sklep nando.pl?

Agnieszka1

New member
Ceneo musiało doskonale wiedzieć co się święci!
Oskarmedia ma same negatywy od listopada, ten sam adres , ten sam NIP, ta sama firma prowadziła Oskarmedia i Nando. Jak Ceneo mogło nie wiedzieć?
Przez ceneo zostaliśmy okradzeni, nie wykazali się minimalną choćby ostrożnością. Powinni wywalić sklep ze swojej bazy, nawet gdyby mieli choćby cień wątpliwości.
Wiele osób znalazła Nando na ceneo w chwili, kiedy już Oskarmedia był praktycznie pogrążony.
 

tommygray

New member
Active Press!!!

Słuchajcie, myslę że panowie z ACTIVE PRESS to są te osoby które pociągają za sznurki..
Przemyslcie to..

"CIEKAWA WIADOMOść NA INNYM FORUM :
Na fekturze VAT sa takie dane sprzedawcy moze to cos komus ulatwi:
ACTIVE PRESS s.c.
T.Wojciuk, Ł.ZieliNski
05-501 piaseczno, Łaziska, Leśna 50
REGON:141013884
NIP: 1231115175

Mam nadzieje ze wszyscy odzyskacie kase.
Ja mam TV i jestem zadowolony no ale to bylo juz jakis czas temu kupowane wiec powodzonka.

Zgadnijcie kochani kto jest właścicielem domeny NANDO.PL?
Można to sprawdzić na www*dns*pl/cgi-bin/whois*pl (gwiazdki trzeba zamienić na kropki)

BINGO!!!!! Panowie z ACTIVE PRESS s.c.

Robi się coraz bardziej ciekawie.....

Mamy więc już Panią WŁAŚCICIEL, PREZESIKA i DWÓCH NOWYCH PANÓW..."
 

kosaa

New member
Z tego co sie dowiedziałem to szanse na odzywskanie kasy są marne bo za duży przekręt. Jedyna szansa to to że koleś zmięknie jak dostanie wyrok, i nagle pieniądze się znajdą, bo tak ponoć najczęściej jest.
 

tommygray

New member
forum poszkodowanych!!!

Podaję za amy_40:

"Ludzie,

Proponuję nie pisać już więcej na tym forum, bo robi się z tego tasiemiec nie do opanowania - jeden z nas utworzył specjalne forum dla poszkodowanych w sprawie:

www*oszukaniprzeznando*yoyo*pl (gwiazdki zamienić na kropki).

Na forum tym powstaje między innymi dokładna lista oszukanych.
Zajrzyjcie tam proszę.

Pozdrowienia dla wszystkich!"
 

Ator

New member
Lizarazu napisał:
Za GW:

Dwa sklepy internetowe:
...


Okazało się, że dwa sklepy Oskarmedia i Nando, przyjmowały zamówienia na telewizory, które następnie nie trafiały do klientów.
Policjanci sprawdzili rachunki, na które wpłacano pieniądze. Ich właścicielem była jedna spółka z siedzibą w Jawczycach koło Ożarowa. Sklepy zostały zablokowane, a prezes spółki, 19-letni Michał B i jego 3 współpracownicy zostali aresztowani. W czasie zatrzymania kilkudziesięciu klientów z całej Polski domagało się od właściciela zwrotu pieniędzy. Policja szacuje, że spółka mogła oszukać około 2 tys. osób z całej Polski.

Dzisiaj przeczytałem tę wiadomość na interii i zdębiałem. Nie wiem jak inni ale ja rozumiem ten ostatni cytowany akapit w sposób taki, że to policja wykryła oszustwa dzięki monitorowaniu transakcji w sklepach internetowych w zeszłym tygodniu !!! To ja na tym forum czytam od paru miesięcy informacje o tym, o doniesieniach na prokurturę czy policję też czytam od długiego czasu. Powstaje pytanie co wcześniej robiła policja? :D
 

lex.us

New member
Wytoczenie procesu ceneo

Witam!
Dawno się nie odzywałem. Niestety praca pochłania mnie na max.
Popieram użytkowników, którzy twierdzą że trzeba wytoczyć proces ceneo.
piszcie do mnie - lex.us@poczta.fm - 500039688.
Zbieram listę poszkodowanych - zamierzam stworzyć zbiorowy pozew do sądu i nagłośnić sprawę.

