Sony 32/37/40/46/52 W5500

ortax360

New member
Złe wiesci model 46w5500 bedzie prawdopodobnie w sprzedazy pod koniec kwietnia . Natomiast 52w5500 ??? nik nic nie wie kiedy oficjalnie bedzie .

Decyzja zapadła zam. własnie 52w4500:D . Nie mam siły więcej czekac .

Pozdrawiam .
 

PioSpec

New member
Nowa seria W5500 ma jedna bardzo ważną cechę, której brakowało mi w W4500, a mianowicie przeglądarkę plików wideo (DLNA).

Natywnie odtwarza kontent AVCHD, nagrany np: kamerkami Sony HD.
Nie potrzeba już osobnego Media Center ani odtwarzacza BluRay. Wystarczy jakiś mały NAS lub PC'et z udostepnionym katalogiem plików.

W modelu W4500 można jedynie przeglądać zdjęcia i mp3 :(
 

Ares78

New member
PioSpec napisał:
W modelu W4500 można jedynie przeglądać zdjęcia i mp3 :(
Też mocno nad tym boleje, bo rozszerzenie możliwości o obsługę plików wideo rozwija znacząco użyteczność tej opcji. Tak samo spodobała mi się zwiększona liczba wejść hdmi do 4, zdarzało się czasem, że trzy były dla mnie za mało i trzeba było trochę kombinować. Jeśli chodzi o cenę to fakt spora, tylko teraz pytanie ile będzie kosztować w4500 z nowych dostaw.

Ortax360- fakt cena w UK bardzo atrakcyjna, ale weź po uwagę słabość złotówki, a po drugie popyt na wyspach jednak jest dużo wyższy więc mogą pozwolić sobie na mniejsze marże...
 

ernet

Active member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Złe wiesci model 46w5500 bedzie prawdopodobnie w sprzedazy pod koniec kwietnia . Natomiast 52w5500 ??? nik nic nie wie kiedy oficjalnie bedzie .

Decyzja zapadła zam. własnie 52w4500:D . Nie mam siły więcej czekac .

Pozdrawiam .

Męska decyzja ! :D
 

ernet

Active member
Bez reklam
PioSpec napisał:
Nowa seria W5500 ma jedna bardzo ważną cechę, której brakowało mi w W4500, a mianowicie przeglądarkę plików wideo (DLNA).

Natywnie odtwarza kontent AVCHD, nagrany np: kamerkami Sony HD.
Nie potrzeba już osobnego Media Center ani odtwarzacza BluRay. Wystarczy jakiś mały NAS lub PC'et z udostepnionym katalogiem plików.

W modelu W4500 można jedynie przeglądać zdjęcia i mp3 :(

Na stronie Sony jest napisane " Funkcja USB Media Player: łatwe wyświetlanie zdjęć i filmów oraz odtwarzanie muzyki na dużym ekranie" czy to znaczy,że można odtwarzać z pendriva filmy ( jakie formaty ? ) poprzez wbudowane w TV gniazdo USB ? To moglaby być dla mnie JEDYNA karta przetargowa, aby zmienić model TV.
 

ernet

Active member
Bez reklam
ortax360 napisał:

PS. Ortax - cena w UK jest wręcz przebojowa. Jeśli można wiedzieć, to dlaczego nie zamawiasz.Przecież z przesyłką nie byłoby żadnego problemu.
Sorry, już doczytałem:
"Sony Bravia W Series 46" 46W5500 HD 1080p Freeview Widescreen LCD TV
£949.99 Free Delivery
Pre-order. | Due for release on 30/04/2009 "
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Ramzes765 napisał:
Cena ciagle rosnie ;)

£1299.99 Free Delivery

Pre-order. | Due for release on 30/04/2009

Jak dali " Free Delivery" to pewnie będzie cały czas rosła. Kilka osób jak Ortax360, którzy zamówią z GB, i już cena parę funa wyżej;)
 

ernet

Active member
Bez reklam
Podbijam pytanie, bo myslę,że jest dość istotne...

ernet napisał:
Na stronie Sony jest napisane " Funkcja USB Media Player: łatwe wyświetlanie zdjęć i filmów oraz odtwarzanie muzyki na dużym ekranie" czy to znaczy,że można odtwarzać z pendriva filmy ( jakie formaty ? ) poprzez wbudowane w TV gniazdo USB ? To moglaby być dla mnie JEDYNA karta przetargowa, aby zmienić model TV.
 

ortax360

New member
Witam .

