Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Dokładnie!
A jako Admin :)blagam:) jesteś dodatkowo uprzywilejowany: możesz porównać adresy IP z jakich piszą poszczególni uczestnicy dyskusji...
i_kowboi.gif
 

judzin666

New member
zwrot pieniedzy

Ostatnia odslona mojej sprawy. Jeszcze 13.08 o 21:40 dostalem standardowa odpowiedz,ze pieniadze otrzymam dopiero po zaksiegowaniu (wplata byla zrobiona poprzez platnosci.pl dnia 05.08.2008). 14.08 wyslalem kolejny monit o zwrot pieniedzy i okazuje sie,ze 14.08 pieniadze znalazly sie na moim koncie z powrotem. Ulzylo mi i jednoczesnie nauczylo na przyszlosc wiekszej ostroznosci.Powstrzymam sie juz od komentarzy n/t tego sklepu i sposobu prowadzenia biznesu.

Pzdr.

Zbych
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@judzin66 a moze to wlasnie komentarze na tym forum pozwolily Ci cieszyc sie ponownie ze swoich pieniedzy :Dw mysl zasady jednemu zwrocimy reszta dalej bedzie ufna...
 

judzin666

New member
Ramzes765 napisał:
@judzin66 a moze to wlasnie komentarze na tym forum pozwolily Ci cieszyc sie ponownie ze swoich pieniedzy :Dw mysl zasady jednemu zwrocimy reszta dalej bedzie ufna...

wcale bym sie nie zdziwil,ze tak jest. byc moze tez pomogla rozmowa telefoniczna,w ktorej zapowiedzialem,ze zamierzam sprawe skierowac do organow scigania ( art. 286 par.1 kk )
 

ARTURECKERT

New member
Stanowisko W Sprawie Sklepu "oskarmedia"

Szanowni Państwo – Uczestnicy Forum !​

Przepraszam Państwa , że tak długo kazałem Państwu czekać na mój kolejny post na niniejszym forum, ale specyfika okresu wakacyjnego nie pozwoliła mi wcześniej na ustosunkowanie się do treści postów zamieszczonych od czasu mojej ostatniej wizyty na tym forum.
Dziękuję wszystkim za przekazanie swoich opinii nt. pracy sklepu „OSKARMEDIA”. Zwłaszcza jestem wdzięczny tym, którzy zamieścili uwagi niepochlebne dla sklepu. Wskazane przez Państwa oceny zostaną możliwie szybko wzięte pod uwagę przez obsługę sklepu i wykorzystane dla poprawy jakości świadczonych przez nią usług.
Rozumiem, że fora internetowe w większości są tworzone dla wymiany luźnych w formie i często kolokwialnych w swej treści opinii na określone tematy i siłą rzeczy nie można wymagać od ich autorów wysokiej jakości merytorycznej. Z tego głównie powodu, jako prawnikowi, jest mi trudno ustosunkować się do nich na poziomie adekwatnym do argumentacji używanej np. w postępowaniu procesowym dlatego ograniczę się do kilku uwag natury ogólnej oraz pozwolę sobie na oświadczenie bardziej formalne in fine.
Grupa Kapitałowa IFG, będąca patronem finansowym sklepu „OSKARMEDIA”, jest reprezentowana przeze mnie za pośrednictwem kilkudziesięciu spółek prawa handlowego na terenie Europy Środkowo-Wschodniej już od kilkunastu lat. Zakres działania Grupy oraz jej wyniki finansowe są powszechnie dostępne dla internautów, więc moim zdaniem zbędnym jest w tym miejscu ich analizowanie oraz polemizowanie z tymi z Państwa, którzy konformistycznie zachowując anonimowość i wyróżniając się swoimi pseudo detektywistycznymi skłonnościami podważają uczciwość pracowników PUH OSKAR oraz sugerują w swoich postach jakoby firma z założenia poszukiwała osób, które można doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia Ich mieniem jednocześnie szydząc z tych, którzy zdecydowali się na zakupy w rzeczonym sklepie. Doceniam troskę Administratora niniejszego forum wynikającą z dbałości o zachowanie możliwie wysokiego poziomu obiektywizmu w wyrażanych opiniach, jednakże jak widać trudno jest uzyskać w dyskusji tego typu poziom. Generalnie czytając większość wcześniejszych postów odnoszę wrażenie, że stosowany nich schemat zmierza do udowodnienia z góry założonej tezy w myśl przysłowia : „jeżeli chce się psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie…” zamiast podejmować rzeczową, pozbawioną uprzedzeń polemikę.
Nie jestem w stanie uczestniczyć w każdej transakcji wszystkich swoich spółek, ograniczając swoje zaangażowanie jedynie do nadzoru finansowego, dlatego z wielką uwagą zapoznaję się ze wszystkimi krytycznymi uwagami w następstwie polecając wyciągać stosowne wnioski kadrowe i organizacyjne. Pomimo faktu, że działalność w branży reprezentowanej przez sklep ”OSKARMEDIA” nie stanowi dla mnie działalności pierwszoplanowej zdecydowałem o przejęciu jednego z największych w Polsce sklepów internetowych aktywnego w tym samym sektorze handlu elektronicznego jednocześnie łącząc tą transakcję z wymianą większości dotychczasowego składu personelu „OSKARMEDIA” obsługującego Klientów. Mam nadzieję, że już niebawem będzie można dostrzec diametralne zmiany zarówno w zakresie rozmiaru oferty jak też w obszarze wizerunku firmy.
Odnosząc się do wypowiedzi podmiotów konkurencyjnych nt. polityki cenowej sklepu przekażę jedynie, że już kilka firm z tej branży podjęło z nami współpracę w miejsce irracjonalnych działań zmierzających jedynie do zdyskredytowania rywala.

