Sony 32/37/40/46/52 W5500

Alcatraz

New member
Witaj

Telewizor nie zastąpi monitora komputerowego. Przynajmniej nie w pełni. Kiedyś też zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem. Na pewno bez problemu sprawdzi się przy oglądaniu filmów z kompa. Gorzej już przy necie i edycji tekstów. Przekątna jest po prostu zbyt duża (nikt przy pracy z kompem nie siedzi 3 m od monitora) za duży jest też pixel (w porównaniu z monitorami komputerowymi). Będzie męczył się wzrok ale... na siłę wszystko można. Filmy FULL HD odtwarzane z komputera przewodem DVI-HDMI lub HDMI-HDMI oczywiście będą FULL HD na telewizorze. Inna sprawą jest wydajność samego kompa oraz jakość i możliwości playera, którym będziesz odtwarzał filmy. Te dwie rzeczy mogą spowodować, że mimo oglądania filmu FULL HD jego jakość na TV będzie gorsza niż w przypadku oglądania go np. z odtwarzacza blue ray podpiętego pod ten sam telewizor (zamiast komputera).
 

R.E.D.

New member
Alcatraz napisał:
Telewizor nie zastąpi monitora komputerowego. Przynajmniej nie w pełni.
po przeczytaniu tego tematu: hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26650
nie moge sie zgodzic z powyzszym zdaniem - mysle, ze w rozmiarze 32 cali spokojnie mozna uzywac tv jako monitora na codzien. sam sie przymierzam do zakupu i wlasnie sie zastanawiam czy warto doplacac do serii w wzgledem v skoro przy podpieciu jako monitor i tak bedzie dzialal w trybie 60 hz :???:
 

Alcatraz

New member
Oczywiście masz prawo się nie zgodzić. Nie podałes niestety ani jednego konkretnego argumentu. Napisałem tylko o tym co już udało mi się ustalić i co wiem z doświadczenia. Telewizor nie jest projektowany z myślą o pracy z komputerem jako monitor. Nie należy mylić grania na telewizorze z pracą na komputerze. Do grania oczywiście może być, podobnie jak do oglądania filmów - za wyjątkiem (jak pisałem) przypadków słabego sprzętu i/lub kiepskiego playera. Jednak w przypadku PRACY na komputerze telewizor się nie sprawdza. Rozmiar 32 cali wymusza stosowanie dużo większego pixela co zaowocuje bólem głowy przy pisaniu w wordzie lub oglądaniu internetu. Zresztą kiepsko surfuje się po necie siedząc 3 metry od monitora - chyba, że usiądziesz tak jak przy normalnym monitorze czyli około 70 cm. Wtedy radzę zbierać na okulistę:) Jak dla mnie komfort zerowy z takiej odległości. Tylko oglądanie dużych, wkurzających pixeli i kręcenie głową, żeby "okiełznać" całą powierznię ekranu. Sprawdzałem. Mój 24 monitor jest jak dla mnie górną granicą jeśli chodzi o przekątną przy normalnej pracy z kompem.
sam sie przymierzam do zakupu i wlasnie sie zastanawiam czy warto doplacac do serii w wzgledem v skoro przy podpieciu jako monitor i tak bedzie dzialal w trybie 60 hz :???:
Tutaj niestety trochę pomieszałeś pojęcia. 100Hz w telewizorze jest to zupełnie inna funkcjonalnośc niż 60Hz w trybie monitora. Najprościej mówiąc obie te rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego i służą innym celom. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
32 cale jako monitor, można, ale komfort pracy na pewno nie będzie wysoki, raz duże piksele utrudniają chociażby pisanie tekstów, prezentacji i ciekawe jaka odległość od ekranu wchodziłaby wtedy w grę dla mnie optymalnie jest do 20 cali. Osobiście nie widzę takiego rozwiązania, ale kto co lubi.
 

R.E.D.

