Sony 32/37/40/46/52 W5500

pkomp

New member
świstak a co masz podłączone do tv?może to nie problem z tv tylko innym urządzeniem...
jak następnym razem zniknie obraz to sprawdź szybko przyciskiem info czy coś sie pojawi na ekranie
 

bogdanzieba

New member
Mam TV Sony KDL-40W5500 ostatnio do TV podłączyłem dekoder Cyfrowego Polsatu Samsung DSB-H370G. Dekoder podłączyłem za pomocą kabla HDMI. Zauważyłem, że po włączeniu dekodera TV nie przełącza się sam automatycznie na kanał HDMI, tylko muszę to zrobić ręcznie. Co mam zrobić aby TV przełączał się automatycznie?
 

SDman

Banned
Mam TV Sony KDL-40W5500 ostatnio do TV podłączyłem dekoder Cyfrowego Polsatu Samsung DSB-H370G. Dekoder podłączyłem za pomocą kabla HDMI. Zauważyłem, że po włączeniu dekodera TV nie przełącza się sam automatycznie na kanał HDMI, tylko muszę to zrobić ręcznie. Co mam zrobić aby TV przełączał się automatycznie?
Witam,
są trzy możliwości: Ustawienia TV, Dekodera oraz sam kabel HDMI musi być bodajże 1,3b.

Pozdrawiam.
 

bogdanzieba

New member
Kabel mam dobry dziś wziąłem od kumpla kabel HDMI co za niego dał 160 zł, w menu dekodera ustawiono sygnał na HDMI w opcjach telewizora pisze że nie wykryto urządzeń podłączonych HDMI
 
T

t_rutana

Guest
Witam!
Posiadam Sony KLD37W5500 i w połączeniu z dekoderem mini cyfrowego polsatu słychać buczenie. Charakteryzuje się ono tym ze zwiększa się wraz z jasnością wyświetlanego obrazu i wraz z podgłaśnianiem. Przyczyny oczywiście mogą być 3: dekoder, kabel, telewizor. Zamiana mojego taniego kabla na inny tani nie pomogła, zamiana na dekoder Echostar (starszy ale wygląda na lepiej wykonany niż mini) też nie. Miał ktoś już takie problemy?
 

zibi1969

New member
Czy ktoś może mi wyjaśnić co oznaczają mrugnięcia diody czuwania ? gdy TV jest w stanie czuwania. U mnie miga 10 razy i jest przerwa 3sekundowa
 

edi730

New member
Tv Sony mają diagnostykę. Miganie diody oznacza jakiś błąd. Ilość mignięć diody to kod diagnostyczny. Ale jaki to nie wiem :( Spróbuj wyczytać po jakim czasie od wyłączenia z sieci tv wraca do ustawień fabrycznych. Spróbuj tego może pomoże.
 

zajac

New member
Wiecie może czy istnieje opcja podłączenia W5500 do wifi? Wiem że jest adapter sony na USB ale do innych serii. Czy ktoś z was podłączał ten model do domowej sieci bezprzewodowej i może się podzielić?
 

mustang77

New member
Witam,czy ktoś wie która jest ostatnia aktualizacja softu?Czy i kiedy będzie nowsza?No i jak wam telewiroz czyta filmy z pendriva ,bo u mnie nie chce żadnego przeczytać,nic nie widzi.
 

hubio

New member
Witam wszystkich.

Po 2 latach bardzo udanego użytkowania sprzedaję model 52W5500. Telewizor był i jest super, ale kupiłem coś jeszcze większego.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to tu jest link do Allegro: * SONY KDL 52W5500 FULL HD 52'' 100 Hz * GWARANCJA (1960999848) - Aukcje internetowe Allegro

Aukcja kończy się jutro, jeśli się nie sprzeda w obecnej cenie to wystawię ponownie w obniżonej. Chętnych zapraszam na priv lub w ramach pytań W Allegro.

Pozdrawiam
 

konradqq

New member
Ponad 2 lata zastanawiałem się nad tym czy Sony nie popełniło jakiegoś błędu w oprogramowaniu i czekałem aż to naprawią ale bez skutku. Chodziło o polskie znaki w opisach EPG (GUIDE). Rozwiązanie okazało się bardzo proste. Otóż pewnego dnia postanowiłem pogrzebać trochę w celu zmiany tych "ślaczków" i zmieniłem kraj podczas programowania na WĘGRY i teraz wszystko jest ok, pozdrawiam.
 

Yacko

Member
Czy udało się komuś z Was reklamować smugi światła widoczne w narożnikach na czarnym tle (clouding)?
 
Ostatnia edycja:

bogdanzieba

New member
Witam mam KDL-40W5500 i me pytanie brzmi o funkcję LNA. Ona podaje napięcie do przedwzmacniacza w antenie? Jeżeli tak to jakie idzie napięcie?
Mój problem polega na tym, że nie mogę znaleźć MUX-1 na kanale 58, a jak podłączę pod ta instalację antenową dekoder STB to znajduje mi na kanale 58 MUX-1 i na pasku pokazuje 80-97% a w SONY nic nie ma.

Czy te modele mają słabą czułość głowicy DVB-T?
 

mustang77

New member
Witam mam KDL-40W5500 i me pytanie brzmi o funkcję LNA. Ona podaje napięcie do przedwzmacniacza w antenie? Jeżeli tak to jakie idzie napięcie?
Mój problem polega na tym, że nie mogę znaleźć MUX-1 na kanale 58, a jak podłączę pod ta instalację antenową dekoder STB to znajduje mi na kanale 58 MUX-1 i na pasku pokazuje 80-97% a w SONY nic nie ma.

Czy te modele mają słabą czułość głowicy DVB-T?
Odświeżam stary temat
LNA podaje napięcie na antenę.Mam arivę t650i i ma opcję włącż wyłącz lna. Podaje napięcie 5V;mierzyłem. Jeśli są po drodze jakieś odgałęźniki to muszą one przewodzić prąd[są takie i bez przewodnictwa]
LNA znajdziesz w ustawienia cyfrowe/programowanie cyfrowe/LNA-włącz/wyłącz.
Mierzyłem teraz na moim 32"w5500 ale czy włącze wczy wyłącze lna nie mam napiecia na wtyku antenowym żednego.Nie wiem może to dlatego że mam ustawienia kanałów w trybie tv kablowa-bedę sprawdzał też za za 3~4 dni na ustawieniach dla naziemnej to napisze pod warunkiem,że ktoś jeszcze czyta to forum.
PYtanie moje następujące mam soft 1.741 EA i czy to był ostatni jaki wyszedł czy jeszcze jakieś wychodziły?
 
Ostatnia edycja:

bunys

New member
W tych modelach LNA to tłumik sygnału antenowego a nie zasilanie wzmacniacza anteny, włączenie pomaga dopasować poziom sygnału antenowego (cyfrowy jest wrażliwy na przesterowania sygnału)
LNA improves the picture quality of the selected channel when the broadcast signal is weak.

When manual tuning is conducted in LNA On, the channel scanned will be keep at LNA On for user viewing and you will see LNA (CH--) On. If we set default as OFF during manual tuning, the channel scanned will always stored LNA OFF & you will see LNA (CH---) Off. As a result the picture quality will not be at best level.

User can change it and stored it independently for each channel.
 
Do góry