Na zakończenie uprzejmie oświadczam, co następuje :
1. konto użytkownika o nazwie „buyer100” w serwisie aukcyjnym jest zarejestrowane na dane tożsame z danymi właściciela sklepu „OSKARMEDIA”
2. w dniu 2.06.2008. decyzją pracownika tego serwisu ww. konto zostało zawieszone z powodu, jak to zostało ujęte „naruszenia postanowień Regulaminu Allegro zaakceptowanych podczas procesu rejestracji” ; po kilkakrotnie składanych żądaniach przedstawienia konkretnych przykładów „naruszenia Regulaminu” oraz wskazania warunków, których spełnienie przywróci pełną funkcjonalność konta w dniu 9.06.2008. serwis Allegro wskazał jako taki warunek listę kilku Użytkowników, którzy dokonali zakupów sprzętu elektronicznego i nie otrzymali jeszcze zamówionych towarów, prosząc o przesłanie bankowych potwierdzeń zwrotu wpłat lub listów przewozowych ; w dniu 10.06.2008. przedstawiony warunek został spełniony co jednak nie spowodowało odblokowania konta ; nie złożono wniosku o zamknięcie konta użytkownika „buyer100” w nadziei na pozytywne rozstrzygnięcie końcowe sporu
3. Sąd Okręgowy w Warszawie rozpoznaje obecnie pozew złożony przeciwko Spółce QXL Polska – administratorowi Serwisu Allegro ; każdemu, kto udowodni w tym swój interes prawny zostaną przedstawione szczegóły naszych roszczeń oraz obecny stan postępowania sądowego
4. jeżeli posiadają Państwo wiedzę o jakimkolwiek przypadku nierzetelnego lub tym bardziej nieuczciwego potraktowania jakiejkolwiek osoby, która weszła w interakcję ze sklepem „OSKARMEDIA”, przedsiębiorstwem PUH „OSKAR” lub jakimkolwiek innym podmiotem działającym w ramach Grupy IFG uprzejmie proszę o kontakt pod adresem : radca.prawny@firma-oskar.com.pl ; ten sam adres dotyczy również p. 3 niniejszego oświadczenia.

