Sony 32/37/40/46/52 W5500

oceanicon

New member
Witam,

Mam w domu aktualnie UPC z czarnym dekoderem UPC Mediabox (nagrywarka cyfrowa i HD), jak telewizory serii W5500 radza sobie w zestawie z telewizja cyfrowa UPC? Nie ma zadnych problemow przy tym duecie?

Pozdrawiam
 

colin23

New member
W5500 z UPC radzi sobie bardzo bardzo dobrze. Nie móiwę tu nawet o sygnale cyfrowym poprzez HDMI ale nawet na analogu. Także polecam.
 

Alcatraz

New member
Czy ktoś z Was wie jaki typ matrycy Sony stosuje w telewizorach serii W5500? Jak wyglądają kąty boczne i pionowe itd.

Nigdzie nie mogę namierzyć tego tv z dobrym sygnałem a chciałbym sprawdzić jedną rzecz. Mianowicie jak wygląda na tym tv jedna z największych moim zdaniem wad telewizorów lcd czyli charakterystyczne rozmazywanie obrazu. Mam tu na myśli szczególnie poziome ruchy kamery na zbliżeniach lub przy relacjach sportowych - patrz nieruchoma kamera i śmigające przed nią rozmazane bolidy F1. Czy ten efekt bardziej eliminuje dobra matryca czy układ 100Hz (lub 200)?
 

tomek123

New member
Alcatraz napisał:
Czy ktoś z Was wie jaki typ matrycy Sony stosuje w telewizorach serii W5500? Jak wyglądają kąty boczne i pionowe itd.

Nigdzie nie mogę namierzyć tego tv z dobrym sygnałem a chciałbym sprawdzić jedną rzecz. Mianowicie jak wygląda na tym tv jedna z największych moim zdaniem wad telewizorów lcd czyli charakterystyczne rozmazywanie obrazu. Mam tu na myśli szczególnie poziome ruchy kamery na zbliżeniach lub przy relacjach sportowych - patrz nieruchoma kamera i śmigające przed nią rozmazane bolidy F1. Czy ten efekt bardziej eliminuje dobra matryca czy układ 100Hz (lub 200)?

Na moim 40w5500 F1 wyglada elegancko , Piłka nożna również elegancko ( brak biegających punktów za piłką oraz latającej komety ;p ) wszystko jest bardzo ładne , aż przyjemnie oglądać. Dodam że tak dobry efekt mam na sygnale SD z cyfrowego polsatu.
 

Sych

New member
Alcatraz napisał:
Jak wyglądają kąty boczne i pionowe itd.

W w5500 kąt są lepsze niż w w4500 na które nie narzekam.

Alcatraz napisał:
Czy ten efekt bardziej eliminuje dobra matryca czy układ 100Hz (lub 200)?

Bardzo dużo zależy od sygnału jaki jest dostarczany do tv. Kolejna sprawa to są "Hz" i elektronika zastosowana w tv. Dlatego do oglądania sportu lepiej kupić lcd z min 100Hz i dobrą platformą satelitarną hd.
 

Alcatraz

New member
Porównuję to sobie do monitora komputerowego 24 cale na matrycy TN. Sygnał z kablówki cyfrowej (także HD), tuner podłaczony przez hdmi. Wszystko jest naprawdę świetnie tylko albo ze względu na matrycę albo na brak 100Hz w monitorze (bo tam ta technologia w ogóle nie występuje) obserwuję efekt rozmycia. Bramkarz kopie piłkę od bramki, kamera przesuwa się w poprzek boiska i... wtedy właśnie całość się rozmywa. Podobnie jest z bolidami i F1 lub np. ze zbliżeniem na twarz. Człowiek ruszy głową w lewo i prawo i wtedy występuje taki efekt jakbym nie mógł złapać ostrości. O to własnie pytałem w kontekście telewizora 32W5500.

Czy ktoś zna jakieś szczegóły na temat matryc w serii W5500? Co to jest MVA, IPS?

I jeszcze raz zapytam... Czy jest szansa, że ten telewizor zastąpi mój tuner od cyfrowej telewizji kablowej? Czy posiada on gniazdo na kartę? No i czy poradzi sobie z kartą, która koduje w systemie Conax.

Pozdrawiam
 

Alcatraz

New member
jeśli chodzi o drugą częśc mojego postu, to może powinienem inaczej zadać pytanie. Chodziło mi o to, czy ktoś z Was próbował już włożyć zwykłą kartę (od cyfrowego tunera telewizji kablowej) do modułu CAM i to wszystko razem do gniazda w TV? Jeśli tak, to jaki moduł CAM posiadacie do swoich kart oraz jaki był skutek całej operacji.

Druga sprawa to... co to jest? Sony KDL-32W5710? Widziałem coś takiego w Euro RTV AGD nieco taniej niż 32W5500 ale nie mogę doszukać się różnicy w parametrach.
 