VIDEO - 46W5500 : http://www.sony.co.uk/product/t46-w-series/kdl-46w5500/tab/overview/type/video

Instrukcja po Polsku do W5500 - http://support.sony-europe.com/manuals/manuals.aspx?site=odw_en_GB#m=KDL-46W4500



Wczoraj widziałem i pobawiłem sie modelem 37v5500 to własciwie w5500 bez układu 100hz .

Wyglad - nie robi dobrego wrazenia . I to lustro po ekranem lcd zamiast srebrnego paska ,ale wyglad to rzecz indywidualna .

W modelu V5500 - Widac brak układu 100hz , był clouding . Pomino jasnego pomieszczenia czern była niebieskawa .

Całe menu jest takie jak w seri. X4500 . Jest balans bieli itd .

Listaw głosnikowa jest z plastiku . ( w w4000/w4500 jest z aluminium ) .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

p.stasiak

New member
Z tym, że Ortax należy pamiętać ze to model 37 calowy a z tego co się orientuje tam są (czy też były, bo jak jes w nowych seriach nie wiem) używane inne matryce niż w modelach 40 i wyższych. Nie wiem czy masz możliwość potestowania sprzętu, ale prosze napisz jak trafisz na jakiś model 40 calowy.

Ps, a A jak zmieniało się podświetlenie po zmianie paramatrów? Generalnie jakie inne spostrzeżenia?
 

cyber78

Member
Bez reklam
p.stasiak napisał:
Z tym, że Ortax należy pamiętać ze to model 37 calowy a z tego co się orientuje tam są (czy też były, bo jak jes w nowych seriach nie wiem) używane inne matryce niż w modelach 40 i wyższych. Nie wiem czy masz możliwość potestowania sprzętu, ale prosze napisz jak trafisz na jakiś model 40 calowy.

Ps, a A jak zmieniało się podświetlenie po zmianie paramatrów? Generalnie jakie inne spostrzeżenia?

Z danych na stronie producenta wynika, że w nowej serii nie ma już takiej różnicy : wszystkie panele, nawet te 52'' są tylko 8 bitowe i wszystkie mają podświetlanie CCFL. Różnice są tylko w parametrze kontrastu dynamicznego - im większy panel tym większa wartość - i tutaj moje podejrzenie, że wynika to metody pomiaru i tego, że ten parametr to tylko chwyt marketingowy. Nie chce mi się wierzyć, że dla nowej serii produkują panele w innej technologii dla każdej wielkości, tym bardziej że wszystkie inne parametry mają być takie same.
 

ortax360

New member
Fotki W5500.
 

Attachments

  • sony1.jpg
    sony1.jpg
    137,1 KB · Wyś: 123
  • sony3.jpg
    sony3.jpg
    99 KB · Wyś: 133
  • sony4.jpg
    sony4.jpg
    117,5 KB · Wyś: 138
  • sony5.jpg
    sony5.jpg
    108,2 KB · Wyś: 86
  • sony8.jpg
    sony8.jpg
    119,5 KB · Wyś: 125

senior45

New member
Bardzo ladny.Chyba go wezme 40 cali.Pewnie i tak zadnej roznicy w obrazie nie bedzie miedzy nim a nawet zaryzykuje stwierdzenie ze miedzy flagowym produktem "Z" przy ogladaniu SD i HD oraz blue ray.Do tego wykozystuje telewizor.Ogladalem juz "W" "Z" "V" i wielkich roznic nie zauwazylem wiec szkoda przeplacac za podswietlany pilot albo subwoofer czy tez 200hz ktore i tak nie robia wielkiej roznicy.
 

starymada

New member
Ortax, a skad sa te fotki W5500, w Europie jest juz gdzies dostepny? Masz moze jakies informacje w jakich okolicach cenowych bedzie dostepny? Sprzedawcy w Sony Center mowia ze bedzie duzo drozszy od tego co maja (W4500) z uwagi na duzo nizszy kurs PLN, ale wydaje mi sie ze to taka zacheta by sprzedawac to co maja na stanie. Nie bardzo wierze ze w czasie 'kryzysu' beda w stanie znalezc popyt na duzo drozsze towary, bardziej logicznym byloby zejscie z marzy, albo po prostu oszczedzanie na kosztach (np. jak niektorzy sugerowali matrycy 8 wzgledem 10bit). Bede wdzieczny za Twoje przemyslenia.
 
Do góry