sklep nando.pl?

Swirek

New member
Oszukani przez NANDO

Witam, jestem kolejnym naiwnym nr zamówienia 2382 wtopiona kasa 2154zł.
Juz kila dni śledzę fora, oto co zebrałem:
- siedziba firmy na Poznańskiej 57 jest oplombowana przez Policję i nie ma tam czego szukać (potwierdzone dzisiaj przez naocznego świadka: pabloofm);
- adres na Przyparkowej 19 są tam jakieś magazyny. Mogę podejrzewać, że tam towar trzymał sklep Nando. Jeden z formumowiczów opisywał, że w zeszłym tyg aby odebrać kasę był w jakimś magazynie i widział towar przygotowany do wysyłki towar. Może to właśnie tam?
- Pan Prezes Michał Banaśkiewicz (zdjęcia są już w necie) ma mieszkanie pod adresem: ul. Poznańska 6/1 MORY. Bardzo niedaleko firmy.
- Jego rodzice mieszkają pod adresem ul. Biedronki 14 MORY. Pod obydwoma adresami sąsiedzi rozpoznali zdjęcia Michała - taki spokojny chłopak...
- Jeździ samochodem Mercedes WB 3803A (zdjęcia są w necie)
- Policja go nie zatrzymała, 3 smutnych panów na komisariacie ledwo nadąża z przyjmowaniem zgłoszeń.
- Po sprawdzeniu rachunku NANDO w BZ WBK znajoma osoba podała, że na rachunku jest tym ponad 1 mln zł. Rachunek nie jest ZABLOKOWANY. Informacja ta pochodzi ot kogoś kto mógł podejrtzeć status rachunku. Uważam, zę to dobra wiadomość.
- poszkodowanych jest od 2 do 5 tys ludzi. Takie liczby padają w artykule GW
- Warto by też poszukać Pani Renaty Śwideskiej, któej nazwisko widnieje w KRS.
Osobiście uważam, że są trzy wyjśia z tej sytuacji.
1. Chłopak przeliczył się i nie podołał z zamówieniami przedświatecznymi. Po wrzawie i zgłoszeniach na Policje będzie dążył do zwrotu ludziom kasy (a`propos czy wysłaliście już do nich maila z anulowaniem transakcji i żądaniem zwrotu kasy? Nie wierzę że nie mogą tej korespondencji czytać...)
2. Możemy jeżdzić od mieszkania do mieszkania i robić heppeningi tak ajka to miało miejsce już dzisiaj - Anka i Paweł rozwieszali pod jego domem i w okolicy plakaty z jego zdjęciem i podpisem OSZUST. Może się ugnie i zacznie szybciej wypłacać kasę?
3. Można też zglosić się do sądu po wystawienie NAKAZU PŁATNICZEGO - sąd po stwierdzeniu i sprawdzeniu dostarczonych dok. (korespondencja pocztowa z żądaniem zwrotu przelanych pieniędzy, potw. dokonanych przelewów, itp.) w ciągu 2 tyg wyda decyzję o zwrocie pieniędzy. Decyzja sądu jest podsawą do wkroczenia dla komornika lub wynajętej przez nas firmy windykacyjnej. I to wszystko przed zakończeniem sprawy, która może się jeszcze toczyć. Wszystko to pod warunkiem, że rachunek do tej pory nie będzie zablokowany, a jeszcze nie jest...
Ostatecznością chyba jest czekanie na efekty pracy policji i równy podział pieniędzy...

Proszę o ewentualne uwagi i komentarze.
 

12wojt

New member
A co z miśkami z Active Press, czy ich można też sprawdzić?


DOMENA: nando.pl
id abonenta: hmns380334 (FIRMOWA)
serwery nazw: dns.home.pl. [62.129.252.30]
dns3.home.pl. [216.93.176.64]
dns2.home.pl. [213.25.47.166]
utworzona: 2007.06.04 13:28:12
ostatnia modyfikacja: 2008.08.25 16:15:09
opcja: utworzona 2008.12.15 22:37:56
ABONENT:
firma: Active Press s.c. T. Wojciuk Ł. Zielinski
ulica: Leśna 50
miasto: 05-501 Piaseczno-Łoziska
lokalizacja: PL
ostatnia modyfikacja: 2008.08.25
REJESTRATOR: Home.pl Sp. J.
pl. Rodła 9
70-419 Szczecin
Polska/Poland
+48.914325555
+48.801445555
info@home.pl


