sklep nando.pl?

ptychoo

New member
Nando

Właśnie powiadomiłem eCard o poczynaniach w/w sklepu (bardzo się ucieszyli i ja też :p ).
Pozostały im tylko 32 godziny do dokonania przelewu. Po wybiciu godziny zero udaję się na policję i prokuratury (u Rzecznika Praw Konsumenta już byłem).

Ps. Pewnie wkrótce zaczną się tu przepychaniki z w/w ponieważ podałem im linka do tego wątku.

I tak samo jak im, życzę Wam miłego dnia.
 

jaole

New member
kpiny

ja wplacilem imponad 7000 ;-( Dzisiaj po dwoch dniach oczekiwania na towar dowiedziaem sie ze informacje o tym czy beda mieli moj telewizor beda mieli w piatek 12.12.2008. :roll:
Zazyczylem sobie zwrotu kasy na konto. Co bedzie dalej???? az strach pomyslec
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie gniewaj się za to, co napiszę. Wprawdzie dla jednego 2000 zł to równie dużo, jak dla drugiego 7000. Ale naprawdę podziwiam osoby, które wielotysięczne kwoty wpłacają na konto sklepu, o którym wcześniej nie słyszały i w którym nie robiły wcześniej zakupów. Obawiam się, że jak tak dalej pójdzie zaufanie do handlu w internecie spadnie. Być może do racjonalnego poziomu?

Nie jestem gołosłowny. Wystarczy przeczytać kilka pierwszych wypowiedzi z wątku o Oscar Media. Są tam moje daleko idące wątpliwości. Niestety potwierdziły się. Należy tylko liczyć na to, że sklep zwróci Ci pieniądze, choćby ze zwłoką.

Ja mam brutalną zasadę. Jeśli kogoś nie znam, a ten każe mi wpłacać gotówkę z góry, to każę mu spadać na drzewo. Takie podejście uchroni niejednego przed wpadką. Są sklepy, gdzie robiłem już kilka razy zakupy i wpłacałem przedpłaty przelewem lub kartą kredytową. Ale nigdy, przenigdy, nie był to pierwszy zakup.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

pete2

New member
Słuszna uwaga Moderatorze, sam niedawno kupiłem plazmę w necie ale z odbiorem osobistym i szczerze mówiąc jestem trochę przerażony ilu klientów zakupiło (chciało zakupić raczej) sprzęt w oskarmedia, nando, lcd-agd dokonując przedpłaty.
 

coyot

New member
Strona nando nie działa.

Nie będę pisał jak ciężko rozmawiać z policją o jakichkolwiek czynnościach w celu zamknięcia strony sklepu, który oszukuje ludzi. Brak słów.
Strona nie działa i teraz będzie tak jak z oskarmedia. Ludzie dopiero po tym jak strona sklepu się nie otwiera zaczynają szukać informacji. Dotrą na to forum i będzie to samo co z oskarmedia.
Dzisiaj tam jest prawdopodobnie kilkadziesiąt osób po zwrot pieniędzy. Część z nich na pewno te pieniądze odzyskała. A panu "prezesowi" firmy Michałowi Banaśkiewiczowi, życzę wielu lat w więzieniu.
Dane firmy tutaj
krs-online.com.pl/upward-financial-communications-spolka-z-krs-219988*html
(zamień gwiazdkę przed html na kropkę bo nie mogę wkleić linku bo jestem nowy :)

Tak btw to nastolatek, który oszukał kilkaset osób.
Prawo w Polsce jest dla oszustów, a nie dla uczciwych osób.
 

stereoman

New member
piotrleon napisał:
Oj, może i mogą udowodnić z tym, że co to im da...?
1. Wystawili jedną fakturę, o tym samym numerze, na ten sam tv, bez numeru seryjnego...a co gorsza wystawili z datą wsteczną względem złożonego zamówienia...zamówienie było 25.11, data faktury jest na 6.11!
2. Ergo: kara nałożona przez skarbówkę = 50 tys zł.