Wyrażam głęboką nadzieję, że powyższe wyczerpuje, przynajmniej w minimalnie wymaganym przez Państwa stopniu wątpliwości, które zdają się egzystować w treści zamieszczonych wcześniej postów.

Pozostaję z poważaniem,
Artur Eckert
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

judzin666

New member
ARTURECKERT napisał:
(...)moim zdaniem zbędnym jest w tym miejscu ich analizowanie oraz polemizowanie z tymi z Państwa, którzy konformistycznie zachowując anonimowość i wyróżniając się swoimi pseudo detektywistycznymi skłonnościami podważają uczciwość pracowników PUH OSKAR oraz sugerują w swoich postach jakoby firma z założenia poszukiwała osób, które można doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia Ich mieniem jednocześnie szydząc z tych, którzy zdecydowali się na zakupy w rzeczonym sklepie
podalem swoj nr zamowienia,wiec nie jest trudno sprawdzic,kim jestem i co zamawialem.pisanie tutaj o anonimowosci jest co najmniej nie na miejscu. z mila checia udostepnie Panu korespondencje,jaka prowadzilem ze sklepem. Niewatpliwie zgodzi sie Pan ze mna,ze jesli platnosc elektroniczna po niemal 9 dniach nie jest jeszcze "zaksiegowana",to jest to cos dziwnego (z drugiej strony Panski sklep w odpowiedzi na jedna z opinii na ceneo, pisze,ze wspolpraca z serwisem platnosci .pl uklada sie wzorowo). pomijam fakt,ze sklep "obrazil sie" na moja opinie na ceneo (ponoc rozmowy sa nagrywane - proponuje odsluchac nagran) i w efekcie odrzucil zamowienie,zamiast wyjasnic sytuacje - wtedy z pewnoscia wpisalbym zgola inna opinie,gdyby dolozono staran do wyjasnienia tej dziwnej,badz co badz, sytuacji. Mimo wszystko smiem twierdzic,ze nikt tu w detektywa sie nie bawil, a ze nie chce Pan polemizowac z faktami,to wcale sie temu nie dziwie. Nikogo nie namawiam do zakupow w Panskim sklepie ani tez nie zamierzam nikogo od tego odstreczac. Znalazlem ten watek na forum w momencie,gdy zaniepokojony tym,co sie dzieje z zamowieniem i w obawie przed utrata pieniedzy,zaczalem dokladniej "kopac" w necie w poszukiwaniu jakichkolwiek opinii n/t Panskiego sklepu. i tyle w temacie.Z mojej strony jest to temat zamkniety.
 

mobor

Banned
Rozmaitych tajemniczych "grup kapitałowych" było juz wiele...np ArtB i wałek z Oscylatorem, było też Colloseum...
Nie ma znaczenia fakt jak duża jest to firma - nadużycia finansowe zdarzają się zarówno w firmach jednoosobowych jak i u wielkich potentatów /amerykanski Enron/....
Dla mnie nie ma to zadnego znaczenia w sytuacji gdy spory odsetek klientów danej firmy jest niezadowolony z obsługi a juz tym bardziej jesli firma która używa terminu "grupa kapitałowa" każe za zakupiony towar wpłacać pieniądze z góry co - przypominam po raz kolejny,

JEST NIEZGODNE Z PRAWEM

Można na ten temat poczytać na stroach UOKiK dokąd odsyłam zainteresowanych
 
Ostatnia edycja:

