Sony 32/37/40/46/52 W5500

trx

New member
hej hej

tez mialem ostry problem na ati hd3850 pod windowsem i linuxem ale pozniej tez na nvidii... okazuje sie ze chyba od pewnej wersji sterownikow karta graficzna przestala mi zczytywac EDID z telewizora tzn. w skrocie nie potrafila rozpoznac parametrow na jakich moze pracowac telewizor..
udalo mi sie za pomoca takiego specjalnego programiku zczytac stary EDID z windowsa i podstawic go pod linuxem do pliku xorg.conf..
i w tym momencie wszystko zaczelo zajebiscie dzialac.. co prawda nie na tym telewizorze tylko na lg..

pozdro
marekk


pkomp napisał:
Mam problem z 40W5500 i ATI HD4850 - komuś bym za to zaj...ł i to dosłownie....
wpinając tv w drugie wyjście DVI(przez przejściówkę ati) nigdy nie udało mi się uzyskać obrazu na cały ekran - w tv mogę sobie ustawiać do woli i tak nic to nie da.
Ustawienia w ati ni jak sie maja do tego co widzę - cały czas ten sam gówniany zmniejszony format 16:9 (ramka wokół obrazu i to wszędzie)

już miałem ochote sprzedać kopa i jednemu sprzętowi i drigiemu ale....
podpiąłem tv jako master (DVI1) i???
k....a wszystko działa!!!!!!!!!!!!
24 klatki 50 hz i cała reszta bzdur idealnie wyświetlona....niby szcsegół ale żeby człowiek nad takim gównem musiał siedzieć 3 dni to się naprawdę o wp....l prosi.....
dajmy jeszcze więcej luzu programistom (szczególnie od open source - jak ktoś nie wie dlaczego niech poużywa tego syfu) i możemy iść się leczyć...

Czemu to k...a takie nielogiczne?czemu ci programiści to ćwierćmózgi?(bo napewno nie ja i nie sony które działa jak nalezy mimo że ma powolne menu i gówniane mozliwości)

jakby ktoś miał problem - TV sony w ati na pierwsze wyjście DVI inaczej dupa zbita(plus oczywiście problem z ustawieniem by monitor był nadrzędny - ja mam 5 metrów do tv i jest za rogiem)
oczywiście cos takiego jak tryb pełnoekranowy dla nakładek(czy h... wie co to jest) nie istnieje pod vistą....dlaczego tak prostackiej rzeczy nie ma ani w systemie ani sterownikach?klik pełny ekran i wyświetla się tylko na tv...pomażyć.....i tu mnie to wszystko roz....ło (sory za ostre słowa no ale naprawdę kogoś bym za to zlał) bo na tych marnych applach wszystko działa jak należy czyli jak chce

co do tv - dobra cena ładny obraz(kablóweczka po cyfrze upc w wersji SD to dno i co by nie kombinować aster też i cała reszta - nie ma szans by bylo lepiej), hd kozak...motionflow można sobie wsadzić głęboko w tyłek - daje to tyle co nic - z kompa czasem pomoże ale z kablówki tylko pogarsza sprawę ale to z racji ścierwa jakim jest dekoder philipsa(jak każdy sprzęt tej syfiastej frmy)
minusem jest brak własnych ustawien dla każdego wejścia osobno()przynajmniej nie widzę by cos takiego było)
czas uruchamiania też jest jakąś pomyłką......
dlna i usb można pominąć - sony wsi by nie robiło czymś co nie oferuje nic(sory możliwości są na poziomie byle telefonu)
za to chłodny - nic a nic sie nie grzeje - mam do porównania monitor 24" który jest conajmniej 3 razy cieplejszy.....ale ma też znacznie cieplejszy obraz - nie wiem czy zauważyliście - w tych soniakach ustawienia koloru to jakis żart....nie ma żadnych tak naprawdę......
to z grubsza...wilałbym samsunga choć ma cut gorszy obraz...i błyszczącą powłokę...ale nie wiem czy nie byłoby znacznie lepiej z reszta kwestii
 

pkomp

New member
jgx bandy nie było - gdyby była to cos poleciałoby za okno a że 10 pięter w dół to satysfakcja gwarantowana :)

trx EDID jest poprawny czy to na jednym wyjsciu czy na drugim.
Problem w tym że wyjście drugie podaje niby fullhd ale na tv jest z ramka wokół obrazu(mimo wykrywania pełnego 1080p)
nie pomaga zostawienie samego tv - działa poprawnie tylko z wyjścia nr.1
monitor smiga elegancko na obydwu.