Nie zniżaj się do ich poziomu.
Właśnie, żeby być w pełni wiarygodnym, trzeba po prostu postępować uczciwie.

pzdr
 

piotrleon

New member
Nie miałem zamiaru zniżać się do ich poziomu. Liczyłem po prostu, że postąpią ze mną fair. Czy chociażby padnie słowo "dziękuję".
 

prko

New member
Witam, jestem tu nowy (witam wszystkich) ii
niestety również złożyłem zamówienie w tym sklepie (nr 2187) a 2 dni poźniej dowiedziałem sie że firma prowadząca to w sumie krzak Telewizor miał być wysłany w poniedziałek dzisiaj wysłałem im zeskanowane oświadczenie o rozwiązaniu umowy, zobaczę co z tego wyniknie ale chyba za dobrze to nie bedzie zwłaszcza że totalny brak odpowiedzi na emaile może 48 godzin to zamało :)
Pozdrawiam wszystkich forimowiczów i czytających gości
 

placzekdap

New member
Zwrot kasy

Drodzy towarzysze niedoli. Ja mialem to szczescie, ze kupilem TV dzis, tuz przed zamknieciem strony... Rekord swiata. Moj kumpel dostal chyba we wtorek swoj TV - wszystko ok, dlatego zdecydowalem sie na zakup....

W jaki sposob najlepiej zaczac dochodzic swoich pieniedzy skoro nie ma z nimi zadnego kontaktu? Zostaje kontakt z policja? Czy jest jakas inna opcja?
 

cih

New member
Ja zamówiłem w nando.pl telewizor PHILIS wartość 2319 zł wczoraj zadzwonili do mnie i podali mi numer listu przewozowego jednak jak dzisiaj rano zadzwoniłem do swojego oddziału DPD to pani powiedziała mi że numer mojej przesyłki jest błędny podli mi 12 cyfrowy numer listu a DPD ma 13 cyfrowe numery listu przewozowego ?? Grają na zwłokę mam nadzieję że nie znikną tak jak strona i zwrócą pieniądze w każdym bądź razie moje spraw została zgłoszona już we wtorek 09-12-2008 na komedzie miejskiej policji w Gliwicach i ma w najbliższym czasie z tego co się dowiedziałem zostać przekazana do skcji przestępstw gospodarczych po zbadaniu sprawy przez sekcję gdy wykryją znamiona przestępstwa ma się nią zająć prokurator, trochę szkoda że policja działa strasznie opieszale i wszystko zajmuje tyle czasu mam nadziję że nie skączy się tak jak w przypadku lcd-agd.

Poszkodowanych z okolic gliwic proszę o kontak cih@poczta.fm i o zgłaszanie sprawy na komendę miejską policji w gliwicach


 

cih

New member
Acha jeszcze jedno sklep nando.pl znikł z ceneo.pl ciekawe jak ceno.pl będzie się tłumaczyć bo gdzieś w wczoraj czytałem artykuł i pisało w nim iż ceneo.pl sprawdziło profil nando.pl i nie znalazło żadnych nieprawidłowości ?
 

piciex

New member
Witam w klubie

Tv sony, 2605 zł w plecy. Wybieram się na policję, a może znacie inne skuteczne sposoby aby odzyksać tę kasę, chcociaż nie wiem czy wogóle są na to jakieś szanse. Nigdy więcej kupowania z przedpłatą no i korzystania z ceneo, dopuścili firmę krzak mimo iż wcześniej nabrała tylu klientów (Oscar-Media). Nie wiem jak to się stało też że Nando.pl miało tyle a właściwie same pozytywne komentarze.
Proszę także kogoś kompetentnego o informację (myślę że nie tylko dla mnie) jak po kolei i co robić w takiej sytaucaji, aby było to w miarę skuteczne.
Wyrazy współczucia dla wszystkich oszukanych.....
 

knot

New member
Witam, też dałem się wrobić w sklepie nando.pl , 4.12.2008 wpłaciłem im pieniądze moj nr zam to 2255 , wplacilem im dokłanie 2079zl , pieniądze odkładałem ponad rok jestem na rencie niemoge pracować :( , a teraz co? strona zniknęła i niema ich na ceneo, niewiem co teraz zrobić , jestem w rozpaczy , dlaczego ceneo tak wprowadza w błąd tymi komentarzami, chyba powinno być odwrotnie, proszę o pomoc niewiem w jaki sposób mam się starać o zwrot pieniędzy?

