Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A jeździsz więcej rocznie niż 15 tyś ? Wg mnie to coś przy mało jakby olej był tylko na 15 tyś .. 20 tys to minimum jakie miałem oleje do tej pory...bez względu na markę auta.
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Opieram się na opinii serwisu ze stolicy, który robi silniki na wyścigi i chipuje silniki, że Castrol jest bardzo słabym olejem.
 

castel

Member
Od zawsze jeżdzę na Castrolu i taki sam był w X3 jak zakupiłem dlatego nie będę kombinował z wymianami.
Ja przejechałem 20tyś przez rok w takim razie jadę jutro wymienić.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo jak Ci załatwię coś takiego to robimy wymiankę na Twój ? :- ) oczywiście bez dopłaty :- )

W sensie ze chcesz dac mi taka audice na chodzie a w zamian mam ci dac moja bmw e38?

Zgoda.... kiedy wymiana?



Werf.
Jezuuuuu jake to brzydkie, muslalem ze to normalna audica beczkowata a to takie krotkie...

Ps. Hehe, Lolek chyba nie spodziewales sie ze ta audica kosztuje 100 000 - 150 000 euro co? XD
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Lolo 15-20 lat temu nie było takie najgorsze : ) ale za to ile ognia w nim było .

Przyczepka pierwsza klasa to Lolka ? ; )
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A co zly olej? Tez taki uzywam.

Poczytaj sobie fora motoryzacyjne, co sądzą ludzie o Castrolu:razz: Nawet mechanicy się wypowiadają, że to kiepski olej bo pozostawia w silniku szlam i depozyty spalania. Też bym go zmienił. Co do przebiegów rzędu 20-30 tys i olejów typu Long Life, to jest wymysł marketingowy i nie służy to silnikowi. Wiadomo, wczesniej padnie to kupimy drugie auto. Olej zmianiamy co 10-12 tys km, lub ewentualnie co 15 tys jak sporo jeździmy w trasie. Oliwa po pewnym czasie traci swoje właściwości. Jak by człowiek miał się opierać co piszą w instrukcji, to filtr powietrza powinienem wymieniać co 60 tys km. Podobnie czytałem o oleju w skrzyni manualnej, że to też bzdura jak producent napisał żę nie podlega wymianie. Producent przewiduje że autem się pojeździ 10 lat i dalej ma gdzieś co się dzieje z autem, więc co 100 tys też powinniśmy go wymienić, a mało kto to robi. Przyznam się że też nigdy nie wymieniałem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie mozliwe aby co 10 000km olej byl do wymiany. Co z ciezarowkami? Co tydzien musialyby jezdzic na serwis. A jakos tam olej wytrzymuje kilkadziesiat km czy nawet 100tys.
Bylem teraz w salonie audi na wymiane oleju to ustawili mi przeglad za 30 000km
 
Do góry