Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To teraz Cruze kombi, a nie Kia? Ładnie skaczesz, od CLS'a do "szewiego" ; )
To jakby się rozglądać za Naimem, a skończyć na Samsungu.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
@Syneq.
Bo to kraj pier(/#@$$/ych leperchaunow, ktore tylko patrza zeby Cie zerznac, przy kazdej okazji.
Powiedzmy ze natchniety powiewem lata (27st wczoraj, 25 wieczorem i 20 w nocy), zapragnales zanabyc za miedza, 9 letniego Boxtera 3.4s, z niedzielnym przebiegiem, w tutejszej cenie rozjechanego Focusa. Pomijajac bandycki motortax, sprobuj znalezc stawke VRT, albo nawet jesli wystarczy Ci miesiac zabawy i nie zamierzasz placic VRT, sprobuj go ubezpieczyc... Ktos powinien ten kraj zaorac i zasiac na nowo.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyczyszczona :)

Lolo, tak, sorki. Myślałem, że teraz w Chevroleta celujesz, a to się nijak ma do CLSa, a to Pakolo faktycznie pisał.
Tak to jest jak się pisze z tel.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig
Mnie się nie podobają Mercedesy, a już same koszty serwisowania w ASO odstraszają.

Pocieszę Cie albo zmartwię serwis BMW, Jaguara czy też np LR są jeszcze droższe..ale uwierz na slowo jeśli ktoś kupuje nowe auto takich firm musi sobie zdawać z tego sprawę i chyba nie jest to dla tych osób mega problem. Tak samo musi sobie zdawać sprawę ile palą takie auta , a szczególnie te z dużymi silnikami .. skoro 2 litrowe w benzynie swoje potrafią spalić jak się trochę dynamiczniej pojeździ..

Audi jak byś kupił nowe w odpowiednim wyposażeniu 4x4 itp też tanie w serwisie nie będzie..
 
Ostatnia edycja:

enocyl

Banned
Pocieszę Cie albo zmartwię serwis BMW, Jaguara czy też np LR są jeszcze droższe..ale uwierz na slowo jeśli ktoś kupuje nowe auto takich firm musi sobie zdawać z tego sprawę i chyba nie jest to dla tych osób mega problem. Tak samo musi sobie zdawać sprawę ile palą takie auta , a szczególnie te z dużymi silnikami .. skoro 2 litrowe w benzynie swoje potrafią spalić jak się trochę dynamiczniej pojeździ..

Audi jak byś kupił nowe w odpowiednim wyposażeniu 4x4 itp też tanie w serwisie nie będzie..
Jak ktoś kupuje nowe auto za kilkaset tysięcy to nie martwi się serwisem, bo po 3-5 latach kupuje nowe i jedyne co robi to przegląd gwarancyjny ;) Kosztami serwisu martwi się drugi właściciel.
 

RAF1977

Banned
Mercedes e350 3.5v6 benzyna wcale mi dużo nie pali, wręcz zaskakująco mało przy normalnej jeździe.
Na trasie do polski przy 130-140 /h 8.5 na setkę.
No ale przy 200 pali z 14-15☺
Ale to tylko w Niemczech oczywiście.
 

syneq

New member
Taka ciekawostka kupując używane audi a4 b8 s line xenon skóra nie ma pewności że będziemy mieli w schowku światełko- "klasa premium" proszę nie szukać spalonej żarówki poprzedni właściciel nie dopłacil dodatkowo za ten extras.☺
 

werf

Active member
Bez reklam
Taka ciekawostka kupując używane audi a4 b8 s line xenon skóra nie ma pewności że będziemy mieli w schowku światełko- "klasa premium" proszę nie szukać spalonej żarówki poprzedni właściciel nie dopłacil dodatkowo za ten extras.☺

To jest pakiet oświetlenia,obejmuje drzwi kratki.....
poza tym 8K zdaję się wiązkę do schowka ma wypuszczoną.VW zawsze tak robił za czasów analogu były wiązki wpięte aktywne a brakowało np oprawki z żarówką za 15 zł
 

syneq

New member
To jest pakiet oświetlenia,obejmuje drzwi kratki.....
poza tym 8K zdaję się wiązkę do schowka ma wypuszczoną.VW zawsze tak robił za czasów analogu były wiązki wpięte aktywne a brakowało np oprawki z żarówką za 15 zł
Nie ma wiązki ale jest włącznik zamontowany trzeba dorobić kabelki i kupić oprawke i przyłączyć to na krótko do bezpiecznikow ,dowiedziałem się o tym przy wymianie nawiewu kabiny 😉 (250€- sam wymieniłem )wytrzymał 130k km.-"Przewaga dzięki technice"☺
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie ma wiązki ale jest włącznik zamontowany trzeba dorobić kabelki i kupić oprawke i przyłączyć to na krótko do bezpiecznikow ,dowiedziałem się o tym przy wymianie nawiewu kabiny 😉 (250€- sam wymieniłem )wytrzymał 130k km.-"Przewaga dzięki technice"☺

Oj tam oj tam taki defekt,trzeba sobie było kupić Helle za 3 stówki :D
Ta wiązka być może nie jest w każdym nadwoziu ale bywa
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak ktoś kupuje nowe auto za kilkaset tysięcy to nie martwi się serwisem, bo po 3-5 latach kupuje nowe i jedyne co robi to przegląd gwarancyjny ;) Kosztami serwisu martwi się drugi właściciel.

To tez nie jest tak do końca Kolego przynajmniej w RP bo przez pierwsze 2-3 lata to samochód dużo traci na wartości nawet Mercedes, BMW czy inne tego typu samochody.. co 3 lata zmieniać samochód tak drogi i być we plecy duże pieniądze to można się zastanowić nad sensem takiej sprzedaży ...wg mnie najlepiej jest sprzedać po 4-5 latach..
 

enocyl

Banned
To tez nie jest tak do końca Kolego przynajmniej w RP bo przez pierwsze 2-3 lata to samochód dużo traci na wartości nawet Mercedes, BMW czy inne tego typu samochody.. co 3 lata zmieniać samochód tak drogi i być we plecy duże pieniądze to można się zastanowić nad sensem takiej sprzedaży ...wg mnie najlepiej jest sprzedać po 4-5 latach..
Dałem zakres 3-5 lat. Sam wymieniam co 4-5 (bliżej 4). Fakt, że nie ten segment bo póki co wystarcza mi zwinny, całkiem szybki i fajnie wyposażony, a przede wszystkim wyróżniający się Hatchback :) W sumie nie mam parcia na limuzyny, ale pewnie za 10 lat będę na to inaczej patrzył. W tej chwili zamiast wydawać 240k zł na Audi A4/A6 wolałbym kupić Cupre ST z napędem na 4 koła (2017 rok), a zaoszczędzone 100k zł wydać na kolejne mieszkanie do wynajmu :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście każdy ma swoje spostrzeżenia w danym temacie, choć w dużym mieście jak Warszawa itp to raczej ciężko kupić mieszkanie za 100 tyś ... nawet kawalerkę.. ale niewątpliwie na razie jest to jeszcze jakiś sposób na zarabianie kasy.. bo jak wejdzie ten program PIS na mieszkania na wynajem z możliwością stania się w przyszłości właścicielem to w dużych miastach wynajem dostanie zdrowo po tyłku.... a szczególnie Wawa...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolek
Co prawda mnie mieszkanie kompletnie nie interesuje bo chcę szybko uciec do domu, ale mam nadzieję, że to przejdzie bo ceny mieszkań obecnie są chore.
 
Do góry