slipkorn51@gmail.com

pozdrawiam
 

peter666

New member
NIestety i ja dalem sie nabrać :/ przed chwila do nich dzwonilem i zapewniali mnie, ze nie maja nic wspolnego z oscar-media i, ze strona ruszy najprawdopodniej jeszcze dzis... Ale po przeczytaniu tego watku zaczynam w to watpic :( moze jest tu jeszcze ktos z Bialegostoku lub okolic, w jednosci sila.
 

mearcos

New member
Witam w klubie

Witam wszystkich

Sklep nando.pl i oskarmedia to ta sama grupa finansowa mają ten sam numer konta bankowego , ja też dałem sie naciągnąć oszustom mój nr zamówienia to 2314 na 3183 pln. Pieniędzy oczywiście jeszcze nieodzyskałem a o zamówionym tv tymbardziej można zapomnieć.
Na forum dotyczącym oskarmedia wyczytałem , że prokuratura zablokowała konto firmy , jezeli jest to prawdą to o zwrocie pieniędzy można szybko zapomnieć :(.

Obawiam się , że pieniądze które wpłacilismy na nando.pl poszły na spłacenie oszukanych na oskarmedia i dla nas marne szanse na odzyskanie wpłaconych pieniędzy :(. NIgdy więcej przedpłat na konto wrrrrrr jestem wściekły , że dałem się tak zrobić.)

Pozdrawiam wszystkich oszukanych przez ten sklep.
 
Ostatnia edycja:

Olka19

New member
Sklep Nando

Bardzo proszę o kontakt z kimś, kto dokonywał zamówienia w sklepie Nando. Ja dokonałam zamówienia na telewizor firmy samsung(2220zł) dnia 8.12, a 9.12 dokonałam przelewu. Do tej pory nie mam żadnego potwierdzenia. Jestem przerażona, ponieważ nie mam możliwości kontaktu ze sklepem:(:(. Strona internetowa została zablokowana, a kontaktu telefonicznego uzyskać nie mogę, ponieważ za każdym razem gdy dzwonię, słyszę, że żaden konsultant nie może teraz rozmawiać, wszyscy zajęci. Napisałam także maila z prośbą o zwrot gotówki, ale nikt nie odpisuje. Proszę o kontakt z kimś kto ma podobne doświadczenia, bądź ewentualnie posiada jakiś inny numer kontaktowy niż: (022)3499200 oraz 801 066 010. Pozdrawiam.
 

piciex

New member
Towarzysze niedoli

Właśnie rozmiawiałem z policją z Ożarowa, sprawa wygląda tak że konta(o) Oskar-Media oraz Nando zostało zablokowane. Należy zgłosić się do najbliższej jednostki policji z kompletem dokumentów i czekać, pan policjant powiedział że szanse na odzyskanie kasy jakieś są, jakieś .....! Czuje, że to będzie najbardziej kosztowna nauczka jaka mnie spotkała.
 

knot

New member
witam ponownie, wysłałem do nich meila z żądaniem zwrotu pieniędzy na moje konto inaczej daje sprawe do prokuratury, zobaczymy czy odpowiedzą, jedna rzecz mnie jeszcze dziwi zauważył ktoś że komentarze dotyczące "nando.pl" na ceneo są aż z przed roku dokładnie 2007-11-27 a najstarszy komentarz dotyczący "oskarmedia" jest z 2008-09-30 ?? to znaczyłoby że "nando.pl" było przed "oskarmedia" i działa już od roku ??
 

Olka19

New member
piciex napisał:
Właśnie rozmiawiałem z policją z Ożarowa, sprawa wygląda tak że konta(o) Oskar-Media oraz Nando zostało zablokowane. Należy zgłosić się do najbliższej jednostki policji z kompletem dokumentów i czekać, pan policjant powiedział że szanse na odzyskanie kasy jakieś są, jakieś .....! Czuje, że to będzie najbardziej kosztowna nauczka jaka mnie spotkała.
Bardzo dziękuję za odpowiedź ; * Mógłybyś napisać, o jaki komplet dokumentów chodzi konkretnie? Jakie dokumenty należy przygotować?
Pozdrawiam.
 
Do góry