New member
wiem, ze 100hz w tv to cos innego, ale duzo osob twierdzi, ze widzi roznice przy ogladaniu tv. dlatego nie potrafie okreslic czy bedzie to mialo jakas roznice w moim przypadku, skoro w 90% bylby uzywany jako monitor ;)

mialem podobne zdanie na temat tv jako monitora, ale link podany wyzej sklonil mnie do zmiany zdania. siedzenie oczywiscie max 1m - mysle, ze podobnie jak w przypadku tego samsunga. czytajac instrukcje obslugi widze, ze sony rowniez umozliwia wyswietlanie obrazu pixel w pixel, ale czy podobnie do samsunga z ww recenzji wylacza w tym trybie wszelkie wodotryski/poprawiacze obrazu?
 

ravaillez

New member
Nie miałem możliwości sprawdzenia czy wyłącza się automatycznie, ale na pewno można to zrobić w ustawieniach także jak ma pracować jako monitor to tylko jednorazowa robota i nie zajmująca dużo czasu. Daj znać czy z odległości 1m da się korzystać w takim charakterze z 32 cali, bo chyba mi by zajęło pół godziny znalezienie czegokolwiek :)
 

linkowanie135

New member
dziękuej za Wasze odpowiedzi, chodziło mi głownie o oglądanie filmów full hd oraz w mniejszym stopniu o granie w gry, o pracy na kompie przy np. edytorze tekstu wogule nie myslałem. dzięki za info odnoścnie kabla dvi-hdmi( ze przez niego przejdzie segnał full hd) to mnie bradzo ciekawiło. a czy do takiego podłaczeniua wystarczy sam kabel?? nie bede potrzebował jescze jakis programów na kompie czy jakis specjalnych ustawien , mam na mysli czy nie bede miał kłopotów z dostosowaniem rozdzielczości. a sprzę t mam dobry: procersor quad q9300 i grafika geforce 9800gtx chyba uciągną filmy hd. co miałes na mysli mówiac dobre playery do odtwarzania filmów full hd , mozez podać konkretne nazwy??pozdro
 

Alcatraz

New member
Przy połączeniu przewodem DVI-HDMI można oglądać obraz (czyli np. filmy) w rozdzielczości 1080i (czyli Full HD) oraz niższych. Jednak przy takim połączeniu nie jest przesyłany dźwięk. Musisz go dostarczyć osobnym przewodem do telewizora lub innego wzmacniacza. Po takim podłaczeniu ustawiasz sobie rozdzielczość pulpitu (w komputerze) na 1920x1080 / 16mln kolorów czyli 32 bity (i najlepiej nie więcej niż 60Hz). To pozwoli na uzyskanie najlepszej możliwej jakości obrazu. Twój sprzęt spokojnie wystarczy do HD. Do odtwarzania Full HD jest wiele programów, które dają dobre efekty. Jako przykład można podać PowerDVD 9 lub Nero ShowTime. Tutaj sporo zależy od indywidualnych upodobań oraz ustawień samego programu. Na pewno dasz radę dobrać coś dla siebie. Pozdrawiam
 

linkowanie135

New member
pewnie moja odpowiedz Was rozsmieszy ale jestem totalnym noobem jesli chodzi o te sprawy. otóz gdy wlączam właściwości pulpitu maksymalna rozdzielczośc to 1440 na 900. co w tedy, czy sa jakies specjalne programy?? do dzwięku mam kino domowe ze wzmacniaczem harman kardon avr255 nie moge podawać linków wiec prosze jesli kogos to interesuje niech wpisze w google avr 255 back i obejrzy jego tył i nagromadzenie tych wejsć. jakie połączenie dzwieku komputera z tym wzmacniaczem byscie mi polecili, mam zintegrowaną karte dzwiękową 6 kanałową, prosze o jakies porady pozdrawiam
 

Ares78

New member
Szkoda, że nie ma możliwości podłączenia hdmi- hdmi wtedy jet chyba najłatwiej jak tylko może być. Jeśli chodzi o możliwości samego sprzętu to jak najbardziej wystarczy (większość np, dedykowanych kart graficznych do laptopów daje spokojnie radę).
 
Ostatnia edycja:

linkowanie135

New member
dzięki ares za pomoc, ale czy ktoś mógłby odpowiedzieć na reszte moich pytań z poprzedniego postu, bede wdzięcznyi dodaje jeszcze jedno zapytanie: co jest lepsze kabel DVI-HDMI czy moze przejsciówka od kompa z DVI na HDMI a następnie kabel KDMI-HDMI, czy moze to nie ma zanczenia. dodam ze bede potrzebował kabla ok 10 metrów długości!!!!
 