ARobert

New member
Alcatraz W5500 i W5710 to te same telewizory tylko różnią się listwą ozdobną nad głośnikami. Technicznie to jest dokładnie to samo (posiadam 32W5710 kupiony w EURO). Jeżeli chodzi o przygotowanie do odbioru TV cyfrowej i HD to wszystko w tym telewizorze jest łącznie ze slotem na moduł CI na kartę... kwestia tylko co operator kablowy udostępnia.. być może i tak dekoder będzie wymagany. Jeżeli chodzi o rodzaj matrycy to nie sądzę by była to matryca MVA czy PVA bardziej chyba klasyka TN. Kąty moim zdaniem w tamtych matrycach są zdecydowanie lepsze. Jeżeli chodzi o smużenie o którym piszesz to w stosunku do monitora o którym piszesz obraz w 5500/5710 jest płynny i zjawisko smużenia jest naprawdę minimalne i nie przeszkadza.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Alcatraz napisał:
jeśli chodzi o drugą częśc mojego postu, to może powinienem inaczej zadać pytanie. Chodziło mi o to, czy ktoś z Was próbował już włożyć zwykłą kartę (od cyfrowego tunera telewizji kablowej) do modułu CAM i to wszystko razem do gniazda w TV? Jeśli tak, to jaki moduł CAM posiadacie do swoich kart oraz jaki był skutek całej operacji

Może ten link ci pomoże w twoim pytaniu http://**********.com/index.php?showtopic=17508
Pamiętaj tylko o tym że twoja kablówka nie może parować kart,a jeżeli nie rozumiesz tematu parowania kart to ten link ci da odpowiedż http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=10&t=8808
Ale z tego co słyszałem w telewizorach Sony niezbyt dobrze działa EPG i tuner DVB-C w telewizorze nie jest w pełni zapewnić tak dobrej jakości obrazu i innych bajerów jak dobry dekoder,ale zaznaczam że tak słyszałem od osób które przeszły z odbioru z dekodera na DVB-C w telewizorze.
 

jacorro

New member
Podobnie sytuacja ma się u mnie. Wybrałem moduł CAM i jakość programów cyfrowych mnie nie powala, powiedziałbym więcej, że nie widać znacznej różnicy między analogiem a cyfrówką. Programy HD (7), to juz inna bajka, ale przy 100 kanałach chciałoby się mieć dobrą jakość w choć 90%, a nie 7%(tyle co kanałów HD)!
Z EPG też jest problem, bo w opisach nie ma polskich znaków.
Czy jeszcze ktoś z Was spotkał się z tym, że telewizor lepiej odbiera cyfrowe kanały przy użyciu dekodera niż modułu CAM?
 
T

tomczax

Guest
Mam takie pytanko do użytkowników w5500. Czy nie ma zjawiska cloudingu i jak to jest z input lagiem, występuje? Albo jakieś smużenia? artefakty?
 

SDman

Banned
Nareszcie widziałem w akcji (w domu u znajomych) Sony 40W5500 i jestem zaskoczony na + . Sygnał cyfrowy SD i taki mnie właśnie
interesuje, Bardzo dobry upscaling , poziom czerni , kąty. Brawa dla Sonego mimo cięć na modelu jest lepiej niż w poprzedniku !
Tak a teraz właściwe pytanie bo ochotę mam oczywiście na model 40Z5500 , czy bez najmniejszych obaw będzie tak dobry jak seria W ?
Chodzi mi o upscaling sygnału cyfrowego SD , DVD itp. , Ogromna prośba o stanowisko do osób, które może porównywały oba TV.
 

Ares78

New member
Odpowiedziałem w drugim temacie, ale powtórzę, przemyśl poważnie czy na pewno potrzebujesz Ztki jeśli podstawowym priorytetem jest jednak sygnał SD, między dwoma modelami jest różnica na korzyść wyższego, ale nie ma jakiejś przepaści i warto zastanowić się czy nie lepiej zaoszczędzić i dokupić odtwarzacz blu ray, konsolę ewentualnie więcej cali dla w5500 jeśli warunki mieszkaniowe pozwalają.
 

SDman

Banned
Uważam, że na bdb. jakości sygnale SD wszystkie różnice będą jak najbardziej widoczne ! Zastanawiam się oczywiście czy Ztka nie zagra lepiej właśnie w sygnale SD i mam na myśli oczywiście ostrość której nowoczesnym FHD TV brakuje na tym sygnale . Mój Merc wśród TV LCD (4 latek) jest mistrzem ostrzenia i upscalingu SD. Szkoda, że ma tylko 32" jakby miał choć 37" pewnie by grał jeszcze jakieś 4-6 lat aż wszystko w eterze bądź kablu będzie w HD :) . Do tego dodam, że uwielbiam tzw. Teatr i jakość 2 planu (PixelPlus) i właśnie czy Z z 200Hz najbardziej się do tego nie zbliży, ba pokona!
 

linkowanie135

New member
witam, przymierzam sie do zaklupu 40W5500, wie ktoś moze jak tu wygląda sytuacja z podłączeniem komputera, czy telewizor moze zastąpic monitor i czy filmy hd puszczone w kompie przesłane kablem DVI-HDMI mają naprawde jakośc hull hd??
 
Do góry