Sharp XL2/X20E nowy soft + instrukcja.

Bruno

New member
peha napisał:
Instalowanie tego softu nie ma sensu, to jest ciągle ten sam soft od dwóch miesięcy tylko zmieniają datę. Mówię o sofcie ze strony: esupport.sharp.pl/html/software/index.php?ProdLine=11&TemplateLang=pl

Wydaję mi się, że byłoby to bez sensu. Bo i po co zamieszczać i aktualizować wpisy na stronie, gdy nic się nie zmieniło? Choć nie znam też polityki firmy...

machina napisał:
Ktoś kiedyś pisał na tym forum, że testował jeden moduł CA z mpeg4 na X20 i mu to działało. Chodziło o to, że telewizor obsługiwał tylko jakiś konkretny typ dekodera mpeg4. Poszukaj, może znajdziesz o jaki chodziło.

Przejrzałem całe forum oraz Google'a i nigdzie nie znalazłem informacji, aby komuś jakiś moduł CA mpeg4->mpeg2 działał w x20e. To, że komuś na DTV po wyszukaniu działały programy związane jest najprawdopodobniej z tym, że w niektórych częściach kraju nadal jeszcze testowo dvb-t leci w mpeg2.

Chociaż jako mieszkaniec W-wy, bardzo czekam na odpowiedni soft w tv, który umożliwi obsługę jakiegokolwiek modułu do transkodowania.
 

peha

New member
1stmadafaka napisał:
Skąd takie wnioski?
Kolejne softy nie różnią się rozmiarem, mają taką samą datę utworzenia pliku (09.09.2008) no i w ustawieniach tv po aktualizacji "najnowszej" wersji jest ten san numer softu.
 

Yarp

New member
Ten sam soft...

Pościągałem różne wersje tego update'u - i niezależnie od wersji w środku jest ten sam plik safe-kernel.img1 i różne wersje językowe instrukcji w PDF.
Rozmiar pliku 12 317 744b, 9.09.2008, 8:43:18
Konkretnie:
LCxxX20E-XL2E-G20-B20_SW_Software-Update-V152-USB_PL.zip
LCxxXL2E-X20E-B20-G20_SW_Software-Update-V152-USB_DE.zip
LCxxXL2E-X20E-B20-G20_SW_Software-Update-V152-USB_Eastern-Europe.zip
LCxxXL2E-X20E-B20-G20_SW_Software-Update-V152-USB_PL.zip

Najzabawniejsze są dwie wersje polskie - różnią się dodatkową pierwszą stroną w PDF - ze zdjęciami czterech telewizorów.
Czy jeśli mam E0806231 - to jest to właśnie ta wersja softu, jaka jest w updacie i zwyczajnie nie ruszać?
 

mikas

Member
1stmadafaka napisał:
No to w kulki lecą.... myślałem że może poprawią/WŁĄCZĄ obsługę modułów mpeg4 a tu kicha.....
A po co, kryzys jest więc czemu ma im spaść sprzedaż nowych telewizorów. Tak to może ktoś kupi już nowy LCD z obsługa mpg4. Według mnie to nigdy nie wprowadzą tej obsługi do naszego modelu, ale obym się mylił.
 

ro3son

New member
Jest już nowszy soft v.154

Na stronie Sharp Polska pojawił się niedawno kolejny update softu - wersja LCxxX20E-XL2E-G20-B20_SW_Software-Update-V154-USB_PL - czy ktoś zna już "skutki uboczne" ;) tej aktualizacji ?
 

kniazio

New member
Nowy soft problem w LC42x20E

Panowie wgralem najnowszy dostepny soft 1.54 PL do mojego Sharpa i jest maly problem.
Jak wylacze tuner w standby i sharpa w standby to czesto po probie ponownego wlaczenia sharp nie odbiera sygnalu z HDMI i co gorsze nie moge go wylaczyc pilotem
Pomaga tylko wyciagniecie wtyczki z gniazdka i wszystko wtedy wraca do normy
Mialem poprzednio soft z 2007 r wersji nie pamietam
Moze ktos ma ten soft i moglby go udostepnic Bardzo prosze poniewaz na starym sofcie Sharpik smigal jak trza
Pozdrawiam
 

Yarp

New member
1.52 safe-kernel.img1

Mam ten plik - to wersja 1.52, o rozmiarze 11,7 MB (bajtów: 12*317*744) pakowana w różnych dostępnych na sieci zipach jako:

LCxxXL2E-X20E-B20-G20_SW_Software-Update-V152-USB_PL
LCxxXL2E-X20E-B20-G20_SW_Software-Update-V152-USB_Eastern-Europe
LCxxX20E-XL2E-G20-B20_SW_Software-Update-V152-USB_PL
 

Yarp

New member
Tak, 1.52 ma rozszerzenie "img1" i tak jest to pokazane w dołączonej do niego instrukcji aktualizacji za pomocą pendrive (instrukcja w PDF, tez kilka wersji:

Software-Update_PL.pdf - 2,97 MB (bajtów: 3*118*470)
LCX20E-XL2E-B20-G20_SW_Software-Update_Eastern-Europe.pdf - 10,3 MB (bajtów: 10*841*341)
LCxxX20E-XL2E-G20-B20_Software-Update_PL.pdf - 6,10 MB (bajtów: 6*405*399)


Nie robiłem tego, jestem z TV zadowolony tak jak go kupiłem we wrześniu 2009.
Pliki mam zarchiwizowane "na wszelki wypadek" :)
 

mikas

Member
Panowie wgralem najnowszy dostepny soft 1.54 PL do mojego Sharpa i jest maly problem.
Jak wylacze tuner w standby i sharpa w standby to czesto po probie ponownego wlaczenia sharp nie odbiera sygnalu z HDMI i co gorsze nie moge go wylaczyc pilotem
Pomaga tylko wyciagniecie wtyczki z gniazdka i wszystko wtedy wraca do normy
Mialem poprzednio soft z 2007 r wersji nie pamietam
Moze ktos ma ten soft i moglby go udostepnic Bardzo prosze poniewaz na starym sofcie Sharpik smigal jak trza
Pozdrawiam
Mam to samo i mnie to bardzo denerwuje. Czy wgrałeś teraz jakiś inny soft ?
 

kniazio

New member
Czy moglby ktos podac nr-y wersji 1.52 jakie podaje TV w identyfikacji bo wgralem ten soft 1.52 i nie zapisalem numerkow z softu 1.54 a tym samym nie wiem czy sie zaktualizowalo czy nie
Pozdrawiam
 

zbylug

New member
Mam ten plik - to wersja 1.52, o rozmiarze 11,7 MB (bajtów: 12*317*744) pakowana w różnych dostępnych na sieci zipach jako:

LCxxXL2E-X20E-B20-G20_SW_Software-Update-V152-USB_PL
LCxxXL2E-X20E-B20-G20_SW_Software-Update-V152-USB_Eastern-Europe
LCxxX20E-XL2E-G20-B20_SW_Software-Update-V152-USB_PL

a skąd mozna ściągnąć te pliki?? jakiś link??
czy mam rozumieć że nie polecacie nowego softu??:confused:
 
Do góry