zmieniło w funkcjach, obrazie? Pytam bo zastanawiam się czy warto poświęcić czas na aktualizację a sam nie dam rady jeszcze raz przekopać całego wątku w poszukiwaniu takiej wiadomości?

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale podobno miał być test KIKI o W5500. Będę wdzięczny za link do niego.

Pozdrawiam.
 

mlodyewm

New member
Mam do was pytanie odnosnie tego TV. Czy jest on dobrym telewizorem czy moze nalezaloby sie zastanowic nad jakims innym modelem( mysle tutaj o sasungu 40b650)? Ktory z nich jest lepszy?
Wiecie moze jaka jest roznica miedzy 40w5500 a 40v5500?
Bardzo prosze was o pomoc bo musze w miare sybko dokonac jakiegos wyboru a juz tyle sie roznych opini nasluchalem e mam mętlik w glowie totalny....:/a w sklepie sa na tyle kompetentni ze nie potrafia zbyt wyczerpujaca powiediec na temat jednego TV a co dopiero powiedziec o roznicach. Moze lepszym wyborem bylby kdl-40ex500?
Zastanawiam sie rowniez nad estawem kina domowoego(jakims podstawowym ale zupelnie ise na tym nie znam i dlatego prose was o opinie czy to byloby dobre do TV sony). Jezeli chodzi o zestaw kina domowego to myslalem o SONY DAV-DZ280. Czy bedzie on wspolgral z ktoryms TV? Niestety zupelnie sie nie znam na temacie a jedyne co mi cos mowi to wejscie hdmi i moc wyjsciowa 850 W
Licze na was Panowie i na wasze opinie;)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

radzix

Member
Ze względu na to, iż EX500 jest nowszym modelem to wybrałbym właśnie jego. Podobno lepsza czerń niż W5500. Na forum miał pojawić się test EX500 już miesiąc temu, ale na razie cisza.
Napisz może ile chcesz wydać i do czego będziesz używał tv, a może ktoś coś podpowie, lub napisz na priv do Kiki (ego).
 

mlodyewm

New member
Tv ma sluzyc przede wszystkim do ogladania;p w pokoju srednio naslonecznionym w odleglosci 3-3,5 m. JEzeli chodzi o wydatki to nie wiecej niz 3 tys. w necie chodza juz od 2900 natomiast w pewnym znanym RTV...AGD jst za niespelna 3600 wiec zdecydowana roznica ;).
 

ksebas

New member
Ja wybrałem Sony bo miał bardziej naturalne kolory niż Samsung, który ma kolory jakieś przejaskrawione (do bólu ożywione). Owszem są fani tego typu obrazu jak w Samsungu, ale to co oferuje Sony podpasuje każdemu a to co Samsung nie każdemu. Tyle odnośnie obrazu, reszta to szczegóły bardziej lub mniej uciążliwe, które mają oba modele. Mnie osobiście na czymś takim jak możliwość podłączenia telewizora do internetu nie interesuje (Sony), to samo z divxami (Samsung). Najważniejsze jest to aby telewizor robił najlepiej to do czego zosatał stworzony czyli wyświetlanie obrazu a w tym lepszy jest W5500.

W5500 vs. V5500 najważniejsza różnica to 100 Hz, które ma W5500 a V5500 nie ma. Przydaje się to podczas oglądania sportu i filmów z BD, poza tym im gorszy sygnał (słaba kablówka, cyfrówka) tym gorzej, więc jak nie masz zbyt dobrego sygnału to napewno to wyłaczysz tak jak ja, bo obraz wygląda dziwnie i śmiesznie. Zainwestowałem w 100Hz tylko dlatego, że będę miał BD i wtedy to wykorzystam. Teraz poza sportem nie używam 100Hz bo niewiele daje a wręcz przeszkadza.

