Smog atakuje PHILIPS 49PUS6561/12

husky111

New member
Cześć

niestety dopadła i mnie dolegliwość ze smogiem. Powiedzcie proszę czy jeśli tv jest już po gwarancji to nadal mogę reklamować z tytułu rękojmi? ewentualnie ile kosztuje czyszczenie takiej matrycy w niezależnym serwisie? / Jakie są koszty wymiany matrycy?
 

gothblack

New member
Ja miałem więcej szczęścia i zdążyłem 2 dni przed końcem gwarancji wyczyścić go. Chociaż po 2 tygodniowym rozbracie gdy go podłączyłem to okazało się, że obraz zje....ny jest. Mało zawału nie dostałem. Nie wiem co zwalili, ale wzięli go raz jeszcze i mimo skończonej gwarancji naprawili usterkę na własny koszt. Najlepsze jest to, że ja męczyłem się prawie 2 lata z tym obrazem bo nie chciało mi się go ze ściany zdejmować i dopiero jak zobaczyłem, że gwarancja się kończy to zabrałem się za niego. To takie pocieszenie, że może też się przyzwyczaisz :) Na poważnie pisząc to niestety będziesz musiał wybulić parę złotych na czyszczenie. Ja na szczęście przechodzę na 70 cali i już z nim nie będę się męczył, a na nieszczęście zostaję przy Philipsie, więc nie wiadomo co mnie czeka w przyszłości...
 

andrep

Member
Kolego v80trek możesz powiedzieć gdzie czyściłeś i jaki jest koszt? , jest jeden serwis do którego trzeba zgłosić-wysłać TV jak w przypadku gwarancji?
Pytam bo pomału dojrzewam do czyszczenia matrycy , niestety gwarancji już nie mam ani pudełka i może być kłopot z wysyłką...Może w KRK znajdę serwis autoryzowany ?
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu w „dobrym” sklepie , tv OK tylko teraz te plamy..., na razie żona nie zauważa ich ale jak zacznie trzeć szmatą to będę musiał poinformować że raczej dziurę zrobi niż doczyści
Pozdrawiam
 

andrep

Member
Dzięki , dodam jak wcześniej pisałem że jeśli chodzi o doradztwo i obsługę oraz cenę w Twoim sklepie to pełne zadowolenie.
Pozdrawiam
 

sacro

New member
Niestety spotkało to również i mnie :(
Telewizor już po gwarancji ma niecałe 3 lata, zatem pytanie jaki jest koszt orientacyjny czyszczenia oraz czy tylko model PUS6561 ma taka wadę? Jakbym chciał nowy kupić to wolałbym jakiś pewny, bez takich niespodzianek.
Foto w załączniku

PS. Mam starszego philka PFS7509, który stał kilka lat w tym samym pomieszczeniu i zero kurzu, teraz jest namiętnie używany (katowany) przez córkę i nadal zero kurzu.
 

Attachments

  • 93842749_215515689749569_5701034185917988864_n.jpg
    93842749_215515689749569_5701034185917988864_n.jpg
    305,6 KB · Wyś: 43

husky111

New member
U mnie wygląda to dramatycznie. 3 lata od zakupu, kupiony w MM. Nie mogę już na niego patrzeć
To jest kwestia czyszczenia czy czegoś jeszcze? ile to kosztowało w waszym przypadku?

 
Ostatnia edycja:

v80trek

New member
U mnie już kilka miesięcy po czyszczeniu i nie ma nowych śladów smug. Polecam to zrobić, bo jakość oglądania zdecydowanie wzrosła.

250 zł dałem.
 

sacro

New member
Mój tv również od jakiegoś czasu po zabiegu. Nadal ekran czysty. Cenowo jak pytałem to właśnie tak ok 300zl chcieli ale udało sie znaleźć w moim mieście serwis, który zrobił mi czyszczenie za 150zl +vat (184,50zl). Czas 2 dni robocze. Jestem bardzo zadowolony. ;)
 
Do góry