KK
 

lex.us

New member
Ceneo usuwało negatywne opinie?!

Otrzymałem odpowiedź zwrotną z Ceneo na moje pytanie:


Pytanie ode mnie -

"Witam!
Czy to państwo są odpowiedzialni za wszystkie opinie pojawiające się na ceneo.

Chodzi mi tu o fakt, czy tylko państwo mogą je zmieniać (akceptować, wycofać), czy mogą to robić także sklepy internetowe, których produkty są brane pod uwagę?"


Ceneo odpowiada -

"Witamy,
Opinie są weryfikowane i akceptowane przez naszego moderatora. Aktualnie nie ma możliwości redagowania czy usuwania opinii. Sklepy mają jedynie możliwość wystawienia odpowiedzi do komentarza, który otrzymali.
Pozdrawiamy,
Zespół Ceneo S.A."


Także wszystkie negatywne - usunięte opinie - to sprawka ceneo.
 

wojkor12

New member
Oprócz tego że Ceneo do sądu, proponowałbym wpisywanie komentarzy na ceneo ostrzegające przed ceneo lub krypto reklamę np. "Jeśli chcesz mieć złodziejski sklep z 100% pozytywnymi komentarzami to tylko na ceneo. My usuwamy za pieniądze negatywne komentarze!!!."
 

Agnieszka1

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

NIe zamieszczą. Napisałam coś podobnego i nie ma ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tommygray

New member
Uwaga!!!

Dziadek2000 i innego forum:

"Prośba od p.Joli Turkowskiej z TVP INFO:

Szanowni Panowie,
proponuję spotkać się w piątek o godzinie 9.00 pod siedzibą własciciela obu sklepów, czyli na Poznańskiej 57 Jawrzyce Ożarów Mazowiecki. Będę wdzięczna, jeśli uda się Panom wrzucić informację o terminie spotkania na forum.

Pozdrawiam
Jolanta Turkowska
TVP Warszawa
506 636 923
"
 

lex.us

New member
Spotkanie z TVP Info

Z chęcią spotkam się z tą osobą.
Ale nie w piątek - praca i zebranie z szefem nie pozwalają mi na to.
Super, gdyby osoba z TV skontaktowała się ze mną także.
Także śmiało podawajcie moje namiary.
Przez weekend prawdopodobnie sporządzę pozew przeciwko ceneo.
Także jak będzie gotów - dam znać i możecie się dołączyć śmiało.

Krzysztof K. - lex.us - 500-036-988 - lex.us@poczta.fm
 

koaalla

New member
Ceneo!!!!!!!!

Witam ,teraz odniosę się znów do Ceneo.Czytających proszę o odniesienie się do tego co zostanie tu napisane.Jestem jednym z wielu poszkodowanych.Tak jak wczesniej pisałem towar, który mnie interesował oraz sklep Nando znalazłem poprzez wyszukiwarkę Ceneo.Czytałem opinię na Ceneo o sklepie Nando i nie znalazłem negatywnych komentarzy ,które dyskwalifikowało sklep w moich oczach.Wpłaciłem pieniądze także chyba jako jeden z ostatnich.Zaraz potem zamknięto sklep i Nando zniknęło zupełnie w sieci.Gdy dzwoniłem zaniepokojony na komisariat od Ożarowa ,byłem praktycznie pewien że jest to już przekręt.Gdy się potwierdziła ta informacja,znalazłem forum na temat OSKARMEDIA ,a potem Nando.Liczba osób poszkodowanych rosła. Zostało oprócz nerwów zawiadomić organa ścigania -Polcję ,Prokuratora Okręgowego w Warszawie,tak jak sugerował naforum Jak 7.Na Święta straciłem pieniądze na które ciężko pracowałem.Pomyślałem jednak,że nie tak muszą u mnie wyglądać Święta.Postanowiłem zakupić telewizor w drugim sklepie - Agito.Sklep sprawdzony już przeze mnie.Tym razem mimo że znam sklep wysłałem zamówienie -płatność przy odbiorze.Sklep Agito znów nie zawiódł i przysłał telewizor w szybkim tempie i bez zastrzeżeń.Mimo że nie miałem zamiaru już wystawiać opinii na Ceneo żadnemu sklepowi,po chwili namysłu przełamałem się.Napisałem w opinii same pozytywy i przy okazji nie zapomniałem dodać jaka wcześniej wystąpiła sytuacja przy zakupie telewizora w Nando_Opisałem w miarę dokładnie jak znalazłem sklep Nando dzięki wyszukiwarce Ceneo i braku komentarzy negatywnych które były usuwane przez Ceneo.Miało to także na celu ,aby ten który to przeczyta zastanowił się w przyszłości czy komentarze na Ceneo są do końca wiarygodne oraz uświadomienie potencjalnym klientom ,że należy jednak zaufać sprawdzonym markom,takim jak Agito dla mnie.Dziś pozwoliłem sobie spojrzeć w serwis Ceneo w poszukiwaniu mojego komentarza.I wiecie co stwierdziłem? Mój komentarz został wykasowany lub nawet zupełnie się nie ukazał!!!!!!Co dalej mam myśleć o Ceneo?
 