Wiecie mozna się wkurzyć jak się 2 dni nad tym dłubie - tu spokój nic nie pomoże - szkoda czasu na odkładanie takich pierduł bo przyjdzie moment że na gwałt będę musiał skorzystać i lipa....
Oczywiście wszystko jest pieknie tylko ytrzeba sobie poprzestawiac ekrany(który główny który dodatkowy) a z racji mojego niefortunnego ustawienia trzeba latać i patrzeć czy najechałem na dany przycisk czy brakuje 3 cm....a nie daj bóg jakieś okno jak głupie odpali sie na drugim ekranie i szukaj wiatru w polu :)
no i niestety najważniejsza rzecz - obydwa ekrany muszą mieć ta sama rozdziałkę by to się wszystko trzymało kupy - narazie problem mały bo monitor ma 1920x1200 no ale i tak w razie klonowania jestem stratny ciut miejsca na ekranie monitora.....
 

toms83qwe19

New member
Niestety, ale na kartach Ati są zabiegi na skalę światową. Ja na prezentacji miałem 3 TV, karta Nvidii, podłączenie kabelkiem, panel sterowania i wszystko cacy w 20 sekund. I tak każdy TV. Jak podpiąłem laptopa z Atulcem, to walczyłem kilkanaście minut i ledwo co były efekty.

Co jak co, ale na Ati nie ma niczego lekko. :(
 

sin111

New member
Czy telewizor ten wyrabia sie przy kanalach SD? Czytalem ze ponoc obraz smuzy...
TV bede glownei uzywac do UPC Cyfrowej oraz mkv puszczanych z kompa.Czasami Divx
 

Joshua74

New member
Witajcie!
Mam prośbę, mam problem z wyborem telewizora lcd będę używał go jak przeciętny użytkownik z forum. Wybrałem trzy telewizory Samsung Le32b650, Philips 32PFL8408 i SONY BRAVIA KDL-32W5500. Chciałbym podłączyć wybrany już telewizor do kompa. Czy jest z którymś z tych modeli możliwość podłączenia kompa z tv zapomocą WIFI jeśle jest to z którym.
No i nie jest to piorytet przy wyborze tv, z tego co się oriętuję to wszystkie można podłaczyć za pomocą kabla. Jesli można to proszę o szybką odpowiedź.
 

Sych

New member
Osobiście tych modeli Samsunga i Philipsa nie znam. Wiem jednak, że jakościowo nie należą do czołówki, w której jest Sony. Dla mnie jeśli chodzi o telewizory to istnieją tylko marki Sony, Sharp, Panasonic, Toshiba, Pioneer.
W5500 nie ma wifi, chyba ze podłączysz zewnętrzne urządzenie z wifi. Za to może odtwarzać filmy po kablu przez dlna, świetny obraz, dobre parametry...
 

logmein

New member
No wlasnie, czy istnieje Waszym zdaniem mozliwosc podlaczenia adaptera wifi lub routera wifi do tego tv by zaoszczedzic sobie kolejnego kabla rj45?

Czy ten tv poprzez zlacze usb z filmikow odtwarza tylko .mpg? Z tego co testowalem avi nie pojdzie....jest na to jakis sposob (wylaczajac konwertowanie plikow)?

pzdr
 

OSP110233

New member
Sych napisał:
Osobiście tych modeli Samsunga i Philipsa nie znam. Wiem jednak, że jakościowo nie należą do czołówki, w której jest Sony. Dla mnie jeśli chodzi o telewizory to istnieją tylko marki Sony, Sharp, Panasonic, Toshiba, Pioneer.
W5500 nie ma wifi, chyba ze podłączysz zewnętrzne urządzenie z wifi. Za to może odtwarzać filmy po kablu przez dlna, świetny obraz, dobre parametry...

Zawsze można poczytać jak inni oceniają i nie wszędzie Sony ma same najwyższe oceny, także samsung, panasonic, toshiba :):

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/07/14/Sony-Bravia-KDL-32W5500-32in-LCD-TV/p1

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/06/15/Samsung-LE32B650-32in-LCD-TV/p1

http://www.hdtvtest.co.uk/news/toshiba-32rv635db-32rv635d-20090818158.htm

http://www.avforums.com/reviews/Sony-KDL-32V5500-LCD-HDTV-Review.html

http://www.avforums.com/reviews/Sony-KDL-32W5500-LCD-HDTV-Review.html

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/09/15/Samsung-LE32B550-32in-LCD-TV/p1
 

Piterr75

New member
Sony KDL 40W5500

Witam
Mam gorącą prośbę. Kupiłem wczoraj w Euro Agd 40W5500 za 3190zł. Potrzebuję do niego kabla HDMI długość 2m lub 3 metry. Nie znam się na tym kompletnie. Telewizor będzie podłączony do Cyfry+ HD (dekoder z twardym dyskiem).
Podajcie coś z allegro, stamtąd chętnie bym coś kupił.
Proszę doradźcie jakiś kabelek, żeby był dobry a nie kosmicznie drogi!
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
logmein napisał:
No wlasnie, czy istnieje Waszym zdaniem mozliwosc podlaczenia adaptera wifi lub routera wifi do tego tv by zaoszczedzic sobie kolejnego kabla rj45?