zbyrado

New member
Do pana Artura Eckert

Powoływanie sie na jakąś grupę kapitałową, dla podniesienia swojego prestiżu jest śmieszne, w kontekście prowadzenia wątpliwej jakości działalności handlowej. A teraz trochę faktów. W dniu 4 sierpnia (poniedziałek) zatelefonowałem na numer warszawski Oskarmedia z pytaniem, czy aby napewno posiadają telewizor KDL 46W4000 i jak długo będę czekał. Przekazałem, że zależy mi na odbiorze telewizora do końca tygodnia (olimpiada). Usłyszałem, że na pewno otrzymam, o ile zostanie zaksięgowana wpłata. Na moje stwierdzenie, że przelew z banku do banku (eliksirem) będzie tego samego dnia zaksięgowany na koncie firmy i wobec tego nie widzę problemu, Pan z którym rozmawiałem jeszcze raz potwierdził, że telewizor mają "nie na sto lecz na tysiąc procent". Tego samego dnia złożyłem zamówienie nr 108556.
Przelewu dokonałem w dniu 5 sierpnia (z rana). Po dokonaniu przelewu zapoznałem się z postami tego wątku i nie ukrywam, że się zdenerwowałem.
W dniu 6 sierpnia (godz. 1:08) otrzymałem potwierdzenie zaplaty. W rozmowie telefonicznej, na moje pytanie co dalej, bo pieniądze są już w sklepie, więc mogę przyjechać i odebrać telewizor, otrzymałem kilkakrotnie powtarzaną odpowiedź, że zamówienie musi przejść w stan realizacji, a sklep ma 2-7 dni na realizację. Bez znaczenia dla odpowiadającego Pana było przypomnienie, że posiada zamówiony telewizor (na tysiąc procent). Był to moment, że chciałem zrezygnować. Szczególnie, że przybywało postów w tym wątku i pojawiły się pierwsze negatywne komentarze w ceneo. Olimiada się zaczęła, a ja nie mam telewizora, ale cierpliwie czekam. W dniu 12 sierpnia wysłałem zapytanie o stan realizacji mojego zamówienia. Odpowiedź była, że mają trudności i albo czekam, albo rezygnuję. ZREZYGNOWAŁEM. W dniu 13 sierpnia otrzymałem zwrot pieniędzy. Nierzetelni ludzie. Nie o taki handel w chodzi w internecie. Nie mogę się zgodzić z opinią, wyrażoną na tym forum, że ponieważ zwrócili pieniącze to są uczciwi. Jak wykazałem była nieuczciwa informacja. W wyniku tej nieuczciwości byli w posiadaniu moich pieniędzy przez tydzień czasu, bez żadnych konsekwencji dla siebie. Skłonny jestem podzielić poglądy, że biorą pieniądze, szukają towaru, jak nie znajdą, albo klient się zdenerwuje, to oddają forsę. Uczciwie by było podać, że sklep tak funkcjonuje. Pewnie też znaleźliby się chętni. Zgadzam się z wszystkimi wypowiedziami zalecającymi ostrożność w kupowaniu w nieznanym sklepie, zwracam jednak uwagę, że wszyscy chca kupić jak najtaniej, a każdy sklep kiedyś zaczynał działalność. Źle jest jednak, jeżeli początek jest tak kontrowersyjny. Dzisiaj w tym sklepie zamówienia bym nie złożył.
zra
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja myślę, że tyko osoba niespełna rozumu albo mająca coś z głową kupi cokolwiek w tym sklepie po przeczytaniu postów tego wątku lub opinii na Skąpcu czy Ceneo. Ja nie kupiłbym i nie kupie tam nic!
 

robertw3d

New member
Gdyby różnica była rzędu kilku procent, to nie byłoby się o co bić - jak sprawdziłem na ceneo interesujący mnie TV (42PY85) jest u nich tańszy o ponad 600zł od kolejnego sklepu! A to już nie jest mała suma. Wysłałem do nich maila z kilkoma kluczowymi dla mnie pytaniami. Jestem ciekaw czy / kiedy i co odpiszą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mobor

Banned
No to ja Ci sprzedam interesujący Cie telewizor za 1500zł

Wymagam wpłaty z góry na konto... Złapię 1000 takich jak Ty, wyjadę sobie do Kanady i "do widzenia"
Ciekawe jaką bedziesz miec wtedy minę....