Ex500 to następca W5500. Ma lepszą czerń, więcej tzw. multimediów (np. odtwarza więcej formatów niż W5500), ma większe możliwości odnośnie wykorzystania internetu, ale ma też kilka wad. Użytkownicy i forumowicze wskazują na to, że z obóbką sygnału SD radzi sobie gorzej od W5500, materialy w środku są nieco słabszej jakości i prawdopodobnie żywotność tego modelu będzie słabsza od W5500, ma kiepskiego pilota. Gdybym miał wybrać to wziąłbym Ex500.

Jeżeli chodzi o kino domowe to nigdy nie kupiłbym takiego systemu w wersji podstawowej (taniej). Wolałbym zainwestować te pieniądze w porządny wzmacniacz i dobre głośniki stero. Zasada jest taka za te same pieniądze uzyskasz lepszy dźwięk na stereo niż w kinie domowym Radziłbym dobrze się zastanowić zanim kupisz system audio. Można się tak dać naciągnąć, że nawet sobie nie wyobrażasz. Przy tym zakup telewizora to pikuś.

Pozdrawiam

Jeżeli chciałbyś kupić Ex 500 w sklepie "normalnym" bo boisz się takich tylko internetowych to zajrzyj do Vobis byli tańsi od RTV.
 
Ostatnia edycja:

mlodyewm

New member
Ja szukam testu W5500, który też miał być na forum a go znaleźć nie mogę. Prosiłem o link ale się doczekać nie mogę:|

Dostalem wiadomosc(info od Boga;P) ze test juz wykonany i jest w trakcie pisania...

Dzieki za wyjasnienie tych roznic i nie mam juz zadnych watpliwosci...bylem w sony center i stwierdzam ze ex500 jest dobrym wyborem.
 

pkomp

New member
no w5500 podobno ma jedna z najlepszych czerni...jakos tego nie widac ale jesli tak to strach pomyslec o innych przecietniakach...100Hz - owszem moze i z blu sie przydaje...z kompa różnica jest znikoma a z tv to juz wogóle przeszkadza więc szczerze powiedziawszy mogłem sobie oszczędzić - no ale jest poszło no i 5 lat gwarancji robi swoje.Tez myslałem nad samsungiem ze wzgledu na odtwarzanie video z usb(to co w sony to szkoda gadać - w nowych doszedł divx) no ale gwara na 2 lata - niby szczegół ale za jakiś czas sprzedając sprzedaje tv wciąz na gwarancji :)
czekam na oled - może się doczekam
 

Ares78

New member
Na dzień dzisiejszy nie ma idealnych rozwiązań, tym bardziej przy tych pułapach cenowych, coś kosztem czegoś w w5500 bardzo sobie chwalę matrycę matową, nie problemu z oglądaniem telewizji w dzień przy dość mocnym (ale bez przesady) nasłonecznieniu. Co do technologii OLED z roku na rok wszystko się opóźnia kryzys nie pomaga wprowadzeniu dość kosztownych technologii, sam z niecierpliwością czekam na pierwsze większe ekrany (od 32 cali)...
 

ksebas

New member
Czego chcecie od OLED? Pierwsze LCD powstawały w latach 70 i dopiero od kilku lat mają możliwą jakość obrazu a i tak to nie jest do końca to co powinno być. W5500 to moim zdaniem dolna półka tego jak powinien wyglądać obraz. Poza tym nie bardzo już widać możliwości wyciśnięcia z lcd jakiś szczególnych właściwości, które poprawią obraz. Najwyżej dostępne rozwiązania potanieją i w naszych domach zagości to co dziasiaj można dostać jedynie w specjalistycznych urządzeniach.
Ares78 jeszcze długie lata będziemy skazani na LCD. Firmy wciąż budują nowe fabryki LCD a o nowych dużych fabykach OLED to nawet słychu nie ma, poza tym co chilę można przeczytać, że jakiś duży koncern to wchodzi w ten temat to z niego wychodzi i takie tam. Myślę, ze telewizor OLED, októrym pisałeś zobaczysz w rozsądnej cenie i z dobrym obrazem dopiero za 10 lat niestety. Tymczasem podelektujmy się tym co jest;-)
 

pkomp

New member
no lcd jest juz bardzo dlugo na rynku...plazmy mimo ze zostaly zaprezentowane w latach 90 juz powoli odpadaja....a czy fabryki dla oled bylyby kosztowne?nie sadze - wytworzenie jest prostsze i tansze niz lcd - problem jedynie w trwalosci diód organicznych - przez ten czas dopracuja technologie i za 5 lat zaleja rynek z kosmicznymi cenamizeby nie bylo...a do tego czasu lcd zwroci sie wielokrotnie
 

