Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie, też bym nie ryzykował, ale przy takich stawkach znajdą się zdesperowani amatorzy.
To już nie jest parę stówek, a konkretne pieniądze.

Dodatkowo min.1500zł za spowodowanie kolizji, czyli wjedziemy komuś nieznacznie w zderzak, ktoś wzywa policję, z ustawy mandat dla sprawcy 1500zl (nie 500zł jak dotychczas) + tracimy zniżki z OC. Gdzie sama naprawa może wyjść np. 500-700zl ( w jakimś starym aucie)

Trzeba będzie wozić więcej kasy przy sobie i przy drobniejszych szkodach dogadywać się na miejscu. Generalnie kamera dziś w aucie to podstawa, ja już szukam na tył.

Przy tych stawkach i karach, dochodzi też kwestia zasadności zakupu mocniejszego auta, już na mieście nic co ma więcej jak 150km nie ma kompletnie sensu, a autostrada do czasu, jak na nie namierzy grupa "speed" i po prawku.

[Youtube]jU8DsVaqaJU[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taki z Ciebie kierowca ; )
Kamera to 70mai, chyba xiaomi.

Jaja będą z zawodowymi kierowcami, skończy się kozaczenie na drodze.
Perspektywa utraty prawka, a co za tym idzie utrzymania źródła dochodu, czy suma mandatów za pół wypłaty, skutecznie ochłodzi zapędy. To akurat mi się podoba, ale już 1500zl za kolizję, to skok na kasę i łatanie dziury budżetowej - czyt. utrzymywanie nierobów na socjalu.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kurna...

Dzisiaj pół dnia jeździłem po Trójmieście szukajac doslownie, jakiegokolwiek auta 7 osobowego dla zony - najlepiej suva...

Nie ma praktycznie ani jednej sztuki.
Jedyne co znalazłem to 1 kia sorento 2 latka w cenie nowego. Kicha z autami nieziemska.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Przy tych stawkach i karach, dochodzi też kwestia zasadności zakupu mocniejszego auta, już na mieście nic co ma więcej jak 150km nie ma kompletnie sensu, a autostrada do czasu, jak na nie namierzy grupa "speed" i po prawku.

A "u mnie, w krainie deszczowcow" chca 30km/h WSZEDZIE, w miescie zrobic, sa juz takie miejscowki, w ktorych ze wzgledu na zly traffic, to nawet funkcjonuje, bo przez wieksza czesc dnia i tak sie nie da szybciej jezdzic, ale takie ograniczenie predkosci w calej strefie miejskiej (milionowe miasto), za wyjatkiem drog dwujezdniowych, to juz nieodpowiedzialna przesada. Chyba czas na hulajnoge sie przesiasc, bo te niedorozwoje wszystko sa w stanie wprowadzic w imie naszego dobra.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Żonka pooglądała kilka filmików i nie wiem, czy już KIa Sportige 2022 nie przebiła Ravki i Tuarega na które była nastawiona :) i coraz bardziej mi się podoba, nawet chyba bardziej niż nowy Tuscon. Tuareg może wyjdzie jakiś nowy, jeszcze jest deko ponad półtora roku na zastanowienie się nad samochodem dla zony. Trzeba będzie się przejechać.

https://www.youtube.com/watch?v=F0Ht7wODa8E
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Żonka pooglądała kilka filmików i nie wiem, czy już KIa Sportige 2022 nie przebiła Ravki i Tuarega na które była nastawiona :) i coraz bardziej mi się podoba, nawet chyba bardziej niż nowy Tuscon. Tuareg może wyjdzie jakiś nowy, jeszcze jest deko ponad półtora roku na zastanowienie się nad samochodem dla zony. Trzeba będzie się przejechać.

https://www.youtube.com/watch?v=F0Ht7wODa8E

Ja właśnie kupuje KIA sorento, w sumie juz odebrałem.

Wk&$#@&wia mnie oprogramowanie KIA... Nie zapamiętuje profili, nie da się jeździć tylko na elektryku, nawet na postoju co 24 sekundy zapali spalinowy silnik na kilkanaście sekund. Takie drobne rzeczy a wpieniają.
No i reakcja auta na gaz.... tak powolnej reakcji to jeszcze nigdy nie miałem, gdzie elektryk to powinien od razu ruszyć.

No ale nic innego 7 osobowego nie ma dostępne. Zresztą KIA chyba ma najwięcej miejsca.

Corolle kupiłem za 115 i po dwóch latach i 2 katalizatorach sprzedałem za 100 xD
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tusconem jeździłem, wiadomo nie jest to merc, ale nie było problemu z przyśpieszaniem, z tego filmiku widać, że jeśli gościowi po mieście spalanie miał na poziomie 5 l to musiał śmigać na elektryku i to sporawo, skoro mieścił się poniżej 5 litrów. Muszę się przejechać i ocenić, ale jak troszkę fajniejsza pogoda będzie. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tusconem jeździłem, wiadomo nie jest to merc, ale nie było problemu z przyśpieszaniem, z tego filmiku widać, że jeśli gościowi po mieście spalanie miał na poziomie 5 l to musiał śmigać na elektryku i to sporawo, skoro mieścił się poniżej 5 litrów. Muszę się przejechać i ocenić, ale jak troszkę fajniejsza pogoda będzie. :)

Mam dokładnie ten sam silnik :)

Do pierwszych 50km spalanie jest na poziomie 1.6litra na 100km. Później, gdy nie masz juz prądu spalanie waha się około 8l.
Wiec zasada jest taka w tym aucie. Codziennie, na noc podłączasz do ładowania.

Mam garaż, mam fotowoltaike, więc codziennie ładuje go z gniazdka.

żona to spokojnie 1000 - 1500km przejedzie na jednym baku (40 litrach). :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam dokładnie ten sam silnik :)

Do pierwszych 50km spalanie jest na poziomie 1.6litra na 100km. Później, gdy nie masz juz prądu spalanie waha się około 8l.
Wiec zasada jest taka w tym aucie. Codziennie, na noc podłączasz do ładowania.

Mam garaż, mam fotowoltaike, więc codziennie ładuje go z gniazdka.

żona to spokojnie 1000 - 1500km przejedzie na jednym baku (40 litrach). :)

Lolo, ale to Ty masz "plagina", a w tym filmiku gościu miał na teście typowa hybrydę.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo, ale to Ty masz "plagina", a w tym filmiku gościu miał na teście typowa hybrydę.

Faktycznie. Na przewijaku oglądałem i gadał że silnik spalinowy 1.6. U mnie to samo. Jedynie elektryczny ma chyba ciut więcej koni. Bo zamiast sumarycznej 230km mam niby 265 (w rzeczywistości 100 koni zdechło) :)
 
Do góry