To oczywiście przykład a nie propozycja


Jak nie masz pieniedzy w tej chwili, kup za jakis czas w firmie znanej, cenionej przez klientów lub wpłać to co masz i weź na raty /często 0%/ .... W przeciwnym wypadku, jesli stracisz swoje pieniadze- wogóle nie bede Cię żałował.
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
@robertw3d - to jest właśnie mentalność Polaka. Jak z dowciu z lat komuny:
- Wie Pani, że na jarmaku sprzedają jajka po 20gr za sztutę?
- Niemożliwe Pani Kowalska, niemożliwe !!!
- Niemożliwe to to jest, ale jak tanio :)
Lepiej zamówić sprzęt w byle jakim sklepie bo jest troche taniej, a potem żali się jeden z drugim, że sklep zrobił ich na szaro i pojawiają się pytania jak odzyskać pieniądze. Ludzie - kiedy Wy się czegoś nauczycie. Na takich naiwniakach jak Wy takie firmy właśnie żerują. Ale tak było jest i będzie. Będziecie kupować a potem płakać. Wasz wybór, Wasze pieniądze.
 

robertw3d

New member
Naiwniacy jak naiwniacy - po prostu ludzie "nauczeni" zdzierstwem oficjalnych dystrybutorów szukają tańszych alternatyw. I nie ma w tym nic dziwnego - dla mnie naiwniactwem jest płacenie czasami po kilka tyś więcej za identyczny sprzęt w PL niż np. w niemczech tylko po to, żeby dorzucić się do nowej bryki szefa. Ja ostatnio porównałem ceny na sprzęt Yamahy w PL i UE - w PL były czasami po 80% większe! Dla mnie np. firma Audioklan to jest naprawdę klan - a raczej sekta z bardzo bogatym bossem żerującym na uczciwych ludziach.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@robertw3d nikt nie twierdzi ze nie nalezy szukac tanszych sklepow!
W tym temacie sa tylko opisane praktyki jednego z takich sklepow i jesli ktos po takiej lekturze zdecyduje sie na zakup u nich to jak bys nazwal taka osobe? :mrgreen:
Trzeba szukac tanszych sklepow ale "z glowa" :eek:k:
 

robertw3d

New member
@Ramzes765 - w pełni się z Tobą zgadzam. jestem jak najbardziej ZA sklepami, które są w stanie zrezygnować z wysokich marży mając w perspektywie duże obroty. A firmę Oskar Media na pewno będę bacznie obserwował :)
 

RheeTCT

New member
Zaraz,zaraz Panowie!Czy nie odwracamy tu przypadkiem spraw do góry nogami.Przecież każdy klient ma prawo ufać ,że sklep to sklep,a nie "przekręciarnia"(ale mi wyszło nowe słowo).Ja się tylko pytam : ilu klientów musi zostać oszukanych(przez to rozumiem również przetrzymywanie ich pieniędzy),zanim dobiorą mu się do d... odpowiednie władze?Chyba coś jest nie tak z naszym systemem prawnym.
BTW - Grupa Kapitałowa-ha,ha dobre-to zawsze działa(na niektórych),przecież u nas nie ma już sklepów -są tylko Salony i Centra Handlowe.
 
Ostatnia edycja:

robertw3d

New member
Póki co nikt nie odpowiedział na maila .... poza tym nie dziwi fakt, że też nie udało mi się do nich dodzwonić :rolleyes: Chyba sobie jednak kupię PZ80 w normalnym sklepie niż 85kę u naciągaczy ;-)
 

robertw3d

New member
@subaru75 - tak właśnie zamierzam zrobić :) Poza tym TV i tak pewnie będę kupował dopiero za jakiś miesiąc, więc do tego czasu może jeszcze trochę spadnie cena (szczególnie, że już będzie po olimpiadzie) :)
 

jacekj16

New member
A czy przypadkiem tak długi okres "leżakowania" pieniędzy klientów ( zazwyczaj ponad tydzień ), to nie jest główne źródło dochodów tej firmy, a nie handel sprzętem RTV?
 
Do góry