bearaczek

New member
Kolejny klient poszkodowany przez NANDO

Witam drogi kolego Lex.us mam pytanie czy jeżeli wysłałem Ci mailem (nie dostałem potwierdzenia czy dotarł) dane o mojej szkodzie to już jestem ujęty w pozwie do Ceneo (bo pisałeś wcześniej o pozwie zbiorowym) czy każdy taki pozew ma składać indywidualnie. To po pierwsze a po drugie czy nie bardziej istotnym byłby pozew przeciwko firmie Upward Financial Communications Grupa I.F.G. sp. z o.o. właścicielowi nando.pl?
Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie.
 

lex.us

New member
Oczywiście, wszystkie meile, które dostałem zostały odczytane.
Nie martwcie się tym. Jak tylko będę potrzebować więcej danych, odezwę się natychmiast.
Nadal jednak czekam na więcej wiadomości.
Skrupulatnie sprawdzam Wasze anonse na formum, by uzyskać jak najwięcej informacji.
Jeśli chodzi o spółkę U.F.C. to tak naprawdę wszelkie doniesienia na Policję powinny wystarczyć - w końcu obie firmy prowadziła ta sama spółka.
Także cała sprawa - masa doniesień - z automatu powinna być połączona i rozpatrywana jako pozew o masowe oszustwo.
Tak jak napisałem wcześniej CENEO przyznało się, że to tylko ono ma prawo do ingerencji w treść wystawianych komentarzy.
Dziwi zatem fakt, że wiele osób zostało oszukanych przez Nando i na stronie nie pojawił sie żaden negatywny komentarz.
Tak naprawdę, gdyby nie porównywarka cen, która nie tylko zawiera informacje o cenach produktów, ale także monitoruje stan opinii kupców, nie miła by miejsca taka afera.
Sam byłem zdziwiony, że sklep Nando jest tak perfekcyjnie oceniany.
I to tak jak Was mnie zgubiło. Z komentarzy na HDTV wynika, że Nando wysyłało towar tylko wybranym osobom. Celem tego pewnie było stwarzabue pozorów uczciwości. Brak jednak negatywnych opinii na CENEO bardzo mnie niepoki - tak jak Was.
Jeszcze raz powtarzam - to tylko ceneo mogło usuwać negatywne opinie.
Zatem czy tylko Nando ma ponieść odpowiedzialność za oszustwo na tak dużą skalę?! Nie sądzę!
 

nendi

New member
oszukani przez nando pl

Jeżeli to prawda ze portal oszukaniprzeznando pl prowadzą oszuści z nando.pl to można powiedzieć, że nas drugi raz wyrolowali !!!!!!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek23c

New member
Złodzieje z Nando

Nie wyrolowali nas, tylko wiedzą co sie dzieje i jakie kroki podejmujemy, a tak naprawde to nic sie nie dzieje, bo jedyne co możemy zrobić, to złożyć zawiadomienie na policji, a tego mogli się domysleć. A to że ktoś pojedzie i ich wyciagnie z domu i tak by nie opisywał na forum(tak mi się wydaje).
 

hugo79

New member
oszukana

witam, ja też niestety zostałam oszukana. zgłoszenie na policji dokonałam ale co teraz? czekać? jak długo? czy ktoś wie co można dalej zrobić by odzyskać kase? czy w ogóle można ją odzyskać? policja powiedziała ze marne szanse no ale robić coś trzeba.
 
Do góry