Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No podobno juz "ma powstac" centralna baza danych aut powypadkowych. Jezeli skorzystasz z OC czy AC to ta informacja bedzie w bazie.

Jak dla mnie sprzedaz uszkodzonego auta jako "nowe" jest narazeniem na utrate zycia nieswiadomego kupujacego i powinna za to grozic kara wiezienia.

Dawno już coś takiego powinno być... przestałby się złom sprzedawać. za liczniki się już wezmą ... czas i na ten krok... złom powinien trafiać tam gdzie jego miejsce, a nie na ulice.. i narażać innych uczestników ruchu..
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
No podobno juz "ma powstac" centralna baza danych aut powypadkowych. Jezeli skorzystasz z OC czy AC to ta informacja bedzie w bazie.

Jak dla mnie sprzedaz uszkodzonego auta jako "nowe" jest narazeniem na utrate zycia nieswiadomego kupujacego i powinna za to grozic kara wiezienia.

:blagam::blagam::blagam::blagam::D Serio?? Nie ma tego w Polsce??! Ty tak na serio?
W środku Europy, w kraju Unij nie ma takiej bazy danych??! Naprawdę?
Jestem w szoku. :x.
 

piotrekpila

New member
jestem zdania że szkoda całkowita powinna skutkować tym że auto idzie na złom. Części jak chce może sprzedać ale ma np 14 dni na przedstawienie do urzędu potwierdzenie przyjęcia auta na zlom
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
jestem zdania że szkoda całkowita powinna skutkować tym że auto idzie na złom. Części jak chce może sprzedać ale ma np 14 dni na przedstawienie do urzędu potwierdzenie przyjęcia auta na zlom


Z ta szkoda calkowita to tak nie do konca. Bo u roznych ubezpieczycieli w roznych ubezpieczeniach OC / AC co innego kryje sie pod pojeciem "szkoda calkowita".

Zreszta szkoda calkowita uwarunkowana jest od kosztow naprawy w stosunku do wartosci samochodu a nie od stopnia uszkodzenia. Jak ci w golfie jedynce ktos zbije dwie lampy to masz szkode calkowita :) A ty juz bys chcial zlomowac to auto.

Wiec powyzsza wypowiedz bylaby nie sprawiedliwa.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ale jesli auto nadaje sie wg ubezpieczyciela do kasacji, powino dostac kategorie D i juz dalej figurowac w dokumentach i w bazie danych jako salvage, a jak ktos sprobuje oszukiwac i sprzedac je jako normalny samochod, to kara i do ciupy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Obecnie każdy samochód wyjeżdżający z salonu musi być wyposażony w system ABS, kontrolę trakcji oraz czujniki ciśnienia powietrza w oponach. Jest to minimum, które muszą zapewnić producenci w celu uzyskania homologacji. Marzec 2018 roku przyniesie jednak dodatkowe, obowiązkowe układy zwiększające bezpieczeństwo. Producenci mieli sporo czasu na przystosowanie samochodów, gdyż odpowiednie akty prawne zostały podpisane pod koniec 2014 roku.

Mowa o systemie eCall, który ma za zadanie dostarczyć informacje o wypadku do służb. Jeśli będziemy uczestnikami takiego zdarzenia, auto skontaktuje się z ratownikami podając liczbę pasażerów, typ pojazdu, rodzaj paliwa w baku, czas wypadku oraz, co najważniejsze, dokładną lokalizację. Układ eCall, pomimo protestów, nie będzie mógł być wyłączony przez kierowcę, lecz nie ma on zbierać danych podczas normalnego toku użytkowania.



(materiały prasowe)
W kabinie znajdzie się też odpowiedni przycisk, który pozwoli na kontakt z numerem 112 w przypadku zauważenia niebezpiecznej sytuacji drogowej. Korzystanie z takiego połączenia ma być bezpłatne dla kierowców, a koszty rozmów wezmą na siebie operatorzy telefonii komórkowych. Dzięki temu, jak twierdzą eksperci, czas reakcji ratowników w terenie zabudowanym polepszy się o 50 proc., a w poza miastem nawet o 60 proc. To przekłada się na 2,5 tys. uratowanych użytkowników dróg, bowiem każda sekunda po wypadku ma znaczenie. System eCall korzysta z nawigacji satelitarnej zgodnej z europejskimi projektami Gallileo i EGNOS.


https://autokult.pl/30466,kolejny-o...-auto-bedzie-wiedzialo-o-tobie-naprawde-sporo

Co sadzicie o tym?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewny jesteś z tymi czujnikami ciśnienia opon? Jak piszesz, że każdy samochód wyjeżdżający z salonu - to takie auta jak np, Opel corsa, Ford fiesta itp. (mam na myśli ten segment aut) wyjeżdżające z salonów mają taką opcję w wersji podstawowej?

Tutaj jest coś napisane....

https://autokult.pl/30466,kolejny-o...-auto-bedzie-wiedzialo-o-tobie-naprawde-sporo

Tak wychodzi, że w każdym aucie teraz muszą te fikcje być na wyposażeniu auta, które opuszcza salon.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pewny jesteś z tymi czujnikami ciśnienia opon? Jak piszesz, że każdy samochód wyjeżdżający z salonu - to takie auta jak np, Opel corsa, Ford fiesta itp. (mam na myśli ten segment aut) wyjeżdżające z salonów mają taką opcję w wersji podstawowej?

To info z gazety ale chyba to prawda. Moj dziadek kupil niedawno mala toyote bodajze auris i w standardzie miala czujniki.

A system eCall juz w latach 2008 montowali amerykanie - ten system jest w lexie szefa (sprowadzony z usa). Biedny lexus, przedwczoraj zgubil olej na autostradzie kolo lodzi.... R.I.P.


Teraz tylko czekac jak w przyszlym roku wezma sie za systemy ograniczenia predkosci....
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
6c16507d5f884c5f8d7f6e474571a394.jpg

714b5573a6f3c6c9623c29e2daf899b1.jpg


Golf V R32. Prawie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A ja dzisiaj mialem okazje potestowac ...







Powiem tak.... czapka z glowy spada jak sie wcisnie gaz do dechy. :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
E...tam, kumpel kupił Tesle X.... ta dopiero robi wrażenie, zwłaszcza wsiadanie do tyłu ;)
A jeździ niczego sobie...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
E...tam, kumpel kupił Tesle X.... ta dopiero robi wrażenie, zwłaszcza wsiadanie do tyłu ;)
A jeździ niczego sobie...


Tez jechalem... w szczegolnosci najlepsze to ze drzwy otworzysz do gory a do srodka auta woda sie leje.... jaki kicz... :) Nie przewidzieli ze gdy deszcz pada na drzwi (spora powierzchnia) i podniesie sie je do gory to woda wleci do srodka samochodu pomiedzy siedzenia :) Lekko mrzalo ale pol szklanki wody wlecialo do srodka po otwarciu jednych drzwi xD
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Lolo. Nie marudz. To jest auto dla Kalifornijczykow.
A co do czapki spadajacej z glowy, to wiesz...balaklava nigdy nie spada. ;)
 
Ostatnia edycja:

castel

Member
Koledzy co ile km.wymieniacie olej silnikowy .
Ja mam Castrol Edge 5w/30 ,mechanik powiedział,że co 15 tys.,a w książce serwisowej mam wcześniejsze wymiany co 30 tyś.
Nie ogarniam tego
Samochód BMW X3.
 
Do góry