Alcatraz

New member
Witam

Przejściówke sobie odpuść. Niczego to nie zmieni. Jedyna sensowna zmiana to karta graficzna z wyjściem HDMI. Przewód im krótszy tym lepszy, stara zasada;) Rozdzielczość 1440x900 może wynikać z aktualnie podłączonego monitora. Po prostu karta wykrywa maksymalną jego rozdzielczość i taką pokazuje. Jeśli chodzi o podłączenie do Harmana to najwygodniej znowu byłoby przez HDMI ale jeśli takie rozwiązanie odpada to możesz podłączyć np. pod cyfrowe wejście koncentryczne/optyczne (w zależności co wychodzi z Twojej karty dźwiękowej w komputerze. Możesz także podłączyć sygnał do wejść analogowych. Nie wiem czy w przypadku połączenia z komputerem zależy Tobie na dźwięku 5.1, jesli nie możesz podłączyć do wejść analogowych tylko sygnał stereo.
 

kkasperc

New member
Witajcie,
od 2 dni jest posiadaczem 40W5500 i mam pytanie o Motionflow 100Hz.
Ja nie widzę różnicy kiedy jest włączone czy wyłączone.
Źródło sygnału:
1. TV kablówka analog - mecz piłki nożnej czy siatkówki
2. kamera HV20 nagrany mecz siatkówki, rodzinne scenki

W jaki sposób mogę sprawdzić czy motionflow u mnie działa, czy jest dostępny jakiś klip, który wyświetlony na tym TV pokaże różnice przy włączonym i wyłączonym motionfolw?
 

kkasperc

New member
Dzięki, szukam, ale mam trudności w znalezieniu, jak ktoś ma pod ręka linki to proszę o podzielenie się.
Dzięki
 
Ostatnia edycja:

mateuszgreloch

New member
Wczoraj kupiłem KDL-40W5500, pożyczyłem PS3 od kumpla, włączyłem kilka gierek [Uncharted, GT5 Prologue [1080p sic!]no i kilka nowszych - resident 5, infamous itd. Jeżeli chodzi o uncharted to jest to już wiekowa gierka ale wygląda przyzwoicie :) GT5:p to już poezja, a pełna 5 ma wycisnąć jeszcze więcej, już się zastanawiam jak to będzie wyglądało. Res grafiką nieźle pieści oczy, ale gameplay to już nie to samo ;/ Infamous miałem przyjemność podziwiać tylko przez godzinkę więc nie mogę za dużo powiedzieć, ale wydaje mi się że grafika też należy do tych z lepszych.

Jeżeli chodzi o filmy w mkv to 720p wygląda OBŁĘDNIE, a w 1080p jeszcze nie miałem okazji zobaczyć [co zmieni się jutro :D].

Pozdrawiam i gorąco zachęcam do zakupu!
 

casanova07

New member
jaki format filmów obsługuje W5500

wie ktoś lub ma gotową ściąge jakie filmiki (tzn w jakim formacie muszą być) z usb wykrywa Soniak? (ew. też mile widziany formaty obsługiwane muzyki i zdjęć.
Pozdrawiam
 

scOOtt

New member
Bez reklam
Przepraszam z góry jeśli pytanie się powtarza - przeleciałem te trzydzieści parę podstron ale nie znalazłem odpowiedzi.
Czy ktoś z użytkowników serii W5500 (32") może się wypowiedzieć jak ten TV świeci przy sygnale stadnartowym z kablówki UPC.
Jedyne co widziałem na własne oczy to w Saturnie obraz HD i obraz z anteny szerokopasmowej - ale nie ma co się tym sugerować gdyż sygnał jest dzielony na wiele TV i nie odzwierciedla rzeczywistych możliwości TV.
Przyznam się jednak szczerze, że z anteny szerokopasmowej kanał TV4 (nadawał wtedy mecz siatkówki) obraz nie wyglądał za ciekawie. W momencie zagrywki nie było co prawda żadnych smużeń itp ale piłki nie dało się zobaczyć.
Proszę zatem o szczerą wypowiedź użytkowników tego TV, którzy mają go podpiętego do zwykłej kablówki.
 
Do góry