Czy ten tv poprzez zlacze usb z filmikow odtwarza tylko .mpg? Z tego co testowalem avi nie pojdzie....jest na to jakis sposob (wylaczajac konwertowanie plikow)?

pzdr

Niestety nie, pozostaje się z tym pogodzić, ewentualnie właśnie konwertowanie, jeżeli zależy Ci na divxach to warto zainteresować się DLNA + PS3 media server opcja ciekawa i wtedy nie trzeba nic robić z plikami. A koszt całej operacji niewielki bo potrzeba tylko kabel ethernet.
 

pkomp

New member
Podobno jakis adapter sony jest....ale podobno i pewnie cena tez kosmos więc mozna to olać - tym bardziej że wystawałby z boku tv....tu sony troszkę dało ciała że wiele złączy jest z boku ale w sumie kit z tym - nic od frontu nie widać na szczęście.
ps3 mediaserver - włąśnie jak to śmiga?jakoś nie mogę się zebrac by podłączyć ten kabel ethernet ale chyba warto - wybieram sobie wtedy filmy pilotem z tv?

Co do wyboru tv - philipsa olewam i tak choć kilka rzeczy wpadło mi w oko - ale ta firma zawsze robiła buble więc ciężko się przekonać....No i nie bwaiłbym się w 32 cale chyba że do komputera jako monitor(24 ledwo mi wystarcza hehe)...tym bardziej że niewiele dopłacając ma się większy a 40 cali to minimum(2 metry od tv)
Samsung tez mi się podobał choć sony ma ładniejszy obraz...tyle że samsung świetnie nadrabia funkcjami - no ale 2 kotra 5 lat gwarancji zrobiło swoje...sprzedam soniacza za 4 lata i to jeszcze na gwarancji heheheheh.Ciężki wybór kolego oj ciężki - bo te odtwarzanie mkv z pena to jednak genialna sprawa no oczywiście o ile ktoś nie namieszał z kodekami jak to było przy popularyzacji xvida i innych - wtedy tylko żonglerka kodekami pozostawała....
 

Fantazyoosh

New member
Czy jakaś dobra dusza mogłaby powiedzieć, jakiego koloru jest listwa w W5740? Fotki baaardzo mile widziane.

Na żywo widziałem tylko W5500 (lusterko) i W5710 (mocno cieniowana, lusterko tylko na krawędzi). Jak jest z W5740?

Aha, słyszałem, że modele W5720 i W5740 posiadają pilota od serii Z, ale bez przycisku Scene. Czy tę funkcję da się jakoś zmienić, np. wchodząc w menu TV? Rozumiem, ze służy ona do zmiany trybu wyświetlania obrazu? Dla mnie to istotne, bo pewnie będę korzystał z trybu Game.
 

April

New member
Witam, proszę o potwierdzenie czy na pewno w 5720 jest podświetlany pilot;
wiem, że 5740 ma a o 5720 różnie piszą, dzięki za info.
 

Ares78

New member
pkomp napisał:
Podobno jakis adapter sony jest....ale podobno i pewnie cena tez kosmos więc mozna to olać - tym bardziej że wystawałby z boku tv....tu sony troszkę dało ciała że wiele złączy jest z boku ale w sumie kit z tym - nic od frontu nie widać na szczęście.
ps3 mediaserver - włąśnie jak to śmiga?jakoś nie mogę się zebrac by podłączyć ten kabel ethernet ale chyba warto - wybieram sobie wtedy filmy pilotem z tv?

Szczerze nie czytałem o takim adapterze i nawet nie wiem czy jest dostępny na polskim rynku, z drugiej strony Wifi może nie wyrabiać z przepustowością przy filmach HD. Co do PS3 media server to najlepsza opcja jeśli chcesz korzystać z divx, nie ma tutaj problemu, a obsługa jest banalna. Co równie fajne z komputera który udostępnia film można normalnie korzystać :)
 

gmario

New member
Chmurki

Witam
chciałem się tylko pochwalić czymś takim, na tym forum raczej nie wiele znalazłem wypowiedzi na temat cloudingu w modelu W5500 ale jak widać jednak się zdarza - pech.:confused:

Wcześniej miałem W4000 lekkie podświetlenie w rogach było ale nie takie coś.

sorry za słabą jakość zdjęć

ps podświetlanie jest na 5 ustawione
 

Attachments

  • IMG_9008n.jpg
    IMG_9008n.jpg
    135,4 KB · Wyś: 127
  • IMG_9013n.jpg
    IMG_9013n.jpg
    371,1 KB · Wyś: 108
Ostatnia edycja:
Do góry