Wojtek z Torunia
 

bearaczek

New member
Koejny oszukany klient przez NANDO

Jeszcze raz witam wszystkich. Byłem dzisiaj w Warszawie i chciałem podjechać do tego Ożarowa ale miałem kontakt z ludzmi którzy dzisiaj tam byli (pozdrowienia i podziękowania dla Ani - nie wiem skąd :-( i Magdy z Krakowa za info) i okazało się, że w sumie nie ma tam na razie po co jechać.
Znaleźli oni dom i mieszkanie prezesika porobili fotki jego lokalów i samochodu i mają się one znaleźć w internecie. Jak je umieszczą to z pewnością dadzą znać.
Poobklejali płot jego posesji plakatami z informacjami jakim złodziejem i oszustem jest nasz pan prezesik Banśkiewicz.
Ja myślę, że te osoby które mają dobre pojęcie o prawie i jego zastosowaniu w tym przypadku powinni nam wszystkim wskazać drogę postępowania. Ja jestem gotowy na wszelkie zbiorowe działanie jeżeli takie będzie potrzebne. Pozdrwienia dla wszystkich i trzymajmy się razem.
P.S. Jutro idę na policję złożyć donisienie o popełnieniu przestępstwa (już po raz drugi bo za pierwszym razem radzili mi jeszcze poczekać) i nie omieszkam wskazać jako współwinnego właściciela wyszukiwarki ofert ceneo.
Mój GG to 7304269 - Trójmiasto
 

spyker

New member
Witam wszystkich! U mnie minus 4604pln!
Ladne swieta zafundowalo nam nando.pl.
Tv kupilem na firme 04/12/2008, podalem ladnie nip i dane do faktury. Po kilku bezskutecznych probach kontaktu z tym wspanialym sklepem, zorientowalem sie co sie dzieje i wpadlem na to forum, ktore upewnilo mnie tylko w przekonaniu ze raczej tv nie otrzymam.
Bylem dzisiaj u znajomego adwokata i zanioslem mu cala korespondencje z nando. Nie moglem tylko wejsc na fakture proforme bo strona juz nie istnieje.
Jesli ktos z was ma taka fakturke proforme, prosze o kontakt bo adwokat chce zobaczyc jaka nazwa na niej widnieje.

Pozdrawiam!
 

12wojt

New member
proforma

Adres na fakturze oproforma jak poniżej:

Upward Financial Communications Grupa I.F.G. Sp z o.o.
ul. Poznańska 57, Jawczyce
05-850 Ożarów Mazowiecki
951-214-55-22

Bank Zachodni WBK S.A.
35 1090 1014 0000 0001 0992 9209
 

spyker

New member
Dzieki!

Powiem wam ze rozbraja mnie zlodziejstwo w Polsce i bezradnosc wymiaru sprawiedliwosci a serwisem ceneo to juz dawno ktos powinien sie zajac bo to oni podpuszczaja nas wspanialymi opiniami o sklepach ktore pozniej nas okradaja a ceneo umywa rece!
 

koaalla

New member
nando

spyker napisał:
Dzieki!

Powiem wam ze rozbraja mnie zlodziejstwo w Polsce i bezradnosc wymiaru sprawiedliwosci a serwisem ceneo to juz dawno ktos powinien sie zajac bo to oni podpuszczaja nas wspanialymi opiniami o sklepach ktore pozniej nas okradaja a ceneo umywa rece!


Mam do wszystkich prośbę ,nie odpuszczajmy ceneo_Oni już odpisali mi że odpowiadają za kontrahentów.To za co odpowiadają ?????Za kasę którą zarobili na nas poraz kolejny??Wywalmy z rynku taką wyszukiwarkę i zastapmy ją inną z formą zabezpieczenia jak na Allegro!!!
 

koaalla

New member
koaalla napisał:
Mam do wszystkich prośbę ,nie odpuszczajmy ceneo_Oni już odpisali mi że NIE odpowiadają za kontrahentów.To za co odpowiadają ?????Za kasę którą zarobili na nas poraz kolejny??Wywalmy z rynku taką wyszukiwarkę i zastapmy ją inną z formą zabezpieczenia jak na Allegro!!! Poprawiłem że NIE odpowiadają za kontrahentów.
 