Ares78

New member
Ksebas, ja nic nie mam do technologii OLED po prostu miałem przyjemność zobaczyć xel-1 na żywo i wywarł na mnie bardzo duże wrażenie (niesamowity potencjał). Wiadomo, żeby opłacała się produkcja trzeba zapewnić odpowiednią skalę, w przypadku telewizorów LCD coraz mocniej rozwija się multimedia, sposoby komunikacji bo w kwestii obrazu powoli osiąga się górną granice możliwości...
 

Ares78

New member
Już sam wygląd wprowadza sporo zamieszania, nie wiem czy da się utrzymać wymiary przy większych przekątnych, ale Xel miał zaledwie kilka mm grubości co samo w sobie robiło wrażenie, drugą sprawą jest bardzo głęboka czerń LCD siłą rzeczy wysiada na wstępie, spokojnie można zestawić z najlepszymi plazmami, kolory żywe (aczkolwiek nie miałem możliwości pobawić się ustawieniami więc nie wiem jaki tryb był ustawiony). Wiadomo na małym ekranie obraz wygląda lepiej wszystko wyjdzie na większych przekątnych, ale początki są bardziej niż obiecujące.
 

ksebas

New member
Dzięki Ares:) Póki co Oled na codzień można zobaczyć w małych odtwarzaczach, ale totylko takie gadżety. Fajnie, że ta technologia ma kilka pomysłowych odmian (przezroczyste, gięte).
Może mój w5500 doczeka następcy w postaci OLEDA. Ja kupiłem go jako taką przejściówkę na okres wdrażania telewizji hd. Zachęcił mnie do niego w miarę naturalny obraz, dobra obróka SD, dekoder DVB C i 5 lat gwarancji. Dodam jeszcze, że przejrzałem kilkanaście modeli w slepach i jak porównywałem obraz to zrezygnowałem z wielkości na rzecz jakości i nie żałuję. Znajomi poszli inną drogą - im większy tym lepszy - niestety dzisiaj zęby zaciskają gdy widzą to co oferuje W5500. Ma "ciut" lepszy obaraz niż ich 40 calowy lcdek za 1800 zł z promocji:-D
 

Ares78

New member
Gięte ekrany bo nie ma potrzeby używania szyby czy innych tego typu wynalazków :). Póki co największych bólem jest jeszcze żywotność, ale i tak jest sukcesywnie poprawiana, sam mam postanowienie zmienić telewizor (też w5500) dopiero na OLED, chociaż szczerze mówiąc nie wiem czy w nim wytrwam.
 

wiejak

New member
witam,

mija właśnie 5-ty miesiąc kiedy mam W5500 - efekty nierównego podświetlenia coraz bardziej doprowadzają mnie do furii. Wizyty dwóch ekip serwisowych kończyło się hasłem "to zniknie za parę miesięcy", "nie wymienimy tej matrycy bo nie uznamy reklamacji".

czuje się normalnie wydymany przez Sony - czy ktoś próbował walczyć z producentem - ile jest takich osób które w milczeniu znoszą jawne wpychanie niepełnowartościowego towaru dla klienta.

Co tu począć - uzbroić się w cierpliwość i czekać aż efekt zniknie - zgłaszać samemu problem (znowu) czy może organizować więcej chętnych.

ps. i proszę bez haseł "miałeś czas oddać tv do sklepu"

z góry dziękuję.
 
Do góry