jaole

New member
nando

Ludzie, jak pisalem wczesniej stracilem 7135 pln. Nie dajcie sie zwariowac! Wasze nerwy i pyskowki nic nie daja! Niektore metody jake proponujecie sa na poziomie tego co zrobila z nami ta firma. Oko za oko, ząb za ząb???
Trzymajmy sie razem.
Pozdrawiam
 

Dora41

New member
nando

Jak dzwonić aby się do nich dodzwonić. Czy jest wogóle możliwość otrzymania towaru, który się u nich zamówiło albo zwrot pieniędzy.Czy ktoś może na ten temat się wypowiedzieć?
 

ame_40

New member
Ludzie,

Proponuję nie pisać już więcej na tym forum, bo robi się z tego tasiemiec nie do opanowania - jeden z nas utworzył specjalne forum dla poszkodowanych w sprawie:

www*oszukaniprzeznando*yoyo*pl (gwiazdki zamienić na kropki).

Na forum tym powstaje między innymi dokładna lista oszukanych.
Zajrzyjcie tam proszę.

Pozdrowienia dla wszystkich!
 

Jakubtt

New member
Oszustwo Nando oraz Oskar Media

wszystkie Osoby Które Zostały Oszukane przez Nando i Oskar Media Proszone Są O Przesyłanie Swoich Danych Osobowych I Nr Telefonu Wraz Z Adresem Mailowym W Celu Zmobilizowania Sił I Rozpatrzeniu Możliwości Pozwania Ceneo.pl.
To Oni Wprowadzili Nas W Błąd.
Oto Dane Kontaktowe:
tomirski@girra.pl
Nr Telefonu: 608283230

nr Telefonu: 500036988


p.s. Nie Lekcewarzmy Tego Zaniedbania A Dojdziemy Swoich Roszczeń....jestem Pewien.
 

Agnieszka1

New member
Jestem za! Ceneo jest współodpowiedzialne za naszą stratę.
Czy ktoś widział albo sam pisał negatywne opinie na cenao nt Nando? Opinie które później zniknęły?
 

Joa81

New member
negatywy na ceneo

mój mąż umieścił obszerny komentarz negatywny (był już dwukrotnie umieszczony w tej dyskusji - str 1-2), ale odpowiedź nando była w stylu odwrócić kota ogonem. Potem nie mogliśmy sprawdzić, czy usunęli ten komentarz czy nie, bo juz zamknięto stronę. Natomist mąż sprawdzał wszystkie komantarze i mówił, że znalazł 4 negatywne, prawdopodobnie jakieś mało istotne, i tylko dla picu, alby coś było. Wcześniej kupowaliśmy sprzęt agd i korzystaliśmy z ceneo, ale teraz to nie wiem czy kiedykolwiek z tego skorzystamy, a już na pewno będziemy zamawiać za pobraniem.
 

huczeksk8

New member
Ja też zasugerowałem się ceneo.pl, zanim wybrałem sklep codziennie przez tydzień na ceneo śledziłem oferty sklepów - niestety na złą trafiłem :(
 

Lizarazu

New member
Dwa sklepy internetowe: Oskarmedia i Nando zostały zamknięte za naciąganie klientów.

Za GW:

Dwa sklepy internetowe:
Dwa sklepy internetowe: Oskarmedia i Nando zostały zamknięte za naciąganie klientów. W czasie zatrzymania właścicieli kilkudziesięciu klientów z całej Polski domagało się od właściciela zwrotu pieniędzy.
W ubiegłym tygodniu do prokuratury rejonowej w Pruszkowie wpłynęła informacja o gwałtownym wzroście zakupów w obydwu sklepach. Policjanci postanowili sprawdzić co jest przyczyną tak gwałtownego wzrostu.

Okazało się, że dwa sklepy Oskarmedia i Nando, przyjmowały zamówienia na telewizory, które następnie nie trafiały do klientów.
Policjanci sprawdzili rachunki, na które wpłacano pieniądze. Ich właścicielem była jedna spółka z siedzibą w Jawczycach koło Ożarowa. Sklepy zostały zablokowane, a prezes spółki, 19-letni Michał B i jego 3 współpracownicy zostali aresztowani. W czasie zatrzymania kilkudziesięciu klientów z całej Polski domagało się od właściciela zwrotu pieniędzy. Policja szacuje, że spółka mogła oszukać około 2 tys. osób z całej Polski.
 
Do góry